Tevreden met stadsparken Now&Wow herleeft in de vitrine Concert Elton John live te volgen in Pathe Yes-R en Ali B knallen op Kinderrechtenfestival Jonge bands strijden voor eigen cd in muziekcompetitie Beste uit Britse muziekscene maasstad weekbladen Dancegeschiedenis in het Schielandshuis 1 ROTTERDAM - Het gaat goed met de Rotterdamse stads parken. Rotterdammers waarderen het groen met een ruime voldoende. Ge- middeld bezoeken ze de grote en kleine stadsparken 40 keer per jaar, aldus en- kele conclusies uit het Groot Groenonderzoek. Niet-wes- terse Rotterdammers heb ben een voorkeur voor het wijk- of buurtgroen. Au- tochtonen trekken 00k naar het buitenstedelijk groen zoals de Rottemeren aan de Noordrand en de grien- den ten zuiden van de stad. Grote stadsparken zijn favo- riet bij iedereen. Het Park is met een 7,3 het meest popu- lair; op de voet gevolgd door het Vroesenpark. Tweederde van de bezoekers vindt wel dat het beheer en onderhoud kan verbeteren. Wethouder Bolsius: „De uit- komsten gebruiken we om het groen nog verder te ver beteren. In de internatio- nale concurrentiestrijd tus- sen stedelijke regio's speelt de aantrekkelijkheid van de stad en de regio een steeds grotere rol. Goed groen bindt bewoners aan de stad en zorgt dat nieuwkomers kiezen voor Rotterdam". Van de vier grote steden heeft Rotterdam de meeste vierkante meters groen per inwoner. De stad bouwt de komende jaren ruim 3000 nieuwe woningen per jaar. De aanleg van wijk- en buurtgroen blijft hierbij ach- ter. Ook heeft het bestaande groen veel meer potentie, vindt Bolsius. „We moeten zorgen voor betere toegangs- routes naar het groen en barrieres weghalen. En we gaan werken in samenhang in de buitenruimte. Om dit te verbeteren introduceren we een Rotterdamse Stijl en een boomstructuurvisie". Tweederde van de bezoekers vindt dat het beheer en on derhoud van het buurt- en wijkgroen beter kan. Bol sius: „Dit buurtgroen moet ook meer gaan aansluiten bij de wensen van de bewoners van de buurten. Op Zuid wil- len omwonenden het groen vooral gebruiken als ont- moetingsplek." ROTTERDAM - Wie nog nooit een feestje van Now&Wow heeft meegemaakt, kan nu in de herhaling. In het Schielandshuis herleven de komende weken de roem- ruchte jaren van de interna- tionaal vermaarde dansclub. Van 2000 tot 2007 golden de feesten van partygoeroe Ted langenbach als de beste in hun genre. Op rauwe locaties in Rot terdam creeerde hij met ontwerpers, kunstenaars en performers een kleurrijk platform van beeld, geluid en performance art. EXHI BITIONISM in het Histo risch Museum Rotterdam brengt Now&Wow nog een keer tot leven met foto's, vi deo's, styling, decors, geur en natuurlijk muziek. In het uitgaansleven is de vi- taliteit van een stad terug te zien. Rotterdam is daar, on- danks het cliche van de werk- stad, geen uitzondering in. Feesten en locaties bepalen soms zelfs een tijdperk. Van het vooroorlogse Pschorr met zijn oplichtende glazen dansvloer tot het Holland Pop Festival in Kralingen in 1970 kent elke generatie uit- gaansgelegenheden en fees- ten die geschiedenis schrij- ven. Daar gebeurde het. Wie het over de Rotterdamse dance-cultuur van de afgelo- pen 25 jaar heeft, hoort ook een naam steeds terugko- men: Ted Langenbach. Met Now&Wow organiseerde hij, later samen met Pietra Ligu ra, feesten voor enthousiaste jonge mensen uit alle be- volkingsgroepen en -lagen van Rotterdam. Iedere week werd een thema voor het op handen zijnde feest bedacht: DJ Cooking, Fuck The DJ, Halal Geslacht, Verse Bees- ten, Lolita Kruisbestuiving, Stalking Heads. Met een flinke dosis ironie werden de consumptiemaatschappij en de polariserende samen- leving op de hak genomen. Tot en met 4 januari komt de sfeer van Now&Wow weer even terug in Rotterdam. Voor iedereen die erbij was, erbij had willen zijn of ge- woon nieuwsgierig is. ROTTERDAM - London Cal ling On Tour komt met Late Of The Pier en Noah and the Whale op zondag 23 november naar WATT. London Calling is ruim 16 jaar de best mogelijke showcase voor de Britse muziekscene in Neder- land. Bands als Klaxons, Franz Ferdinand, Kate Nash, The Rifles, Bloc Party, en The Libertines beleefden voor een rela- tief klein publiek hun Ne- derlandse podiumdebuut in Paradiso, nog voor de grote doorbraak. Om een nog groter bereik te cree- ren voor Brits getinte mu ziek, gaat London Calling op tour. Zaterdag 22 en zondag 23 november, een week na het reguliere fes tival in Paradiso, strijkt London Calling neer in respectievelijk Utrecht en Rotterdam. Late of the Pier en Noah and the Whale gaan met London Calling mee on tour. De line-up wordt nog aan- gevuld met een of twee andere bands. Aanvang: 16.00 uur. Tickets a 14 zijn onder andere te koop via de website van WATT. ROTTERDAM - Elton John is dit jaar 60 geworden en viert zijn 40-jarig jubileum. Hij is een van de populair- ste zangers aller tijden met ruim 200 miljoen verkochte platen wereldwijd. Hij kreeg 35 gouden en 25 platina al bums en won vele presti- gieuze prijzen, inclusief Grammy's, Tony's en een Oscar. Om zijn jubileum te vieren reist Elton John nu over de wereld met The Red Piano Tour. Een extra- vagante show in Hollywood en Las Vegas-stijl, geregis- seerd door fotograaf Da vid LaChapelle. Elton John zingt en speelt in dit droom- achtige decor tientallen hits die hij schreef met Bernie Taupin. Van Your Song, Da niel en Crocodile Rock tot Rocket Man, Candle in the Wind en Don't Let the Sun Go Down on Me. Helaas doet The Red Piano Tour ons land niet aan. Maar alle Nederlandse fans kun- nen er op dinsdag 9 decem- ber toch van genieten als El ton John zijn eerste concert op het Europese vasteland geeft in Bercy, Parijs. Live en exclusief voor Nederland is de flamboyante show vanaf 19.45 uur te volgen in Pathe Schouwburgplein. Na afloop is er een Elton John After Party met DJ's. Kaar- ten a €22,50 zijn vanaf vrij- dag 7 november te koop bij de kassa's van de theaters en via www.pathe.nl. WWW.ELTONJOHN.COM ROTTERDAM - Sinds 1989 is 20 november de Dag van de Rechten van het Kind. Om dit te vieren, vindt het weekend erop, op zondag 23 november, voor de vierde keer het Kinderrechtenfes tival plaats. Speciaal voor alle kinderen en jongeren uit Rotterdam en omgeving. Zij zijn die dag, met of zon- der ouders, tussen 12.00 en 18.30 uur van harte welkom in de Maassilo. De toegang is €3,50. Het festival gaat van start met een ballonnenrace. De eigenaar van de ballon die het verst komt, krijgt een mooie prijs. In de Maassilo kunnen kinderen en jonge ren de hele dag meedoen aan een kinderrechten- speurtocht, deelnemen aan workshops, gamen in de Sport Game Zone, eigen gemaakte kleding showen tijdens de kidsmodeshow of struinen over de infomarkt, waar tientallen kinderorga- nisaties zich presenteren. Het hoogtepunt van de dag belooft de finale van de Right 2B A Star Show te worden, gepresenteerd door Quintis Ristie. Onder anderen Ali- B, Yes-R en Idols-beroemd- heden Nathalie en Charlene beoordelen de finalisten op hun playbacktalenten. De winnaar wint onder andere een cursus muziek of dans naar keuze van de SKVR. Verder zorgen Suzanne, fi nalist van het Junior Song- festival, Yes-R en Ali B voor daverende shows. Om de rechten van kinderen beter te kunnen bescher- men, hebben de VN en UNI- CEF op 20 november 1989 het Verdrag voor de Rechten van het Kind aangenomen. Inmiddels is het verdrag door 191 van de 193 landen op de wereld ondertekend. Zij verplichten zich hiermee tot het beschermen van de rechten van kinderen in hun land. High School Music Com petition is de landelijke muziekcom petitie voor jonge bands en acts. De inschrij- ving voor de- ze competitie, voor jonge ren tussen de 12 en 19 jaar, loopt. tot 31 december. wusitumwi.'imouau MUMO. Een deskun- dige jury be- paalt welke talenten in de drie voorrondes (te houden in maart) strijden om een plek in de landelijke finale. Aan het einde van elke voorronde kiest de jury een finalist uit; het publiek bepaalt de andere finalist. Bands en acts die doorgaan naar de finale maken kans op een prijzenpakket met een totaalwaarde van €5.000. Dit pakket bestaat uit studiotijd, een cdproductie, optre- dens, promotie en een workshop van een Nederlandse ar tiest naar keuze. Als voorbereiding op de finale gaan de zes finalisten onder begeleiding van een ervaren muzikant een nieuw nummer maken op een gedicht. Het gedicht is afkom- stig van de poeziewedstrijd georganiseerd door Doe maar, Dicht Maar. Met de nieuwe song en eigen materiaal moet de band op- nieuw de jury en het publiek overtuigen. Of je nu wint of niet, alle nieuwe songs en een eigen nummer naar keuze worden vastgelegd op de School's Out! Op zondag 16 november vindt in WaterFront de cdpresenta- tie plaats van de finalisten van de HSMC 2008. Inschrijven viawww.highschoolmusiccompetition.nl. woensdag 12 november 2008 - TX98 journaal De vormgevers die wekelijks grote objecten voor de thema-avonden maakten, hebben de zolderverdieping van het Historisch omgebouwd tot Now&Wow. foto: Pietra Ligura Kinderen zijn speciaal. En zeker tijdens het Kinderrech tenfestival dat zondag 23 november gevierd wordt. ROTTERDAM - De S16HSIH0M. mi 1 De release van de cd School's Out! vol.4 vindt plaats op zondag 16 november tij dens Making Your Band in Waterfront. K

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31