'Verlaag de overdrachtsbelasting' Nederlanders zijn het gelukkigst in de woonkamer Niewwswanaf I I Wonen op platteland in trek Scholen en verenigingen welkom bij Sparta Familieberichten SPARTA Rotterdam - SC Cambuur SPARTA Rotterdam - FC Volendam H maasstad Schiedam/woonjournaal weekbladen Het platteland is in trek bij de Nederlandse bevolking. Het is er goed wonen, is de algemene opvatting. Van- daar dat het platteland als woonomgeving zeer gewild is. Uit een onderzoek van het Sociaal Cultureel Planbu- reau (SCP) blijkt dat ruim 90 procent van de plattelands- bewoners tevreden is met de woonomgeving en met de woning. Plattelanders zijn tevreden over hun woongebied en daardoor minder geneigd tot verhuizen dan stedelingen. Van de stedelingen zegt ove- rigens 30 procent zeker ooit naar het platteland te wil- len verhuizen. Maar liefst 2 miljoen Nederlanders willen landelijk wonen, vanwege de ruimte, de rust, de natuur en de hechte gemeenschap. Bijna 60 procent van de Ne derlanders heeft ooit op het platteland gewoond en is dus via de roots met het plat teland verbonden. Van de stedelingen heeft eenderde woonervaringen op het plat teland, van de plattelanders heeft de helft ooit in de stad gewoond. Nieuwkomers op het platteland zijn overigens voor driekwart afkomstig uit de stad, een kwart komt uit andere plattelandsgebie- den. Vereniging Eigen Huis Gezelligheid De woonkamer is voor de meeste Nederlanders de plek in de woning waar ze het gelukkigst zijn. Meer dan de helft van de Ne derlanders kiest voor deze ruimte als fijnste plek. De tuin/het balkon staat op de tweede plaats. Dat blijkt uit onderzoek van USP marke ting Consultancy. De grote ruimte, de gezel ligheid en de centrale func- tie van de woonkamer zijn de redenen dat de meeste mensen de woonkamer waarderen. Ouderen, lager opgeleiden en flatbewoners vinden de woonkamer nog meer dan andere groepen het vertrek waar ze zich het prettigst voelen. Om twijfelende huizenko- pers en terughoudende geld- verstrekkers meer vertrou- wen te geven, moet de over- heid maatregelen nemen. Dat stelt Vereniging Eigen Huis (VEH). In een brief aan de ministers Bos en Vo- gelaar pleit VEH voor een tijdelijke halvering van de overdrachtsbelasting en een hogere financieringsgrens van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Volgens VEH zijn maatregelen no- dig omdat het consumenten- vertrouwen in de woning- markt snel daalt. Ook zijn financiers terughoudender geworden bij het verstrek- ken van hypotheken. Als de verkoop van woningen hier- door in het slop raakt, heeft dat verstrekkende gevolgen voor de economie. VEH stelt voor de overdrachtsbelas ting per direct van 6 naar 3 procent te verlagen als tijde lijke steunmaatregel voor de woningmarkt. De hoge over drachtsbelasting leidt nu bij aankoop tot een fors vermo- gensverlies die in de huidige markt niet meer binnen re- delijke tijd wordt goedge- maakt door een waardestij- ging van de woning. Mensen verhuizen daardoor minder snel. Als de overdrachtsbe lasting lager is, verminderen de bijkomende kosten bij het kopen van een huis en zul- len mensen eerder een huis kopen. Als de grens van de NHG wordt verhoogd, kun- nen meer huizenkopers een veilige en goedkopere hy potheek afsluiten. Wordt de grens bijvoorbeeld van 265.000 naar 350.000 euro verlegd, dan stijgt het aan- tal woningen dat onder de garantieregeling valt van 60 naar 80 procent. Deze maat- regel kan de terughoudend bij financiers wegnemen. Bij een hypotheek met NHG zijn zij er immers zeker van dat de lening wordt terugbe- taald. Elk jaar heeft Sparta Rotterdam de scholen- en verenigingenactie. Via deze actie kunnen basis- scholen en sportdubs met hun leerlingen of jeugdleden voor- delig een wedstrijd bezoeken in het Sparta Stadion Voor het komende seizoen zijn onder andere de thuiswedstrijden tegen NAC Breda, SC Heerenveen, FC Groningen, AZ en Willem II aangewezen als wedstrijden waar ingeschreven kan worden. Voor meer informatie over de spel- regels van de scholen- en vereni gingenactie kunt u contact op- nemen met Sparta Rotterdam via 010-890 92 10 of via de e-mail administratie@sparta-rotterdam.nl Elders in deze uitgave van Maas stad weekbladen kunt u de speciale Lezersaanbieding vinden die uw huis-aan-huisblad en de Kasteeldub samen aanbieden. Voor slechts 20 euro bent u met 2 personen live aanwezig op Het Kasteel bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam op zaterdag 15 november. De Sparta Fanshop in het stadion is van dinsdag tot en met zater dag geopend van 11.00 - 17.00 uur. De winkel is gevestigd naast het historische Kasteel in de Sparta- straat. Tramlijn 8 stopt voor de deur. ep; VOLGENPE THUISWEDSTRIJDEN: Woensdag 12 november 2008 Aanvang 20.00 uur (beker) Zaterdag 15 november 2008 Aanvang 19.45 uur 'Ik kan gaan slapen zonder zorgen, want slapend kom ik bij U thuis. Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar voor alle mooie herinneringen, geven wij kennis van het overlijden van onze lieve, zorgzame vader, schoonvader, opa, mijn zoon, onze broer, zwager en oom Coenraad Hendrik Hormann - Henk - 29 oktober 2008 Suzanne Hordijk-Hormann Gerard Hordijk Thomas Annelotte Floris Emmy Hormann M. Hormann-van Waardenburg Joke Hormann Lou Dalderup Trudi Hormann Nelleke Zaaijer-Hormann Nico Zaaijer Neven en nichten Correspondentieadres: S.A. Hordijk-Hormann Parklaan 26 2642 JW Pijnacker De begrafenis heeft inmiddels plaatsgevonden op begraafplaats Beukenhol it Schiedam. f: 1 woensdag 5 november 2008 - XQ85 Vereniging Eigen Huis pleit voor het verlagen van de overdrachtsbelasting De woonkamer is door de ruimte, gezelligheid en cen trale functie de favoriete plek in huis. Kom ook naar Het Kasteel en proef de unieke Sparta-sfeer Psalm 4 vers 3

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17