Open dag jonge dansers Public Enemy op podium van WATT Drie maanden Erasmus in Rotterdam Zuluzang van Ladysmith Black Mambazo Musica Republica Indoor, nu met dak! Zomers Leaf treedt op maasstad weekbladen ROTTERDAM - Het populaire Leaf staat komende vrij- dag op het podium van WATT. Deze Utrechtse band musiceert met de zon in het hoofd. De band ontstond in September 2005 toen vijf studenten van rockacademie beslo- ten hun vriendschap een geluid te geven. Hun de- buut-cd 'Life's a beach' verscheen in 2007 en le- verde onder meer de dik- ke hitWonderwoman' op. Deze song was de meest gedraaide single van 2007. Inmiddels hebben ze 00k met 'New Song' en 'Motherfucker' veel succes gehad en waren ze een graag geziene gast tijdens allerlei festivals deze zomer. Niet verwon- derlijk want hun sound is hoorbaar beinvloed door zon, strand en feest. Dit najaar duikt Leaf de gro- tere Nederlandse pop- zalen in, waaronder dus WATT, waar de band op vrijdag 24 oktober staat. Tickets zijn verkrijgbaar via de website van WATT, de Primera winkels en de Rotterdamse platenzaken Plato en Velvet Music. ROTTERDAM - Weet je nu al dat je later wil gaan dansen? Misschien wel op een echt podium voor heel veel men- sen? Twee gerenommeerde dansscholen helpen kinde- ren die de droom hebben om professioneel danser te wor- den. De Rotterdamse Dansaca- demie in Rotterdam (RDA) en de Dansvakopleiding van het Koninklijk Conservato- rium in Den Haag (KC) heb ben de handen ineen gesla- gen om jongens en meisjes vanaf 8 jaar enthousiast te maken voor de dans en hen op de best mogelijke manier voor te bereiden op een pro- fessionele loopbaan in de in- ternationale danswereld. De eerste zichtbare activiteiten in het kader van deze sa- menwerking zijn twee speci- ale open dagen. De twee speciale open dagen van het KC en de RDA - op zaterdag 8 november 2008 in Den Haag en op zater dag 24 januari 2009 in Rot terdam, van 11.00 tot 12.30 uur - zijn bedoeld voor 8- tot 12-jarigen (en hun ouders). Het programma van beide dagen is identiek. Bezoekers kunnen kennis maken met de huidige jonge dansers- in-opleiding van het KC en de RDA, hun ouders en hun docenten. Zij vertellen wat het inhoudt om aan deze dansvakopleidingen te wor- den voorbereid op een loop baan in de dans. Daarnaast kunnen bezoekers de dans- studio's bekijken en presen- taties bijwonen. Kinderen kunnen 00k meedoen met een dansles. De samenwerking van het KC en de RDA, die begin dit jaar is vastgelegd in een con- venant, omvat scouting, pro- fessionalisering van talent- ontwikkeling en verbetering van het imago van de dans. Het KC richt zich op acade- mische theaterdans ('klas- siek ballet'), de RDA op he- dendaagse dans ('moderne dans'). Wie de open dag(en) wil be- zoeken, kan zich per e-mail opgeven via de wehsite www. ikworddanser.nl dan wel www.ikworddanseres.nl. ROTTERDAM - Liefhebbers van wereldmuziek opgelet! La dysmith Black Mambazo treedt 17 november op in het oude Luxor Theater. De groep staat bekend om de magistrale meerstemmige Zuluzang. De Zuid-Afrikaanse a-cap- pellagroep Ladysmith Black Mambazo brak eind de ja- ren tachtig internationaal door dankzij de samenwer king met Paul Simon op diens album Graceland. In de maand november komen de zangers onder leiding van Joseph Shabalala voor een korte tour naar Nederland. Maandag 17 november is Ladysmith Black Mambazo te zien en te horen in het oude Luxor Theater te Rot terdam. Aanleiding voor de tournee is het verschijnen van het album Ilembe: Honoring Shaka Zulu. Een hommage aan Shaka Zulu, de charis- matische Zulustrijder die in de achttiende eeuw streed voor een verenigde Zuluna- tie. Op het album van Ladys mith Black Mambazo vormt hij de metafoor voor strijd- lust, discipline, creativiteit en eensgezindheid. In 1961 formeerde Joseph Shabalala, samen met een aantal jonge familieleden, Ladysmith Black Mambazo. Sindsdien is dit de popu lairste a-capella zanggroep in Zuid-Afrika. Het in 2006 verschenen album Long Walk to Freedom werd be- kroond met twee Grammy Awards in de categorie 'Bes- te Album Wereldmuziek' en 'Best Surround Sound Sy stem'. In haar gehele loop baan was de groep liefst elf- maal genomineerd en mocht in totaal zelfs vier Grammy Awards in ontvangst ne- men. Ladysmith Black Mambazo is maandag 17 november om 20.00 uur te zien in het ou de Luxor Theater. Kaarten zijn te reserveren via www. luxortheater.nl of via 010 - 484 33 33- De kassa is elke dag geopend van 12.00 tot 18.00 uur. risch hiphop label DefJam van Russel Simmons en Rick Rubin. Het vervolg, 'It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back', staat in Rolling Stone's '500 grea test albums of all times'. Public Enemy is op 11 de- cember te zien in WATT. Tickets kosten 29,50 zijn verkrijgbaar via de website van WATT, www.watt-rot- terdam.nl. ROTTERDAM - Rotterdam zal de komende maanden vergeven zijn van haar grote filosoof Erasmus. Het programma 'Erasmus in Rotterdam' staat bol van de evenementen, die soms al eerder plaatsvonden maar vaak 00k nieuw zijn voor de stad. 'Erasmus in Rotterdam' is inmiddels losgebrand met een filmfestival, waarop films over heel Europa te zien waren. Erasmus was zelf kosmopoliet en woonde en werkte in vele Europese steden. Bovendien zijn de eerste quotes van de Mid- deleeuwse denker aange- bracht, grote tekstregels op straat die aan zijn uitspra- ken herinneren. 'Heel de aarde is mijn vaderland' is zo'n beroemde uitspraken Gezamenlijk vormen ze het kunstproject 'Erasmus op straat', dat Erasmus terug brengt in het dagelijks le- ven van de Maasstad. An- dere spreuken die worden aangebracht zijn onder meer 'Waar ik mij goed voel, ben ik thuis' en 'Mensen worden niet geboren, ze worden ge- maakt'. Gisteren volgde weer een hoogtepunt, met de opening van het publieksinformatie- centrum over Erasmus aan het Grotekerkplein. In het Erasmushuis zal het publiek voortaan kennis kunnen maken met zijn leven en ge- dachtegoed. Zie voor meer informatie over de activitei ten van 'Erasmus in Rotter dam' www.erasmusinrotter- dam.nl. ROTTERDAM - Om de herfst en winter depressies buiten de deur te houden komt het Musica Republica Festival terug met een feest op 31 oktober. Deze keer niet in de buitenlucht, maar in de enige echte Maassilo. Het festival zal in het teken staan van de 5 mooiste we- reldsteden die terugkomen in de 5 area's van de Maas silo: Miami Parijs, Berlijn, Tokyo en Rotterdam. De zonnige sound die je ge- wend bent op Musica Repu blica zal komen van onder andere Don Diablo, Roog, Erick E, Sunnery James Ryan Marciano en meerdere house-helden in de Miami area. Techno liefhebbers kunnen terecht in de Berlin area met o.a. Bart Skils vs 2000 and One, Darko Esser, Secret Cinema en Kabale und Liebe. Rotterdam wordt met een ei- gen area vertegenwoordigd door de volgende helden: Benny Rodrigues, Afrojack, Lucien Foort, Leroy Styles en meerdere locals draaien op de Rotterdam stage, een unieke line- up in hun eigen stad. Het populaire concept Meet the Streets staat in het teken van de wereldstad Tokyo met onder andere Mr. Wix, The Flexican, D.E.F en vele anderen die je zullen la- ten bouncen. The Sick Girls, Jaques de la Disque, Ra- wendz en Jack Lesl zullen de vetse electro draaien in de vijfde zaal van Musica Re- pulica Indoor; Paris, www. musicarepublica.nl. ROTTERDAM - Na het succes- volle optreden van vorig jaar in een uitverkochte Melk- weg kon een nieuw bezoek aan Nederland niet uitblij- ven. Public Enemy is na 20 jaar nog steeds een van de meest invloedrijke hiphop groepen ooit. Op donder- dag 11 december staan de militante hiphop pioniers, met live band, in WATT. Een show die geen enkele zelfrespecterende hiphop liefhebber wil missen. De maatschappijkritische hiphopgroep uit New York staat vooral bekend om de gepeperde kritiek die zij leveren op het rechtse overheidsbeleid en het be- strijden van discriminatie. De controversies manier waarop Chuck D de maat- schappelijke problematiek van de zwarte bevolking aankaart, ontketent in de jaren '80 een revolutie bin- nen de rapgeschiedenis. Hun eerste album, 'Yo! Bumrush the show', kwam uit in 1987 op het legenda- van Erasmus. De wijsheden waar hij be kend om stond, waren niet allemaal van zijn eigen hand. Erasmus putte 00k rijkelijk uit Latijnse en Griekse tek- sten van filosofen en schrij- vers uit de Oudheid. Zijn uit spraken zijn vaak nog ver- rassend actueel en komen op gebouwen en stoetegels te staan. woensdag 22 oktober 2008 - TX98 journaal Ladysmith Black Mambazo is de populairste a-capella zanggroep in Zuid-Afrika en won vele prijzen. Eerder dit jaar werd Musica Republica op het Strand van de Maas qehouden. Op het Grotekerkplein is een publieksinformatiecentrum over Erasmus geopend.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31