Geliefde leraar ten onder aan achterklap 4 Herbouw De Kameel feestelijk van start Diamanten jubileum echtpaar Aalsma Stem voor droge voeten, veilige dijken en schoon water Bewonersavond over plannen Nieuwland PIH Beestenboel maasstad Regio weekbladen Bestseller Siebelink in zondagmiddag literair door Frank Willemse SCHIEDAM - Hoe schrijf je een nieuwe roman nadat je laatste boek een absolute verkooptopper was? Suez- kade, de nieuwe roman van Jan Siebelink, borduurt ni- et verder op het succes van 'Knielen op een bed violen'. Zijn nieuwe roman 'Suez- kade' gaat over een jonge, succesvolle leraar die ten onder gaat aan achterklap, jaloezie en de liefde voor een leerlinge. Sinds 'Knielen op een bed violen' toert Jan Siebelink onafgebroken langs zaaltjes en theaters om zijn lezer- schare te vertellen over zijn werk. Ondanks deze drukte en hectiek schreef hij elke morgen aan een vol- gend boek. 'Suezkade' met dit keer geen godsdienst als onderwerp in een klein plaatsje op de Veluwe maar juist een roman die zich af- speelt in de grote stad. Den Haag, waar de jonge leraar Frans zijn eerste baan kri- jgt op een prestigieus gym nasium. De mooie, jonge le raar wordt daar enthousiast onthaald als nieuwe ster. Al snel ervaart hij hoe door machinaties, onderwijsver- nieuwing en machtsoorlog in de docentenkamer zijn enthousiasme dooft in de benauwende omgeving van achterklap en tegenwerk- ing. Van nieuwe ster en aan- beden door collega's tot een vervreemde en ongelukkige man in een omgeving van gefrustreerde en achter- bakse collega's. Jan Siebelink is de eerste schrijver die dit winter- seizoen langskomt bij Zondagmiddagliterair in bibliotheek Noord aan het Bachplein. Hier vertelt elke maand om 14.00 uur een schrijver over zijn werk. In december komt Kader Ab- dolah. Entree is 10 euro. De zondagmiddagen Lit erair worden georganiseerd door boekhandels Van Leeuwen en Post Scriptum samen met Bibliotheek Wa- terweg. WATERWEG - Beertje is een heel lief poesje van 5 jaar oud. Ze is ontzettend aanhankelijk en zodra je gaat zitten, komt ze op schoot. Deze dame zoekt een rustig thuis omdat ze best stressgevoelig is. Bij veel drukte gaat ze zich- zelf dan krabben. Ze is niet gewend aan andere katten of honden. Beertje is ge wend om op een flat te wo- nen maar zou natuurlijk 00k prima aan een huis met tuin kunnen wennen. Welke schoot en lieve han- den bieden zich aan voor Beertje? Meer informatie over Beer tje en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Wa- terweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardin- gen. Het dierentehuis is ge- opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- SCHIEDAM - Burgemeester Verver geeft samen met leerlingen van de Gravin Aleidaschool maandag 10 november het startsein voor de herbouw van molen De Kameel aan het Doele- plein. Molen De Kameel stond tus- sen 1715 en 1868 nabij het Doeleplein, naast de toen- malige Overschiese poort. De molen maakte deel uit van een bestand van zo'n twintig stellingmolens, die zorgden voor het malen van graan voor de destijds grootschalige Schiedamse jeneverindustrie. De mo lens waren te vinden op de vesten die de begrenzing van de oude stad vormden. De laatste twee eeuwen zi jn de meeste molens door brand of storm verwoest of gesloopt. Zo 00k De Ka meel. In 1865 verloor de molen door een storm de roeden, ijzeren as en kap. De molenromp diende nog enige jaren als houtzagerij, maar werd tenslotte na een brand gesloopt. Met een gemiddelde hoogte - van iets boven de 30 meter zijn de Schiedamse molens de hoogste ter wereld, maar omdat de molens vanaf de belangrijkste route naar het centrum nauwelijks zicht- baar zijn, valt de attractie niet genoeg op. Dat is de be langrijkste reden waarom Stichting De Schiedamse Molens molen De Kameel wil herbouwen. Deze zal straks wel duidelijk zich- tbaar zijn vanaf de belan grijkste aanrijroute en zo de aandacht vestigen op de molens. Vlaardings Boekbeeld Dat bepaald niet ie- dereen zich vaker dan eens in de vier jaar door de poli- tieke beslommerin- gen mee laat slepen, is wellicht juist een reden om er eens een boekje over open te doen wan- neer de gelegenheid zich daartoe voor doet. De 'Program- mabegroting 2009 - 2012' is zeker geen verhaaltje voor het slapen gaan. De inhoud lijkt zware kost voor hen die 'het allemaal wel geloven' wat er door politiek en ambtenarij bedacht en uitgevoerd wordt. Toch gebeurt dit allemaal wel degelijk ten dienste- en uit naam van hen die het bestuurlijke gebeuren liever ondergaan dan er actief een rol in te spelen. Door de Programmabegroting in een moderne vormgev- ing te steken en in boekvorm als meer dan een aan elkaar geniete bundel A4-tjes te presenteren, wordt wel degelijk geprobeerd het bestuurlijke document 00k voor de burger- lijke leek binnen leesbereik te brengen. De politieke lading daarbij gelaten voor wat hij waard is, geeft deze program mabegroting dan 00k een beeld van de staat van zijn van de stad. Niet alleen in de zware kost van het woord, 00k met de gebruikte kleurenbeelden kan de lezer zien hoe er met zijn kiesgerechtigde mandaat om wordt gegaan. Of en in hoeverre de beelden corresponderen met de waar- heid en bedoelingen kan in 2010 weer door de democratische kiesdeler bepaald worden. Ook daarom is de 'Programmabe groting 2009 - 2012' ter voorinzage wel degelijk de moeite van het doorbladeren waard. De fotografie voor de Program mabegroting 2009 - 2012 is van Peter Koornneef, de vorm- geving werd verzorgd door Den Breejen Creatieve commu- nicatie. De Programmabegroting 2009 - 2012 is een uitgave van de Gemeente Vlaardingen en werd op vrijdag 14 oktober door het college van B&W gepubliceerd ter behandeling in de gemeenteraad op 6 november. Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exem- plaren van 'De Programmabegroting'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek waarnaar u wilt meedingen. WATERWEG - De waterschaps- verkiezingen komen eraan. Deze vinden plaats tussen 13 en 25 november. De kiezers bepalen welke spelers na de verkiezingen het team van waterschapsbestuurders gaan vormen. Deze bestu- urders gaan bijvoorbeeld beslissen hoe Delfland de komende vier jaar het be- lastinggeld gaat besteden. 'Het Hoogheemraadschap van Delfland? Is dat niet die club waarvan ik ieder jaar een aanslag op mijn deurmat vind?' Inderdaad. Niemand vindt belasting betalen leuk. Maar als Delfland geen geld meer zou hebben voor het uitvoeren van haar taken, staat het huis of bedrijf al snel onder water, omdat al- le gemalen ophouden met Niet meer stemmen op individu, maar op groep of partij bij waterschapsverkiezingen malen en er geen nieuwe wa- terbergingen worden aange- legd. Ook afvalwater kan dan niet meer worden gezuiverd en zullen de zwakke schake- ls in de kustverdediging niet versterkt kunnen worden. Tot nu toe konden kiezers bij de waterschapsverkiezingen stemmen op een individu, op iemand die op persoonli- jke titel aan de verkiezingen meedeed. Dat is nu anders. Voor het eerst in de lange geschiedenis van de water- schappen kan men stemmen op een partij of een groeper- ing. In Delfland doen zes landelijke politieke partijen, twee landelijke organisaties en vijf regionale groeperin- gen mee met de verkiezin gen. Raadpleeg www.water- schapsverkiezingendelfland. nl voor meer informatie over de partijen, de kandidaten en het werk van het water- schap. Steminstructie De post bezorgt bij stemgere- chtigden een stempakket thuis op donderdag 13 of vri jdag 14 november. Het stem- biljet dient ook per post in- gevuld weer teruggestuurd te worden. Op maandag 17 november nog niets ontvan- gen? Bel dan 0900 - 0119 (gratis). Het stembiljet kan worden ingevuld op een tijd- stip dat de stemgerechtigde zelf schikt en kan daarna op de bus. Een postzegel is niet nodig. Het stembiljet is op naam gesteld. Let op dat het stembiljet niet wordt verwis- selt met dat van huisgeno- ten. Lees de instructies op het stembiljet en kleur bin nen de lijnen twee vakjes in: een bij een partij en een bij een kandidaat van die partij. Gebruik een zwart of blauw schrijvende pen. Vergeet niet in de eerste kolom het ge- boortejaar in te vullen. Vanaf donderdag 13 november kan het stembiljet worden in- gestuurd. Het moet uiterlijk dinsdag 25 november om 12.00 uur binnen zijn. SCHIEDAM - In scholengemeen- schap Schravenlant vindt woensdag 29 oktober van 19.00 tot ongeveer 21.45 uur een bewonersavond plaats. Tijdens deze avond lichten de gemeente en Woonplus aan de bewoners toe welke plannen er in het Wijkac- tieprogramma (WAP) Nieu wland zijn opgenomen, wat deze plannen inhouden en hoe nu al invulling wordt ge- geven aan de vele ideeen en plannen voor de wijk. Schiedam-Nieuwland is uit- gekozen om mee te doen in de '40-wijken-aanpak'. woensdag 29 oktober 2008 - WX91 Molen De Kameel moet 00k de aandacht op de rij andere andere molens vestiqen, waardoor het straks een ware, qoed zichtbare, attractie wordt. Foto: Han Dijkstra Progrcmmabeg 2009-2012 rotfog. DOOR PETER DE JONG LEZERSACTIE Het echtpaar Aalsma vierde afqelopen maandaq het dia manten huwelijksjubileum. Het paar was die daq zestiq jaar qetrouwd. Burqemeester Verver kwam namens de qe- meente lanqs. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 19