5000 speldjes: 'Hoe ouder, hoe mooier' 3 Tom Tom t'Ks~... fef; Troep 'Maatschappelijke discussie over de seksmoraal van de jeugd is hard nodig' fmx Mevrouw Collignon: 103 jaar! L We waren van plan om en- kele dagen weg te gaan. Zo- maar even emit naar Belgie. We besloten in Belgie om ook even naar Brussel te gaan. Als ik in Brussel ben dan wil ik graag even langs het Vos- senplein. Het is daar iedere dag rommelmarkt dat wist ik nog van vroeger, uit de tijd dat ik een antiekwinkel had. 'Ikbegreep erniets van en had het idee dat we rondjes liepen' Ik had alleen een probleem, ik kon nooit de markt vin- den. Als ik in de buurt was, moest ik het to keer vragen voor ik er was. We parkeer- den de auto in de buurt van het plein, volgens de net aangeschafte Tom-Tom. Het leek het me een goed idee om de Tom-Tom mee te ne- men in mijn tas. Het was in- middels al in de middag en de markt was al weg, maar ik wilde de weg naar het plein voor morgenochtend weten. Die middag lukte het niet de markt te vinden. Toch waren we in de buurt en ik begreep niets van! Ik had het idee dat we rondjes hadden gelo- pen. De andere morgen weer op pad. Met de Tom-Tom in mijn hand liepen we in de richting van het plein soms riep de Tom-Tom keer om en dan gingen we de volgende straat weer in. We hadden 2km gelopen en ineens be- sefte ik dat de Tom-Tom de eenrichtingsstraten aangaf voor autoverkeer en dat wij natuurlijk niet om moesten keren. Ineens kreeg ik het door. Ik vroeg aan een voor- bijganger de weg en het plein was om de hoek. We hadden twee keer een onnodig lek- kere wandeling gemaakt en het Vossenplein lag voor ons. MEVR. MINNAARD maasstad Waterweg weekbladen mbmm Verzamelaars langs de Maas REGI0 - Vroeger kon je nog geen kuipje boter kopen of je kreeg er een speldje bij, vertelt Henk Schippers. Nu moet hij het van ruil- beurzen en rommelmark- ten hebben. „Hier en daar scharrel je nog wel eens een mooie op." Het is echt iets uit zijn jeugd, vertelt de 57-jarige Rotterdammer. Op de la- gere school spaarde hij al speldjes en zo'n derig jaar geleden werd hij er opnieuw door gegrepen. Inmiddels zijn het er ruim 5000, netjes bewaard in mappen. „Af en toe steek ik de nieuwe erbij en sorteer ik het wat. Ik kan er altijd wel een paar uurtjes mee zoet zijn." Nieuwe zijn er nog altijd wel te vinden, ook op internet worden ze wel aangeboden, weet Schippers. „En zo drie *T 0* jf MM keer paar jaar komen we als speldjesverzamelaars bij el- kaar", vertelt hij. „Dan rui- len we de dubbele en gaat het de hele dag alleen maar over speldjes." Binnen het speldjesverza- melaarscircuit heeft ieder zo zijn specialisatie. De een verzamelt speldjes van stripfiguren, de ander al leen luchtballonnen. „En ik verzamel automerken en voetbalclubs." Een tijdje terug vond Schip pers een oud speldje van Wilkinson. „Bijna niemand weet dat het een automerk van voor de oorlog is, zo ja- ren '30", schat hij over een van zijn topstukken. „Vaak geldt hoe ouder, hoe mooier, want die oude speldjes zijn vaak heel zeldzaam." Via marktplaats of een ad- vertentie in de krant zijn ook nog wel nieuwe exemplaren te vinden, weet Schippers die zijn verzameling graag nog verder uitbreidt. Wie nog speldjes heeft kan hem mailen via: hschippersi@ chello.nl. Mijn mening Ik stoor mij erg aan de jongelui die tegenwoordig zichzelf niet kunnen vermaken, zoals de foto van Leo Heydra laat zien in Schiedam Noord (veel blikjes en flesjes in de sloot vorige week op de Lezerspagina, red.). Ook op andere plaatsen is het erg, want in Vlaardingen zijn zelfs de zitbanken en de brug in de Westwijk in het parkje in de brand gestoken. De rommel die ze achterlaten is onge- hoord: op de straat of op het fietspad (kijk bij het fietspad/ tramovergang van de Hoevenronde) fietsen en winkelwa- gens in de vijver, en de rommel (troep) van flesjes en zakken op het fietspad. En als je aan de jongeren vraagt of die rommel daar moet blijven liggen dan zeggen ze: 'vent kijk voor je of ruim jij het effe op'. En ze hebben geen fatsoen om het in de prullenbak te doen. Maar die prullenbakken slopen zij ook of ze gaan ook in de brand. Daar moet naar mijn idee echt meer naar gekeken worden door de politie of de stadswacht of andere personen die mogen optreden! Ik ben wel 69 jaar, maar dat soort ver- nielingen deden wij zeker niet. Zo ik ben het kwijt en ik hoop dat er wat aan gaat gebeuren. JAN ZONNEVELD Prikbord Column van de week In 'De column van de week' kan iedereen zijn talent als columnist beproeven. Stuur een tekst van maximaal driehonderd woorden naar waterweg@maasstad.nl Mijn verzameling Kent u een unieke verzame- laar of heeft u zelf een col- lectie, dan zien wij uw mail graag tegemoet op water- weg@maasstad.nl Mijn mening Wilt u uw hart even luchten? Stuur dan uw brief onder vermelding van 'Mijn me ning' naar waterweg@maas- stad.nl Mijn feestje Wie wat te vieren heeft kan dit doen in de rubriek: 'Mijn feestje', stuur uw foto naar: I waterweg@maasstad.nl maasstad lezerspanel k HANS BOUMAN - Rouvoet erkent ook dat 85% van de jonge ren wel min-of meer norma- le ideeen over seksualiteit heeft. Ik denk niet dat die 15% met een meer flexibele moraal overmatig veel gro- ter is dan pakweg 10, 20, of 150 jaar geleden. Een maat schappelijke discussie is hard nodig, maar niet sinds vorige week. zo'n jonge leeftijd is gewoon absurt. Gelukkig gaat het om een minderheid van de jeugd. Dat in het leven respect voor anderen belangrijk is, moet niet alleen gezegd worden, maar ook voorgeleefd door ouders! Liefde voor elkaar behelst meer dan 'het' doen. Ik probeer dat mijn kind (10 jaar) ook bij te brengen. ANNEMIEK HAPPE - Hij heeft ge- lijk, de jeugd moet beter bij- gebracht worden dat sex niet alleen sex is, ook intimiteit, maar niet op die christe- lijke, zalvende manier. Doe het dan als de artseri die nu scholen bezoeken en crea- tief voorlichten over overge- wicht. Zodat ze vroeg kun nen inzien wat sexualiteit nog meer inhoudt. GERHARD DE KOK - Deze discus- sie heeft alleen nut als de ou ders hierbij betrokk'en wor den. Normen en waarden zijn de basis van een hecht gezinsleven. Met liefde, hulp en begeleiding naar volwas- senheid van ouders richting kind. Luisteren, meedenken, klaar staan als dat nodig is. Dan zou deze discussie over- bodig zijn. lexers in beeld woensdag 12 november 2008 - WX92 In deze rubriek besteedt Maasstad Weekbladen aandacht aan verwoede verzamelaars. Deze week een verzameling van ruim 5000 speldjes - Inmiddels zijn het er ruim 5000, netjes bewaard in mappen. „Af en toe steek ik de nieuwe erbij en sorteer ik het wat. Ik kan er altijd wel een paar uurtjes mee zoet zijn." „Deze foto heb ik vorige maand op Landgoed Geijsteren in Limburg gemaakt. Het was prachtig herfstweer. Dit blad was wel gevallen, maar hield zich staande op wat takken. Als beloning lag hij lekker in de zon." Inzender: Sandra Classen, Schiedam PETRA H. VAN LANGEVELD - Sex op Burgemeester Verver was natuurlijk van harte welkom op het feestje van de 103-jarige mevrouw Collignon. In Huize Frankeland kletsten de dames er maandag gezel- lig op 105. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 23