Gemeentebericht|n,Mla 1 PvdA SP CDA WD SP. gemeente Schiedam Week 46 Woensdag 12 november 2008 De partijen over de begroting De PvdA vindt dat dit college op de goede weg is. Er is al veel gedaan, er staat het nodige in de steigers, en we zullen het college aansporen om de aan het begin geformuleerde, ambitieuze voornemens ook echt te realiseren. De PvdA heeft zich in deze collegeperiode sterk gemaakt voor een solidair armoedebeleid en zal dit ook in 2009 blijven doen. Heel terecht is er daarom juist nu, in deze economisch onzekere tijden, in de begroting voor 2009 veel aandacht voor het bestrijden en voorkomen van armoede. Schiedammers en vooral Schiedamse kinderen, die in een situatie van armoede terecht kornen, moeten zoveel en zo goed mogelijk in staat worden gesteld deel te nemen aan de samenleving. In deze begroting is veel geld vrijgemaakt voor het onder- houd van de buitenruimte. Dat is nodig ook. Door deze extra inzet, zal het aanzicht van de stad aanzienlijk verbeteren. Het opknappen van het Fabriplein staat al langer op het lijstje van de PvdA. Wij zijn dan ook blij, dat het opknappen van dit plein kan gaan beginnen. Door het door deze coalitie ingezette beleid voor de binnenstad zien we langzaam maar zeker een kentering in de binnenstad. Voortzetting van het beleid van wethouder Siljee is nodig, omdat dit proces een lange adem vergt. De uitvoering van het wijkactieplan Nieuwland kan in 2009 met voile vaart worden voortgezet. De PvdA zal natuurlijk de inspanningen voor de wijk Oost met voile kracht voortzetten. De begroting 2009 is ook finan- cieel een solide begroting, die met een klein plusje sluit en die vertrouwen geeft voor de toekomst. Natuurlijk zal de PvdA-fractie tijdens de behandeling in de raad, nog wel een paar wensen op tafel leggen. Een belang- rijk deel van deze wensen hebben wij tijdens de bespreking van de zomernota al aangekondigd. De PvdA wensen voor 2009: Het herinrichten van het openbaar gebied rond de 'Rode Toren' bij de Akkers. Een voortvarender inzet bij het tegengaan van overbewoning. Het uitbreiden van het jongerenwerk, dat in vergelijking met andere gemeenten fors achterblijft. Het jnvoeren van gratis openbaar vervoer voor bepaalde doelgroepen. Het behoud van financiele middelen bedoeld voor amateurtoneel. Een sportbeleid dat van woorden daden maakt. De start van de bouw van een jongerenvoorziening in Schiedam Noord. Mario Stam, fractievoozitter Het gaat de goede kant op met Schiedam. Er is in de afgelopen jaren veel gei'nvesteerd in het verbeteren van de stad. Gelukkig was dat ook mogelijk, omdat er flink wat geld beschikbaar was. Er is op een zichtbare manier gei'nvesteerd in de stad, zoals je dat onder andere kunt zien op de Van Haarenlaan, de Nieuwe Haven en de BK-laan. Maar er is ook op vele andere fronten gei'nvesteerd waar het nu nog niet meteen zichtbaar wordt. Zo is er een goede en noodzakelijke verbetering van het armoedebeleid doorgevoerd. Stukje bij beetje zien we Schiedam opknappen en mooier, beter en veiliger worden. Dat er nog heel veel meer moet gebeuren zien we ook. Regeren is vooruitzien. We hebben als raad een mandaat voor vier jaar, maar dat betekent absoluut niet dat we niet verder moeten kijken dan die vier jaar. Het komende jaar zal de SP zich onder andere inzetten voor: Een stevig Klimaat beleid. Vermindering overlast door honden. De begroting van Schiedam ziet er elk jaar weer een stukje beter uit. De overzichten waarin naar voren moet komen hoe de gemeentelijke financien worden besteed, geven in grote lijnen de noodzakelijke duidelijkheid. Het CDA vindt het van groot belang dat er een solide financieel beleid gevoerd wordt. Voldoende financiele reserves om tegenvallers te kunnen opvangen zijn daarbij noodzakelijk. De begroting Zinvol werk voor clienten van Schiewerk Duurzaam financieel beleid Jongeren Historisch Schiedam Frans Hamerslag, fractievoozitter CDA Schiedam geeft het vertrouwen dat de zaken goed op orde zijn. Zelfs in mindere tijden kunnen we als stad tegen een stootje. Als CDA blijven we de vinger aan de pols houden om ervoor te zorgen dat het geld ook daadwerkelijk uitgegeven wordt aan de daarvoor bedoelde onderwerpen. Het CDA wil zich inzetten voor: Goede fietsverbindingen in de gehele stad! Goede voorzieningen voor ouderen, ruime aandacht voor ouderenhuisvesting Een openbare ruimte die op orde is; schoon, heel en veilig! Goede en goed bereikbare winkelvoorzieningen voor iedereen! Goede voorzieningen voor alle sportverenigingen! Vrijwilligerswerk en mantelzorg, het cement in onze samenleving! Goede infrastructuur, maar daarbij ook voldoende parkeerplekken! De basis voor een kansrijker bestaan: zoveel mogelijk Schiedammers aan het werk! Ad Hekman, fractievoozitter De WD ziet dat het college nagenoeg alle extra middelen waarover Schiedam in deze raadsperiode beschikt, inzet. Na ons de zondvloed, lijkt het motto van dit college. Wij vinden dat onverstandig. De WD wil snel een oplossing voor de problematiek WIG Spaland en voor de verkeersonveilige situatie in sportpark Harga (oversteek bij hockeyclub Spirit). In het kader van bestrijding van de hondenpoep willen wij een pilot instellen voor het plaatsen van poepzakjes-automa- ten, wat in andere gemeenten al een groot succes is gewor- den. Verder stelt de WD voor om vakantie-stageplekken voor Schiedamse jongeren in te stellen. Tenslotte presenteert de VVD tijdens de begrotingsbehande- ling een nieuwe visie op de ontwikkeling van ons centrum: 'De Binnenstad anders bekeken'. Ad Mostert, fractievoozitter

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 8