Liever koophuis dan huurhuis Mmfk DECEMBER Mb#™™* ■V randstad het waaigat Informatieavond voor medioren met eigen huis ©J Steeds meer binnenbranden DECEMBER Op 26 november verschijnt onze speciale mmm bewaarbijlage Waarschijnlijk de beste fauteuil om in te zitten... Fjords jij hebt kennis van techniek wij van mensen kijk voor meer banen op www.randstad.nl maasstad Schiedam/woonjournaal weekbladen In 2007 werden circa 47.000 branden bij de brandweer gemeld, dat is 5 procent minder dan in 2006. Goed "nieuws, zo lijkt het op het eerste gezicht. Maar hoewel het totale aantal branden het afgelopen jaar fors daalde, was het percentage binnen branden het hoogst in tien jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vorig jaar kwam het aantal binnenbranden uit op ongeveer 15.000. Sinds 1997 is een dergelijk hoog aantal niet meer voorgekomen. Een vijfde van de binnenbran den was het gevolg van een defect apparaat of verkeerd gebruik ervan. Vooral was- drogers, frituurpannen, te- levisies en fornuizen vatten vlam. Ook brandstichting is een veelvoorkomende oor- zaak van binnenbranden; vorig jaar werd 11 procent van de binnenbranden aan- gestoken. Het aantal buiten- branden kwam in 2007 uit op 31.000, 8 procent minder dan een jaar eerder. Vooral het aantal berm-, bos, heide- en natuurbranden daalde sterk. Dit komt vooral door de natte zomer. De meeste buitenbranden betroffen vuil- en papiercontainers en personenauto's. Bij bijna de helft van de buitenbranden bleek brandstichting of van- dalisme de oorzaak. Tachtig procent Nederlanders 'Geniet nu' Acht op de tien Nederlan ders hebben liever een koop huis dan een huurhuis als de maandlasten gelijk blijven. De rest van de Nederlanders heeft liever een huurwoning, vooral vanwege het gemak en de flexibiliteit. Dat blijkt uit de publicatie 'Kopen en huren in Nederland' van de ING Bank. De grote voorkeur voor een eigen huis heeft diverse re- denen, zoals de mogelijke waardevermeerdering, het in eigendom hebben van het huis en het zelf kunnen beslissen over de woning. Toch zien Nederlanders ook nadelen aan het hebben van een eigen huis, zoals de ge- bondenheid, de financiele afhankelijkheid en de gro- tere risico's. Twee op de tien Nederlanders geven de voorkeur aan een huurwo ning vanwege het gemak, de flexibiliteit en het feit dat ze niet verantwoordelijk willen zijn voor het onderhoud van de woning. Ondanks de grote interesse voor koopwoningen zijn er nog steeds te weinig huur- woningen beschikbaar, vindt 85 procent van de huurders. Meer dan de helft van de huurders ziet meer koop woningen dan huurwonin- gen die aan hun wensen vol- doen. De woningcorporaties zien onvoldoende doorstro- ming op de woningmarkt. Hierdoor blijft vooral in de Randstad de vraag naar huurwoningen onvermin- derd groot. Een mogelijke oplossing voor de krapte op de woningmarkt is volgens ING Bank en Vereniging Ei gen Huis het verkopen van voormalige huurwoningen. Van de kopers zou 45 pro- cent een voormalige huur woning overwegen. Zes op de tien huurders zou het kopen van de eigen huurwoning overwegen als deze optie ze wordt geboden en de finan ciele situatie het toelaat. Rabobank Schiedam- Vlaardingen organiseert maandag 17 november de informatieavond 'Geniet nu' voor medioren (leeftijd 50+) in de Stadsgehoor- zaal Vlaardingen. Medi oren zijn bijna klaar met werken of genieten al van het welverdiende VUT of pensioen. In deze levens- fase spelen er ongetwijfeld wensen die men graag ten uitvoer zou willen bren- gen. Een lange reis, een eigen boot of camper of het verbouwen van de wo ning. Tijdens de informa tieavond wordt besproken hoe bezitters van een eigen huis kunnen beschikken over de overwaarde van de woning, zonder deze te verkopen. Daarnaast staan er twee interessante en amusante sprekers op het programma. Zo is Stich- ting Initiatieven Realisatie 55+ Woningbouw (SIR-55) aanwezig om hun woon- concept voor medioren en senioren toe te lichten. Ook is Professor van Mourik, grondlegger van het nieu- we erfrecht, aanwezig met een nuttige en humoreuze presentatie over het 'ouder worden' en schenken en erven. Iedereen vanaf 50 jaar, met een eigen woning in Schiedam of Vlaardin gen, kan zich aanmelden voor deze informatieavond. Aanmelden kan via www. rabobank.nl/schiedam- vlaardingen of bij een van de Rabobank-kantoren in Schiedam of Vlaardingen. r-%9| jir Vol met leuke puzzels, voorleesverhalen, 9\ uittips in de regio etc. Mis hem niet!!! rriaas techniek HJELLEGJERDE ea»! Fiords 710 Admiral bledt ultstekend comfort sn voldost aan onzo strengste eisen op het punt van ondersteuning van de lage rug, Da fautaull l» ultgarust met een Flexi-systeem welke u In elke positie de julete neksteun geeft. U kunt kezen uit twee zltbreedtes en drle verachlllende onderetellen. GRATIS VOETENBANK T.W.V. C 430.- Tot en met zeterdag 13 december 2008 ontvangt u bij aanschaf van een Fjords Admiral relaxfauteuil een voetenbank cadeau. U heeft al een Admiral In stof vanaf C 1602.- en In leder vanaf C 1773.-. Markt 57 - Vlaardingen - 010.4343685 - www.waaigat.nl r woensdag 12 november 2008 - XQ85 HPSfeSA 0T Het zelf kunnen beslissen over de woning is een van de voordelen van een koophuis. Medioren zijn bijna klaar met werken of genieten at van VUT of pensioen. Maasstad Weekbladen Wekelijks wat je wilt weten. Maartje Broeren (010)204 23 44 Land van Belofte 46 Schiedam monteur IPB m/v Voor de marktleider op telecom gebied zoeken wij IPB (Internet Plus Bellen) monteurs voor de regio Zuid-Holland. Als IPB monteur leg je internet plus bellen aan bij consumenten thuis. Jij hebt een afgeronde opleiding mbo ICT niveau 3 of 4 en hebt een brede interesse in ICT. Wij bieden een afwisselende baan en een marktconform salaris. Voor het uitoefenen van de functie ontvang je een bedrijfs- wagen, laptop en mobiele telefoon. Wil je meer weten over deze vacature? Neem dan contact op met Randstad Techniek. maartje.broeren@nl.randstad.com

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 15