'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' in de Teerstoof Nieuwe Nederlanders ontvangen in Stadskantoor Werk aan de weg Gravin Aleidaschool weer in gebruik gemeente Schiedam Vorige week dinsdag vond in de Aleidazaal in het Stadskantoor weer een naturalisatieceremonie plaats. Twaalf nieuwe Nederlanders werden door burgemeester Verver verwel- komd en kregen hun bewijs van Nederlanderschap uitgereikt. Foto: Jan van Kampenhout, gemeente Schiedam Op zondag 19 oktober speelt Rijn en Trijn de voorstelling 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' in Jeugdtheater De Teerstoof. Dit kleurrijke sprookje voor iedereen vanaf vier jaar is de opening van het nieuwe jeugdtheater- seizoen in De Teerstoof. Wie denkt dat sprookjes alleen voor kinderen zijn, krijgt zondag een grote verrassing! Het verhaal van Sneeuw witje kent iedereen, dat verhaal blijft zoals het is. Maar wie de rol van Prins speelt blijft tot het einde een geheim. Rijn en Trijn spelen met veel vaart en humor het verhaal van Sneeuw witje. Een feestelijke en kleurrijke voorstelling voor jong en oud. Voorafgaand aan de voorstelling wordt er voor kinderen een work shop toneel georganiseerd. Een leuke kennismaking met de lessen op de Jeugdtheaterschool, die na de herfst- vakantie van start gaan! Opgeven voor de workshop kan bij het reser- veren voor de voorstelling. Verjaardag Vier je verjaardag in Jeugdtheater De Teerstoof! Je mag op de reuzenstoel zitten en er wordt een toverfoto van je gemaakt. Onze zingende taart zingt 'Happy Birthday' voor je. Bestel voor je vriendjes en vriendinnetjes het 'Limo-complet De Teerstoof en je krijgt limonade naar keuze en een bordje vol zoete en hartige lek- kernijen! Zondag 19 oktober 2008 Aanvang: 14.30 uur (workshop 13.30 uur) Jeugdtheater De Teerstoof Nieuwstraat 12 - Schiedam Toegang: kinderen 4,50 volwassenen 5,50 Reserveren: VVV Schiedam (010) 473 30 00 vvv.schiedam@kabelfoon.nl Onderstaand een overzicht van tij- delijke wegafsluitingen in Schie dam. De vermelde perioden kunnen wijzigen, afhankelijk van weersom- standigheden en omstandigheden op het werk. De meest actuele informa- tie over wegafsluitingen in Schie dam vindt u op www.schiedam.nl (klik op Inwoners wegafsluitin gen). Regionale verkeersinformatie is te verkrijgen via www.bereikba- reregiorotterdam.nl. De actuele tijdelijke wegafsluitin gen zijn de volgende: Burgemeester van Haarenlaan/ PJ.Troelstralaan 13 oktober 2008 wordt gestart met de reconstructie van de Burgemees ter van Haarenlaan vanaf de oost- zijde van de P.J. Troelstralaan tot de Vlaardingerdijk, ter hoogte van het metrotrace. De huidige vier rij- stroken worden teruggebracht naar twee keer een rijstrook. Derhalve is dit weggedeelte afgesloten voor het doorgaande verkeer. De fiet- sers kunnen gebruik bfijven maken van het fietspad aan de oostzijde van de Burgemeester van Haaren laan. Het verkeer wordt omgeleid vanaf het Nieuwlandplein via de Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven, de Burgemeester Knappertlaan naar de Vlaardingerdijk. v.v. Dit wordt aangegeven door middel van omlei- dingsborden met de letters C en W. Voor bezoekers van de Beukenhof begraafplaats en crematorium is een aparte routing aangegeven met de letter B. De route tussen de P.J. Troelstralaan en de Van der Bruggenlaan blijft beschikbaar voor het verkeer. Echter enige verkeers- hinder tijdens de reconstructie is mogelijk. PKO-laan Stationsplein Van week 34 is de zuidzijde van de PKO-laan afgesloten en aan de noordzijde wordt een baan van rij- platen neergelegd, die wordt af gesloten met een hekwerk voor verkeer met een bord 'vrijhouden hulpdiensten'. Hulpdiensten kun nen er dan langs door het hekwerk weg te zetten (die zij bij inciden- ten overigens niet terugzet). Het Stationsplein is voor ander verkeer bereikbaar via de Overschieseweg, die dan weer open is en via de Overschiesestraat. Singel In week 42 wordt de Singel tussen het Stationsplein en de Overschie- sedwarsstraat opnieuw bestraat. Dit gebeurt in twee stappen. In eerste instantie worden de voetpaden Ver- wijderd. Voetgangers kunnen via zo- genaamde loopschotten gebruik blij- ven maken van de Singel. In tweede instantie zal het de rijbaan opnieuw worden ingericht en opnieuw be straat. Het laatste start als de rij baan van de PKO-laan beschikbaar is voor het verkeer. Als de Singel wordt afgesloten voor het verkeer is er een tijdelijk route via rijplaten mogelijk tussen de PKO-laan en de de Overschiesedwarsstraat. Strickledeweg De Strickledeweg is tussen de Vlaardingweg De Brauwweg tot iets ten zuiden van de Philippusweg en een deel van de Philippusweg en de Swaneblakestraat afgesloten. Hierbij wordt een eenrichtingsre- gime ingesteld op de Strickledeweg van noord naar zuid om de bedrijven voor bestemmingsverkeer alsmede de hulpdiensten bereikbaar te houden. Fietspad Hargalaan afgesloten In verband met werkzaamheden ten behoeve van de bouw van het nieuwe Vlietland Ziekenhuis zal het fietspad op de Hargalaan vanaf donderdag 28 augustus worden afgesloten tussen de Olympiaweg en de Nieuwe Dam laan. Ter plaatse is met borden een omleidingsroute aangegeven. Deze route loopt via de Nieuwe Damlaan, Sportlaan en Olympiaweg v.v. De werkzaamheden zullen ongeveer 7 weken duren. Tram plus 's-Gravelandseweg In week 42 wordt er beton gestort in het spoorbed van de trambaan. Om dit mogelijk te maken zal er gebruik worden gemaakt van zogenaamde betonpompen. Deze zullen op de rijbaan van de 's-Gravelandseweg staan. Hierdoor zal enige verkeers- hinder kunnen optreden. De krui- sing van de 's-Gravelandseweg en de Burgemeester Honnerlage Gre- telaan zal naar verwachting op 20 oktober weer toegankelijk zijn voor het verkeer. Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, 3.23 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een Onthef- fing ex. artikel 3.23 Wet op de ruimtelijke ordening is aangevraagd voor: Het geheel veranderen van de functie van een bedrijfspand op het perceel plaatselijk bekend Regoutstraat 1 Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Spaanse polder en's- Graveland 2004" bestemming "Bedrijfsdoeleinden". Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, Omdat op de gronden met de bestemming "Bedrijfsdoeleinden" geen showroom activiteiten zijn toegestaan. Het bouwplan kan daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om ont- heffing als bedoeld in artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening. In artikel 3.23 van de Wet op de ruimtelijke ordening juncto artikel 4.1.1 van de Besluit op de ruimtelijke ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om ontheffing te verlenen. Het plan ligt hiertoe vanaf 16 oktober 2008 t/m 26 november 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00-16.00 uur en don derdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 010-2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage inlegging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de ontheffing kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van het Afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Bouwplan binnenplanse vrijstelling (artikel 15 WRO) Burgemeester en wethouders maken bekend dat vergunning is aangevraagd voor Een horecavestiging "Le Jardin Salon de The", Dam 38 Het gebruik is in strijd met het vigerende bestemmingsplan Binnenstad 2003". Het plan moet daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om in het bestemmingsplan een mo gelijkheid op te nemen om van bepaalde voorschriften vrijstelling te verlenen. In het van toepassing zijnde bestemmingsplan is voorzien in een dergelijke vrijstellingsmogelijkheid. Burgemeester en wethouders overwegen voor het bouwplan vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 8 lid C uit de voorschriften van het bestem mingsplan "Binnenstad 2003". Het plan ligt hiertoe van 16 oktober t/m 29 oktober 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemotiveerde zienswijzen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelings manager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Na een jaar van grondige renovaties is de Gravin Aleidaschool aan de Oostsingel weer in gebruik genomen. Maandagmiddag 13 oktober onthul- de wethouder Christine Daskalakis het bord boven de ingang, waarna het vernieuwde gebouw kon worden bezichtigd. Veel omwonenden en andere geinteresseerden maakten van die gelegenheid gebruik. Foto: Bart Bos

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 8