Gemeenteberichtei SflfiB Aandacht voor milieu en openbare ruimte gaan hand in hand - wethouder Haan Inzet op jeugdbeleid, zorg voor ouderen - wethouder Daskalakis gemeente Schiedam .mm Miliilj ijHJ Week 45 Woensdag 5 november 2008 "Aandacht voor het milieu is in onze stedelijke omgeving een vereiste bij alles wat we in de stad ondernemen en uitvoeren.", zegt Yorick Haan. De wethouder, die onder andere milieu in zijn portefeuille heeft, vindt het van groot belang dat we in Schiedam op een samenhangende en verantwoorde wijze omgaan met het milieu. "Dat komt tot uitdrukking in het Milieubeleidsplan 2008-2012 en het Klimaatbeleidsplan 2008-2012. Daarin leggen we vast welke koers we de komende periode op milieugebied willen volgen." Na het maken van plannen volgt nu dus de uitvoe- ring. Het gaat dan over het groen in de stad, maar ook over geluidsbelasting, het terugdringen van energieverbruik en het toepassen van het 'cradle to cradle' principe. Dat houdt in, dat alle grondstoffen die bijvoorbeeld tijdens de bouw van een woning worden gebruikt, kunnen worden teruggewon- nen en hergebruikt op het moment dat die woning wordt gesloopt. "Doordat we zo zuiniger omgaan met grondstoffen verspillen we veel minder en beschermen we het klimaat." Het kan niemand zijn ontgaan dat er de afgelopen tijd veel gewerkt is aan de wegen in Schiedam. Dat was ook nodig, volgens de wethouder: "Op een aantal plaatsen moest dringend onderhoud worden gepleegd. Ook de gewijzigde route van Tramplus speelde een belangrijke rol. Daarnaast zijn we er in geslaagd om op een aantal belangrijke punten in de stad de doorstroming van het verkeer te verbeteren en tegelijkertijd de veiligheid en het comfort voor fietsers te verhogen. Als meer mensen de fiets pakken, neemt het autoverkeer af." Ook de komende tijd zullen nog verschillende projecten in de openbare ruimte worden uitgevoerd. Wethouder Haan is er daarom erg gelukkig mee dat de afdeling Beheer Open- bare Ruimte sinds kort weer een volwaardig onderdeel van de gemeente Schiedam is: "Door korte lijnen te hebben met een stevige afdeling BOR hebben we de garantie dat zaken worden uitgevoerd zoals we hebben afgesproken. Er ligt een Meerjaren Onderhouds Programma, waarin is beschreven welke acties we ondernemen om het Schiedamse straatbeeld schoon en heel te houden waar het dat al is en te verbeteren waar dat nodig is. De inwoners van Schiedam moeten zich betrokken voelen bij hun leefomgeving. Het is daarom belangrijk dat we luisteren naar hun vragen, opmerkingen en klachten en daar ook snel op reageren. We zetten ons ervoor in om op dat punt de komende tijd stappen vooruit te maken." Speerpunten Milieu- en klimaatbeleid uitvoeren Communicatie rond projecten in de openbare ruimte verbeteren Verder verbeteren verkeersveiligheid Verbeteren beheer van de openbare ruimte Aanmoedigen gebruik fiets en openbaar vervoer "Sporten bindt de samenleving en is bovendien gezond. Schiedam is een echte sportstad en daar ben ik trots op, zegt verantwoordelijk wethouder Christine Daskalakis. Om goed te kunnen sporten zijn goede sportaccommodaties onont- beerlijk. Vandaar dat er geld is vrij gemaakt om achterstallig onderhoud aan zowel binnen- als buitenaccommodaties aan te pakken. "Vanuit een zogenaamde nulmeting kijken we waar directe aanpak het hardst nodig is. Die werkzaamheden nemen wij direct voor onze rekening waarna dit beleid in de komende jaren wordt voortgezet", licht de wethouder toe. Sporten in de wijken zelf is ook belangrijk. Zo wordt geld uitgetrokken voor een nieuwe gymzaal in Oost. Die heeft niet allecn een fiinctie voor scholen, maar juist ook voor de hele buurt. Zodoende wordt zo'n locatie optimaal benut. De gemeente zet sterk in op het jongerenbeleid. Zo is JongGeluid opgericht, de groep jongerenambassadeurs van de stad. Zij zijn de spreekbuis voor de jeugd richting de gemeente en de gemeenteraad. Ook kunnen zij activiteiten organiseren of meedenken over jongerenzaken. "Het is be langrijk een goede plaats te bieden voor de jeugd. Ongeacht in welk 'vakje' iemand nu direct past. De een komt bijvoorbeeld moeiteloos mee op school, de ander heeft daar meer hulp bij nodig. Dan moet je die hulp ook bieden", aldus Daskalakis. "Door het inzetten van extra leerplichtambtena- ren kunnen we zorgen dat er niemand buiten de boot valt. Er wordt extra geld beschikbaar gesteld voor jeugdinterven- tieteams, voor investeringen in speelruimte en een huis- kamerproject voor jongeren." Door een Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) op te richten kunnen in een gebouw meerdere instanties hun onderkomen vinden. Ouders en jongeren kunnen bij het CJG terecht met vragen over opgroeien en opvoeden en krijgen deskundig advies en informatie. Daarnaast wordt ge'fnvesteerd in school- gebouwen. De gemeente realiseert een RMPI-school. Zo wordt een vraag opgevangen van jongeren die anders naar dit type school in een andere stad zouden moeten gaan. Ook wordt geld beschikbaar gesteld voor de Impuls brede school op het gebied van sport en cultuur. "De gemeente zet zich daarnaast samen met het onderwijs en de werkgevers in om 150 stageplekken te waarborgen zegt Daskalakis. "Zo bevorderen we de instroom van jongeren." Het is belangrijk dat iedereen kan meedoen in de maatschap- pij. Daarom is in 2007 de Wet maatschappelijke onder- steuning (Wmo) ingevoerd. Het doel van de Wmo is te zorgen dat iedereen kan participeren in de samenleving. Voor veel mensen is dat geen probleem. Anderen hebben een steuntje in de rug nodig. Daarvoor is de Wmo. Voor (aan)vragen op het gebied van zorg en welzijn vindt u in de Stadswinkel het Wmo-loket en op www.schiedam.nl het digitale Wmo-loket. Om dit loket dichter bij de burger en de meer geisoleerde, bijvoorbeeld oudere, inwoners te brengen stellen we geld beschikbaar voor Wmo wijkmanagers. Speerpunten Sport Jeugd Werk Welzijn •A'.'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11