i Verbetering dienstverlening krijgt prioriteit; veiligheid blijft belangrijk - Burgemeester Verver-Aartsen Binnenstad in beweging, Cultuur in de wijken en de Groten van Schiedam - wethouder siijee ft n II Week 45 Woensdag 5 november 2008 Veiligheid is een onderwerp dat altijd hoog op de agenda staat. "Inwoners van Schiedam moeten zich veilig kunnen voelen, zowel thuis als buiten", vindt burgemeester Verver- Aartsen. De cijfers geven aan dat het de goede kant op gaat: "Schiedam is meetbaar veiliger geworden. Op veel gebieden hebben we vooruitgang geboekt. Wei zien we, dat de veiligheidsbeleving per wijk verschilt. In het Beleidsplan Veiligheid 2008-2011 is daarom meer dan voorheen aandacht voor een wijkgerichte aanpak. We gaan waar nodig maatwerk leveren." Ook waar het gaat om samenwerking met partners uit de stad kan worden gesproken van maatwerk. Met verschillende partijen worden of zijn al convenanten afgesloten, zoals de horeca en het Vlietland Ziekenhuis; met ondernemers- verenigingen worden afspraken gemaakt, zodat iedereen elkaar weet te vinden als dat nodig is. Voor de gemeente Schiedam ligt er een flinke opgave in het uitbreiden en verbeteren van de dienstverlening. Burgemeester Verver: "De inwoners van Schiedam mogen van hun gemeente een goede service verwachten, bijvoor- beeld als het gaat om het beantwoorden van hun vragen. Ook ons productenaanbod moet goed toegankelijk zijn. Steeds meer mensen verwachten dat de gemeente haar diensten ook via internet aanbiedt. Daarvoor zijn ook lande- lijke richtlijnen, die wij overigens van harte onderschrjiven. Internet is 24 uur per dag 'open', dus kunnen straks veel zaken op elk gewenst tijdstip vanaf thuis worden geregeld. Inmiddels is gei'nventariseerd welke stappen we moeten nemen om die 'elektronische overheid' gestalte te geven. De komende jaren gaan we daar hard aan werken. Dat traject loopt tot 2015, maar het zal zeker niet zo lang duren voor de eerste resultaten zichtbaar worden." Uiteraard is internet niet het enige manier om in contact te komen met de gemeente. Ook telefonisch, per brief of door persoonlijk langs te komen in de Stadswinkel blijft het mo- gelijk zaken te doen met de gemeente. Speerpunten Kwaliteit van de dienstverlening verbeteren Snelheid van de dienstverlening verbeteren Terugdringen overlast Handhaving en toezicht in de openbare ruimte verbeteren Wijkgerichte aanpak veiligheid „De binnenstad begint na een paar jaar stilstand weer in beweging te komen, "merkt portefeuillehouder Menno Siijee. „Niet alleen de gemeente doet haar uiterste best het centrum nieuw leven in te blazen, ook particuliere investeerders en pandeigenaren komen over de brug." Er zijn veelbelovende plannen voor de Havenkerk (vierster- renhotel), Monopole (congrescentrum) en de Korenbeurs (kantoren en een publieksfunctie). Nu deze drie beeldbepa- lende gebouwen een nieuwe bestemming krijgen, kan Siijee zich in 2009 gaan richten op de ontwikkeling en invulling van het Wennekerpand. „Het uitgangspunt is dat het een cultuurverzamelgebouw zou moeten worden. Komend jaar moet duidelijk worden wat we daar allemaal in onder kunnen brengen, maar ook wat het de gemeente moet gaan kosten" Daamaast is er 150.000 euro extra voor evenementen en 'Cultuur in de wijken'. „Onze cultuurscout Ineke Hagen heeft in West al heel wat leuke dingen opgezet, zoals de maandelijkse cultuurborrel in het Julianapark. Daarom willen we 'Cultuur in de wijken' graag uitbreiden," aldus Siijee. Het extra budget voor evenementen is ook bedoeld voor nieuwe en bestaande initiatieven die inhaken op 'De Groten van Schiedam'. Een jaar lang wordt onder deze noemer thematisch aandacht besteed aan Schiedamse grootheden door de eeuwen heen. In 2009 is het thema 'sterke vrouwen'. „Daarbij kun je denken aan bekende namen als Aleida en Liduina, maar er zijn natuurlijk nog veel meer sterke vrou wen te vinden in onze stad." „Schiedam blijft een relatief goedkope stad om in te wonen," belooft wethouder Siijee. „We zullen de gemeentelijke belastingen ook komend jaar niet verhogen. Er vindt alleen een inflatiecorrectie plaats." Wei is er een grote verandering op het gebied van betaal- gemak op komst. „We gaan alle aanslagen in 2009 samen- voegen in een biljet. Schiedammers kunnen OZB, rioolrecht, afvalstoffenheffing en hondenbelasting straks gespreid over het hele jaar, en via automatische incasso gaan betalen. Daar heeft raadslid Catelijne de Groot van het AOV zich hard voor gemaakt en dit goede idee hebben we dan ook overgenomen," aldus de wethouder. Betalen wordt niet alleen een stuk eenvoudiger, ook worden Schiedammers niet meer geconfronteerd met heffingen die in een of twee keer voldaan moeten worden. Speerpunten Cultuur in de wijken Alle gemeentelijke belastingen op een biljet en de mogelijkheid deze gespreid over het kalenderjaar en via automatische incasso te betalen Geen stijging van lokale heffingen, alleen inflatiecorrectie. Invulling Wennekerpand De Groten van Schiedam ■JOUBB.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 10