Vanaf 2009 enkel en alleen nog maar chippen stad DECEMBER i Meubeltoonkamers MODERN I 1 Nieuwe dichtbundel van bokstrainer Wim de Haan Overval op afhaalpizzeria Lichtblauwe brigade stopt fietsendief Actie tegen overlast 11 r= r= k Strippenkaart in januari uit de metro maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Politie SCHIEDAM De recherche is een onderzoek gestart naar een overval op een afhaalpizzeria aan de Rotterdamsedijk. Zon- dagavond rond 21.45 uur kwamen twee personen de zaak in en bedreigden een 16-jarig personeelslid. Met een onbekend geldbedrag gingen de overvallers er, via de achterzijde van het pand, op een scooter vandoor. De recherche wil graag in contact komen met getuigen. Zij kunnen bellen met: 0900 - 8844. SCHIEDAM Dankzij het optreden van de licht blauwe brigade (LBB) heeft de politie zondagmiddag een 55-jarige Schie- damse fietsendief aangehouden. De LBB zag de man in de Celsiusstraat fietsen met een fiets op zijn schouder. Toen zij hem hierop aanspraken, stompte hij een van hen. De politie kon de man daarna arresterem De fiets was mogelijk eerder die dag weggenomen vanaf station Schiedam-Centrum, hiervan was nog geen aangifte gedaan. SCHIEDAM - Het wijkteam, het fietsteam en personeel van de Regionale Ondersteuningsgroep hebben donderdagmiddag een actie tegen overlast gehouden op de Mgr. Nolenslaan. Er werden vijf mensen gearresteerd voor het overtreden van de APV (alcohol drinken op straat). De politie zet de acties voort. SCHIEDAM - Net uit het zieken- huis na een operatie en hij heeft al zijn nieuwe dicht bundel in zijn grote knuis- ten. Wim de Haan, boks trainer en dichter, heeft een vijftigtal gedichten op pa pier gezet. De bundel heet 'Traantjes gedroogd', een vervolg op zijn eerder ver- schenen boekje 'Traantje daargelaten'. „Mijn versjes zijn wat somberder en be- schouwender geworden", zegt de bijna tachtigjarige er zelf over. Haan's bundel is te koop voor 10,- bij de boks- school aan de Lange Haven. REGIO - De strippenkaart ver- dwijnt eind januari 2009 als betaalmiddel in de metro. Dit heeft staatssecretaris Ti- neke Huizinga-Heringa on- langs besloten. Niet ieder- een is even enthousiast over deze beslissing. Het systeem is namelijk nog niet com- pleet op orde. Rotterdam - Rover, de ver- eniging voor reizigers met het openbaar vervoer, hoopte eigenlijk dat de staatssecre taris anders zou beslissen. „De reiziger wordt de keuze van het betaalmiddel ontno- men. Er liggen nog tiental- len problemen die niet zijn opgelost, zowel voor klei- ne als grote groepen. Voor slechtzienden is heel weinig geregeld en het overstappen is alleen binnen de RET op orde", meldt Rover. De RET is juist blij met de beslissing van de staatsse cretaris. „Nu kan er mak- kelijk zwart gereden wor- den door reizigers die met de strippenkaart in de me tro reizen. Dit kost de RET maandelijks 450.000 euro. De prijs voor het handhaven van twee betaalsystemen in de metro bedraagt 550.000 euro. Het zwartrijden zal straks drastisch terugge- drongen kunnen worden, wat de veiligheid ten goede komt", aldus Nicky Jansen, woordvoerder RET. Rotterdams gemeenteraads- lid Bas van Tijn (WD) is 00k blij. „Eindelijk kunnen we die 30.000 zwartrijders per dag aanpakken, De OV-chip- kaart is te kraken, maar wat is er nu niet te kraken?" Daar denkt Arno Bonte (GroenLinks) heel anders over. „Ik vind het een gok van de staatssecretaris. De kinderziekten zijn er nog niet uit. De RET zal keihard moeten werken om die op te lossen. Bovendien gaan de poortjes vaak te snel open en dicht, waardoor regelma- tig mensen gewond raken." weekbladen Meubeltoonkamers Modern Buitenhavenweg 132 Schiedam Parkeren kan bij ons voor de deur! Op 26 november verschijnt onze speciale bewaarbijlage. Vol met leuke puzzels, voorleesverhalen, uittips in de regio etc. i Buitenhavenweg 132 - 140 3113 BE Schiedam tel. 010-4268815 lasstad Wekeiljkt wat Je wilt weten woensdag 19 november 2008 - XQ84 Nog lang niet alle kinderziektes zijn er uit, maar staatssecretaris Huizinga staat er op: vanaf januari 2009 kun je al leen nog maar met je chipkaart terecht in de Rotterdamse metro, roto: Roger van der Kraan Tel. 010 4268815 www.meubeltoonkamers.nl e-mail: mtkmodern@tiscali.nl Geopend di. t.m. vr. 9.00 - 17.00 uur do.avond 19.00 - 21.00 uur za. 10.00 - 17.00 uur §zo - ma gesloten De meubelen worden vakkundig thuisbezorgd en gemonteerd door eigen personeel. Drf is een kleine greep uit onre grote collectie, kijk eens vrijblijvend op de showroom. Bij aankoop krijgt u tegen inlevering van deze advertentie een extra korting Geldig van 1 oktober t/m 31 december 2008. Wijzigingen voorbehouden. Modeme bank in iederideur naar kEuze-ttoorzien van toudsdiuim met bemenvering. leverbaar ais 3 - 2.5 - 2 en fauteuii. Bank in leer vanaf 599, Lederen zitgroep uitgevoerd met het Twin Sus pension systeem. Daarmee kunt u uw zitromfort per zit in dezelfde bank instelien. In een handorrt- draai soepel of stevig zitten! Als 3.2 of fauteuil in alle kleuren leverbaar. 3 - 2: 2998,- Reiax - opstap of bijzetfauteuits, wij hebben een ruime collectie in stof en leer in versdiiliende prijsklassen! Rornantischbarteteirnetstofferingenzitopstelling naar keuze Betadbare kwafiteit, prqs als afgebeek) 1290,-. Ook met fauteuil jeverbaar Modem woonprogramma in White Wash eiken- hout Moduiair wandsysteem in elke opsteiiing en afmeting. Ook zijn er bijpassende dressoirs, tafek, stoelen, vitrine, hifi meubelen leverbaar. Tijdelijk extra laag geprijst! r I HOrt"""200* WOENSOMW

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11