Gemeentebeir Derde fase particuliere won i ng ver beter i ng Volop ideeen voor de Groten van Schiedam Trouwen in Schiedam 4 Jongens en meisjes gemeente Schiedam a De gemeente Schiedam gaat een nieuwe groep huiseigenaren benade- ren voor deelname aan de particuliere woningverbetering. Behalve de 4200 particulieren die al bezig zijn, krijgen nog eens 1400 eigenaren in de oude wijken Oost, West, Zuid en het Cen trum een uitnodiging. Deze nieuwe fase is afgelopen donderdag officieel van start gegaan. In het Servicepunt Woningverbetering werd de feeste- lijke opening bijgewoond door vele betrokkenen. Het startsein voor de nieuwe fase van de woningverbetering werd donder dag gegeven door wethouder Yorick Haan (van onder andere Volkshuis- vesting). In zijn toespraak refereerde hij aan de bijna duizend huiseigenaren die al met behulp van een gratis hulp en advies en een laagrentende lening hun huis hebben opgeknapt. Zij heb- ben tot nu toe ruim zestien miljoen euro gei'nvesteerd in de particuliere dvies Wethouder Yorick Haan overhandigde een symbolische cheque van vijfhonderd euro aan het bestuur van de Vereniging van Eigenaren Bosboomlaan 10 t/m 20. Foto: Bart Bos woningvoorraad. Daardoor knappen de oude wijken zienderogen op. Meer informatie over de woning verbetering is verkrijgbaar bij het Servicepunt, Lange Nieuwstraat 227, telefoonnummer 010-238 06 33 of via de website van de gemeente Schiedam Tijdens een avond vol voordrachten, lezingen en zang werd donderdag 30 november in het Stedelijk Museum de plannen gepresenteerd voor de cultuurhistorische manifestatie van 2009, 'de Groten van Schiedam'. In 2009 staat het thema 'Aleida en Liduina: Sterke vrouwen' centraal. Achterliggend idee is inwoners en bezoekers van Schiedam op een bij- zondere manier het rijke verleden van Schiedam onder de aandacht te bren- gen. Tijdens de bijeenkomst over handigde projectleider van de Groten van Schiedam Peter Roepman een kistje aan wethouder Menno Siljee, waarin ter inspiratie enkele projecten en activiteiten die in het teken staan van het thema gepresenteerd worden. Hoogtepunt van het programma is het tiendaagse evenement de Huiskamer van Schiedam op het Stadserf. Foto: Jan van Kampenhout, gemeente Schiedam Het lijkt mij een leuk idee om uit de doorjullie ingezonden kleurplaten de leuks te eruit te kiezen. Ik heb aan de burgemeester gevraagd, of zij dat wil doenl Heel spannend allemaalW. Degene die deze plaat heeft ingestuurd mag mee op een van de schepen, die Sint Nicolaas tegemoet varen op 15 november, zoweI op de Nieuwe Waterweg, als naar de stad toe. En.... misschien nodigt Sint Nicolaasjullie later wel uit in zijn huis als we een geschikt huis gevonden hebben tenminste) Jullie hebben nog een week de tijd om de kleurplaten in te leveren. De inleveradressen staan op de plaat. Wie weet wordje wel gebeld door de Kleurplatenpiet met goed nieuws! H oofdpiet Kennisgeving voornemens Vrijstelling ex. artikel 19, lid 3 WRO Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend dat een vrijstel ling ex. artikel 19, lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening is aangevraagd voor: Het gebruik van het perceel Hoogstraat 97 ten behoeve van horeca- doeleinden Het bouwplan ligt in het vigerende bestemmingsplan "Binnennstad 2003" met de bestemming "Gemengde doeleinden -A-" Het bouwplan is in strijd met het vigerende bestemmingsplan, omdat de locatie in eerste instantie is be- doeld voor detailhandel. Het bouwplan is daarom tevens worden aangemerkt als een verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 15, 17 of 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. In artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de ruimtelijke ordening 1995 wordt aan burgemeester en wethouders de mogelijkheid geboden om vrijstelling te verlenen. Artikel 19 lid 3 wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 20 van de Besluit op de Ruimtelijke Ordening biedt de mogelijkheid om wijziging van de bestemming toe te staan tot een maximum van 1500m2. Het voornemen voor een horecavestiging met een oppervlakte van ca,182m2 voldoet aan de bovengenoemde artikel en de stedenbouwkundige overwegingen en hierbij in aanmerking komt voor een vrijstellingprocedure artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijk Ordening. Het plan ligt hiertoe van 6 november t/m 17 december 2008 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 t/m 16.00 uur, dinsdag woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 2465565. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn haar gemotiveerde zienswijzen tegen het voornemen tot het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdelingsmanager Vergunningen en Handhaving, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Aanwijzing Gehandicaptenparkeerplaats Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: Besloten op 15 oktober 2008: Jozef Oreliosingel, voor pand nr. 329,3122 CV Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti- veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2191850. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stads winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 31 oktober 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J.W. Spruijt Schie

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 4