Geen winnaar in Vlaardingse derby ZVVIaardingen in 3 jaar naar hoofdklasse 1e thuiswinst voor Oxfruit/ZVVIaardingen Afscheid Mark Huizinga Dogan Tekin teleurgesteld over bronzen medaille Triade 2e in De Lier Beter HWC verliest DV0'32 gedeclasseerd Moeizame winst op hekkensluiter Toernooi voor thuisschakers Bowlingtalenten Geolied futsal maasstad aterweg/Sportjournaal weekbladen ■■■■bbmhhhbi Sportflitsen TURNEN - Gymnastiekvereniging Triade boekte onlangs een mooi succes op de rayon teamwedstrijd in De Lier. Het recre- atieteam met Jael Buurma, Nikita Bierhuizen, Larissa van den Beemt en Evelien Berendsen behaalde 171.80 punten en werd daarmee 2e. 22 november neemt het selectieteam van de Vlaardingse turnclub deel aan het NK voor clubteams. HANDBAL - De vrouwenhandballers van HWC moesten zondag even wennen aan het vroege tijdstip (10.00 uur) van de wed- strijd bij Rowah in Waddinxveen. In de le 10 minuten viel geen enkel doelpunt. Daarna had HWC steeds een licht voor- deel maar verloor de wedstrijd door vreemde beslissingen op cruciale momenten en een vreemde tijdwaarneming, 17-16. VOETBAL - Op een winderig en hobbelig veld werd DVO'32 za- terdag gedeclasseerd door Monster. De thuisclub regeerde van start tot finish en DVO'32 legde hen geen strobreed in de weg. De 6-0 was eigenlijk nog een flauwe afspiegeling van de ware verhoudingen. VOETBAL - HBSS rekende op een stevige overwinning bij hek kensluiter PKC'85. En er leek 00k geen vuilte aan de lucht. De Schiedamse 5e klasser had aan enkele kansen voldoende om op 0-3 te komen. Na de pauze waren de kansen niet meer aan de Schiedammers besteed en kwam PKC'85 weer in de wedstrijd, 2-3. Dennis Peute behoedde zijn team daarna voor nog erger. SCHAKEN - Het Zwarte Paard houdt op de maandagen 17, 24 november en 1 december een thuischakerstoernooi. De Schiedamse club biedt thuisschakers gratis de kans het, in ontspannen sfeer, tegen nieuwe tegenstanders op te nemen. Per avond worden 3 partijen van maximaal 1 uur gespeeld. Aanvang 19.45 uur in Klubhuis Zuid aan de Dwarsstraat 42 in Schiedam. Info: 06-27001112 0fbar0nes@xs4all.nl. ,7 15 4fi SCHIEDAM - Dogan Tekin wil- de zijn succesvolle overstap van de klasse tot 73 kilo gram naar tot 81 kilogram op het NK judo met goud be- kronen. Cruciaal in de me- daillejacht van de 24-jarige judoka van Sportinstituut Schiedam werd de halve fi nale tegen Rob van Laarho- ven. Tekin begon met een overwicht maar daarop wij- zigde Van Laarhoven zijn tactiek en kwam hij telkens bij de eerste pakking direct met een aanval. Door deze strijdwijze dreigde Dogan Tekin tegen een straf aan te lopen wegens passiviteit. In een poging die straf te ont- lopen nam de Schiedammer teveel risico en zijn aanval werd overgenomen door Van Laarhoven. Het halve punt dat deze overname oplever- de, kon Tekin daarna niet meer inlopen. De teleurstel- ling over het niet bereiken van de finale was groot maar Tekin wist zich toch opnieuw op te laden voor de partij om het brons tegen de stugge, afwachtende judoka Mar cel Joling. Dogan Tekin had geen enkele moeite met deze tegenstander en scoorde met een mooie kata-guruma een vol punt. Het brons nam de teleurstelling over het mislo- pen van goud niet weg maar Dogan Tekin sloot hiermee een seizoen met mooie in- ternationale resultaten in stijl af. VLAARDINGEN - Zwaluwen- CWO/za bleef zaterdag ste- ken in risicoloos voetbal rond de middenstip. Mo- gelijk was dat het gevolg van de vechtpartij die de Vlaardingse derby vorig jaar ontsierde. Pas in de 2e helft gooiden beide ploegen de schroom wat van zich af waardoor zij een aantal goede kansen kregen de wedstrijd te beslissen. Met kort voor tijd de grootste kansen voor Zwaluwen. Een harde volley van Jorge Gomes werd knap gekeerd door CWO-doelman Tobias Duifhuijsen en kort daar na kwam spits Bart Fiegel alleen voor de CWO-goal maar miste, tot zijn eigen teleurstelling, de leepheid. In plaats van een snel schot koos hij voor een kapbewe- ging en dat bood de ervaren Duifhuijsen de kans zijn ploeg te redden van een niet verdiende nederlaag. CWO begon de wedstrijd voort- varend met een score bin- nen 10 minuten maar gaf dit voordeel uit handen door niet voldoende aanvallende impulsen te ontwikkelen. Zwaluwen kwam daardoor beter in de wedstrijd. Wat zich uitbetaalde met de ge- lijkmaker door Bart Fiegel, 1-1. Ondanks de puntende- ling blijven beide ploegen in het spoor van koploper Hei- nenoord dat opnieuw ver loor. Deltasport profiteerde door zich met winst op Leo- nidas, 0-2, weer nadrukke- lijk tussen de Vlaardingse rivalen te posteren. SCHIEDAM - Bowlingclub Mu sis Sacrum ontvangt 15 en 16 november in Chandra Bowling veel talentvolle jeugdbowlers uit Nederland, Belgie en Luxemburg. In het jaarlijkse A-jeugdtoernooi tot 23 jaar doet 00k de 18- jarige Schiedamse Bianca Wiekeraad mee. Zij won af gelopen weekeinde het Ju nior Irish Open. Zaterdag wordt gebowld vanaf 12.00 uur en zondag vanaf 9.00 uur. SCHIEDAM - De futsallers van zvv Groenoord draaien uit- stekend. Gestoken in nieuwe outfits van sponsor Damen Shiprepair Rotterdam B.V. versloeg de jonge Schiedam se ploeg achtereenvolgens AVSGerminal, 3-4, en Bax/ Zeefdruk, 5-3. Daardoor draait zw Groenoord mee in de top van de le divisie. Vooral tegen Bax draaide de talentenformatie van coa ches Jerry Monkau en Kees van Vliet geolied. 14 novem ber gaat Groenoord vanaf 21.00 uur in het Topsport- centrum proberen tegen Tpp de goede lijn voort te zetten. Eenvoudig is dat niet. Zowel bij zvv Groenoord als Tpp spelen futsallers van het eer- der ter ziele gegane befaam- de zaalteam van Spartaan'20 en die willen niet voor elkaar onder doen. Waterpolo VLAARDINGEN - De inmiddels vertrokken trainer Ruud Plouvier maakte ZVVIaar dingen rijp voor de gedachte dat er een top-waterpoloclub te bouwen is in De Kulk. Die leerervaring zette de nieuwe waterpolovoorzitter Hugo Bot er deze zomer toe aan het laatste zetje te geven. Hij formuleerde het doel om de Vlaardingse le klasser in 3 jaar om te vormen tot een hoofdklasser. Dat was voor aanvoerder Sander Verspoor het signaal om niet in te gaan op een aanbieding van de Barendrechtse water- pologrootmacht ZPB. „Een lastige beslissing van ik wil graag de top halen in het waterpolo maar toen duide- lijk werd dat Tim van Gulik weer terug zou keren bij ZV VIaardingen heb ik toch be- sloten te blijven. Ik ben nu 21 jaar. Dat is nog jong genoeg om die stap later nog eens te maken." Binnen ZVVIaar dingen werd met de 00k te- ruggekeerde trainer Jerry Doumenis gewerkt aan het SI topsportplan. Verspoor: „De trainingen zijn uitge- breid van 3 uur naar 6 uur in de week en daar zit nu 00k krachttraining bij." Het ZV- Vlaardingen-talent ziet de revenuen van de trainings- uitbreiding al. „Wij zijn con ditioned sterker en dat merk je in lastige wedstrijden zo- als zaterdag tegen VZC Vee nendaal. Wij kunnen nu 00k in de 4e periode nog voluit gaan." In de visie van Verspoor moet de Vlaardingse club wel op zoek naar versteking. „Wij hebben nu een sterk basisteam maar komen in de breedte tekort om in de hoofdklasse mee te kunnen komen. De club is daarom al op zoek naar versterking voor het volgend seizoen." VLAARDINGEN - De waterpo- loers van Oxfruit/ZVVIaar dingen speelden zaterdag een thuiswedstrijd tegen het stugge VZC Veenendaal. De Vlaardingers waren gebrand op een overwin ning. Dat was dit seizoen nog niet gelukt in De Kulk. „Uit hebben we wel steeds gewonnen", weet Sander Verspoor. „Beide ploegen winnen vaak wedstrijden door het verschil in fysieke kracht met de tegenstander. Op dat punt ontlopen zij elkaar nauwelijks. Details brengen dan vaak de beslis sing." Ditmaal viel dat in het voordeel van ZVVIaar dingen uit. Keeper Marco de Zwart hield zijn ploeg in de wedstrijd met goede red- dingen en het stoppen van een strafbal, 8-6. Oxfruit/ZVVIaardingen speelt zatedag tegen de- gradatiekandidaat SVH uit Rotterdam en wil dan de 2e thuiswinst pakken om te blijven meedraaien in de top 4 van de le klasse. Zwaluwen en CWO/za durven niet voluit te gaan woensdag 12 november 2008 - WX93 De in Vlaardingen geboren Schiedammer Mark Huizinga nam afgelopen weekeinde afscheid van de judosport met een 10e Nederlandse titel. De oud-Olympisch kampioen kreeg voor zijn judoverdiensten 00k de 6e dan uitgereikt. Oxfruit/ZVVIaardingen boekte zaterdag een zwaar bevochten winst op VZC Veenendaal, 8- 6, en klampt door deze winst weer aan bij de top 4 van de 1e klasse. Foto: Roger van der Kraan De derby Zwaluwen-CWO/za leek lang op schaken rond het middenveld en de 1-1 was daarom terecht. Al kregen beide ploegen mooie kansen op meer. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 25