Van haarlakbussen naar Jean Paul Gaultier L 1 Buiten spelen maasstad Waterweg weekbladen mmmmmmm Verkeersveiligheid 'Ik ben niet bang voor een overstroming' Diamanten huwelijksjubileum ii If 1 Ik groeide op aan de Wes ter Hordijk in IJsselmonde. Achter ons dijkhuis stond een boerderij. Een paar ou- de schuren met kippen, var- kens en een oude chagrijnige boer. We speelden tussen de bomen, zochten kleine aard- appeltjes nadat het land was gerooid en haalden natte broekspijpen met slootje Met grote vrees zie ik het laatste stukje vrij spelen in de natuur verdwijnen. springen. Als kind besefte ik niet dat we in de grote stad woonden. Dat bus 76 voor de deur stopte en de trein door de achtertuin reed, was voor ons net zo normaal als blub ber aan de schoenen en uit- zicht op een 150 jaar oude vlasboerderij. Deze boerde rij wordt nu gesloopt. Mijn droom om onze 2,5-jarige dochter buiten te laten spe len in deze vrijheid is voorbij. Ik ben nu directeur van een basisschool. De gemeente zit er boven op om via scholen kinderen aan het spelen en bewegen te krijgen. De sub sidies stromen binnen. De kinderen in Rotterdam heb- ben overgewicht, wij hebben de zwaarste kinderen in Ne- derland. Dus meer bewegen, meer gym en na schooltijd doelgericht bewegen onder begeleiding van een vak- leerkracht. Met pijn in mijn hart zie ik de afbraak van 'onze' boerderij. Met grote vrees zie ik het laatste stukje vrij spelen in de natuur ver dwijnen. Ik zal mijn doch ter maar lid maken van een speeltuin, de laarzen kun- nen weg en op school maar weer een beleidsplan schrij- ven om 'onze' kinderen te la- ten bewegen. Vroeger speel den we buiten... Mijn verzameling WATERWEG - „Ik was 12 (ben nu 33 jaar) toen ik begon aan mijn verzameling", vertelt Linda Huis. „Het is begonnen met lege haarlak en deodorantbussen en een aantal lege parfumflesjes. Naarmate ik meerdere lege parfumflesjes kreeg, heb ik de haarlakbussen weg- gedaan. Toen ik op mijn i9e ging samenwonen hadden we een grote zolder waar ik mijn grote verzameling kon uitstallen, na 3 jaar zijn we verhuisd (inmiddels be- stond mijn verzameling uit meer dan duizend grote en kleine flesjes) en heb ik mijn verzameling beperkt tot de exclusieve parfum- huizen en de miniaturen." „Toen mijn dochter werd geboren heb ik (wegens ruimtegebrek) met pijn in mijn hart afscheid genomen van mijn miniaturen verza- meling. Een vitrinekast is blijven staan en daar staat mijn Jean Paul Gaultier in te pronken. Wei heb ik in de hal nog een grote glazen pot staan met parfumpijpjes." „Het leuke aan verzamelen is toch wel om te zien of je dat ene die je nog mist in je verzameling toch te kunnen bemachtigen, en als dat dan Mijn mening lukt is dat geweldig! Het gaat bij Jean Paul Gaultier niet alleen om de flessen, maar 00k om de verpakkin- gen, parfumkaarten, tasjes en dergelijke. Doordat ik me alleen richt op Jean Paul Gaultier is de verzameling niet groot, wel heb ik alle eenmalige valentijnsetjes, bijna alle zomeredities en helaas weinig items van de Kerst. Wat ik nog heel graag zou willen in deze verzame ling is echt zo'n 'giant fles' van Jean Paul Gaultier, die je 00k wel in de etalage ziet staan. Helaas zijn deze erg moeilijk te krijgen en als ze worden aangeboden via Internet, betaal je er wel voor." Iedereen (her)kent bij de scholen wel de beelden van ver- keerd geparkeerde auto's. Ik moet eigenlijk zeggen, bijna ie dereen, want helaas is er een categorie 'halers en brengers' die, en dat blijkt dagelijks, echt maling heeft aan alle regels en blijkbaar dus 00k aan de verkeersveiligheid random de scholen. Als ik mij beperk tot de kruising 'bij ons' op de hoek dan zie je daar dingen gebeuren waar je niet echt vrolijk van wordt. Ik durf gerust te stellen dat als de politie hier een week lang zou controleren en de bewuste categorie 'halers en brengers zou voor deze controle net zo 'blind en doof zijn als voor de regels die zij dagelijks random de school negeren, de politie in 'no time' hun target voor 2008 binnen heeft. Nou moet ik zeggen dat er op de betreffende school, bij 'onze kruising dus' zowel op de website als in de maandelijkse nieuwsbrief aandacht wordt geschonken aan de verkeersveiligheid. Ik hoef u waarschijnlijk niet te vertellen dat de bewuste cate gorie 'halers en brengers' hier nou niet echt warm of koud van wordt. Als het aan de school ligt dan komt er binnenkort? een com- missie die de knelpunten gaat inventariseren en kijken wel- ke maatregelen er genomen kunnen worden. 'Pappen en nat houden' of 'struisvogelpolitiek', u mag het zeggen! Prikbord Column van de week In 'De column van de week' kan iedereen zijn talent als columnist beproeven. Stuur een tekst van maximaal driehonderd woorden naar water weg@ maasstad.nl Mijn mening Wilt u uw hart even luchten? Stuur dan uw brief onder vermelding van 'Mijn me ning' naar waterweg@maas- stad.nl Mijn feestje Wie wat te vieren heeft kan dit doen in de rubriek: 'Mijn feestje', stuur uw foto naar: water weg@ maasstadnl Mijn verzameling Kent u een unieke verzame- laar of heeft u zelf een col- lectie, dan zien wij uw mail graag tegemoet op water- weg@maasstad.nl maasstad lezerspanel YENICE JONGEJAN - Er bestaat een mooi gezegde: "Een mens lijdt het meest van het lijden dat hij vreest." Ik ben dus niet bang voor een overstroming. Daarbij is de waterproef van deze week een goede voor- bereiding op een eventuele overstroming. truus DE GRAAF - Een oefening voor 'als er iets gebeurt' is na- tuurlijk altijd goed maar die noodpakketjes, zouden we die op het moment supreme allemaal kunnen vinden? Ik ben niet echt bang voor een overstroming maar dat is ei genlijk nergens op gebaseerd want natuurlijk kan er altijd iets gebeuren... PIET MOL - Ik denk dat er wel degelijk gevaar is voor een overstroming. De afgelopen jaren is er niet veel aan on- derhoud en vervanging ge- daan aan de waterkeringen. Wat denken we dat er gaat gebeuren als we een hoog- waterstand en harde storm tegelijk gaan krijgen? Maak je borst dan maar nat, als dat niet al vanzelf gebeurt. DIT VAN DER KNAAP - De del- tawerken zijn, naar ik aan- neem, solide gebouwd. Ik heb daar alle vertrouwen in. De kans op een overstro ming is, denk ik, daardoor erg klein. C0 in beeld ANNETTE DE DEKEN woensdag 5 november 2008 - WX92 Maasstad Weekbladen portretteert in deze rubriek verwoede verzamelaars. Deze week vertelt Linda Huis over haar Jean Paul Gaultier. *ln de vitrinekast staat mijn Jean Paul Gaultier te pronken'. Foto: Roger van der Kraan In Schiedam-Noord slaat de herfst zo heviq toe dat de bomen in een plantsoentje vlakbij De Boshoek niet alleen bladeren in de sloot laten vallen maar 00k leqe bier- en frisdrank- blikjes en plastic flesjes! Inzender: Leo Heijdra CHRIS DE GRAAFF r-|— 1 dj ~p De familie Van Duijn-Speelmeijer vierde dinsdaq 28 ok- tober het zestiqjariq huwelijksjubileum. Rond 16.30 uur kwam wethouder Siljee lanqs met een prachtiqe bos verse bloemen. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21