Verhaal over Ganyuks eindigt in ijzig bloedbad Informatieavond 'Geniet nu' voor medioren MijnVlaardingen overhandigt Pluim Sylvester singles filmfeest in Filmhuis Schiedam Beestenboel Vlaardings Boekbeeld Bezitters van eigen huis kunnen beschikken over overwaarde VLAARDINGEN 'De Joodse begraaf- plaats' is om ver- schillende redenen een opmerkelijke publicatie. Niet alleen omdat het een uitgifte is van een politieke partij, maar ook omdat het de stilz- wijgende vergetel- heid benadrukt van een verleden dat zich zonder te manifesteren toch wist te handhaven tot op de dag van vandaag. Iedere oude Vlaardinger wist dat de Joodse begraafplaats er was, maar wellicht juist omdat er helemaal nooit niets gebeurde dacht iedereen waarschijn- lijk dat het wel goed was. Alleen Stadsarchivaris HarmJan Luth schreef in 1991 een historisch verantwoord artikel voor het jaarboek van de HW. De SP wil nu met haar eigen publicatie de gemeente alsnog houden aan de beloften die zij in 1940, drie maanden voor het uitbreken van de Tweede wereldoorlog, deed aan de Is- raelische gemeenschap. Of de conclusie en de voorstellen in de eenvoudige publicatie van de SP genoeg zijn om de tegenwoordige politiek alsnog rekenschap af te laten leggen voor hetgeen voorgangers ooit hebben beloofd lijkt eigenlijk geen vraag. De opening van een islamitische begraafplaats in de Holy en het herstel van de algemene en katholieke begraafplaats op het Em'aus doen het beste bevroeden over de wijze waarop tegenwoordig gedacht wordt over het einde van het aardse bestaan van alle gezindten. De subtitel van het boekje 'Het in ere herstellen van een his- torische locatie in Vlaardingen' appelleert bovendien aan de verantwoording die de politiek zich aan zou moeten meten bij haar dagelijkse bestuur. Niet iedereen is morgen vergeten wat vandaag beloofd is. 'De Joodse begraafplaats' is een publicatie van de SP, werd geschreven door W. J. de Man en Arnout Hoekstra en kan bij deze telefonisch besteld worden; telefoon 06 489 31 881 - waarna het boekje kosteloos wordt toegestuurd. door Frank Willemse SCHIEDAM - De vorige win- naar van de wedstrijd, Pia de Jong, mocht al een roman schrijven die lovende re- censies kreeg in de landeli- jke pers. Wie weet zit er dit jaar weer zo'n talent bij 'de twintig beste korte verhalen van 2008'. De plaatselijke jury was opgetogen over de kwaliteit, zondag in Biblio- theek Waterweg bij de prij- suitreiking van de vierde Pi- et Paaltjes Schrijfwedstrijd. Een kort verhaal is als een 'one night stand'; Pats, bo- em, je valt in een keer het verhaal binnen. Meegesleurd door het aangrijpende the- ma, 'n grappige hoofdper- soon of ontroerende situ- atie. Alles kort en krachtig. Zoals de winnaar Betram Vierde editie Schiedamse Schrijfwedstrijd Piet Paaltjens is weer van zeer hoog niveau Westera uit Den Bosch, die opent met een verhandeling over de Ganyuk. Een door een Russische, frauduleuze, professor in 1917 beschreven zoogdier als een 'in bont uit- gevoerde hagedis uit Siberie. De hoofdpersoon Jannes, een gesjeesde filosoof, re- ist als een Boudewijn Buch naar Rusland om daar het zeldzame beest te (her-)ont- dekken. Lezers voelen aan dat dit niet goed gaat aflo- pen. En jawel hoor, het ein digt in een ijzingwekkend bloedbad. 'Intelligent beschreven, geestig en origineel' luidde het juryrapport, goed voor de eerste prijs. Het gaat goed met de schri jfwedstrijd. Meer dan hon- derd amateurschrijvers leverden een kort verhaal in. Sommige zelfs meerdere waaruit de jury als een zeef de 20 beste koos. „Het bli- jft appels met peren vergeli- jken", zegt juryvoorzitter Kees Schrevel. Te vergelijken met een dampend gerecht. Je kijkt niet hoe het gemaakt is, maar meer: is het smak- elijk en goed opgediend? De tweede prijs ging naar An- nelies Jacobsen die twee ver halen instuurde die allebei Hint tlMMHM nu gepubliceerd zijn. De ler- ares wiskunde uit Dordrecht dacht voor de pauze slechts 'als stemvee naar Schiedam te zijn gelokt'. Maar stamel- de blij verrast te zijn toen ze haar verhaal 'Roeken' mocht voorlezen. De derde prijs was voor een jongeman uit Leiden; Neil Siwperspad, die met rustige donkere stem zijn verhaal 'Lex Ta- lionis' voordroeg. Een Roald Dahl-achtig verhaal over een vrouw die zich op elegant, decadente wijze ontdoet van haar overspelige man. Een keuze uit de verhalen van de Schiedamse schri jfwedstrijd Piet Paaltjes is door de Bibliotheek Water weg uitgegeven en nu te koop in bieb en in boekhandel. H I I I 11 11»1 SCHIEDAM - Op Oudejaar- geserveerd worden, kun je savond organiseert het Film- ook swingen, gezellig zitten huis haar eerste Sylvester kletsen en natuurlijk oer- singles filmfeest; de gelegen- Hollands spelletjes spelen. heid om het jaar 2008 op een En dat allemaal in de knusse, gezellige manier uit te lu- laagdrempelige setting van iden. Naast dat de leuke ro- het Filmhuis Schiedam aan mantische film Amelie wordt de Nieuwstraat 12. vertoond en lekkere hapjes Kaarten kosten 15 euro. i i i maasstad Reqio weekbladen m WATERWEG - Rabobank Schiedam-Vlaardingen or ganiseert op maandag 17 november de informatieav ond 'Geniet nu' voor medio ren, mensen met de leeftijd 50+, in de Stadsgehoorzaal van Vlaardingen. Iedereen vanaf 50 jaar, met een eigen woning in Schiedam of Vlaardingen, kan zich aanmelden voor deze informatieve avond. Er blijkt enorm veel interes- se te zijn bij deze doelgroep voor manieren om te bes chikken over de overwaarde van een eigen woning. Er zijn ruim 300 aanmeld- ingen binnengekomen. Aanmelden kan nog tot vri- jdag 14 november. Tijdens deze informatieav ond wordt besproken hoe bezitters van een eigen huis kunnen beschikken over de overwaarde van de won ing, zonder deze woning te verkopen. Daarnaast staan er twee interessante en amusante sprekers op het programma die avond. Zo is Stichting Initiatieven Realisatie 55+ Woning- bouw (SIR-55) aanwezig om hun weonconcept voor medioren en senioren toe te lichten. Stichting SIR 55 heeft zich ontwikkeld tot consumen- tenorganisatie op het gebied van realiseren van wonin- gen door en voor medioren en senioren. Ook is Professor van Mourik, grondlegger van het nieuwe erfrecht, aan wezig met een nuttige en humoreuze presentatie over het 'ouder worden' en schenken en erven. Iedereen vanaf 50 jaar, met een eigen woning in Schiedam of Vlaardingen, kan zich tot vrijdag 14 no vember aanmelden voor deze informatieavond. Aanmelden kan via www. rabobank.nl/schiedam- vlaardingen of bij een van de Rabobank-kantoren in Schiedam of Vlaardingen. WATERWEG - Zoey is een zwarte dame van ca. 7 jaar oud. Ze is dol op aandacht, ze 'kletst' graag en likt je han- den zodra je haar aanhaalt. Wel heeft ze een eigen wille- tje en ze houdt niet erg van opgetild worden. Met katten die rustig zijn en haar met rust laten heeft ze geen problemen. Zoey krijgt voeding om blaasgruis te voorkomen. Komt u haar ophalen? Meer informatie over Zoey en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het dierentehuis is geopend van maandag tot en met za- terdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- VLAARDINGEN - Sticht ing MijnVlaardingen zal aanstaande zondag op een feestelijk manier 'De Pluim' uitreiken aan het bestuur van kanovereniging Nat sec. MijnVlaardingen is een stichting die de website Mi- jnVlaardingen.nl beheert. Dit is een zogenaamde 'on- line-community' ofwel een internet gemeenschap. Het doel is om de maatschap- pellijke betrokkenheid en sociale samenhang van de bewoners van Vlaardin gen te bevorderen. De be- doeling van 'De Pluim' is, dat het bestuur van Mijn Vlaardingen aan een per- soon, bedrijf, instelling in Vlaardingen 'De Pluim' uit- reikt als deze iets bijzonders gedaan heeft. Deelnemers aan MijnVlaardingen kun nen iemand nomineren en het bestuur beslist uitein- delijk wie 'De Pluim' verdi- ent. En dat doet Natsec vol- gens MijnVlaardingen zeer zeker. 'Op 17 augustus heeft kanovereniging Natsec namelijk een fantastische dag georganiseerd voor mensen met een beperking met hulp van zo'n dertig vrijwilligers en dat verdient dus zeker een Pluim!', vindt de stichting. De bedoeling is, dat twee bestuursleden van MijnV laardingen om 14.00 uur De Pluim zullen overhan- digen aan de bestuursleden van kanovereniging Natsec. Natsec wil hier graag een feestje van maken en heeft vertegenwoordigers van de betreffende tehuizen en al le vrijwilligers uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn. OE JOOOSL iSBGRAAFPLAATS DOOR PETER DE JONG SCHIEDAM - Op de A4 heeft vrijdaqavond een ernstiq on- qeval plaatsqevonden. Er waren vijf auto's bij betrokken en verschillende mensen liepen verwondinqen op. Het on- qeval had lanqe files tot qevolq. Foto: sven van Beek woensdag 12 november 2008 - WX91 Online community 'MijnVlaardinqen' qeeft Pluim aan kanovereniqinq Natsec vanwe- qe de vele blije qezichten na afloop van de door Natsec qeorqaniseerd kanodaq voor mensen met een beperkinq.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21