u Proosje vindt weg naar cafe Sjiek M Werk aan de weg Hill Ondernemersbijeenkomst op 18 november gemeente Schiedam Trots kijkt Proosje uit over Cafe Sjiek. Het beeldje heeft inmiddels een mooie plek gevonden bij de win- naar van de Schiedantse Horeca- prijs 2008. De eigenaren van het cafe namen de wisselbokaal met oorkonde in ontvangst uit handen van burgemeester W.M. Verver- Aartsen. Restaurant Lepels Eten Drinken en IJssalon Scyedam ont- vingen respectievelijk de tweede en derde prijs. De twee andere genomineerden waren Japans Eethuis Hamachi en Petit Restaurant Vidoque. Dit jaar werd ook voor het eerst een aanmoedigingsprijs uitgereikt. Deze ging naar Lokaliteit De Beurs. Vo- rig jaar was Restaurant't Stadhuys de winnaar. Foto: Bart Noordegraaf gemeente Schiedam. Onderstaand een overzicht van tijde- lijke wegafsluitingen in Schiedam. De vermelde perioden kunnen wij- zigen, afhankelijk van weersomstan- digheden en omstandigheden op het werk. De meest actuele informatie over wegafsluitingen in Schiedam vindt u op www.schiedam.nl (klik op Inwoners -* wegafsluitingen). Regionale verkeersinformatie is te verkrijgen via www.bereikbareregi- orotterdam.nl. HOOFDWEGEN Burgemeester Van Haarenlaan/ P. J. Troelstralaan In oktober 2008 is de aannemer gestart met de reconstructie van de Burgemeester van Haarenlaan vanaf de oostzijde van de P.J. Troelstralaan tot de Vlaardingerdijk, ter hoogte van het metrotrace. De huidige vier rij- stroken worden teruggebracht naar twee keer den rijstrook. Ten gevolge van deze werkzaamheden is dit weg- gedeelte afgesloten voor het door- gaande verkeer. Het verkeer wordt omgeleid vanaf het Nieuwlandplein via de Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven, Burgemeester Knappertlaan naar de Vlaardingerdijk v.v. Dit wordt aangegeven door middel van omlei- dingsborden met de letters C en W. Voor bezoekers van begraafplaats en crematorium Beukenhof is een aparte route aangegeven met de letter B. De route tussen de P.J. Troelstralaan en de Van der Brugghenlaan blijft be- schikbaar voor het verkeer. Enige ver- keershinder tijdens de reconstructie is mogelijk. Verder is een extra inrit gemaakt vanaf het Nieuwlandplein naar de Van Limburg Stirumstraat. Tramplus 's-Gravelandseweg In de komende weken zal de nieuwe tram/busbaan opnieuw worden in- gericht. De meeste werkzaamheden zullen plaatsvinden binnen de be- staande contouren van de trambaan. Hargalaan In week 44 zal worden begonnen met het omleggen van de rijstroken van de Hargalaan. De twee bestaande stroken vanuit Vlaardingen zullen worden afgesloten. Het verkeer zal worden geleid over de rijstroken die momenteel geleden voor het verkeer in de richting van Vlaardingen. De rijstrook vanaf de Nieuwe Damlaan in de richting van het Novotel, zal worden teruggebracht naar 1 rij strook. Het verkeer zal worden geleid via een tijdelijk aangelegde rijstrook. Tengevolge van het wijzigen van het profiel van de rijbaan kan ernstige verkeershinder ontstaan. Automobi- listen die als bestemming Schiedam Centrum hebben wordt aangeraden de afslag Schiedam Centrum te ne- men of gebruik te maken van de oos- telijk toegangsweg naar Schiedam, namelijk de afrit op de A 4. Mgr. Nolenslaan De herinrichting van de Nolenslaan gaat zichtbare vormen aan te nemen. Het nieuwe fietspad is inmiddels geasfalteerd, maar nog niet geopend voor het fietsverkeer. Parkeren ter hoogte van de winkels is mogelijk, zij het met enige beperkingen. U wordt aangeraden te parkeren in de Colijnstraat. Overschiesestraat Tussen de Overschiesestraat en de PKO-laan ligt een tijdelijke rijbaan. Deze rijbaan is uitsluitend bestemd voor hulpdiensten, werkverkeer en fietsers. Het parkeerterrein aan het einde van de tijdelijke rijbaan blijft bereikbaar. Om doorgaand verkeer te weren is de Overschieseweg ter hoogte van de viaducten afgesloten. Ook hier geldt weer dat alleen hulp diensten, bouwverkeer en fietsers toegang hebben. De kantoren aan de Overschieseweg zijn bereikbaar. Tramplus Overschiesestraat In week 46 wordt een start ge maakt met het bestraten van de promenade langs het Proveniers- huis. Voetgangers wordt aangera den om via het Stadserf te lopen. De trambaan die tevens toegang geeft tot de parkeergarage van het Stadskantoor is afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van trams. De parkeergarage is te bereiken via de Emmastraat. Korte Singelstraat Vanaf 17 oktober 2008 is de Korte Singelstraat bij de Broersvest voor drie werkdagen afgesloten. Het weg- dek zal ter plaatse worden verwij- derd en de ondergrond geegaliseerd. Hierna wordt het wegdek opnieuw aangebracht en gevoegd. Er is een omleiding ingesteld via de Singel. Strickledeweg De Strickledeweg is tussen de Vlaar- dingweg De Brauwweg tot iets ten zuiden van de Philippusweg en een deel van de Philippusweg en de Swaneblakestraat afgesloten. Hierbij wordt een eenrichtingsregime inge steld op de Strickledeweg van noord naar zuid om de bedrijven voor be- stemmingsverkeer alsmede de hulp diensten bereikbaar te houden. Professor Kamerlingh Onneslaan en Stationsplein In week 45/46 wordt de aansluiting gemaakt op de kruising van de Singel en de PKO-laan. De hulpdiensten kunnen gedurende die tijd gebruik maken via een route over het Stati onsplein. Voor overige voertuigen is deze route niet toegestaan. Singel Op 23 oktober is de Singel afgesloten,tussen het Stationsplein en de Oosterstraat. De bestrating wordt op dit deel opnieuw aange bracht. Dit zal naar verwachting tot eind week 46 duren. Vanaf 4 oktober is het weggedeelte tussen de Ooster straat en de Overschiesedwarsstraat afgesloten. Vanaf dat moment is het niet mogelijk om vanaf de Singel de Oosterstraat in te rijden. Het ver keer naar de Oosterstraat kan gebruik maken van de Stephensonstraat. Intocht Sinterklaas Aanstaande zaterdag 15 november is de intocht van Sint Nicolaas in Schiedam.Omstreeks 12:00 uur arri- veert de Sint op het Hoofd. Hiervoor zijn het Hoofd, de Jachthavenlaan en de Maasboulevard afgesloten voor alle verkeer uitgezonderd voetgan gers. Voor het parkeren wordt u door middel van borden verwezen naar o.a. het voormalige Gustoterrein. Parkeren op de Havendijk is niet toegestaan. Deze route moet worden vrijgehouden voor hulpdiensten. Hierna gaat de colonne met schepen naar de Vismarkt in Schiedam. Tij dens de doorvaart zijn de bruggen tijdelijk gestemd voor het verkeer met dien verstande dat met name de Koninginnenbrug en de Koemarkt- brug niet gelijktijdig gesloten zijn voor het verkeer. Na de aankomst in de binnenstad maakt de Sint een rijtoer. Tijdens de rijtoer zullen de zijwegen tijdelijk door de politie worden afgesloten. Voor de veilig- heid zijn de Lange Haven en Kort Haven afgesloten voor het verkeer. Tevens zijn parkeerverboden inge steld langs de Lange en Korte Haven alsmede op de route van de rijtoer. De Sint wordt door de burgemeester ontvangen op het Stadhuis op de Grote Markt. In verband met het feit dat er veel publieke belangstelling verwacht wordt, zijn de wegen in de directe omgeving van de Grote Markt afgesloten voor alle verkeer. FIETSPADEN Hargalaan In verband met werkzaamheden ten behoeve van de bouw van het nieuwe Vlietland Ziekenhuis is het fietspad op de Hargalaan afgesloten tussen de Olympiaweg en de Nieuwe Dam laan. Ter plaatse is met borden een omleidingsroute aangegeven. Deze route loopt via de Nieuwe Damlaan. Sportlaan en Olympiaweg v.v. Wet bodembescherming Beschikking (Hoek Van Heekstraat en De Brauwweg) Onderwerp Op grand van de artikel 28, 29, 37, en 39 van de Wet bodembescherming heb ben burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam van de afdeling Projectenbureau, gemeente Schiedam voor de locatie hoek Van Heekstraat en de Brauwweg (postcode 3125 AE), kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie I, nummer(s) 4768, 5490, 6119 en 6150 een melding ontvangen met betrekking tot het verzoek een uitspraak inzake de ernst van een geval van bodemverontreiniging en de spoedeisendheid van de uit te voeren sanering alsmede het verzoek in te stemmen met het saneringsplan. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij naar aan- leiding van de melding hebben besloten dat: op de locatie sprake is van een geval van emstige bodemverontreiniging als bedoeld in artikel 29, lid 1 van de Wet bodembescherming; geen sprake is van zodanige risico's als bedoeld in artikel 37, lid 1 van de Wet bodembescherming dat spoedige sanering noodzakelijk is; instemming te verlenen met het saneringsplan als bedoeld in artikel 39, lid 2 van de Wet bodembescherming; Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 12 no vember 2008 gedurende 6 weken op de volgende plaatsen inzien: - bij de balie Bouwen Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 uur tot 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en donderdag van 08.00 tot 20.00 uur, tel: 010 - 2465565. De beschikking is ook digitaal te bekijken op de website van de gemeente Schiedam. Zie hiervoor www.schiedam.nl. Vervolgens klikt u onder het kopje 'snel naar' op vergunningen en bekendmakingen Beroep Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 8:1 van de Alge- mene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Geen beroep kan worden ingesteld door diegene die redelijkerwijs kan worden verweten geen zienswijze tegen de ontwerpbeschikking te hebben ingediend. De termijn voor het indienen van een beroepschrift bedraagt 6 weken. De termijn voor het in- dienen van een beroepschrift vangt aan met ingang van de dag na die waarop het besluit ter inzage is gelegd. Voorlopige voorziening Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit beroep wordt ingesteld - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht in verbinding met hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer en in verbinding met artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden inge diend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer ing. R. de Kok van de afdeling Ruimtelijk Gebruik, telefonisch bereikbaar op: 010-2191 Wbb-code: SC060600144 In 2007 is gestart met bijeenkomsten waarbij ondernemers, het gemeente- bestuur en gemeente ambtenaren elkaar ontmoeten. De bijeenkomsten worden afwisselend georganiseerd door Schiedamse ondernemers en de gemeente. Dit keer is het de beurt aan de ondernemers; samen met de gemeente organise- ren zij op dinsdag 18 november a.s. een ondernemersbijeenkomst. De bijeen- komst zal plaatsvinden bij de BGS op bedrijventerrein Nieuw-Mathenesse te Schiedam aan de Van Berckenrodestraat 6. Het programma ziet er als volgt uit: 16.00 uur Ontvangst 16.15 uur Welkom door burgemeester W.M. Verver - Aartsen 16.20 uur "Schiedams economisch beleid" door wethouder M. Groene 16.25uur Drie Schiedamse ondernemers geven aan wat de gevolgen c.q. consequenties zijn van de krediet crisis voor hun bedrijf. 17.00 uur Borrel 18.00 uur Einde Belangstellende ondernemers kunnen zich aanmelden tot 12 november a.s. via mailadres secretariaat@vijfsluizen.com. i I V m m m LB.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 6