Schiedamse kinderen op stap Maak gebruik van formulierenbrigade en het Wmo-loket voor juist advies en ondersteuning Mededeling voor de wijken Groenoord en Woudhoek Wmo-loket en Sociaal raadslieden 27 november gesloten! Wijkoverleg Schiedam Oost Wijkoverleg Schiedam Kethel Wijkoverleg Schiedam Nieuwland Wijkoverleg Schiedam Spaland/Sveaparken www.schiedam.nl Gemeenteberichten Uitzendingen in de Tweede Wereldoorlog Het Gemeentearchief Schiedam zoekt mensen die als Schiedams kind in de Tweede Wereldoorlog zijn uitgezonden. Dat kan naar een ander deel van Nederland zijn ge- weest of naar het buitenland. Met deze mensen zouden we graag een interview willen houden over hun belevenissen in die tijd. Foto's, brieven, ansichtkaarten, dag- boeken, opstellen of andere docu- menten uit die periode zijn ook wel- kom. Deze hoeven overigens niet te worden afgestaan; we kunnen deze met uw toestemming ook scannen. Het archief wil de verhalen opteke- nen van de reizen die Schiedamse kinderen in of vlak na de oorlog hebben gemaakt. Gekeken wordt naar de organisatie van de reizen en de overeenkomsten en verschillen in de beleving van de deelnemers. Het onderzoek van het archief naar 'uitgezonden kinderen' past in het landelijke project 'Getuigen Verha len' van het ministerie van OC&W. Het ministerie wil zo het vastleggen van persoonlijke verhalen over de Tweede Wereldoorlog stimuleren. De nadrukt ligt hierbij op thema's, invals- hoeken en groeperingen die tot nog toe relatief weinig aandacht hebben gekregen. Het project 'Getuigen Ver halen' vormt een onderdeel van het grotere programma 'Erf- goed van de Oorlog'Dit programma concentreert zich op het behoud en de toegankelijkheid van verhalen en materiaal - opdat nieuwe generaties een eigen beeld kunnen vormen van de Tweede Wereldoorlog. Bent u gei'nteresseerd in het project 'Schiedam se kinderen op stap'? Voor meer informatie of aanmelding, kunt u contact opnemen met: Gemeentearchief Schie dam: Caroline Nieu- wendijk 010-219 1943 of archief@schiedam.nl. Het Gemeentearchief Schiedam is iedere werk- dag geopend van 9 tot 17 uur en gevestigd op de derde verdieping van de nieuwbouw van het Stadskantoor, Stadserf 1 E-mail: archief@schiedam.nl. Bezoek ook de webstek archief. schiedam.nl en de tentoonstellingen in de Stadswinkel. Het Gemeentearchief bewaart infor matie over Schiedam en Schiedam- mers van 1286 tot gisteren en stelt deze gratis beschikbaar. Sonja van Pelt vertrok in maart 1945 naar Overijssel vanwege het voed- selgebrek in westelijk Nederland. Ze droeg een oude ojficiersjas en af- gedragen schoenen van haar tante, waar ze zich erg voor schaamde. Illustratie: H. van Viegen. Voor het aanvragen van zaken zoals bijvoorbeeld een parkeerkaart, hulp in de huishouding of een rolstoel moeten formulieren worden inge- vuld. Omdat het niet voor iedereen makkelijk is direct zelf die formu lieren in te vullen heeft de gemeente Schiedam de Formulierenbrigade opgericht. Deze brigade is officieel door de gemeente ingesteld. Soms bieden andere bureaus hulp aan bij het invullen van formulieren. De gemeente wordt met enige regel- maat geconfronteerd met het feit dat die bureaus hun werk niet goed doen. De formulieren worden onvolledig of verkeerd ingevuld. In het uiterste geval worden aanvragen dan afgewe- zen. Ook rekenen deze bureaus flinke bedragen voor hun diensten. In dat geval is iemand slecht geholpen en is men geld kwijt. De gemeente wil daarom nogmaals de Formulieren brigade onder de aandacht brengen. De brigade is gratis en geeft mensen hulp en advies op maat. De Formulierenbrigade is er voor Schiedammers die moeten rondko- men van een laag inkomen en mis- schien wel recht hebben op bepaalde voorzieningen of regelingen die hun financiele situatie kunnen verbete- ren. De Formulierenbrigade biedt uitkomst bij het invullen van formu lieren en kijkt samen met de klanten naar de regelingen en voorzieningen waar zij recht op hebben. Ook wil de gemeente waarschuwen voor misbruik van de Persoonsge- bonden Budgetten. Hiermee krijgen mensen die recht hebben op zorg een geldbedrag op hun rekening om de zorg in te kopen. Soms biedt een bureau of een particulier zich aan om dit geld te beheren. De gemeente heeft gemerkt dat niet iedereen dit met de juiste bedoelingen doet. De rekeningen aan de zorginstellingen worden dan niet betaald, terwijl de- gene die het Persoonsgebonden Bud get heeft aangevraagd wel verant- woordelijk blijft voor de betalingen. Dit kan betekenen dat er schulden ontstaan en deurwaarders op mensen worden afgestuurd. Laat u daarom altijd goed voorlichten als u een persoonsgebonden budget aanvraagt. De medewerkers van het Wmo-loket in de Stadswinkel aan het Stadserf 1 kunnen u hierbij helpen. Ook kunnen zij u doorverwijzen naar een beheer- der die wel ter goeder trouw is. Adressen formulierenbrigade: De brigade heeft spreekuren bij de volgende wijkcentra in Schiedam: De Blauwe Brug, Dreesplein, De Er- ker, Oost, Zuid en bij het Werkplein Nieuwe Waterweg en het Wmo-lo ket in de Stadswinkel. Er kan ook een afspraak gemaakt worden door te bellen met telefoonnummer 010- 246 5299 of te e-mailen naar for-' mulierenbrigade@schiedam.nl. Een afspraak maken voor een huis- bezoek is ook mogelijk. De data van de wijkoverleggen van deze wijken zijn verplaatst. Groenoord: Woudhoek: vandonderdag27novembernaardonderdaglldecember, voor deze wijk zijn datum en tijd verplaatst van dinsdag 25 tijd: 20.00 uur. november naar woensdag 17 december, tijd: 18.00 uur. I.v.m. een personeelsluitje is het Wmo loket en het Instituut Sociaal Raadslieden op donderdag 27 november gesloten. Het wijkoverleg van de wijk Oost zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 17 november 2008 Locatie: Kantoor Irado, Fokkerstraat 550 (eenmalig) Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: besteding budget sociale infrastructuur - toelichting Irado en korte rondleiding - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen - jaarafsluiting met hapje en drankje Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmanager, mw. Ursula Rutten, tel. 010-2191030 of e-mail: u.rutten@schiedam.nl. Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secreta- riaat van de afdeling Wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Kethel zal plaatsvinden op: Datum: Maandag 24 november 2008. Locatie: Schietbaanstraat 32. Aanvang: 20.00 uur. Besproken wordt o.a.: toelichting stand van zaken beheer openbare ruimte (BOR) door clustermanager mw. Lydia Buist; - Stand van zaken plannen Hof van Spaland; investering sociale infrastructuur (onder voorbehoud); stand van zaken ontwikkelingen in de wijk; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de Wijkprocesmanager, mw. Bobby Scheepe, tel. 010-2191028 of e-mail: b.scheepe@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secreta- riaat van de afdeling Wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Nieuwland zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 18 november 2008. Locatie: Wijkcentrum, Dr. Willem Dreesplein 1 Aanvang: 19.45 uur. Besproken wordt o.a.: toelichting stand van zaken beheer openbare ruimte (BOR) door clustermanager mevrouw Lydia Buist; inbreng wijkjaarprogramma's 2009; besteding budget sociale schouw; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmanager, mw. Daphne Kunst, tel. 010-2191029 of e-mail: d.kunst@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secreta- riaat van de afdeling wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023. Het wijkoverleg van de wijk Spaland Sveaparken zal plaatsvinden op: Datum: Donderdag 20 november 2008 Locatie: Het Schepphuis, Dorpsstraat 17 Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - toelichting stand van zaken beheer openbare ruimte (BOR) door afdelingsmanager de heer Jan Spruijt; - inbreng wijkjaarprogramma's 2009; - besteding budget sociale schouw; - het verslag van de vorige vergadering, kredietoverzicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmanager, de heer Marcel Kreuger, tel. 010-2191027 of e-mail: m.kreuger@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aanmelden bij het secreta- riaat van de afdeling Wijkontwikkeling: telefoon 010-2191023. 12 november 2008 nummer 45 Paglna 4 OF. MtlNTEARCHIEF U MAAMT 1»«» kwtm )fc Aan Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@sc.hiedam.nl Informatienummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatlepunt Stadswinkel, Stadserf 1 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 7