Meer popfans en dansers ConClub haalt opnieuw hippe dj's naar De Unie Gedurfde dans van gezelschap Don't Hit mama Bewoners Efteiing Sprookjesbos in theater DJ's binden strijd met elkaar aan in het Prinsestheater Sint in Dubbele Palmboom maasstad weekbladen ROTTERDAM - De Dubbelde Palmboom organiseert vanaf 15 november tot en met 5 december veel leu- ke sinterklaasactiviteiten voor kinderen. Kom naar een van onze voorstellin- gen, doe de Sinterklaas Doe-tocht of maak je ei- gen zwarte Piet van mar- sepein. Tijdens de drie weken voorafgaand aan Sin terklaas staat het muse um bol van pepernoten, pakjes en gezelligheid. Kinderen kunnen deel- nemen aan bijvoorbeeld een workshop marsepein maken, taaitaai versieren of sintknutsels maken. Of kom je liever voor onze spannende Sinterklaas Doe-tocht en vind jij het boek van Sinterklaas te- fug? Kinderen vanaf 2 jaar kunnen 00k nog naar leuke sinterklaasvoorstel- lingen komen kijken. De sinterklaasvoorstel- lingen kosten 3,- per persoon. Voor de speci- ale workshops wordt een toeslag van 3, - per kind gerekend, een begeleider heeft dan gratis entree. ROTTERDAM - Popconcerten en dansavonden zijn in 2007 opnieuw beter bezocht. Het gemiddeld aantal bezoe- kers per activiteit steeg met 19 procent ten opzichte van 2006. Ook waren meer con- certen en dansavonden uit- verkocht. Dit blijkt uit een onderzoek van de Vereni- ging Nederlandse Poppodia en -Festivals. Na een dip in het bezoek van poppodia in 2003 en 2004 maakt het bezoek de laat- ste drie jaar weer een sterke groei door. Vooral popcon certen worden steeds beter bezocht. Gemiddeld kwa- men er 280 bezoekers per popconcert in 2007 en dat is maar liefst 37 procent meer dan in 2004. Een dansavond trok in 2007 gemiddeld 368 bezoekers, 21 procent meer dan in 2004. Bijna een vijfde van de dansavonden in 2007 was uitverkocht. Door verbouw en nieuw- bouw van veel poppodia is de gemiddelde publieksca- paciteit van de VNPF-podia in de afgelopen drie jaar met 6 procent gestegen naar 650 bezoekers. De capaciteits- groei van de podia en de toename van het gemiddeld aantal bezoekers in 2007 gaat samen met een stijging van de gemiddelde kostprijs per productie en een groter aandeel buitenlandse arties- ten. Opvallend hierbij is dat in 2007 het publiek wel min der geld uitgaf bij de pop podia. Er werd gemiddeld 8 procent minder entree betaald aan de kassa en de gemiddelde barinkomsten per bezoeker daalden met 6 procent. Poppodia zijn nog altijd voor driekwart afhan- kelijk van eigen inkomsten en de overheid financiert de overige kosten. In de jaarlijkse publicatie VNPF in-sight poppodia geeft de Vereniging Neder landse Poppodia en -Festi vals (VNPF) een overzicht van de jaarcijfers van 56 poppodia die momenteel zijn aangesloten bij de bran- chevereniging en in 2007 ac- tief waren. ROTTERDAM - 'Sprookjesboom op Reis' is de eerste reizende kindermusical van produ- cent V&V Entertainment. In deze kindermusical gaan tien bewoners van het Efte iing Sprookjesbos op reis. Op zondag 16 november is deze voorstelling om 14 en 16.00 uur te zien in de Stads- gehoorzaal in Vlaaringen. De voorstelling 'Sprookjes boom op Reis' komt voort uit de populaire gelijkna- mige animatieserie, die al twee seizoenen te zien is bij de TROS op Z@PP. In de te- levisieserie 'Sprookjesboom' beleven bekende sprookjes- bosbewoners uit het park korte avonturen. De theaterversie, die ruim een uur duurt, richt zich hoofdzakelijk op kinderen vanaf drie jaar, die naarhar- telust mogen meezingen en klappen. Het verdwijnen van de Sprookjesboom is een enorm gemis voor de bewoners van het Sprookjesbos. Want zon- der Sprookjesboom komen er geen sprookjes meer en moeten alle Sprookjesbos- bewoners zelf verhalen gaan verzinnen. Bovendien wor- stelen alle bewoners met grotere en kleinere proble- men. Bekende figuren die in de voorstelling een rol spelen zijn onder meer Roodkapje, Langnek, Klein Duimpje, de Boze Wolf, de Fakir en de Draak. Regisseuse Wilma Hoorn- stra probeert de orde een beetje te bewaren in de rondreizende versie van het Sprookjesbos en schrijver Dick van den Heuvel helpt de Sprookjesbosbewoners om hun nieuw verzonnen sprookjes door middel van liedjes te vertellen. Volgens de schrijver is de kans groot dat er een tweede tournee komt van 'Sprookjesboom op Reis' om te kijken hoe het de vrienden uit het Sprook jesbos verder vergaat. „De verhalen die zij allemaal meemaken, zijn er spannend genoeg voor." Kijk voor meer informatie op www.theaterhits.nl. ROTTERDAM - ConClub staat zaterdag 22 november met een volledig internatio- naal programma in zaal De ROTTERDAM Gebruik je ta lent of ga naar huis. Dat is het thema van de jonge- renvoorstelling Go Big Or Go Home van theatergezel- schap Don't Hit Mama. De voorstelling, die gespeeld en gedanst wordt door jongeren uit diverse werelddelen is op woensdagavond 5 november om 20.15 uur te zien in The ater Hal 4. Het enige Rotter- damse theater dat zich spe- cifiek richt op jongerenpro- grammering. Waar kom je vandaan en wat is je talent? Go Big Or Go Home gaat over de durf om te experimenteren en gren- zen te overschrijden. Maar ook over de durf van hen die de sprong waagden naar een andere wereld. In een mix van danstalen, waaronder Unie. De Unie opende na een verbouwing in Septem ber haar deuren weer. De zaal en het cafe-restaurant zijn groter geworden en de programmering breder. Om 21.00 uur start "Wild Combination", een filmpor- tret van de invloedrijke NY avant-garde composer, sin ger-songwriter, cellist en disco-producer Arthur Rus sell. Dit voorjaar ging Matt Wolf's film in premiere op breakdance, hiphop en fla menco laat deze voorstelling zien wat mensen beweegt en hoe ze bewegen. Dansers van diverse leeftijden en achtergronden tonen in deze het filmfestival van Berlijn. Kwam de performance van Gabrielle Barros Martins wegens de verplaatsing van de vorige ConClub van Watt naar Worm te verval- len, deze editie komt ze met een performance die speci- aal voor De Unie gemaakt is. Naast deze performance is ConClub bezig met meer kunstprogramma. ConClub haalt de hippe dj's In Flagranti uit New York en voorstellingen zeer uiteenlo- pende, krachtige dansstijlen en persoonlijke verhalen. Ze confronteren de jeugd en el- kaar met vragen over groot zijn, verlangen, dromen en thuis komen. Theatermaker Nita Liem vond voor deze voorstelling inspiratie in de eeuwenoude en wereldwijde migratie van mensen en dansstijlen. In de voorstelling mixt zij Afri- kaanse swing, roffelende Spaanse flamenco en Boli- viaanse bewegingspatro- nen met dans van de straat vol headspins en backspins. Dans van Rotterdam tot Zuid-Afrika en van Spanje tot Amerika. Kaarten voor de voorstelling zijn verkrijgbaar via 010- 412.60.31 en kosten 10 per persoon. Groepen van mini- maal 10 personen betalen 8 en kunnen reserveren via tanya@hal4.nl. Meer infor matie via www.theaterhal4. nl ROTTERDAM - Er weer iets unieks plaatsvinden in het Prinses Theater in Rotter dam. Metz on Sunday heeft zondag 16 november een B2B edition op het program ma staan. Hier gaan ver- schillende dj's de strijd met elkaar aan, met nummers waar je niet op stil kan blij- ven staan! De aankleding, de uitstraling en natuurlijk de welkomstcocktail van Het Prinses Theater staan alien in het teken van deze nu al spectaculaire editie. Ook deze avond zijn er weer veel bekende dj's aanwezig. Voor de opening van deze avond gaat het verrassende duo Thijstikkel (de oude re sident van Metz) en LeBlom (de nieuwe resident) het te- gen elkaar opnemen. Daar- naast gaan nog velen andere bekenden dj's met elkaar de battle aan: Quinten de Roza- rio B2B Franco Rolini, Jas per Clash B2B Jordi Galano en last but nog least Carlos Silva B2B Andy Callister. Franco Rolini is al negen jaar de stuwende kracht ach- ter Metz en gaat ook deze editie van Metz er weer vol tegenaan. Ook het koppel Jasper Clash en Jordi Gala- no zullen deze avond in Het Prinses Theater laten stralen met hun Ibiza Sounds. Naast deze bekende dj's is ook MC Crown aanwezig, om voor het vocale vermaak te zor- gen. Verder is er nog iemand aanwezig die bij boven- staande dj's nog meer beats, zal toevoegen: Cherokee on Percussion. Cosmo Vitelli uit Parijs naar Rotterdam. De van origine Chileense band Panico is in Europa en komt langs voor een energiek live optreden. Grijp je kans om ze te zien, want deze opzwepende punkfunk met een Latijnse twist doet LCD Soundsy- stem verbleken. Bekende producers Joakim en Cris- tian Vogel zijn verantwoor- delijk voor de plaatopnames van de band. woensdag 5 november 2008 - TX98 journaal De karakters uit het Sprookjesbos van de Efteiing zijn nu ook in het theater te bewon- deren. foto: Nienke van Hassel ledere derde zondag van de het decor van Metz Invites. maand is het Prinsestheater Go Big Or Go Home van Don't Hit Mama is te zien op woensdagavond 5 november in Theater Hal 4.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31