Dag van de Kunstuitleen Het verhaal van dertig jaar U2 op de planken Reggae terug op de West-Kruiskade Hobbyfotografen presenteren werk in LP II Muzikantendag in Waterfront Wunderbaum in de Schouwburg ROTTERDAM - Kunstuitlenen overal in het land organise- ren op zaterdag 1 november een dag vol speciale activi- teiten, exposities, lezingen, workshops en kinderactivi- teiten. Doel: het brede pu- bliek laten kennismaken met de mogelijkheden die de Kunstuitleen biedt. Immers, het hele jaar door kan jong en oud er terecht om kunst te bekijken, te lenen en te ko- pen. Het thema van deze 2oe Dag van de Kunstuitleen is 'Dierbaar' Het verschijnsel kunstuit leen is nergens zo wijdver- spreid als in Nederland: in de steden, maar ook in de minder dicht bevolkte delen van het land bieden kunst uitlenen een breed assor tment aan kunst. Het gaat daarbij om toegankelijke 'instapkunst', maar ook om minder toegankelijke vor- men van kunst. Deskundige medewerkers maken bezoe- kers wegwijs in de heden- daagse kunst en organiseren educatieve activiteiten voor jong en oud. Kunst inspireert. Daarom heeft de Dag van de Kunst uitleen 2008 het thema 'Dierbaar' meegekregen. Wouter Stips ontwierp als cadeautje voor bezoekers die op 1 november een abon- nement afsluiten het bijzon- dere beeldje 'Dierbaar'. Be- staande abonnees kunnen het beeldje aanschaffen voor de speciale prijs van 35 euro (verkoopwaarde 180 euro). Dit 'wensbeeldje' heeft een bijzondere functie: het is be- doeld om te schenken aan ie- mand die je dierbaar is. Tijdens de Dag van de Kunstuitleen gaat een on line kunstveiling van start, beschikbaar gesteld door 20 kunstuitleenorganisaties af- komstig uit 20 gemeenten. De opbrengst van de veiling gaat naar het goede doel 'Fa- vela Painting': Twee kunste- naars (Jeroen Koolhaas en Dre Urhahn) die in Rio de Janeiro met straatkinderen muurschilderingen maken www.favelapainting.com Voor meer informatie ga naar www.dagvandekunst- uitleen.nl. maasstad weekbladen ROTTERDAM - Dat Rotterdam een fotogenieke stad is, weet iedereen. Met de Eras- musbrug heeft de stad een moderne Toren van Pisa in huis. Veel amateur-fotogra- fen hebben zich al door de Maasstad laten inspireren. Voorbeelden van hun werk zijn van donderdag 30 ok tober tot en met zondag 2 november te zien in Las Pal mas - LPII tijdens de ten- toonstelling Fotofestival aan de Maas. Negentien verenigingen van vrijetijdsfotografen hebben, gebundeld onder de naam Fotobond Afdeling 12, werk ingezonden. Het hoofdthe- ma van de tentoonstelling is 'Dynamisch Rotterdam'. In 1959 verscheen het boek 'Rotterdam, dynamische stad' van Cas Oorthuys. Met de expositie wil de organi- satie, na bijna vijftig jaar, opnieuw de dynamiek van de stad belichten. De leden van de verschillende foto- clubs hebben een jaar de tijd gehad om beelden voor de tentoonstelling te maken. Het Nederlands Fotomuse- um presenteert gelijktijdig in LP II een expositie over het boek van Oorthuys. Ook zijn de twintig beste foto's te zien van de Joop van de We- tering Fotowedstrijd. Ook zijn de beelden te zien die de Natuur Fotografen Drecht- steden hebben gemaakt van de groene enclaves in het ge- bied. Tijdens het Fotofestival aan de Maas worden tal van ac tiviteiten georganiseerd. In het fotocafe kunnen foto grafen elkaar ontmoeten en ervaringen delen over hun hobby. Het Fotomuseum organiseert rondleidingen 'achter de schermen'. Verder houdt de SKVR Beeldfabriek een aantal workshops, zijn er lezingen in het Fotomuseum en presenteren diverse ge- relateerde instanties en be- drijven zich door middel van stands. Van de fototentoon- stelling verschijnt een foto- boek en een catalogus. Het volledige programma is te vinden op de website www. fotofestivalaandemaas.nl. ROTTERDAM - De voorstel- ling van Beer Tourist van Wunderbaum is zaterdag 1 november en zondag 2 november te zien in de Rotterdamse Schouw burg. Twee supporters van Manchester United zijn goedkoop naar de Zwarte Zee gevlogen om er goed koop te kunnen zuipen. Als onderdanen van het oude West-Europa kiezen zij de goedkoopste be- stemmingen, landen die volgens hen niets liever willen dan zich aanslui- ten bij de EU - bij hen dus. Zo dringen ze binnen in de nieuw-kapitalistische Oekra'ine. Uitgebreid en ongegeneerd spuien zij hun commentaar op het beschavingsniveau ter plaatse. Walter Bart en Matijs Jan- sen spelen de twee British blokes brutaal en fysiek, op een bijna clowneske manier en met overtui- gend accent. Ze maak- ten hun 'nationalistische vlaggenkomedie' in Odes sa, keken er goed rond en baseerden zich voor de tekst op interviews met de lokale bevolking. REGIO - De Stadsgehoorzaal Vlaardingen wordt op vrij- dag 31 oktober opgeschud door 'In the name of U2', een groots opgezet thea- terconcert met de grootste hits van de Ierse rockico- nen verpakt in een visuele mega-productie. Na musicals en theater- shows over bands als ABBA en Queen is het dit seizoen de beurt aan 's werelds meestsuccesvolle rockband: U2. In een spektakel voor oog en oor komen in ruim twee uur de grootste hits en mooiste albumtracks van de Ierse band aanbod. Dit ge- beurt met een groot decor. Zo wordt er onder andere een gigantisch LED-scherm gebruikt. De theatershow wordt gespeeld door U2NL, een groep die in Europa heeft bewezen het ultieme U2-geluid en gevoel op de planken te kunnen zetten. 'In the name of U2' is geba- seerd op dertig jaar U2-ge- schiedenis en de ontwikke- ling van de muziek. Met een ongekend grote lichtshow en een geraffineerde video- show op het metersgrote led-scherm wordt het pu- bliek mee genomen op een muzikale reis die begint in Dublin eind jaren zeventig en afsluit met Vertigo, de laatste grote tour van U2. Voor verdere informatie kijkt op: www.stadsgehoor- zaal.nl of www.inthename- 0fu2.nl ROTTERDAM - Poppodium Nighttown was altijd berucht om de bijzondere reggae ar- tiesten die ze naar de Rot terdamse West-Kruiskade wist te halen. Alpha Blondy, Burning Spear, Gentleman, Buju Banton, Steel Pulse en Ziggy Marley; allemaal ston- den ze voor voile zalen met reggae fans. De Jamaicaan- se zanger Capleton geeft op dinsdag 4 november de eer- ste reggae/dancehall show in het nieuwe WATT. Capleton is samen met Siz- zla, Anthony B en Buju Ban- ton bepalend voor de con scious dancehall. De Jamai- caan, ook wel 'The Prophet' genoemd,werd be'invloed door Bob Marley, Bunny Wailer en Peter Tosh en maakte in 1989 zijn storm- achtige entree in de Jamai- caanse dancehall scene. De ze werd toen nog gekenmerkt door een hoog 'slackness' gehalte: grove sexueel expli- ciete teksten, die niks aan de. verbeelding overlieten. In de jaren 90 was Capleton een van de artiesten die de klas- sieke roots reggae nieuw le- ven blies door deze te mixen met zangstijlen en ritmes uit de dancehall en meer de na- druk te leggen op spirituele, Rastafari thema's. Als Rastafari zijnde praat Capleton nu over het leven, geschiedenis en de toe- komst. Hij weet nu dat het leven niet alleen om geld, seks en materiele dingen draait, en raadt de jeugd aan om naar muziek te luisteren. Naar zijn mening is muziek een natuurlijke bron, want zelfs je honger en dorst kun je lessen met muziek. Waar- schijnlijk is dat de reden dat Capleton bijna jaarlijks een nieuw album uitbrengt. Tickets a 25 zijn verkrijg- baar via de website, de Pri- mera winkels en de Rotter damse platenzaken Plato en Velvet Music. Aan de deur a 27,50. ROTTERDAM - In WaterFront te Rotterdam is op zondag 16 november van 12.00 uur tot 19.00 uur een muzikanten dag voor de jonge muzikant met ambitie. WaterFront is deze dag het paradijs voor de jonge muzi kant met workshops, panels en live optredens. Met me- dewerking van bandleden van onder andere Krezip, VanKatoen, GEM, Long- players, Stoma, All Missing Pieces en Textures. Ook is er een zangspreekuur met Nathalie Makoma een open mic met Raymzter en een dj workshop van DJ Rob. Als jonge muzikant krijg je zicht op het reilen en zeilen in de muziekindustrie door managers, programmeurs en producers van onder andere MOJO, TopNotch, Agents After All, Boombax, Paard van Troje, Speakers, WaterFront en Metropolis. Er zijn ook workshops gitaar, drum, bas, keyboard of beat- box, rap en turntablism. De mogelijkheid is er ook om als band of act je cd en biografie te laten checken, een profes- sionele fotoschoot te krijgen of een snelle videoclip te ma ken. Ben je geen muzikant, maar wel ge'interesseerd in de muziek business, dan zijn er panels over management, bands boeken en spelen er bands tijdens het live-panel. De deur gaat om 11.30 uur open en de entree bedraagt 5 euro. Maak kans op gratis kaartjes en check: www.ma- kingyourband.nl mm .jl J iJMH journaal woensdag 29 oktober 2008 - TX98 Het Fotofestival aan de Maas is van 30 oktober tot en met zondag 2 november te zien in Las Palmas LPII. foto Yvonne de Graaff Capleton staat 4 november op het podium van WATT.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27