aov /«y Leefbaar Schiedam GroenLinks Week 46 Woensdag 12 november 2008 Leefbaar Schiedam wil dat het probleem van Sportpark Kethel wordt opgelost. Leefbaar Schiedam vraagt ook aandacht voor de veiligheid van fietsers en vraagt het college te onderzoeken waar het mogelijk is aparte fietspaden aan te leggen of deze dubbelzijdig te maken. Leefbaar Schiedam vraagt het college of ze onze mening deelt, dat de coffeeshops naar de rand van de stad (bijvoor- beeld op een industrieterrein) verplaatst moeten worden. Waarom niet naast de Gamma en wel in een woonwijk. Wij denken dat, door de fysieke afstand te vergroten, de scholieren minder be'fnvloed zullen worden. Leefbaar Schiedam vraagt het college naar de status van de projectontwikkeling op Schieveste en welke inzet er momenteel wordt gedaan door het college. Leefbaar Schiedam ziet op veel plaatsen in Schiedam de vervuiling op straat - door het vele aantal peuken - met lede ogen aan. Wij vragen het college dan ook, om op het anti-rookbeleid te anticiperen, door het plaatsen van 'peukenbakken'. Leefbaar Schiedam vraagt het college wat de stand van zaken is omtrent het beloofde cameratoezicht en het bekijken van de opgenomen beelden. Leefbaar Schiedam verzoekt het college ook gelden ter beschikking te stellen aan de Zieken Omroep Schiedam. Leefbaar Schiedam vraagt het college om de middelen, die uit grondverkoop zijn verkregen, te reserveren! De renteopbrengst van deze gelden mag uiteraard ten goede komen aan de Schiedammers. Wij zijn tegen potverteren, zeker in deze barre financiele tijden. Joop Gouweleeuw, fractievoozitter In 2007 en 2008 zijn er heel wat beleidsnota's en startnotities vastgesteld door de gemeenteraad. Maar in deze nota's kan je niet wonen, spelen of je fiets of auto parkeren. Nota's zorgen ook niet voor meer veiligheid op straat. Het gaat uiteindelijk om de tastbare resultaten. Als alle goede voornemens in de nota's zijn uitgevoerd, wordt Schiedam een sociale en eco- nomisch aantrekkelijke stad met minder vieze lucht, een stad waar kinderen veilig naar school kunnen fietsen en veilig kunnen buitenspelen. Zo ver is het nog niet! Het college van burgemeester en wethouders heeft op een aantal terreinen zichtbaar vooruitgang geboekt. Zo is een aantal wegen, pleinen en fietspaden opgeknapt, ziet de Hoog- straat er beter uit en wordt de armoede in de stad aangepakt. Op een fors aantal terreinen is het college echter blijven steken in papieren voornemens die wachten op uitvoering. En dat wachten kan de stad zich niet langer veroorloven. GroenLinks maakt zich zorgen of alle goede voornemens bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen zijn waargemaakt. De begroting 2009 levert bij GroenLinks daarom nog een Het AOV blijff aandacht vragen voor veiligheid en toegan- kelijkheid. In de begroting is er meer geld voor openbare ruimte, achterstallig onderhoud en de jeugd. Dat is wel terecht, maar niet voldoende. Ook wordt er meer aandacht aan een veilige woonomgeving en verkeersveiligheid gege- ven, maar dat is nog steeds onvoldoende. De begroting geeft verbeteringen, maar helaas niet voldoen de om deze te steunen. Aandachtspunten blijven: Tekort aan ouderenwoningen Armoedebeleid voor ouderen Elke wijk dient elke doelgroep te kunnen huisvesten, dus ook ouderen Discriminatie ouderen door het niet mee kunnen doen aan gratis openbaar vervoer in de regio Verkeersveiligheidsbevordering door educatie en aanpassingen GROEN Schiedam flink aantal vraagtekens op, voor lang niet alle noodzakelijke plannen en voornemens is voldoende geld gereserveerd! GroenLinks wil in 2009 in ieder geval dat: Er een flink aantal nieuwe woningen worden opgeleverd, waarvan minimaal 20% in de sociale sector In 2009 gestart wordt met de bouw van een jongeren- centrum met pop podium Er gestart wordt met het herplanten van bomen die de afgelopen jaren zijn gekapt De gemeente met Woonplus afspraken maakt over energiebesparende maatregelen in de woningen, ook in de bestaande bouw, Kinderen veilig naar school kunnen fietsen over afgeschermde fietspaden Dat de gemeente Schiedam zelf het voorbeeld gaat geven bij duurzaam bouwen zodat de belasting van het milieu tot een minimum beperkt wordt Schiedam in 2009 niet meer voorkomt in de lijst van 100 meest vieze straten (vervuilde lucht) in Nederland Kinderen en tieners van alle leeftijdsgroepen genoeg plekken hebben om veilig buiten te spelen en dat deze plekken zijn afgestemd op de verschillende leeftijds groepen, zodat kinderen en tieners bij het spelen geen last hebben van oudere jongeren met stoer en overlastgevend gedrag De Lange Haven autovrij wordt gemaakt Er zicht komt op een oplossing voor het ruimtegebrek van de sportverenigingen op sportpark Kethel Ed Gloudi, fractievoozitter Extra aandacht toegankelijkheid en veiligheid wijken in de breedste zin des woords Versnelde aanpak huiselijk geweld ouderen door extra inzet steunpunt huiselijk geweld Bevordering bewustzijn gescheiden afvalinzameling en voorkomen (zwerfjafval op straat Handhavingsbeleid schoonhouden van Schiedam, de vervuiler dient aangepakt te worden Catelijne de Groot, fractievoozitter Ook deze keer is D66 niet enthousiast over de gemeentebe- groting. Moeilijke problemen laat dit college liggen, zoals het veldentekort van VVK en sc Spaland en de parkeer- problematiek in die wijk. Over een jongerenaccommodatie in Schiedam-Noord heeft men nog steeds niets te melden. Voorstellen om burgers beter bij het bestuur te betrekken ontbreken, ook deze keer. Het wijkoverleg kan veel beter. Lasten voor burgers - zoals bij erfpachtcanons - gaan in het algemeen omhoog, terwijl niet duidelijk is of dit gemeente- bestuur daaraan iets wil doen. Worden verkeersproblemen bij scholen voldoende aan gepakt? D66 ziet het niet in de plannen van deze coalitie. Het tempo ligt veel te laag, papier, geen daden. Schiedam mers mogen meer verwachten van hun gemeentebestuur! Tenslotte: de stad kan mooier worden, door bijvoorbeeld kunstwerken in rotondes! Speerpunten D66: Het blijvend betrekken van de Schiedammers bij de politieke besluitvorming. Laagdrempeliger informeren, de gemeentelijke website verbeteren en deze doeltreffender ontsluiten. Sport hoger op de agenda. Problemen van sportverenigin gen, zoals bij Spirit, snel oplossen. Veiligheid rond scholen en veiligheid op de diverse 'fiets-schoolroutes' die scholieren van het voortgezet onderwijs dagelijks gebruiken. Ontsluiting van Schiedam-Noord, inclusief het getalm rond Station Kethel Het verbeteren van de contacten met de ondernemers in de industriegebi eden Ontzien van de portemonnee van de inwoners Marcel Houtkamp, fractievoozitter

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9