Bergen snoep op 'kleine' Halloween Etalages en panden Spinhuispand eindelijk gevuld 'Eerlijk waar, de hele buurt is er blij mee' mo Visspecialist R. Bijl 1 ri Helend Halloween Gebakken kibbeling Rauwe Gamba's Mosselroerbak maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Colofon Krantnetel SCHIEDAM - De Gorzen heeft een reputatie op te houden als het om Halloween gaat. Groot was de verbazing en teleurstelling dan ook toen de Gorzenezen via de me dia moesten vernemen dat er dit jaar geen festiviteiten zouden komen in hun wijk. Problemen met voorschrif- ten van de brandweer en een volgens de organisator teruglopend animo voor het feest, zorgde voor een grote teleurstelling. Maar geluk- kig ging niet iedereen ging bij de pakken neerzitten. Een actieve bewoonster van de Abbenbroeksestraat be- sloot afgelopen vrijdag een verkleinde versie van het griezelfeest in haar eigen straat te organiseren, en daar bleek de animo voor het feest helemaal niet te zijn afgenomen. Een grote groep buurtkin- deren had zich aan het be gin van de avond verkleed opgesteld in de straat, klaar voor een gezellig feestje. In groepjes liepen de heksjes, spoken, zombies en andere engerds met hun emmer- tjes en tasje langs de deu ren in de hoop deze te vul- len met lekkers. Soms hielp het om een versje op te zeg- gen, een andere keer moes ten zij snoep verdienen met een spelletje. Maar niemand ging met lege handen en buik naar huis. Hoewel het feest iets klei- ner was dan voorheen, was het plezier bij de kinderen er niet minder om. Wat hebben wij -opgegroeid in het zuidwesten van Nederland- eigenlijk een pech gehad. Qua lucratie- ve kinderfeesten zijn we er bekaaid afgekomen in onze Calvinistische regio. Tijdens mijn studie in Til- burg ontdekte ik dat Brabantse kinderen op 6 janu- ari als koning verkleed langs de huizen gaan, om na het zingen van een liedje over Driekoningen snoep in ontvangst te nemen (behalve bij ons studentenhuis dan, want wij kenden het niet) En E., grootgebracht in Noord-Holland, vertelt jaloersmakende verhalen over Sint-Maarten op 11 november. In sommige de- Zen van het land vieren ze zelfs beide feesten! En wij? Wij deden wel eens een poging tot het uithollen van een suikerbiet (pompoenen waren toen nog niet 'in'), maar dat leidde vooral tot bloedige verwondingen. Verder hadden we hier niets. Vriendin S. voorzag al jong in die leemte door overal aan te bellen en een wil- lekeurig liedje te zingen, in ruil voor snoep. Dat ging goed, totdat het haar moeder ter ore kwam en zij haar een ketting om hing met daarop de tekst: 'geen snoep geven aub!' Zelfheb ik dit knagende gemis afgelopen vrijdag alsnog kunnen helen, toen ik argeloos ging collecteren. In een vlaag van goedertierendheid heb ik destijdsja gezegd. Maar als het dan eenmaal zover is, komt het nooit uit. Zodoende moest ik vrijdagavond nog op pad. Het was Halloween, zo ontdekte ik al snel. Sommige mensen mopperden dat er alweer werd aan- gebeld. Maar de meeste deuren werden lacherig open- gedaan en iedereen stond klaar met schalen snoep. En daar stond ik dan, braaf met mijn bus in de hand. Voor het diabetesfonds nog wel. Mijn educatieve praatjes aan dovemansoren gericht. In deze feeststemming gaven de meeste mensen overigens wel geld. „Neem alsjeblieft ook wat snoep, anders moeten wij dit nog allemaal zelf opeten", voegden ze er vaak aan toe. En zo vulde mijn tasje met gezonde recepten, die ik moest uitdelen aan guile gevers, zich met mini-marsjes, lol lies en rolletjes drop. Wat een geweldig, groots gevoel! Ik ging er bijna van zingen. Als een kind zo blij kwam ik thuis met mijn tasje, waar ik het achter elkaar heb opgegeten. Was ik maar weer een kind, dan kon ik elk jaar met Halloween langs de deuren! door Frank Willemse SCHIEDAM - Met de naam MAC of Multifunctioneel Activiteiten Centrum zijn de klanten en leiding ook niet blij. Veel te moeilijk en te vaag. Wie weet een betere naam? Wel zijn ze sinds vo- rig maand open. Het Spin- huispad in een groot pand van 8oo vierkante meter dat verbouwd is en wel tien eta- lageramen telt. Wie langs- loopt van Parkweg naar Grote Markt ziet achter de ramen een winkel, houtma- chines, computerleslokaal en een luxe kantine. maas stad Gratis Iedereen is welkom. Ook buurtbewoners of mensen die langslopen. Toch is het een bijzonder pand want het is een plek voor mensen die te maken hebben gehad met de psychiatrie. Die mensen hebben ook een dagvulling nodig. ,,'Niet achter de tv of de geraniums gaan zitten', dat is het motto waaronder wij de koppen bij elkaar heb ben gestoken", vertelt.Stef van Veen, coordinator van het MAC. „Op die manier kunnen mensen met een geestelijkhandicap meedoen met de maatschappij. Door zich nuttig te maken met een zinvolle dagvulling. Daarom dit ontmoetingscentrum ge- leidt door vrijwilligers." Het MAC is een initiatief van instellingen op het ge- bied van de geestelijke ge- zondheidszorg zoals de GGZ Delfland en de Pameijer Stichting. Die samen met de clientenraden als Incentive of de Riagg besloten hebben zo'n toch wel bijzonder dag- centrum op te zetten. Hun ook viel op de panden zo vlak bij het centrum van Schie dam. Bijzonder geschikt dus om er een openbare ontmoe- tingsplek van te maken. 'Door clienten en voor cli- enten' is de leus. Zodat fei- telijk de vrijwilligers zelf de dienst uit maken. Willen die bepaalde activiteiten dan schikt de leiding zich daarin. Binnen zitten bezoekers te dammen, de krant te lezen of een praatje te maken. Schiepoint Full service kantoorruimte Schiedam Aan niets is te merken dat deze ontmoetingsplek ge rund wordt door mensen met een psychiatrisch ver- leden. Ze staan zelf achter de grote counter en runnen de winkel. Aan de wanden hangen a4tjes waarop de activitei ten van deze maand. Al lemaal zelf bedacht door vrijwilligers, clienten. Zin in het lunch-cafe of liever knutselen? Allemaal tegen kostprijs. Wil je liever een computercursus doen, dan staan er een tiental appara- ten klaar. Wel wordt er nog een vrij- williger gevraagd die de cursus gaat geven. De winkelpanden van het 199 pp.!! vanderValkvakanti«s nieuwbouwwijkje zijn ein delijk gevuld. Aan de over- kant zit (pas) een Call Cen ter en even verderop een adviesbureau voor hypo- theken en financiele za- ken. Eindelijk, verzucht een wijkbewoner van de Bran- dersbuurt want de winkels staan al zeven jaar leeg. De hele buurt is er blij mee. zijn wij ook op 11.30 tot 17.30 uur. 50 500 gram U* - 1 50 (gepeld) 100 gram I 500gram J* NU BIJ AANKOOP VAN 10.°° BAKJE MAKREEL AMERICAIN GRATIS Visspecialist R. Bijl Broersveld 113® 010-4268710 DECEMBER DECEMBER www.mijnmaasstad.nl Westblaak 180 Postbus 1162 - 3000 BD Rotterdam Tel. 010 4004491 Fax. 010 4128449 e-mail: info@maasstad.nl Bezorging: Bezorqinq Maasstad B.V. e-mail: bezorqinq@maasstad.nl Tel. 09001010107 0,10/min) Manager a.i. H. Kolmer, tel. 010 4004 290 Verkoopleider B. van Donqen, tel. 0653 786940 Vertegenwoordigers J. van Merwijk, tel. 0610 920979 F.de Klerk, tel. 0655 858778 A. Erquc, tel. 0655 340135 Inzendtermijnen Advertenties: tot maandag 16.00 uur Redactie: tot maandag 12.00 uur Redactie: K. Moerman, tel. 0629 299696 E-mail: waterweq@maasstad.nl Fax: 010 4116454 Chefredactie: E. Meijer, tel. 010 4004 490 Fotografie: tel. 010 4004 491 Uitgever: PCM Lokale Media BV Alle auteursrechten en databankrechten ten aanzien van (de inhoud van) deze uitqave worden uitdrukkelijk voorbehouden. Deze rechten berusten bij PCM Lokale Media BV, c.q. de betreffende auteur. woensdaq 5 november 2008 - XQ82 Berichten voor deze rubriek kunnen worden qeoiaild naar wati Ook deze pompoentjes ginqen de deuren langs in de Abbenbroeksestraat. Hoewel bet feest een flink stuk was afgeslankt, was de lol er niet minder om. Foto: Bart bos ANOUK BREEMAN Tien etelageruiten lang is het MAC aan het Spinhuispad. De buurt is er blij mee. Foto: Roger van der Kraan weekbladen Bij deze adressen: Valeriusstraat 3 Tabakshop Boor Groenelaan 53 fiomponlo CrhiMbm uemecnic jmicuam Stadserf I Van Loenen Decofcay Dam 37-45 Geuzenpleln 7 Plus markt C. v.d. Meer Mgr. Nolenslaan460 Wijkgebouw De Erker Jan van Avennestraat Tabakshop Bas de Haatd Lange Kerkstraat 26 Tabakshop Maccie Hot van Spaland 6 Tabakshop Parkweg Parkweg 404 Bewonersvereniginq Schiedam-Oost Boerhavelaan 79 Drop-it Lange Kerkstraat 86 Stichting Hoefnagel St. Luduinastraat 96A business center www.schiepoint.nl 010 - 24 24 111 Vertrouwd, verzorgd en voordehg DUITSLAND BERLIJN 5-daagse busreis v.a. o.b.v. logies en ontbijt Vertrek: iedere zo. van 7/12 (laatste plaatsen!) t/m 29/3 KERSTBUSREIS TEUTOBURGERWJJUD 5-daagse busreis v.a. «jtlHp.p..' o.b.v. halfpension en extra's Vertrek: 23/12 www.vandervalkvakanties.nl Tel. 0172 - 46 96 96 Vanafheden maandag geopendvan Op 26 november verschijnt inze speciale oewaarbijiage Vol met ieuke puzzels, voorleesverhalen, uittips in de regio etc. maas Mis hem niet)!! :~tad

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 3