Alle Schiedammers teller) mee Informatie van Werk en Inkomen Voorwoord Gratis identiteitskaart Wie kan er gebruik maken van de gemeentelijke regelingen Inkomensgrens verhoogd tot 120 Duurzame gebruiksgoederen Gratis computer voor brugklassers Meer weten? Inkomensbalie Bijzondere bijstand voor zelfstandigen Waarom een CAV Schiedam verzekering De formulierenbrigade gemeente Schiedam Zoals u misschien weet heeft de gemeente Schiedam nieuw beleid voor mensen met weinig geld die wel wat hulp kunnen gebruiken. Op deze pagina hebben we de belangrijkste veranderingen voor u op een rijtje gezet. Leest u deze in formatie vooral goed door en bekijk waar u voor in aanmerking komt. Dan kunnen we straks zeggen dat echt alle Schiedammers meetellen! Wethouder C.A.C. Daskalakis Alle inwoners in Nederland moeten zich vanaf de leeftijd van 14 jaar kunnen legitimeren met een geldig identiteitsbewijs. De kosten voor een nieuwe identiteitskaart en het maken van pasfoto's worden door de afdeling Inkomen vergoed. Heeft u een WWB uitkering? Als u een nieuwe identiteitskaart nodig heeft, dan komt u eerst langs bij de Inkomensbalie in het Werkplein op het Stationsplein 79. Als blijkt dat u recht heeft op een gratis identiteitskaart, ont- vangt u een garantverklaring. Met deze verklaring kunt u naar fotograaf Klein op de Hoogstraat voor het maken van pasfoto's. Vervolgens kunt u naar de Stadswinkel voor het maken van uw identiteitskaart. U betaalt zelf niets. De kosten worden door ons rechtstreeks aan de fotograaf en de Stadswinkel betaald. Heeft u een ander inkomen? Als uw gegevens nog niet bekend zijn bij de afdeling Inkomen, dan kunt u met het aanvraagformulier bijzondere bijstand een aanvraag indienen. U levert bij de aanvraag de volgende bewijs- stukken in: Betalingsbewijs aanschaf identiteitskaart Betalingsbewijs van de pasfoto's Bewijsstukken over uw inkomen en vermogen Mocht blijken dat u recht heeft op een gratis identiteitsbewijs, dan zal het u toekomende bedrag aan u betaald worden. Alle inwoners van Schiedam met een laag inkomen kunnen een aanvraag indienen voor de onderstaande regelingen. Een laag inkomen is een inkomen tot 110 van de bijstandsnorm. Voor gezinnen met kinderen is dit tot 120 van de bijstands norm. Het inkomen kan een salaris zijn vanuit werk of een uitkering. Voor burgers die niet bekend zijn bij de afdeling Inkomen geldt wel dat zij bewijsstukken moeten inleveren over het inkomen en vermogen. Wij moeten wel kunnen controleren of er inderdaad sprake is van een laag inkomen. Als u mensen in uw omgeving kent die ook gebruik kunnen maken van deze regelingen, geeft u dan deze informatie door. Voor gezinnen met kinderen is de inkomensgrens verhoogd tot Voor de gemeenteraad is dit dan ook reden geweest om voor hen 120 van het sociaal minimum. Gebleken is dat de huidige de inkomensgrens op te trekken naar 120%. Verwacht wordt dat inkomensgrens van 110 van het sociaal minimum onvol- hierdoor meer mensen gebruik zullen maken van de regelingen doende toereikend is voor deze doelgroep. Zij kunnen daardoor die de gemeente aanbiedt. onvoldoende deelnemen aan het maatschappelijk leven. Met duurzame gebruiksgoederen wordt bedoeld: een koelkast, wasmachine, gasfornuis met oven, gaskachel, stofzuiger, ledikant met matras, magnetron voor ouderen met een maaltijdenvoorziening en stoffering (zoals vloerbedekking). Met het aanvraagformulier bijzondere bijstand kunt u een aanvraag indienen. Gooi uw oude apparaat niet weg. De afde ling Inkomen zal door middel van een huisbezoek vaststellen of vervanging inderdaad noodzakelijk is. Mocht het artikel nog gerepareerd kunnen worden, dan kan de nota van de reparatie ook via de bijzondere bijstand worden vergoed. Computers nemen in het voortgezet onderwijs een belangrijke plaats in. Kinderen moeten steeds vaker hun huiswerk maken met een computer. Scholen bieden steeds meer de roosters via internet aan en verwachten van kinderen werkstukken via de e-mail. Voor mensen met een laag inkomen is een computer vaak niet betaalbaar. Daarom verstrekt de gemeente Schiedam voor gezinnen met een kind in de brugklas van het voortgezet onderwijs een gratis computer. Wat moet u doen? U stuurt een ingevuld aanvraagformulier bijzondere bijstand op naar de afdeling Inkomen; Als u een WWB uitkering heeft zijn uw inkomensgegevens en uw vermogen al bij ons bekend. Vul dan alleen duidelijk uw gegevens in en vergeet uw clientnummer niet in te vullen. Bewijsstukken zijn niet nodig; De aanvraagformulieren zijn te vinden op de website van de gemeente www.schiedam.nl. Als u nog vragen heeft, kunt u langskomen bij de inkomensbalie op het Werkplein Nieuwe Waterweg. Geopend op werkdagen van 10.15 uur tot 12.15 uur. Heeft u een ander inkomen dan moet u bewijsstukken over uw inkomen en vermogen bijvoegen; Als de aanvraag is goedgekeurd, dan sturen wij u een besluit (beschikking). Na ontvangst van dit besluit kunt u een com puter aanschaffen. Let op! U betaalt de computer niet zelf bij de leverancier. Na de aankoop stuurt u een kopie van het koopcontract op uw naam naar ons toe. Wij zullen vervolgens het bedrag aan de leverancier ovennaken; De computer die u aanschaft moet altijd een desktop zijn. Een laptop wordt niet vergoed; De computer en printer die u aanschaft mogen niet duurder zijn dan 700,-. Als ze wel duurder zijn dan wordt er niets vergoed; Als u recht heeft op een computer wordt ook eenmalig een tegemoetkoming voor internetkosten vergoed van 200,-. Het kan zijn dat u even moet wachten, want de inkomensbalie werkt niet volgens afspraak. U kunt ook contact opnemen met de afdeling Inkomen. Het telefonisch spreekuur is op werkdagen tussen 9.00 en 10.00 uur, telefoonnummer 010 - 246 61 80. Bent u net als zelfstandige gestart, dan is het lastig om de hoogte van uw inkomen met bewijsstukken aan te tonen. Recente gegevens met betrekking tot het inkomen zijn dan vaak nog niet aanwezig. Een startend eigen bedrijf heeft niet altijd direct een riant inkomen. Daarom zijn voor u de regels versoepeld. De eerste drie jaar stellen wij uw inkomen gelijk aan die van de bijstandsnorm. We houden wel rekening met het eventuele inkomen en vermogen van uw partner. Als startdatum van uw bedrijf hanteren wij uw inschrijfdatum in de Kamer van Koophandel. U kunt nu gebruik maken van alle regelingen die de gemeente aanbiedt om uw inkomen te verhogen. Goed verzekerd zijn is heel belangrijk. Als u bij de ziektekosten- verzekeraar DSW de premie voor de basis verzekering en de aanvullende verzekering betaalt, dan kunt u zich aanmelden voor de Collectieve aanvullende verzekering CAV Schiedam. De CAV Schiedam is gratis en wordt u aangeboden door de Gemeente Schiedam in samenwerking met Zorgverzekeraar DSW. De voordelen van de CAV voor u op een rijtje; U ontvangt, per premiebetalende verzekerde, 7,25 korting op uw aanvullende ziektekostenverzekering van de DSW. De DSW brengt deze korting automatisch in mindering op de premie die u moet betalen. Als er medische voorzieningen zijn waarvoor u recht heeft op bijzondere bijstand van de gemeente, dan worden deze automatisch door de DSW aan u betaald. U hoeft hiervoor dus geen bijzondere bijstand meer aan te vragen. U kunt zich aanmelden voor de CAV Schiedam door het aanvraagformulier CAV Schiedam in te vullen en op te sturen naar de afdeling Inkomen. Als u moeite hebt met het invullen van formulieren, of u wilt weten van welke regelingen u gebruik kunt maken, dan kunt u de hulp inroepen van de Formulierenbrigade. De hulp van de formulierenbrigade is gratis. U kunt op de volgende manieren in contact komen mef de formulierenbrigade. Door langs te komen op een van de spreekuren in de volgende wijkcentra: De Blauwe Brug, Dreesplein, de Erker, Oost. U kunt ook langskomen op het Werkplein Nieuwe Waterweg of bij het Wmo-loket in de Stadswinkel. Kijk voor de spreekuurtijden op de website van de gemeente Schiedam www.schiedam.nl. Door te bellen met de formulierenbrigade en een afspraak te maken. Telefoonnummer 010 - 246 52 99. Door een mail te sturen naar de formulierenbrigade@schiedam.nl Gemeente Schiedam Afdelingen Werk en Inkomen C'orrespondentieadres: Postbus 197 5100 AD Schiedam Bezoekadres: Stationsplein 79 5112 ll.l Schiedam 1 010 246 6180 F 010 246 52 98 www.schiedam.nl Deze gemeentepagina hevat aigemene informatie I kunt er geen rechten aan ontlenen. - October 200H

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6