Gemeenteberichtervgs Betrokken Nieuwlanders scoren landelijk hoge ogen Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken gemeente Schiedam s WBi Nieuwlanders zijn erg betrokken bij hun wijk en werken intensief mee aan het Wijkactieplan Nieuwland (WAP). Dat plan is in samenspraak met bewoners, ondernemers en part ners opgesteld door de gemeente Schiedam en Wooncorporatie Woon plus, in het kader van de '40-wijken- aanpak'. Deze betrokkenheid, inzet en samenwerking scoort landelijk hoge ogen. Nieuwland krijgt een zeven en eindigt met dit rapportcijfer hoog op de Kwaliteitskaartenwaaier Bewonersparticipatie Krachtwijken. Deze waaier wordt samengesteld door het Landelijk Samenwerkings- verband Aandachtswijken (LSA), een onafhankelijk, landelijk bewo- nersplatform. Bewonersavond Met deze zeven op zak zit Nieuwland verre van stil. Diverse onderdelen van het Wijkactieplan (WAP) zijn inmiddels gestart en binnenkort vol- gen er meer. Dat Nieuwlanders met onverminderd enthousiasme betrok ken willen blijven bij het WAP, was afgelopen woensdag wederom goed te merken. Ruim 150 bewoners kwa- men naar de bijeenkomst die door gemeente en Woonplus werd geor- ganiseerd om hen bij te praten over het verloop en de verdere uitvoering van het WAP. Lopende en nieuwe projecten Op de bewonersavond is een over- zicht gegeven van lopende projec ten, waaronder Samen Buurten. Dat is een initiatief waarbij problemen 'achter de voordeur' worden aange- pakt, talenten van bewoners worden benut en ontmoetingen tussen buurt- bewoners worden georganiseerd. Jongeren kunnen meedoen aan Op- boksen voor Nieuwland, waardoor ze even niet op straat zijn aangewezen voor vermaak. Oudere wijkbewoners hebben met 't Puttertje een eigen ontmoetingsplek gekregen. Voor de komende vijf jaar staan ook een flink aantal nieuwe projecten op stapel. Zo krijgen basisscholen extra concierges, gaan leerlingen maat- schappelijke stages volgen, opent het Centrum voor Jeugd en Gezin haar deuren en is er meer geld voor speelplekken in de wijk beschik- baar. Voor de openbare ruimte is 1,5 miljoen extra te besteden, wordt de omgeving Parkweg aangepakt en diverse woningbouwcomplexen ge- renoveerd. Gemeente en Woonplus zullen bovendien samenwerken aan een veilige woonomgeving bij de Van Hogendorpstraat. Spontaan idee beloond Een paar bezoekers van de bijeen komst mochten een gelegenheids- jury vormen, die het beste idee van de avond met 10.000 euro mocht belonen. De jury selecteerde drie ideeen, waaronder een theetuin voor ouderen en speelattributen voor het Strickledepark. Het winnende idee komt van mevrouw Yesim Calay- ier die meer mogelijkheden voor de jeugd wil scheppen om te sporten. Bijvoorbeeld door meerdere keren per jaar sportevenementen in de wijk te organiseren. Maarten Groene (wethouder Wijk- ontwikkeling) en Karin van Dreven (directeur Woonplus) sloten de be- wonersbijeenkomst gezamenlijk af. Wethouder Groene maakte nog even gebruik van de gelegenheid om het hoge cijfer voor Nieuwland op de nationale kwaliteitswaaier onder de aandacht te brengen. De wethou der wilde benadrukken dat de goede score op het gebied van burgerparti- cipatie vooral een verdienste van de Nieuwlanders zelf is. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaats- vinden op: Datum: Dinsdag 18 november 2008 Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur Besproken wordt o.a.: - toelichting stand van zaken beheer openbare ruimte (BOR) door clustermanager mevrouw Lydia Buist - inbreng wijkjaarprogramma's 2009 - besteding budget sociale schouw - het verslag van de vorige vergadering, kredietover- zicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, mw. Daphne Kunst, tel. 010-2191029 of e-mail: d.kunst@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Spaland/Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 20 november 2008 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - toelichting stand van zaken beheer openbare ruimte (BOR) door afdelingsmanager de heer Jan Spruijt - inbreng wijkjaarprogramma's 2009 - besteding budget sociale schouw - het verslag van de vorige vergadering, kredietover- zicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkproces- manager, dhr. M. Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling Wijk- ontwikkeling: telefoon 010-2191023. Wet bodembescherming Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat de volgende melding als bedoeld in de artikelen 28 en 39b van de Wet bodembescherming is ontvangen van: - Northwood vastgoed B.V. d.d. 22 oktober 2008. Deze melding betreft het voornemen de bodem op de locatie Korte Haven 123 t/m 135, Westvest 106 en de Westmolenstraat 22 t/m 26 (postcode 3111 BH) kadastraal bekend gemeente Schiedam sectie C nummer 1168, 1373, 1502, 1650, 1651 en 1652 bekend onder de code SC060601216 te saneren volgens het Besluit Uniforme Saneringen categorie Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen kunnen de saneringswerkzaamheden binnen na ontvangst van de melding aanvangen tenzij binnen een termijn van circa 4 weken na ontvangst van de melding schriftelijk is medegedeeld dat de melding niet in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen. Indien de melding in overeenstemming is met het Besluit uniforme saneringen moet de saneerder uiterlijk 6 maanden na ontvangst van de melding zijn aangevangen met de saneringswerkzaamheden. Deze mededeling betreft geen beschikking in de zin van artikel 1:3 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb). Het Besluit uniforme saneringen kent geen inspraak-, terinzageleggings-, zienswijzen-, bezwaar- en beroeps- procedure naar aanleiding van de melding. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefoon 010-2191 Aanvraag exploitatievergunning WIJZIGING OPENINGSTIJDEN VAN CAFE T V1ERKANTJE, BROERSVEST 1A, 3112 BT SCHIEDAM Bij de burgemeester is een vergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de uitbrei- ding van de openingsuren van cafe't Vierkantje, Broersvest la te Schiedam. De gewijzigde openingstijden zijn: Maandag t/m donderdag van 08.00 uur tot 01.00 uur (was tot 00.00 uur) Vrijdag van 08.00 uur tot 02.00 uur (was tot 01.00 uur) Zaterdag van 09.00 uur tot 02.00 uur (was tot 01.00 uur) Zondag van 11.00 uur tot 01.00 uur (was tot 00.00 uur) Terras: Maandag t/m vrijdag van 08.00 uur tot 01.00 uur (was tot 00.00 uur) Zaterdag van 09.00 uur tot 01.00 uur (was tot 00.00 uur) Zondag van 11.00 uur tot 01.00 uur (was tot 00.00 uur) Vanaf 5 november 2008 ligt de aanvraag twee weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Gedurende deze periode bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid mondelinge of schriftelijke zienswijzen over de aanvraag naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen kunnen worden gericht aan de Burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Verleende exploitatievergunning WIJZIGEN/UITBREIDEN TERRAS VAN CAFE SJ1EK, OUDE SLUIS 17, 3111 PK SCHIEDAM Door de burgemeester is een vergunning - gedeeltelijk - verleend voor het uit- breiden/ wijzigen van het terras van cafe Sjiek, Oude Sluis 17 te Schiedam. Vanaf 5 november 2008 ligt deze vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. Binnen deze zes weken kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaar- schrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 15013100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester van Schiedam een bezwaar schrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de voorzieningenrechter zijn wel kosten verbonden. Zaterdag bezocht een groep Nieuwlanders met wethouder Maarten Groene (linksonder) de Landelijke Bewonersdag Krachtwijken in Utrecht. Daar reikte minister Ella Vogelaar rechtsonder) de eerste zogeheten 'voucher' uit aan mevrouw Yesim Calayier (middenvoor), de bedenkster van het winnende idee in Nieuwland. Met zo'n 'voucher', ofwel 'tegoedbonkunnen bewoners activiteiten inkopen die de leef- baarheid in de wijk en sociale samenhang helpen vergroten. In 2008 is er voor Nieuwland 180.000 euro beschikbaar voor deze tegoedbonnen. Foto: Ruud Voest Wbb-code: SC060601216 'tC j'ouwmj* <JW» jij y -> mag het zeggee.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 8