stad 20,00 Negentig jaar Spido in jubileumboek Quooker wint Rotterdamse Ondernemersprijs 2008 Win een spellenpakket! r i iets te vieren? amaasl GOED DOEL stad Speciaal voor onze lezer Unieke lezersaanbieding STUNT VAN SPARTA ROTTERDAM EN MAASSTAD WEEKBLADEN SPARTA VOLENDAM puzzel CARAVANS I I I I 0909 - 50 50 344 u weekbladen VOOR SLECHTS MET 2 PERSONEN NAAR ROTTERDAM op zaterdag 15 november a.s. De onvervalste voetbalsfeer van de Eredivisie. Beleef het mee, op het Kasteel met Sparta Rotterdam! Op zaterdag 15 november wordt de wedstrijd Sparta - Volendam gespeeld op Het Kasteel. Aanvang 19.45 uur. Wilt u erbij zijn? Dat kan nu heel voordelig! Vul onderstaande bon in en ga daarmee naar de Sparta Fanshop in het Sparta Stadion, Spartastraat 9. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur Deze actie is geldig van 5 november tot en met 11 november. —%C-KORTINGSBON - maasstad weekbladen Van zeeliedenvervoer tot topattractie ROTTERDAM - „Er was weinig bekend over de geschiede- nis van de Spido", vertelt auteur Rein Wolters. „Door een oproep in de De Oud- Rotterdammer kwamen er zo'n duizend foto's en 300 reacties van lezers. Toen be- sloten we daar een boek mee te maken." De Spido begon ooit als dienst voor zeeliedenver voer, maakt Wolters dui- delijk. „In de jaren twintig voeren ze ook naar Waalha- ven, zodat mensen daar het vliegveld konden bezoeken en een rondvlucht konden maken. In de jaren dertig kwam er een rivierentocht, die trouwens nog steeds be- staat." Al met al ontwikkelde de Spido zich tot een attractie met zo'n 250.000 bezoekers per jaar. Wolters schreef het boek met de medewerking van Nico Ouwehand, Peter Meurs en uitgever Arnoud Voet. Het resultaat is een rijk ge'illustreerde uitgave vol nostalgische foto's van oude Spidoschepen. „Er zit- ten veel gemeenschappelijke herinneringen bij de reacties die we kregen", blikt Wolters terug. „Ik voer zelf voor het eerst mee toen ik 19 was en het bedrijf waar ik werkte 60 jaar bestond. Dat werd een rivierentocht, in 1963. Die is me wel bijgebleven. Er kwam een geweldige lunch op ta- fel, terwijl je je eigen pakkie brood gewend was." Later maakte Wolters als journa list aan boord onder meer de inkomst van zeezeiler Con nie van Rietschoten mee. En zo heeft iedereen wel zijn eigen herinneringen aan die 90 jaar Spido, waarin een vervoersdienst voor zeelie- den zich ontwikkelde tot een topattractie van Rotterdam. 'Negentig jaar Spido in vo- gelvlucht' (Uitgeverij Voet, 112 pg.) is te koop bij onder meer boekhandel Donner. Win een boek Maasstad weekbladen ver- loot in samenwerking met Spido twintig exemplaren van dit prachtige boek on der haar lezers. Stuur een mailtje naar prijsvraag@ maasstad.nl of een briefc kaart naar Maasstad week bladen, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet uw naam en adres te vermel- den. Niels en Walter Peteri zijn met hun bedrijf Quooker uitgeroepen tot winnaar van de 25e Rotterdamse On dernemersprijs. Uit handen van Jan Willem Oosterwijk, voorzitter van de jury, ont- vingen de broers een trofee en een cheque ter waarde van €10.000,-. De uitrei- king vond plaats tijdens een avond vol show en entertain ment op donderdag 30 okto ber 2008. Quooker, de kokend-wa- ter-kraan, is hard op weg een onmisbaar onderdeel te worden van de luxe keuken. Onmiddellijk water van 100 °C voor koffie, thee, soep of het bereiden van de maal- tijd. Dit idee van de Rotter damse natuurkundige Henri Peteri werd door zijn zonen omgezet in een uiterst suc- cesvol product. Hun bedrijf in Ridderkerk dat de Quoo ker produceert, is inmiddels het snelst groeiende indu- striele bedrijf van Neder- land. Door het starten van dochterbedrijven in tal van landen staan ze nu aan de vooravond van de grote in- ternationale doorbraak. De vakjury heeft gekeken op welke gedurfde, creatie- ve, vernieuwende en vooral ondernemende manier de genomineerden hun bedrijf hebben uitgebouwd en wat voor spin-off hun activitei- ten hebben voor de Rotter damse regio. Het publiek heeft donderdagavond haar voorkeur uitgesproken en per sms gestemd op de beste ondernemer uit de Rotter- damse regio. Gezamenlijk hebben jury en publiek zo de winnaar bepaald. De andere genomineerden waren Olaf en Iwan Lawer- man van Company Webcast B.V. (www.companyweb- cast.com) en Edzo Bindels en Adriaan Geuze van West 8 urban design landscape architecture B.V. (www. west8.com). Uijkop^r^ 45 LOMMERRIJK www.lommerrijk.nl www.corolie.nl cor olie T t.w.v. Zo doet u mee! service journaal Ja, ik wil met 2 personen voor 20,- naar de wedstrijd Sparta - Volendam en maak graag gebruik van dit bijzondere aanbod. Naam: hr./mw. Adres: Postcode/plaats: Telefoon: E-mailadres: woensdag 5 november 2008 - TX96 De Spido vaart al 90 jaar door de Rotterdamse ha ven. Dat vraagt om een boek, en dat kwam er dan ook. In oktober werd het gepresenteerd in de Rot terdam Port Experience. Het eerste exemplaar van 'Negentig jaar Spido' werd in oktober overhandigd in Rotterdam Port Experience Niels en Walter Peteri winnen met hun bedrijf Quooker de 25ste Rotterdamse Ondernemersprijs. weekbladen Leuke arrangementen voor verjaardag tot bedrijfsfeest V Bel oris 9erust,°*te: Straatweg 99 - Rotterdam Telefoon 010 - 422 00 11 Voor nieuwe of gebruikte caravans 1' NIEUWE MODELLEN 2009 ZIJN REEDS BINNEN! REGREATIE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 langzame wandelaar met uitzon- dering van Europese hoofdstad rijden hoogste leiding gerecht partij in een rechtsgeding opslag- ruimte sukkel toiletartikel larve 2 V afgeladen opnemen 7 gewicht schande slopend 4 indien ploeg naar beneden kortschrift geven plaats in Gelderland veeziekte T grafsteen groet 5 luxe auto duw T deel van de hals bioloqisch afbreekbaar afval liefkozing van een hond opbloeien T idool 3 godin van de vrede 6 soort uurwerk 1 Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. De donkere periode is weer aangebroken, tijd dus om met familie en vrienden gezellig spelletjes te spelen. Pictureka! is een dynamisch familiespel, waarbij er zo snel mogelijk verschillende voorwerpen in de wirwar op het spelbord aangewezen dienen te worden. Wie als eerste zes punten heeft, is de winnaar. Yahtzee Cards is een variant op het alom bekende dobbelspel. U dobbelt om kaarten met de bekende Yahtzee combinaties te scoren. Maar er bestaat de mogelijkheid dat uw kaart wordt ingepikt door een tegenstander met een betere worp. De speler die de meeste punten heeft verzameld, is de winnaar. Kijk voor meer informatie op www.hasbro.nl. <"*55K. - Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. Om de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 38: vierdaagse. Een paar wandelschoenen City-Tracker van Wolky is gewonnen door: D. van Putten, Berkel en Rodenrijs; J. van Leeuwen, Krimpen aan den IJssel; I. de Vries, Rotterdam; H. Sterrenberg, Schiedam. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 5 t/m dinsdag 11 november 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27