Brief van de Koning en WALL-E te zien in het Filmhuis APK-keuring voor rollators Scouts gaan weer de lucht in Pas op de plaats voor bouwplan ziekenhuis Opening Taalwissel Taxatiedag in de bieb maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Programma voor de jeugd Zaterdag 18 tot en met woensdag 22 oktober draait vanaf 14.00 uur de film De brief voor de koning. De laatste dag voor zijn rid- derslag moet de jonge Tiuri (Yannick van de Velde) uit het rijk van Koning Dago- naut in een kapel doorbren- gen, wakker en vastend. Maar jongens zullen jon- gens zijn, dus gaat Tiuri in op het verzoek van een rid- der in nood die hem vraagt een brief te bezorgen bij de koning van het naburige Unauwen. De brief is cruci- aal voor de troonopvolging van het Rijk van Unauwen en boze krachten willen dan ook koste wat kost voorko- men dat het schrijfsel wordt afgeleverd. Met onder meer met Derek de Lint, Daan Schuurmans, Monic Hen- drickx en Gijs Scholten van Aschat. Het titelnummer van de film werd gezongen door Jan Smit. Donderdag 23 tot en met za terdag 25 oktober is vanaf 14.00 uur WALL-E te zien. Pixar/Disney's nieuwe ani- matie over de enige schoon- maakrobot die achterblijft op aarde nadat de mensheid er een flinke puinhoop van heeft gemaakt. Het is het jaar 2700 en WALL-E is al een paar honderd jaar in z'n eentje stof aan het vegen, als er eindelijk een andere robot landt. Een vrouwelijke robot nota bene met de naam Eve. Eve ontdekt dat WALL-E zonder het te beseffen heeft uitgevonden hoe leven op aarde weer mogelijk is en ze vertrekt om bericht uit te brengen bij de ongeduldige mensheid die al een paar eeuwen in de ruimte bivak- keert. WALL-E gaat erach- teraan. Reserveren via VW, 473 30 00 of via de website www. filmhuisschiedam.nl SCHIEDAM - Argos Voorlich- ting en Preventie besteedt in het trefpunt van dinsdag 21 oktober aandacht aan de veiligheid van rollators, rol- stoelen en wandelstokken. Uit onderzoek van Stichting Consument en Veiligheid blijkt dat er veel ongeluk- ken gebeuren met rollators. Onvoldoende onderhoud is hiervan een belangrijke oorzaak. Tijdens deze bij- eenkomst zijn een fysiothe- rapeut, ergotherapeut en rolstoelspecialist aanwezig om de rolstoel, rollator of wandelstok eens goed na te kijken. Het Trefpunt wordt gehou- den in zorgcentrum Fran cois HaverSchmidt aan de Willem de Zwijgerlaan 35 van 10.QO tot 12.00 uur. Kort SCHIEDAM - De Taalwissel, een project dat zorgt voor aanvulling op de reguliere taallessen, opent donderdag 16 oktober haar deuren. Van 19.00 tot 21.00 uur kun- nen belangstellenden een kijkje komen nemen aan het Broersveld 123b. Nederlands is een lastige taal. Een keer les in de week is vaak niet genoeg om de Nederlandse taal onder de knie te krijgen. Tijdens de Taalwissel kunnen mensen op een ontspannen ma- nier de taal met elkaar en de begeleiders oefenen. Op dinsdagmiddag (alleen voor vrouwen), donderdagavond en vrijdagochtend kan ieder een gewoon binnenlopen in De Wissel, voor informatie of om direct mee te doen. Meer informatie via num- mer 06 -148 037 57. SCHIEDAM - In bibliotheek Wa- terweg taxeert Arie Molen- dijk zondag 18 oktober van 11.00 tot 15.00 uur zeldzame boeken, handschriften en oude bijbels. Molendijk is vooral gespecialiseerd in ou de geschiedenis, topografie, (staten)bijbels en theologie. Voor restauratie kan een af- spraak gemaakt worden. SCHIEDAM - De Scouts van de Tono en de Franciscus-Lo- dewijkgroep proberen dit weekend zo veel mogelijk internationale contacten te leggen met andere scouts van over de hele wereld tij dens de JOTA, tegenwoor- dig steeds meer bekend als JOTI. Elke vier jaar organiseert Scouting de Wereld Jambo ree. Zeg maar de 'Olympi- sche Spelen van Scouting'. Een bijeenkomst van zo'n 30.000 tot 50.000 scouts uit 132 landen. Toch kan niet iedereen van de wereldwijd 32 miljoen scouts hierbij aanwezig zijn. Daarom orga- niseren de landelijke Scou- tingorganisaties ieder jaar de Jamboree on the Inter net (JOTI) en de Jamboree on the Air (JOTA). Het doel is hetzelfde als bij de 'echte' Jamboree: zo veel mogelijk contact leggen met scouts van over de gehele wereld. In de jaren zeventig werd er vooral contact gelegd door middel van zendapparatuur, tegenwoordig is het inter net een stuk populairder en makkelijker. Om de eerste contacten te kunnen leggen nemen de Tono en de Fran- ciscus-Lodewijkgroep sa men deel aan de JOTA. Al op vrijdagavond 17 oktober zullen de eerste scouts hun tenten opslaan naast het ge bouw aan de Sweelincksin- gel. De verwachting is dat vanaf de opening om 24.00 uur de internetverbindingen en zendapparatuur overuren draaien. De volgende och- tend zullen de jongere scouts aansluiten. „Natuurlijk zitten we niet het hele weekend achter de zenders", vertelt Sander van Heest, een van de coordi- natoren. „We besteden ook aandacht aan de mogelijk- heden van communicatie en vreemde culturen". In de praktijk blijkt echter dat vooral van de nacht gebruik wordt gemaakt om de ver- bindingen zo ver mogelijk over de aardbol te krijgen." Ex-wethouders gaan adviseren over nieuwe wijk door Frank Willemse SCHIEDAM - Even een 'pas op de plaats' of time-out is wat wethouder Groene onder druk van politiek en bewo- ners voorstelt over de wo- ningbouwplannen op het ziekenhuisterrein aan de BK-laan. Twee ex-wethou- ders, Adri Reinhout (D66) en Peter Groeneweg (PvdA) moeten de gemeente advise ren hoe uit deze impasse te komen. Waarbij bewoners en wethouder van mening verschillen over de nieuwe wijk die daar moet komen. Belangrijkste geschilpunt is de Vinex-achtige uitstraling en hoogbouw op het zieken huisterrein Deze time-out werd geop- perd door de wethouder op de commissievergadering in September. Toen onder druk van de politieke par- tijen vooral zijn snelheid om 'door te pakken' werd bekri- tiseerd. Vorige week werden alle politieke partijen bijge- praat door het actiecomite die de bezwaren uitgebreid toelichtte. Opvallend dat wethouder Groene zelf niet aanwezig was omdat die een andere vergadering had in Oost. Alle politieke partijen waren aanwezig. Zelfs wet houder Siljee (PvdA) van Fi- nancien nam waar voor col- lega Groene. Als alternatief voor sociale (huur)woningen, vertelde Rotterdammer Martin Kok over zijn ervaringen als ge- zamenlijke koper van een huizenblok in Spangen. Met dit zogenaamde Collectieve Opdrachtgeverschap waarbij ook mensen met een kleine beurs gezamenlijk een wo- ning kunnen kopen. Met zo'n kopersvereniging kunnen laagbouwwoningen vanaf 160.000 euro gebouwd wor den. Op voorwaarde dat de gemeente zich wil inspan- nen met subsidie en verkoop van kavels. Dit alles in plaats van de voorgestelde galerij- flat aan de BK-laan. Het bewonerscomite is blij met het uitstel omdat de wethouder volgens hen zijn eigen visie met haast wil de doordrukken. Wei zijn ze bang dat afspraken met Vlietland Ziekenhuizen en de al gestarte Europese aan- besteding nog roet in het eten kunnen gooien. Al eer- der kwam het ziekenhuis bij monde van directeur Van Zoelen met een plan voor bouw met alleen grondge- bonden woningen. Zonder de 'Vinex-uitstraling' op dit volgens gemeente en be woners bijzondere stukje Schiedam; een van de laat ste mogelijkheden voor een nieuwbouwwijk. Buurtbewoners vrezen plun- deringen en vandalisme als het ziekenhuis per 1 januari leeg komt te staan. Eerder had West slechte ervaringen bij de sloop van het voorma- lige Nolet-ziekenhuis toen junks en plunderaars bezit namen van het slooppand. Namens de gemeente meld- de projectleider Waltman dat er tot 1 februari maatre- gelen als bewaking zijn ge- nomen. Daarna zal de sloper daarvoor moeten zorgen. De herfstvakantie staat weer voor de deur. En al hoeven de koters niet de gehele week door pa en ma vermaakt te worden, het is toch altijd handig wat activiteiten achter de hand te hebben. Voor als het weer je toch in de steek laat of je gewoon zin hebt om er op uit te gaan. Het Film huis heeft een speciaal programma voor de jeugd. Het was geen gemakkelijke bevalling geweest; de renovatie van de Gravin Aleida- school in Oost, maar afgelopen maandag kon de school dan eindelijk officieel heropend worden. Wethouder Daskalakis van Onderwijs was uitgenodigd om samen met twee leerlingen van de school het nieuwe naambord te onthuilen. Daarna kon iedereen het gebouw komen bewonderen. Gelukkig zijn veel oude details bewaard gebleven zoafs de authentieke trap. Maar de school heeft nu ook veel moderne snufjes zoals digitate schoolborden in alie klassen. Foto: Roger van der Kraan woensdag 15 oktober 2008 - X083 De Groenelaan vierde het afgelopen weekend feest. De winkelstraat had de afgelopen maanden een flinke metamorfose ondergaan en daar kon nu eindelijk op gedronken wor den. Voor jong en oud was er van alles te doen. Overal stonden vrolijke terrasjes en wie de heupen lekker los wilde gooien kon meedoen aan de salsaworkshop. Foto: r. v/d Kraan 8

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9