Visspecialist R. Bijl Wie zat er toch in de bunker? Pi Kindersprookjesconcert in de Westvestkerk Game, set match voor Pink Ribbon Controle op scooters Politie onderzoekt brute overval Twee mensen weekend vast Onderzoek naar aanrijding Broersvest 3 Gebakken Schollen Scharreleisalade Tilapiafilet Concert aan de Schie Excursie naar Zwolle en Nagele Waarnemingen door voorwerpjes Kalligrafie bij Eigen Werk Giaskunst in Galerie llias Tenniscompetitie met een roze lintje maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Politie SCHIEDAM - De verkeerspolitie heeft afgelopen maandag een mobiele scootercontrole gehouden in het kader van de Aan- pak Scooter Overlast (ASO). De controle vond in Schiedam plaats op de Koemarkt. In totaal werden veertig scooters/ bromfietsen gecontroleerd en zijn er vijfentwintig bekeurin- gen uitgeschreven voor onder andere het niet dragen van eeh helm, rijden op een fietspad, te hard rijden en het niet heb- ben van een verzekering. SCHIEDAM - De recherche is een uitgebreid onderzoek gestart naar een overval in een woning aan de Stadhouderslaan. Een aantal mannen kwamen zaterdag rond 21.00 uur de woning in en bedreigden de bewoners; een 47-jarige man en zijn 47- jarige vrouw, met een vuurwapen. Ook twee in de woning aanwezige jongens van 15 en 16 jaar, werden opgesloten in een kelder waarna de woning werd doorzocht. Doordat ze met een mobieltje de politie konden waarschuwen, kon het viertal later door de politie worden bevrijd. SCHIEDAM - In het kader van het weekendarrangement zijn za terdag twee mannen voor het plegen van geweld in aanmer- king gekomen voor een weekendje weg in de sober ingerichte cellen van het politiebureau in Vlaardingen. Een 43-jarige inwoner uit Maassluis sloeg zaterdagavond rond half twaalf een 35-jarige plaatsgenoot zonder aanlei- ding. Een 27-jarige Pool sloeg in de nacht van zaterdag op zondag, rond drie uur, uit het niets de 46-jarige eigenaar van een horecagelegenheid aan de Broersvest in zijn gezicht. SCHIEDAM - De politie onderzoekt de aanrijding tussen een 18- jarige bromfietser en een overstekende voetganger, zondag- avond rond 23.15 uur op het Broersveld. Ter hoogte van het Stadserf reed de bromfietser tegen de overstekende Schie- dammer aan. SCHIEDAM - In de Westvest kerk wordt zondagmiddag 16 november om 15.00 uur een kindersprookjesconcert gegeven voor kinderen vanaf zes jaar. Violist Evert Jan Schuur, gi- tarist Eddie Franken, accor- deoniste Otine van Erp en actrice Maria Fonken spelen het muzikale sprookje De Chinese Nachtegaal van An dersen. In China, dat weet je toch wel, is de keizer een Chinees en alien aan zijn hof zijn Chinezen. Van alle landen ter wereld komen reizigers naar de kei- zerlijke stad om die te be- wonderen. In heel veel boe- ken staat beschreven hoe prachtig het paleis, de tuin en het lied van de nachtegaal is. „Wat betekent dat nu", roept de keizer, „een nachtegaal, die ken ik helemaal niet! Be- staat er zo'n vogel in mijn keizerrijk?" De voorstelling neemt de kinderen mee in de won- derlijke wereld van dit oude sprookje. Toegang: 7,50; jongeren tot en met 18 jaar 2,50 Prijzen inclusief reserve- ringskosten, koffie, thee of limonade voor aanvang van het optreden. Reserveringen en informatie via de website: www.west- vest90.nl of bij WV Schie dam, tel. 473 30 00. voor met gepocheerde tonijn en garnaien 250 gram 2* ades 500 gram in diverse marinades ^^75 Bij iedere besteding van 12,50 een leuke verrassing! Visspscialist R. Bijl Broersveld 113® 010-4268710 SCHIEDAM - Jaarlijks vraagt de Stichting Pink Rib bon rond de maand okto- ber extra aandacht voor borstkanker. Sinds 'okto- ber borstkankermaand' in 2002 gestalte kreeg, wor den er elk jaar meer acties op touw gezet om Pink Rib bon te ondersteunen en op de kaart te zetten. Op de tennisbanen van Spieringshoek werd de af gelopen week zelfs een ten niscompetitie gespeeld voor Pink Ribbon, gesorgani- seerd door Simone Versnel. Met een aantal vriendinnen had ze een wedstrijddag op- gezet met als doel geld in te zamelen voor Pink Ribbon. Dit jaar kwamen er twee keer zoveel dames een bal- letjes slaan als vorig jaar en daardoor was de opbrengst dan ook enorm: noo euro. Natuurlijk werd er in roze outfit en puur en alleen voor de lol gespeeld. Burge- meester Verver kon helaas zelf niet meedoen, maar opende nog wel de compe Pink Ribbon probeert men- sen bewust te maken van de ziekte en het onderwerp borstkanker bespreekbaar te maken en te houden voor mensen die zelf niet ziek zijn, maar ook voor mensen die zelf of in hun omgeving te maken hebben gehad met de ziekte. Uiteraard is hier veel geld voor nodig. De donatie van de Schiedamse dames werd dan ook dankbaar in ont- vangst genomen. SCHIEDAM - Muziekvereniging Sint Radboud organiseert zaterdag 22 november voor de toe keer het 'Concert aan de Schie' in het Theater aan de Schie. Tegelijk met de toe verjaardag van het theater viert Kethel's har- monie-orkest en Promskoor Schiedam het loe concert- jubileum. Een avondvullend programma met muziek, zang en dans en een klein voorproefje van Schiedam Proms 2009. Kaarten kos- ten 8,50 en zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Theater aan de Schie en via de leden van Sint Radboud. Aanvang is 20.15 uur. SCHIEDAM - De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam organi seert zaterdag 22 november een busexcursie naar twee Nederlandse musea. In Museum de Fundatie in Zwolle is een overzicht te zien van het omvangrijke oeuvre van kunstenaar Paul Citroen, 's Middags wordt Nagele bezocht en dan met name het architectuurmu- seum. Deelname is 45 euro voor Vrienden en 49,50 voor niet- Vrienden. Deze prijs is inclu sief het reizen per touring- car (de Vlaerdinger), koffie met koek, entree musea en een rondleiding in Zwolle en Nagele. De bus vertrekt om 09.00 uur vanaf de par- keerplaats van metrostation Vijfsluizen. Aanmelden kan tot 15 november bij Laura Ebbens, tel. 470 72 37 of l.ebbens@planet.nl. SCHIEDAM - Het is er nat en het ruikt er naar beschimmeld hout. De betonnen bunker van het Vlietlandziekenhuis aan de Burgemeester Knap- pertlaan ligt doelloos ver- scholen in de achtertuin. Af gelopen vrijdag mocht Ineke Hagen, de cultuurscout van Schiedam-West even binnen kijken. Voor haar project 'Huis Vol Verhalen' waarin bewoners de geschiedenis van hun eigen woning kun- nen vertellen, mochten de zware deuren open. Grijs en zwart beton, be- groeiing op het dak van de bunker, alleen een paar ventilatiekanalen zijn nog te zien. Piepend zwaait de metalen deur open, naar een donker portaaltje met een vage tekening van een wa- pen. Het wapen van Schie dam? Daarna meteen nog een deur en dan vermolmde planken op de vloer, kale muren en heel veel spinrag. Negen kamertjes in totaal, ook een wc en een klein keu- kenblokje is nog te zien. Op de grond ligt een zwartge- blakerd wiel van een zieken- huisbed. Verder is alles ge- sloopt, verwoest ofverbrand. Niks te zien. Geen teksten op de muur, geen sporen van leven. Alleen een oude lap met motiefjes ligt onder de resten van de elektriciteits- kast. Van wie zou het zijn geweest? Wie hebben zich hier verborgen gehouden in de oorlog? De directie van het ziekenhuis ongetwijfeld. Maar wie waren dat? Leven ze nog? Wie kan er meer ver tellen over de bunker en zijn bewoners? Wie meer kan vertellen over de bunker van het Vlietland ziekenhuis of over zijn eigen huis in Schiedam-West kan contact opnemen met: histo- rie@schiedamwest.nl of 452 24 52. Gratis dossiermapjes 'Huis Vol Verhalen' liggen bij De Erker en een boekje over de geschiedenis van Het Ju- lianapark is voor vijf euro te koop bij boekhandel Van Leeuwen en de WV. De in terviews van 'Huis Vol Ver halen staan op: www.schie- damwest.nl. SCHIEDAM - Spirituele vereni ging Harmonia ontvangt maandag 17 november Yvon ne Timmers die waarnemin gen doet aan de hand van foto's of voorwerpjes. Aanvang is 19.45 uur in wijkcentrum Dreesplein, toegang is 6 euro. SCHIEDAM - Bij Stichting Eigen Werk aan de Overschiese- straat 44 is het mogelijk een cursus kalligrafie te volgen. Wie mooie letters wil leren schrijven kan terecht op don- derdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Even langs komen om te kijken mag natuurlijk ook. Informatie via nummer 426 35 69. SCHIEDAM - In galerie llias aan de Hoogstraat 169 is ene ex- positie te zien met giaskunst, olieverf en bronzen werk van de kunstenares Bikkel. Bikkel's werk is ook te zien in Galerie Kunst aan de Kade in Rotterdam. Vanaf heden zijnw'tj ook op maandag qeopend van 11.30 tot 17.30 uur. woensdag 12 november 2008 - XQ83 In roze outfit werd er een dag lang getennist voor Pink Ribbon. De competitie bracht maar liefst 1100 euro in het laatje. Foto: Bart bos titie. Een kijkje in de bunker; wat je vindt zijn schimmels en vuil, maar ook half vergane dingen van oude bewoners. Wie waren dat? Dat is de grote vraag. door Jacky van Buuren

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11