Veranderingen in de zorg www.veranderingenindezorg.nl Vragen over uw zorgverzekering? Besparen op eigen risico of bel Postbus 51 0800-8051 (gratis) Het basispakket: uitbreiding en beperking Vergelijk uw polis z kiesBeter.nl Uw zorgverzekering in 2009 Dit is het basispakket in 2009: Eigen bijdrage psychotherapie vervalt wfjst u de weg in de zorg Via uw huis-aan-huis blad in- formeert het ministerie van VWS u de komende tijd over de belangrijkste veranderin gen in de zorg in 2009. Dit is de eerste aflevering, met in- formatie over uw zorgverze- kering. Binrienkort krijgt u een nieuwe polis van uw zorgverzekeraar. Blijft u bij uw huidige verzeke- raar, dan hoeft u niets te doen. U bent dan vanaf 1 januari automatisch verzekerd. Wilt u iets aanpassen in uw verzeke- ring of overstappen naar een andere verzekeraar? Regel dat dan voor 1 januari 2009. Let op, de opzegtermijn voor uw aanvullende verzekering vindt u in uw polis. Overstapservice Kiest u voor 1 januari 2009 een nieuwe verzekeraar? Dan kunt u gebruik maken van de overstapservice van verzeke- raars. Uw nieuwe verzekeraar zorgt er dan voor dat uw ver zekering bij uw oude verzeke raar wordt opgezegd. Kiest u pas in januari 2009 een nieu we verzekeraar, dan moet u de opzegging bij uw oude verze keraar zelf regelen. Wat? TBij wie? Hoe? Basispakket en aanvullende verzekeringen Individuele zorgverzekeraars of kiesbeter.nl websites van zorgverzekeraars, www.kiesbeter.nl of bel 0900-1237890 Verzekeringen buitenland College voor zorgverzekeringen www.buitenland.cvz.nl of bel +31 (0)10 4289551 Zorgtoeslag Belastingdienst/Toeslagen www.toeslagen.nl of bel 0800-0543 Inkomensafhankelijke bijdrage Belastingdienst www.belastingdienst.nl of bel 0800-0543 Klachten over de zorgverzekeraar Stichting Klachten en Geschillen Zorgverzekeringen www.skgz.nl of bel 030-698 8360 Zorgverzekering voor kinderen tot 18 jaar Individuele zorgverzekeraars websites van zorgverzekeraars of bel Stichting de Ombudsman, 0800-64 64 644 Consumenten- informatie Consumentenbond Nederlandse Patienten Consumenten Federatie www.consumentenbond.nl www.npcf.nl De zorgverzekering kent een verplicht eigen risico: in 2008 betaalt u de eerste €150 aan zorg- kosten zelf. In 2009 wordt het eigen risico €155. Het eigen risico geldt niet voor de huisarts, (de meeste) tandheelkundige zorg tot 22 jaar, verloskundige zorg en kraamzorg. Zorgverzekeraars kunnen in 2009 bepalen om het eigen risico geheel of gedeeltelijk niet bij u in rekening te brengen. Dit kan wanneer u: zorg inroept bij een 'voorkeursaanbieder', een zorgaanbieder waarmee de verzekeraar speciale afspraken heeft gemaakt. gebruik maakt van genees- of hulpmiddelen die de zorgverzekeraar aanbeveelt. een preventieprogramma volgt voor diabetes, depressie, hart- en vaatziekten, chronisch obstructief longlijden of overgewicht. Let op. verzekeraars beslissen zelf of ze korting op het eigen risico geven en welke voorwaar- den daarbij gelden. 20 november 2008 Voor 20 november ontvangt u een polis van uw zorgverzekeraar Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Per 1-1-2009 wordt het basispakket uitgebreid met: Behandeling van ernstige dyslexie bij kinderen die op 1 januari 2009 zeven of acht jaar oud zijn Per 1-1-2009 gaan uit het basispakket: Sta-op-stoelen met uitsluitend een sta-op-functie Allergeenvrije en stofdichte bedhoezen Faxapparatuur voor auditief gehandicapten Middelen ter behandeling van erectiestoornissen Slaap- en kalmeringsmiddelen (benzodiazepinen). Onder voorwaarden alleen nog vergoeding bij epilepsie, angst- stoornissen, psychiatrische problematiek en terminale zorg Cholesterolverlagers: Dure middelen worden uitsluitend nog in zeer bijzondere gevallen vergoed. Gelijkwaardige maar goedkopere middelen hebben de voorkeur Geneeskundige zorg, waaronder zorg door huisartsen, specialisten en verloskundigen. Dit is inclusief de behandeling van psychische problemen (geneeskundige geestelijke gezondheidszorg) Verblijf in het ziekenhuis Verblijf in een instelling voor geestelijke gezondheidszorg korter dan een jaar Tandheelkundige zorg tot 22 jaar Bijzondere tandheelkunde, specialistische tandheelkunde (kaakchirurgie) en het kunstgebit. Hulpmiddelen (raadpleeg uw polis voor de voorwaarden) Geneesmiddelen Kraamzorg Ziekenvervoer Paramedische zorg (beperkte. fysiotherapie/oefentherapie, logopedie, ergotherapie, dieetadvisering) Behandeling van ernstige dyslexie bij kinderen die op 1 januari 2009 zeven of acht jaar zijn Voor psychotherapie geldt een eigen bijdrage van €15,60 per zitting. Deze vervalt per 1 januari 2009. De eigen bijdrage voor eerstelijns psychologische zorg blijft wel bestaan. Die bedraagt €10 per zitting. Op kiesBeter.nl kunt u alle polissen voor 2009, dus ook die van aanvullende verzekeringen, met elkaar vergelijken. Ook kunt u de nieuwe polis van uw verzekeraar naast uw huidige polis leggen. Daarnaast biedt kiesBeter.nl nog andere mogelijkheden: Vergelijk de service van zorg verzekeraars Is een verzekeraar goed tele- fonisch bereikbaar? Worden rekeningen snel afgehan- deld? Bekijk de servicesco- res op kiesBeter.nl. Zoeken met ziekteprofielen Heeft u een chronische aandoening? Op kiesBeter. nl kunt u de voor u meest geschikte polis selecteren met ziekteprofielen'. 1 januari 2009 Voor 1 januari 2009 kunt u uw zorgverzekering aanpassen of opzeggen bij uw huidige zorgverzekeraar 1 februari 2009 Als u overstapt moet u voor 1 februari een zorgverzekering afsluiten Er zijn profielen voor astma/COPD, diabetes, hart- en vaatziekten, kan- ker, reuma en spierziekten. Collectieve polissen kiesBeter.nl geeft een over- zicht van de collectieve po lissen voor verenigingen en patientenorganisaties. kiesBeter.nl geeft betrouw- bare en onafhankelijke in- formatie over de zorg. De site is een product van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 30