M.C.M. (I© Grootspeld voor Hans van der Sloot De aemeenteraad www.schiedam.nl Gemeenteberichten Journalist, schrijver en uitgever Hans van der Sloot ontving zondag 2 no vember in podiumcafe De Graauwe Hengst uit handen van burgemeester W.M. Verver-Aartsen de M.C.M. de Grootspeld. Deze ontving hij voor zijn grote inzet alsmede voor zijn historische en culturele verdiensten voor het Schiedams erfgoed. Foto: Jan van der Ploeg Rectificatie kapvergunningen In de publicatie van week 37 is er per abuis een aantal bomen weggelaten. De juiste gegevens zijn: - 195 bomen van diverse soort en stamdiameter, in verband met de ontwikke- ling woningbouwlocatie houthaven 2, staande in het plangebied houthaver te Schiedam* - 24 bomen van diverse soort en stamdiameter, in verband met de ontwikke- ling woningbouwlocatie houthaven 2, staande in het plangebied houthaven te Schiedam** hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 90 bomen op of in de nabij- heid van de kaplocatie dan wel elders in Schiedam hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 12 bomen op of in de nabijheid van de kaplocatie dan wel elders in Schiedam Een vergunning wordt verleend onder de standaardvoorwaarde van feitelijk niet-gebruik tot het moment van definitief worden van de vergunning. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie kunt u contact opnemer met mevrouw W. Dharmlal, tel: (010) 2191790. Op donderdag 6 november 2008 vergadert de gemeenteraad. Deze vergadering vindt plaats vanaf 20.00 uur in de Aleidazaal van het Stads- kantoor. De raadsvergadering is live te zien via LOOK TV en via de website van de gemeente Schiedam. Op de raadsagenda staan A- en B-stuk- ken. A-stukken zijn stukken waarmee de raadscommissie unaniem heeft in- gestemd en waarover in principe geen discussie meer plaatsvindt: de raad hoeft nog slechts te besluiten (hamer- stukken). B-stukken zijn voorstel- len waarover geen overeenstemming is en waarover de beraadslagingen nog moeten worden voortgezet (be- spreekstukken). Incidenteel gebeurt het dat overeenstemming is over een voorstel maar dat het belang van de zaak inhoudelijke behandeling in de raadsvergadering vergt ('historische beslissingen'). Na behandeling in de commissie- vergaderingen zijn voorstellen met betrekking tot de volgende punten als A-stukken op de raadsagenda ge- plaatst: Concept regionaal beleidsplan Vei- ligheidsregio Rotterdam-Rijnmond Openbaar Onderwijs Procedureverordening voor advise- ring tegemoetkoming planschade 2008 Plaatsingsplan containers wijk oost Naar aanleiding van de vergade ring van de commissie Samenleving en Bestuur van 27 oktober 2008 is het volgende onderwerp als B-stuk op de raadsagenda geplaatst: Jaarrekening en Uitvoeringsinfor- matie Brandweer 2007 Waterweg De raadsleden Mari Dingenouts (PvdA) en Wim Meijboom (CDA) hebben een aantal vragen over de stukken gesteld waarop de burge meester inmiddels schriftelijk heeft gereageerd. Verder is tijdens deze commissie- vergadering onder meer aan de orde gekomen: Beleidsnota Inburgering 2009-2012 'Inburgeren in Schiedam Necla Yerlikaya Akyapi (PvdA) vindt dat de beleidsnota vele kwesties niet of onvoldoende behandelt. Zij vindt dat niet helder wordt gemaakt waar- om tot nu toe de resultaten van de inburgering zo sterk achterblijven bij de verwachtingen. Ook over de in zet van zeer veel taalcoaches en een aanzienlijke vergroting van het aantal stageplaatsen is de informatie van het college uiterst summier. Wijbrand Boon (SP) wijst erop dat toepassing van wettelijke regels geen garantie is voor een succesvolle inburgering. De kwaliteit van de begeleiding is essen- tieel. Ook GroenLinks, WD, CDA en D66 vinden dat er nog heel wat is uit te leggen door de portefeuillehouder. Besloten wordt om de beleidsnota pas in januari 2009 in de raad te brengen. In de tussentijd kan het college nog nader onderzoek uitvoeren. Notitie over Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) Alle fracties zijn verheugd over de komst van een CJG in Nieuwland. Wijbrand Boon (SP) en Pauline Geurt- sen (WD)waarschuwen dat we er ces is afhankelijk van de mate waarin de verschillende hulpverleningsin- stellingen kunnen samenwerken. Rob Gilsing (PvdA) dringt aan op een zo groot mogelijke toegankelijkheid van het CJG. Ed Gloudi (GroenLinks) ziet naast een CJG in Nieuwland graag 'satellieten' in de verschillende wij- ken verschijnen. Wethouder Christine Daskalakis zegt dat er nog het nodige moet worden uitgewerkt. De opmer- kingen en suggesties van de commis sie gaat zij daarbij betrekken. Naar aanleiding van de vergade ring van de commissie Ruimtelijke Ontwikkeling en Beheer van 28/29 oktober 2008 zijn de volgende on- derwerpen als B-stukken op de raadsagenda geplaatst: Initiatief voorstel Kale muren" Alle fracties stemmen in met dit ini- tiatiefvoorstel. Vanuit de commissie komen suggesties om het initiatief- voorstel aan te vullen met het opne- men van mogelijkheden tot het ver- fraaien van rotondes en viaducten. In de gemeenteraad wordt een aange- past voorstel geagendeerd. Hoogbouwvisie Ad Hekman (CDA) twijfelt om in te stemmen met deze visie, omdat de hoogbouwvisie een onderdeel is van een nog uit te brengen stadsvisie. Joop Gouweleeuw (Leefbaar Schie dam), Marcel Houtkamp (D66), Frans Hamerslag (SP) en Foort van Oosten (WD) zijn van mening, dat er te veel onduidelijkheden in het stuk zijn en doen suggesties om het stuk aan te vullen. Mario Stam (PvdA) kan zich vinden in deze hoogbouwvisie. John Witjes (GroenLinks) stemt niet in met het voorstel, omdat dit stuk geen visie is maar slechts als een ver- kenning kan worden beschouwd. Wethouder Maarten Groene zegt toe het voorstel aan te passen. Met name de kaart zal worden gewijzigd maar de kern van het voorstel blijft ge- handhaafd. Diverse fracties stellen vragen over de vervolgstappen, t.w. de fases 2 en 3, die in de Bomennota zijn genoemd. Wethouder Yorick Haan zegt toe aan- vullende voorstellen naar de gemeen teraad te sturen, daar waar het gaat om uitvoering van beleid. Verder is tijdens deze commissie- vergadering aan de orde gekomen: Masterplan Nieuw-Mathenesse Wethouder Maarten Groene deelt de commissie mede dat inzet voor dit gebied is om in overleg met de ge meente Rotterdam te komen tot een ontwikkeling zoals in Rotterdam op de Kop van Zuid en de Mullerpier en ontwikkelingen" in andere grote havensteden. In dit gebied zal er een menging van de functies werken, wo- nen en recreeren plaatsvinden. Met de Rotterdamse raadscommis sie zal een gezamenlijke commis- sievergadering worden georganiseerd, waarbij de verdere toekomst en invul- ling van dit gebied aan de orde zullen komen. Wethouder Maarten Groene spreekt met betrekking tot de aflopende erf- pachtcontracten het voornemen uit deze contracten als compensatie voor de onzekere situatie met enkele jaren te verlengen. Startnotities milieu- en klimaatbeleid De commissie neemt kennis van deze notities. Wethouder Yorick Haan zegt toe, dat de uitwerking van deze start notities in een vergadering van het college van burgemeester en wethou ders van december 2008 zal worden geagendeerd. De wethouder zegt verder toe bereid te zijn op korte termijn een film over het begrip 'cradle to cradle' in het Filmhuis te vertonen en aan- sluitend met de leden van de gemeen teraad hierover te discussieren. Invoeren stopverbod i.v.m. veiligheid rond basisscholen Schiedam/motie van Wijbrand Boon De door Wijbrand Boon (SP) aange- kondigde motie, waarin het college wordt verzocht op korte termijn, voor- uitlopend op een grondige aanpak van het probleem, naar een locatie te zoeken waar met het instellen van een stopverbod voor auto's voor de duur van het schooljaar ervaring kan worden opgedaan, ontmoet vanuit de fracties van Leefbaar Schiedam, CDA, D66, PvdA en AOV sympathie. Wel worden kanttekeningen gemaakt, dat de overlast niet moet worden ver- plaatst naar de omgeving en dat goed naar een locatie moet worden gekeken waar een dergelijk stopverbod kan worden ingesteld. De fracties van WD en De Ron zijn van mening, dat de ouders zelf ver- antwoordelijk zijn voor de overlast en dat overleg met schooldirecties gewenst is. Wethouder Yorick Haan wil met de motie aan de slag. Open brief van de fractie van Groen Links Henk Hofland (CDA), Harry Dekker (AOV) en Hans Bautz (D66) vinden de brief zwaar aangezet. De commu- nicatie over afsluitingen van wegen en dergelijke had beter gekund maar er zijn verbeteringen waar te nemen in het openbaar gebied. Frans Hamerslag (SP) vindt de brief ongepast. Er wordt hard gewerkt in de openbare ruimte met alle gevolgen- van dien. Hij doet een beroep op de leden van de fractie van GroenLinks de brief in te trekken. Harry van der Hoeven (PvdA) zegt dat de PvdA fractie zich niet herkent in de genoemde voorbeelden, die vooi een deel zijn terug te voeren tot de aanleg van het TramPlus trace. Rens de Ron (fractie De Ron) is hel eens met de brief maar constateeri ook dat er verbeteringen zijn waar te nemen. Inrichting openbaar gebied nieuwe ziekenhuislocatie De heer Van Erven spreekt namens de Fietsersbond in. Hij houdt een plei- dooi de stallingmogelijkheden vooi fietsers in de omgeving van het zie- kenhuis te verbeteren en de regionale fietsroute langs de Poldervaart, die van de oost- naar de westzijde is ver- plaatst, te asfalteren. Wethouder Yorick Haan zegt toe dai deze route wordt geasfalteerd en hel bestuur van het ziekenhuis erop aan te spreken, dat er voldoende fietsbeugels worden geplaats. De wethouder meldt op korte termijn een brief te verwachten van het be stuur van het ziekenhuis over het toe- gangsregime van het zg. dammetje in de Poldervaart, d.w.z. welke vormen van vervoer mogen gebruik maker van het dammetje om naar de ingang van het ziekenhuis te rijden. Hij zegl toe daarvan dan een kopie ter kennis- neming naar de raadsleden te sturen. Inrichting lanen in Schiedam-Oost De heer De Boer vraagt namens de Bewonersvereniging Schiedam-Oosl aandacht voor de open brief aan hel college van burgemeester en wet houders, waarin een dringend beroep op het college wordt gedaan met te kiezen voor het inrichten van de Boer- haavelaan, Lorentzlaan en Professoi Kamerlingh Onneslaan volgens vari ant B1Het gaat hier om een variant die uitgaat van dubbel file-parkeren in het midden van de lanen met aar weerszijden het verkeer. Wethouder Yorick Haan zegt toe de verschillende varianten opnieuw te bekijken, in gesprek te gaan met de bewoners en aan de hand daarvan eer definitieve variant te kiezen. Meer informatie over de commis- sies en raad, zoals de verslagen en de genoemde raadsstukken, vindt u op www.schiedam.nl onder Be- stuurs Informatie. 5 november 2008 nummer 44 Pagina 4 Jaarstukken 2007 atichtingcn voor met ccn lokct nog niet zijn. Het suc- Bomenbeloidsplan Colofon Stadskantoor Tel.: (OlO) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mai Ii nfot^sgh jeda rn. n| Informatienunimer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7