Goede werkgever Wence® op de operatieafdeling Verpleging is geen roeping Wij zijn Wter GEWOON DOEN! Volgens Hans van Veldhuizen, hoofd Personeels- zaken van het Sint Franciscus Gasthuis, dragen de open cultuur en de bereidheid elkaar te hel- pen bij aan de uitstekende werksfeer. Niet voor niets werd het ziekenhuis onlangs ge- nomineerd als beste werkgever van Nederland uit een tevredenheidonderzoek onder werkne- mers. "Als middelgroot topklinisch opleidings- ziekenhuis bieden we uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden op het gebied van parttime werken, opleidingsmogelijkheden, loopbaanbe- geleiding en beschikken over een eigen kinder- dagverblijf." Veel Rotterdamse ziekenhuizen hebben een te- kort aan gespecialiseerde verpleegkundigen. Zo ook het Sint Franciscus Gasthuis. "SEH-ver- pleegkundigen, IC-verpleegkundigen, Dialyse- verpleegkundigen worden van harte uitgeno- digd te solliciteren. Ook is er een behoefte aan versterking van de afdeling Automatisering in Informatisering en de Technische Dienst, waar een timmerman en looggieter van harte welkom zijn." Het ziekenhuis vangt het tekort aan gespe cialiseerde verpleegkundigen zoveel mogelijk op door ze zelf op te leiden. Het werven van leerling verpleegkundigen is geen probleem. "Leerling verpleegkundigen kunnen instromen via een reguliere MBO-V of HBO-V of in het ziekenhuis worden opgeleid middels een leerarbeidsovereenkomst." Nieuw zijn de leerunits op de afdeling Orthopedie en de afdeling Longziekten. "Hier kunnen leerlingen uit het 3e of 4e leerjaar van de MBO-V of HBO- V gedurende maximaal een jaar stage lopen in dag- en avonddiensten." De leerunits zijn gestart om de aansluiting van het onderwijs op de be- roepspraktijk te verbeteren. Annemieke Lalleman (41) wilde na het behalen van haar in-service opleiding in 1996 ook ande- re velden verkennen in de gezondheidszorg. Na een aantal jaren als doktersassistente gewerkt te hebben bij een huisartsenpraktijk, miste zij het ziekenhuis. "Ik miste de vaste structuur van een verpleegafdeling en wilde weer in een team sa- menwerken. Als doktersassistente in een huis artsenpraktijk werk je solistisch en moet je zelf je daginvulling plannen." Als fulltime 'chirurgi- sche' verpleegkundige op de afdeling Orthopedie heeft zij haar draai gevonden. Voor Annemieke zijn nachtdienst geen probleem. "Juist de afwis- seling van taken bij een dag- avond- of nacht dienst vind ik plezierig." Voor Annemieke is werken in de zorg geen roeping, maar een zake- lijke keuze die zij pas later maakte. "Denk vooral niet dat werken in de zorg een rustig baantje is." Twee zalen runnen, leerlingen begeleiden op een leerunit, administratie bijhouden, is niet gering. "Een parttimer moet alle zeilen bijzetten het tempo bij te houden om alle handelingen bin- nen de beschikbare tijd uit te voeren." De verple- ging is niet geschikt voor mensen die niet goed kunnen communiceren en niet in teamverband kunnen samenwerken. "Overleg met patienten, collega's en artsen is essentieel voor een goede zorg." Zelf is Annemieke weleens patient geweest op haar eigen afdeling en weet nog goed hoe lang zij moest wachten voordat zij naar het toilet kon. "Pas dan besef je hoe afhankelijk je als patient bent!" Tineke van Huuksloot "Denk niet dat werken op de operatieafde- ling van een ziekenhuis ook maar enigszins te vergelijken is met dat wat je ziet in een ziekenhuisserie op televisie" waarschuwen Melanie Brands (22) en Naomie Duijnstee (28), beiden werkzaam op de operatieafde- ling van het Sint Franciscus Gasthuis in Rotterdam. De wat minder bekende en daardoor min der populaire opleidingen van operatie- en anesthesieassistent bieden echter uitste kende kansen op de arbeidsmarkt. Met een havo- of vwo-diploma, met bij voorkeur een exact vakkenpakket, word je toegelaten tot de driejarige opleiding. Net als Melanie en Naomie kun je ook met een MBO-V of een HBO-V instromen. De opleiding start twee keer per jaar in September en maart. Als gediplomeerd operatie- of anesthesieassi stent draai je doordeweeks wisseldiensten en weekenddiensten. Melanie is tweedejaars leerling operatieas- sistent op de OK van het Sint Franciscus Gasthuis. Met een MBO-V op zak kan zij overal terecht als verpleegkundige, maar toch besloot zij zich verder te orienteren. "Toen ik tijdens een open dag het Albert Schweizer ziekenhuis in Dordrecht een in- gebeelde operatiekamer bezocht, wist ik meteen hier hoor ik thuis." Na een meeloop- dag tijdens de sollicitatieprocedure en drie weken voorwerken op de afdeling, startte Melanie met een leerarbeidsovereenkomst de driejarige opleiding voor operatieassi- stent. Inmiddels is zij al weer tweedejaars. Tijdens de opleiding haken regelmatig cur- sisten af omdat zij de studie onderschat- ten. "Het is best een zware opleiding, maar als je echt wilt, kun je het ook. Als je maar over voldoende discipline beschikt." Veel parate kennis over anatomie, steriliteit en instrumentarium is vereist. "Als operatie- assistent zorg je ervoor dat alles klaar staat voor de operatie, tijdens de operatie en alle instrumentaria verzamelt na afloop van de operatie." Daarnaast moet je ook stressbe- stendig zijn. "Als er complicaties zijn tij dens een operatie, kan het hectisch zijn, maar je stressbestendigheid groeit naar- mate de opleiding vordert." Naomie (28) is tweedejaars leerling anes- thesieassistente in het Sint Fransciscus Gasthuis. Met een HBO-V op zak werkte zij eerst een jaar als verpleegkundige. Maar de nachtdiensten braken haar op. "Na een nachtdienst was ik dagenlang lusteloos en had op een gegeven moment totaal geen energie meer." Tijdens de stageperiode van de HBO-V had zij geen reeel beeld gekre- gen van een nachtdienst. "In het zieken huis duurt een nachtdienst drie aaneen- gesloten nachten per 14 dagen en tijdens je stage duurt een nachtdienst slechts een nacht." Voor Naomie was de dagverpleging geen interessant alternatief. Als anesthe- sieassistente kan zij al haar vaardigheden kwijt. "In de voorbereidingsruimte heb je contact met patienten voor aanvang van de operatie en je voert een aantal contro- lerende taken uit. Vervolgens assisteer je de anesthesist die een geheel of gedeelte- lijke narcose toedient en na afloop van de operatie bewaak je de patienten totdat zij bijkomen uit de narcose." Volgens Naomie moet je stressbestendig zijn en beschikken over goede sociale vaardigheden. "Goede kennis van de fysiologie is essentieel om je diploma te halen." De wisseldiensten tot 16 uur, een late dienst tot 17.30 uur en week enddiensten zijn prima vol te houden. "Ik heb het nu weer prima naar mijn zin!" Medewerker extramurale zorg 12 uur per week Werken in de verstandelijk gehandicaptenzorg? Psychomotorisch therapeut bewegingsagoog 16 uur per week Ondersteunend medewerker dagbesteding 30 uur per week Ambulant ondersteunend medewerkers wonen o-i6uur Werken bij Zuidwester Voel jij je aangesproken door afwisselend en boeiend werk? Werk dat appel doet op je kwaliteiten en daarom veel voldoening geeft?Met en voor mensen? Dichtbij huis? Dan is werken in de zorg voor mensen met een verstandelijke handicap echt iets voor jou! Voor een mooie logeerlocatie in de duinen van Oostvoorne zijn we op zoek naar een nieuwe collega die, in weekenden en vakanties, dagelijkse werkzaamheden met betrekking tot de verzorging en vrijetijdsbesteding van onze clienten kan organiseren en uitvoeren. en relevant diploma (SPW) op niveau 3 is voor deze functie vereist, niveau 4 is gewenst. Daarnaast zoeken we voor 0-16 uur een nieuwe collega voor de'Verlengde dagopvang'. Op deze locatie in Spijkenisse worden kinderen en jong volwassenen verzorgd en begeleid op werkdagen tussen 15.30 en 19.00 uur. De leidinggevende extramurale zorg, Marja van de Wetering, geeft je graag meer informatie over de functie(s), tel. nr. 0181-601690 of 06-51353514. Voor onze behandeldienst in regio Noord (Spijkenisse, Oud-Beijerland en Hellevoetsluis) zijn we op zoek naar een nieuwe collega die ervaren is in het verrichten van onderzoek, diagnostiek en het zelfstandig opzetten en uitvoeren van psychomotorische therapieen zowel op individueel als groepsniveau. Een relevant diploma (VO-PMT of HBO-BPT) en een ruime relevante werkervaring is vereist. Monique Brobbel, leidinggevende behandeldiensten, geeft je graag meer informatie, tel. nr. 06-10516657. Voor de tuingroep in Spijkenisse zijn we op zoek naar een nieuwe ervaren collega die de dagelijkse tuinwerkzaamheden samen met de clienten kan organiseren en uitvoeren. Het diploma SPW3 en groene vingers zijn vereist! Leidinggevende dagbesteding, Cora van der Meulen, geeft je graag meer informatie over deze functie, tel. nr. 0181-601601. Voor verschillende woonlocaties in Spijkenisse, Oud-Beijerland en Hellevoetsluis zoeken we enthousiaste collega's die kennis en/of ervaring hebben met het verzorgen en begeleiden van mensen met een verstandelijke handicap. Leidinggevenden wonen Henny Krijnen, tel. nr. 0181-601601 en Yvonne Mommaas, tel. nr. 0181-392940. geven je graag meer informatie. Stichting Zuidwester biedt ondersteuning aan ruim 1000 mensen met een verstandelijke beperking in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant. Wij vy#rken op verschillende locaties, waaronder Middelharnis, Spijkenisse, Rotterdam, Breda en Goes. Gebaseerd op de wensen van de individuele client biedt Zuidwester gevarieerde zorg- en ondersteunings- arrangementen op het gebied van wonen, dagbesteding, werken, vrijetijdsbesteding, consultatie en behandeling, thuisondersteuning, weekend- en vakantie-opvang en naschoolse opvang. We vragen iedere medewerker die in dienst treedt bij Zuidwester een verklaring van goed gedrag te overhandigen. Je sollicitatie kun je binnen 10 dagen sturen naar Zuidwester, t.a.v. de afdeling P&O, postbus 16, 3240 AA Middelharnis. Telefoon 0187 898888, toestel 8785/8786. P&0@zuidwester.org www.zuidwester.org

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 21