DI-RECT doet Tommy in Schiedam Geluidsscherm zorgt voor overlast Vijf genomineerden Schiedamse Horecaprijs Visspecialist R. Bijl rrrrrn ;hstreet Colofon stad Schiepoint Gebakken lekkerbekken Scampi in looksalade 1 Kabeljauwschnitzels P/st 2.0 4 halen 3 betalen maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen hhhmh Naar het meesterwerk van de Engelse band The Who SCHIEDAM - De allereerste voorstelling van de tour van 'DI-RECT doet Tommy' is te zien en te horen in Theater aan de Schie. Meesterver- taler Jan Rot vertaalde alle oorspronkelijke liedteksten van The Who's frontman Pete Townshend in het Ne- derlands. DI-RECT doet Tommy is t en 2 november te zien en voor beide voor- stellingen zijn nog enkele kaarten beschikbaar. Wanneer DI-RECT langs- komt voor Tommy, het le- gendarische meesterwerk van de Engelse band The Who, wordt het theater om- getoverd tot een ware rock- tempel. Geen andere Ne derlandse Band heeft het charisma om van deze klas- sieker een stampend con cert te maken. Een uniek vormgegeven concert over het aangrijpende verhaal van het doofstomme en blinde kind Tommy. DI-RECT bestaat uit drum mer Jamie Westland, Tim Akkerman, Spike van Zoest en Bas van Wageningen. In het begin spelen de jon- gens voornamelijk grunge en cross-over covers, maar in een van de eerste repeti- ties gaan ze ook al met ei- gen nummers aan de slag. Meer dan 8oo optredens, een kast vol prijzen en vijf albums later is het eind 2008 tijd voor een nieuw hoogtepunt: het uitvoeren van Tommy. Reserveren kan via de thea- terkassa, (010) 2 467 467 of www.theateraandeschie.nl. door Frank Willemse SCHIEDAM - Wegwerkers zijn druk bezig de grote beton- nen platen te plaatsen langs rijksweg A20. Maar volgens bewoners van Nieuwland werkt het ge- luidscherm juist verkeerd. In plaats van minder herrie, kaatst het scherm juist het geluid van de trein terug de woonwijk Nieuwland in. „We hoorden de trein prak- tisch nooit maar sinds het geluidscherm er is, kunnen we niet slapen van de her rie", zegt John Levens. Het echtpaar Levens be- woont een topappartement in de wijk Schiehart met een prachtig uitzicht over de oude stad. Maar sinds kort hebben ze wel een probleem: ze hebben behoorlijk last van herrie. Want Nieuwland grenst wel aan de drukke rijksweg A20 en de spoorlijn naar Hoek van Holland. Het scherm staat volgens het echtpaar simpelweg op de verkeerde plek. Tussen rijksweg en spoor zodat wel het geluid van de snelweg wordt tegengehou- den maar het geluid van de trein ernaast juist versterkt wordt teruggekaatst. Als het scherm ervoor wordt geplaat-st dan sla je twee vliegen in een klap volgens het echtpaar. „Verplaats het scherm voor het spoor en dan kunnen wij ook weer rustig slapen", vult mevrouw Levens aan. Daarnaast vraagt het echt paar zich ernstig af of er geen ander scherm geplaatst had kunnen worden. Nu staan daar grote, witte betonnen platen die uitno- digen voor bekladding met verf. „Nu al, terwijl de weg werkers nog bezig zijn, zijn die met teksten beklad. Het is een grote grafitti-wand geworden", aldus het echt paar. Waarom niet de wand bekle- den met klimop of bomen? „Dit is geen gezicht en tel- kens schoonmaken kost ook weer geld", vinden de bewo ners. SCHIEDAM - Na rijp beraad over de inzendingen en het spiegelen aan criteria, zoals uitstraling, prijs-kwaliteit- verhouding, sfeer en bij- drage aan de stad, is de jury van de Schiedamse Horeca prijs onder leiding van bur- gemeester Verver tot een nominatie gekomen. De winnaar wordt maan dag 3 november bekend ge- maakt in de Amstelbron. Japans Eethuis Hamachi, Restaurant Lepels, IJssalon Scyedam, Cafe Sjiek en Pe tit Restaurant Vidoque zijn de genomineerden. Deze vijf horecabedrijven zullen maandag vernemen wie van hen de felbegeerde Proosje in de wacht zal sle- pen. Ook wordt die avond voor de eerste keer een Aanmoe- digingsprijs uitgereikt. De horeca in Schiedam kent de laatste jaren een uitbrei- ding met nieuwe concepten en dat wil de jury zeker niet ongemoeid voorbij laten gaan. Krantnetel Ik heb sinds kort een probleem. Een serieus vraagstuk of knelpunt. Ik rook en drink niet. Wat is dan de kwestie? Sinds deze zomer heb ik minder aanspraak en dus minder sociale contacten. Ik vereen- zaam zelfs een beetje. Niet ineens, maar datproces gaat geleidelijk en langzaam. Eigenlijk sinds deze zomer. Sinds het rookverbod in de horeca. Op het terras heb ik er geen last van. Maar nu de blade- ren vallen en het kouder wordt moet ik wel naar binnen. En binnen in kroeg of cafe is het minder aangenaam geworden. Nee, niet ineens, maar tijdens een gesprek met die of gene is mijn gesprekpartner ineens weg. Niet naar het toilet, maar even naar buiten. Inderdaad om daar te gaan roken. Als niet-roker, en drin ker, sta/zit ik plots alleen en praat tegen de muur. Je gaat naden- ken enje bemerkt dat roken en de lucht van verschraald bier een ideale combinatie is. Een reden om naar de kroeg te gaan om daar lekker met vrienden ofkennissen te -laat ik eerlijk zijn- ouwe hoe- ren. Gezelligheid blijkt, ook voor mij als niet-roker/drinker, synoniem aan (te) harde muziek, (te) veel drank en (te) voile asbakken. Ik wist het niet totdat de minister van volksgezondheid mij daar deze zo mer hardhandig mee confronteerde. Natuurlijk vindt iedereen ro ken in een restaurant niet geslaagd. Maar juist in een kleine kroeg die het moet hebben van gezelligheid en dus kletsen, schreeuwen en (te) harde muziek. Wat een logica, denkt u nu? Wel de werkelijkheid is, als niet ro- ker (en niet drinker) dat mijn kennissen weglopen en mij mokkend achterlaten, zielig en alleen, in de rookvrije ruimte. Net een ziekenhuis of wachtkamer, clean en klinisch. Ga ik naar poppodium De Grauwe Hengst, staan alle mu- ziekliefhebbers in een kamertje achteraf lekker gezellig bij el- kaar, terwijl het bandje zich de blaren speelt voor een lege zaal. Ik moet dus ook maar naar de pafruimte omdat daar wel sociale mensen staan. Maar daar wordt ik meewarig aan- gestaard door rokers die mijn afwijkende gedrag hoogstens gedogen. Tja, er zit niks anders op. Ik zal er ook aan moeten geloven. Misschien dat nicotinepleisters helpen of anders acupunctuur. Ik zal moeten leren diep te in- haleren want alleen meeroken zet geen zoden aan de dijk. Weet iemand een rookcursus voor beginners? Dan kan ik ook meezingen met Amy Wi- nehouse 'I will go to the rehab' Yes, yes, yes. Gratis Futl service kantoorruimte Schiedam SCHOENNAAKERJJ 10% korting e5,- Passage 8 - Schiedam 2 25 j-00 3 voor wo 100 gram 60 Visspecialist R. Bijl Broersveld 113® 010-4268710 woensdag 29 oktober 2008 - X082 www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 0104128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorging Maasstad B.V. e-mail: bezorging@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Dongen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F. de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erguc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweg@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze ultgave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, e.g. de betreffende auteur. Geen andere Nederlandse band heeft het charisma om van het meesterwerk van The Who een stampend concert te maken. Foto: Theater aan de schie Het geluidsscherm langs de A20 weerkaatst niet alleen het geluid van de trein, maar nodigt ook nog eens uit tot bekladding, vinden bewoners. Foto: Roger van derKraan FRANK WILLEMSE AFHALEN Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 Gemeente Schiedam Stadserf 1 Van Loenen Dec okay Dam 37-45 Plusmarkt Woudhoek Geuzenplein 7 Plusmarkt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haard Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hof van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniging Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A business center www.schiepoint.nl 010 - 24 24 111 De gehele maand OKTOBER op alle SCHOENREPARATIES Alle STOOMGOED* m.u.v. speciale behandelingen t. OTO - 426 20 96 Vanaf hederi zijn wij ook op maandag qeopend van y 11.30 tot 17.30 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3