Afwisselend en dyn9 Migraine: wat kunt u er aan doen? GEZ0ND BEKEKEN €P 4? Advertentie Zorggroep Rij nmond Eerst verantwoordelijk verzorgende (28-32 uur) Verzorgende (18-24 uur) Helpende (18-24 uur) Post HBO verpleegkundige in de verpleeghuisartsenpraktijk (min 24 uur) Verpleegkundige niveau 4 (min 24 uur) Eerst verantwoordelijk verzorgende (28-32 uur) Kijk voor meer info op www.zorggroeprijnmond.nl MAASSTAD WEEKBLADEN woensdaq 5 november 2008 - WX04 Debby Oldenstam werkt bij Si loam en Westerstein, "Werken bij Siloam en Westerstein is niet eentonig. We hebben een verzorgings- huis, een verpleeghuis en seniorenwoningen. Siloam is constant bezig zich te verbeteren. We werken samen met andere organisaties om de zorg aan onze clienten te optimaliseren. We gaan oris specialiseren in revalidatie en palliatieve zorg. In onze gloednieuwe locatie Westerstein wonen psycho- geriatrische clienten in kleine g roe pen. De diversiteit en de opleidingsmogelijkheden binnen deze twee locaties bieden een uitdaging en een kans je te ontwikkelen". Siloam en Westerstein zijn gelegen in Hoogvliet (Rotterdam) Siloam en Westerstein behoreri tot Zorggroep Rijnmond, everiats Atrium, De Burcht, De Kortingshof, Orartjehof, Pniffl, Slingedaei, Tiendhove en Waeiestein. Locatie Westerstein zoekt: Daarnaast zoekt Siloam medewerkers die enthousiast zijn voor de opleiding: Kijk voor meer informatie en voor andere vacatures binnen deze locaties op onze website of neem contact op met Elline de Zeeuw of Esther Israel (hoofden zorg) via telefoonnummer 010 - 26 30 333. De zorg van Zorggroep Rijnmond is gebaseerd op een protestants-christelijke mensvisie en de client staat te alien tijde centraal. Wat is migraine? Hoofdpijn is een pijnlijke aandoening waar drie miljoen Nederlanders soms of regeimatig last van hebben. De bekendste vorm van hoofdpijn is waarschijnlijk wel migraine. Een op de zes vrouwen en een op de zestien mannen heeft last van migraine. Migraine wordt niet veroorzaakt door stress of psychische problemen: migraine is een hersenziekte. Een migraineaanval voelt aan als een klop- pende hoofdpijn, meestal aan een zijde van het hoofd. De pijn kan zo hevig zijn dat bedrust noodzakelijk is. De aanval kan gepaard gaan met mis- selijkheid, overgevoeligheid voor licht, geluid en geuren. Een aanval duurt vier uur tot mogelijk enkele dagen. Heeft u migraine, dan zult u wellicht veel missen of vaak verzuimen. Ook de angst voor een aanval kan uw leven gaan beheersen. Neem uw klachten serieus en bespreek ze met uw arts. Er is meer mogelijk dan u 'derikt. Wat kunt u doen aan migraine? Er zijn meerdere behandelmogelijkhe- den die zorgen voor een vermindering van het aantal migraineaanvallen. 1. Mogelijk heeft uw levenswijze enige invloed op uw migraine. Door dit samen met een arts te bekijken kunt u misschien al werken aan verlichting van de klachten. Het invullen van een hoofdpijndagboek kan u hier informa tie over geven. 2. De acute behandeling: medicij- nen om de aanval zo snel mogelijk at te breken. Een arts zal bij migraine bijna altijd starten met een acute behandeling. Het kan wel zijn dat u verschillende middelen moet uitprobe- ren om er achter te komen welke voor u het beste helpt. 3. De preventieve behandeling: medicijnen om te voorkomen dat een aanval ontstaat. U heeft daardoor min der aanvallen per maand en de aanval- len die nog komen zijn vaak minder ernstig. De arts zal meestal beginnen met een 'kuur' van zes maanden om te zien of een preventieve behandeling bij u helpt. U komt in aanmerking voor een preventieve behandeling wanneer u meer dan twee aanvallen per maand doormaakt, bij intense aanvallen die lang duren (tot enkele dagen) en bij te veel gebruik van acute medicatie. Dit om te voorkomen dat er medicatie- afhankelijke hoofdpijn ontstaat. In de praktijk blijkt dat mensen verschil- lend op een behandeling kunnen reageren. Wat bij de ene patient helpt, heeft bij de ander geen effect. De hoofdpijnspecialist De hoofdpijnspecialist is een neuro- loog die zich gespecialiseerd heeft in hoofdpijn. Hij of zij kan meer tijd uit- trekken om uw klachten te beoordelen en heeft alle kennis in huis over de behandeling die het beste bij u past. Juist als u al langer met migraine rond- loopt en uw behandeling niet goed genoeg helpt, kan het verstandig zijn een hoofdpijnspecialist te raadplegen. Op het internet kunt u veel informatie terug vinden. Hierna vindt u enkele websites die u kunnen helpen: www.hoofdpijncentra.nl www.wegmetmigraine.nl www.hoofdpijnpatienten.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23