Gemeenteberich Behoedzaam investeren vanuit een solide basis mi! mill De begroting in cijfers Taakverdeling college gemeente Schiedam M t H1 H Week 45 Woensdag 5 november 2008 Exploitatielast De begroting 2009: icrr-utt'inn: Het college geeft met de begroting 2009 haar koers aan voor het komende jaar. Daarbij gaat het vooral om voortzetting en verdieping van zichtbare en voelbare verbeteringen in de stad. Het motto 'Samen Schiedam' staat hierbij nog steeds fier overeind! B en W willen graag in samenspraak met de Schiedammers verder werken aan een schone, hele, veilige, sociale en gezellige stad. Wethouder financien Menno Siljee zegt dat Schiedammers zich ondanks de kredietcrisis geen zorgen hoeven te maken over het gemeentelijk huishoudboekje. „Op zich staan we er goed voor, we houden 48.000 euro over met deze begro ting. We moeten echter wel investeringen in de stad blijven doen, maar blijven daarnaast ook voorzichtig. Eventuele meevallers zullen we dan ook opzij moeten zetten. Ik heb immers geen kristallen bol waarin ik kan zien welke effecten de internationale kredietcrisis op termijn met zich mee kan brengen." Siljee verzekert dat Schiedam geen geld heeft uitstaan bij noodlijdende banken in Amerika of het IJslandse Lands- banki. „De meeste zaken doen we met de Bank Nederlandse Gemeenten (BNG). Dat is een solide bank, ook volgens de VNG en minister Bos." Daarnaast heeft Schiedam het aantal leningen de afgelopen jaren fors verminderd. „Onze schuldenpositie is derhalve sterk verbeterd. Ook de algemene reserve -de spaarpot van Schiedam- is op orde, ik heb op zich dus weinig echte zorgen. Het is alleen even afwachten of Den Haag het budget van de gemeenten eventueel zal moeten inkrimpen, als de kredietcrisis aanhoudt. Op deze pagina's treft u een overzicht aan van de speerpun- ten uit de begroting. De gemeenteraad behandelt de begro ting op dinsdag 11 november (van 16.00 tot 18.15 en 19.30 tot 22.00 uur), en op woensdag 13 november (16.00 tot 18.15 uur en 19.30 tot 22.00 uur). De begrotingsbehandeling wordt rechtstreeks uitgezonden door LOOK TV. De complete begroting 2009 ligt ter inzage bij het GIP in de Stadswinkel, Stadserf 1Volgende week vindt u in deze krant de readies van de politieke partijen die in de Schiedamse gemeenteraad zijn vertegenwoordigd. Het totaal van de begrote gemeentelijke inkomsten is 297,2 miljoen na bestemming van reserves. Dit bedrag bestaat ener- zijds uit inkomsten van het rijk, anderzijds uit gemeentelijke belastingen en leges. De inkomsten van het rijk stijgen in 2008 met 4,8 miljoen. De stijging voor de gemeentelijke leges is 2,75% mits deze kostendekkend zijn. De gemeentelijke belas tingen stijgen in 2008 met 2,75%. Hieronder volgt een overzicht op hoofdlijnen van de inkomsten: Uitkering gemeentefonds Doeluitkeringen WWB Doeluitkeringen WSW Gemeentelijke belastingen +leges Rioolrecht Afvalstoffenheffing Erfpacht Overige baten Onttrekking reserves Totaal 90.5 mln. 28.6 mln. 12.6 mln. 15.7 mln. 5,1 mln. 8,9 mln. 9,5 mln. 111,6 mln. 19,3 mln. 297,2 min. Uitgaven De gemeente heeft voor het jaar 2009 297,2 miljoen aan uit gaven begroot, waarvan 14,2 mln. in reserves wordt gestort. Voor de stijging van de kosten is in beginsel rekening gehouden met 1% prijsstijging. Maar in het kader van reeel begroten kan er op onderdelen van worden afgeweken. In de begroting 2009-2012 is rekening gehouden met een toe- gekende extra inzet van; Investering begroting 2009 begroting 2010 begroting 2011 begroting 2012 7.977.000 7.382.900 €4.148.300 3.759.400 2.299.600 Het college bestaat uit: burgemeester W.M. Verver-Aartsen, de wethouders M. Groene, Y.J. Haan, C.A.C. Daskalakis en M. Siljee en gemeentesecretaris B. Marinussen. (van links naar rechts op de foto). De taakverdeling is als volgt: burgemeester W.M. Verver-Aartsen, portefeuille: Algemene en bestuurlijke zaken, Communicatie, Politie en Brandweer, Veiligheid, Burgerlijke Stand en Bevolking, Internationale betrekkingen, Stadswinkel. Wethouders: M. (Menno) Siljee (PvdA), portefeuille: Financien, Deelnemingen in stichtingen of NV's en dergelijke, Vastgoed en Grondbedrijf, Binnenstad, Cultuur, Stadspromotie en Toerisme. Y.J. (Yorick) Haan (SP), portefeuille: Volkshuisvesting, Milieu en Bouw- en Woningtoe- zicht, Beheer openbare ruimte, Verkeer en Vervoer, Facilitaire Zaken, ICT, Dierenwelzijn. Mw C.A.C. (Christine) Daskalakis (CDA), portefeuille: Werk en Inkomen, Sociale Werkvoorziening, Welzijn (WMO, Integratie), Volksgezondheid, Onderwijs, Jongeren, Sport en Recreatie, Personeel en Organisatie. M. (Maarten) Groene (PvdA), portefeuille: Wijkgericht Werken (inclusief wijkveiligheid), Grotestedenbeleid (inclusief ISV), Ruimtelijke Ordening, Economische Zaken, Herstructurering bedrijventerreinen, Schieveste, Regionale Aangelegenheden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9