Bezorgng Maasstad nu in eigen handen POLMAR erd Maasstad Weekbladen vroeger door een spreidgroep bezorgd, dit jaar de in eigen handen genomen. Toon van Schagen van Bezorging Maasstad BV vertelt wat er allemaal bij de bezorging van uw weekblad komt kijken. ENGINEERING B.V. Toon van Schagen zit al 24 jaar in het 'bezorgvak', waarvan de laatste zestien jaar voor Maasstad Week bladen. Werkte hij voorheen voor een bedrijf, sinds februari heeft hij zelf de touwtjes in handen. Al- le Maasstad edities worden vanuit zijn kantoor in Barendrecht aan- gestuurd. „Het gaat om 620.000 huishoudens", vertelt Toon. „Daar zijn 1700 bezorgers mee gemoeid en 12 vrachtauto's, die de kranten naar de bezorgers brengen. Het is een hele operatie. Een editie wordt zelfs in Amsterdam gedrukt. Woensdag ben ik fysiek aanwezig in de drukkerij, zodat ik het gelijk weet als er problemen zijn en een bepaalde editie pas later klaar is. Pas als het drukken klaar is, komen de bezorgers in beeld." Het verspreidgebied strekt zich uit van Hoek van Holland tot Krimpen aan de IJssel, en van de B-driehoek tot de Hoekse Waard. Met drie me- dewerkers voert Toon vanuit Ba rendrecht de regie over de hele lo- gistieke operatie, die zich wekelijks afspeelt. Het op peil houden van het aantal bezorgers is daarbij erg belangrijk. „Dat korps verandert elk jaar", aldus Toon. „Er zijn veel 13- en 14-jarigen bij, voor wie het vaak het eerste baantje is. Ze krij- gen zo'n 250 tot 300 adressen per wijk, dat duurt anderhalf tot twee uur. Maar als het op school slecht gaat, merk je dat het baantje er uit- gaat." In sommige wijken zijn re- latief weinig jongeren te vinden en daar zijn veelal oudere bezorgers actief. Waar helemaal te weinig be zorgers zijn gevonden, worden bus- jes met een bezorgteam ingezet. Doorgaans worden bezorgers ech- ter in hun eigen buurt ingezet. Toon verwacht meer volwassen be zorgers in de toekomst. „We heb- ben bijvoorbeeld contact met het UWV, om te zien of we langdurig werkzoekenden kunnen gaan in- zetten. Daar zijn al wat aanmeldin- gen voor. Verder werven we bezor gers via de website en met adver- tenties. Als iemand zich aanmeldt, bellen we terug en doen we een aanbieding. Het bezorgen moet in de eigen buurt plaatsvinden, want als iemand bijvoorbeeld een lekke band krijgt moet hij wel thuis kun nen komen. Zodra een bezorger be- gint, geven we een fietstas te leen. Soms is er niet direct werk in een bepaalde wijk en komt iemand op de wachtlijst, maar door de mu- taties duurt het nooit lang voor er wel een bezorggebied komt." Het valt Toon op dat meisjes doorgaans meer verantwoordelijkheidsgevoel hebben dan jongens. „Meisjes zijn serieuzer. Het verloop onder jon gens is 00k groter." Bezorging Maasstad verwerkt 00k de klachten over gebrekkige be zorging. „Die worden verzameld in een database en dan wordt er met de bezorger over gesproken. Vaak wordt het opgelost, soms niet en dan nemen we afscheid van ie mand." Sommige wijken zijn lastig voor bezorgers; zoals de Molenlaa- nbuurt waar veel voortuinen zijn en de bezorgers dus meer heen en weer moeten lopen. ,,Daar wordt rekening mee gehouden in de be- taling. Flats zijn soms 00k lastig, als de centrale voordeur om een bepaalde tijd dichtgaat en de brie- venbussen daardoor onbereikbaar zijn. En 00k winkels hebben niet altijd meer een brievenbus. In de zomervakantie zetten we bezorg- teams in, al zijn er 00k wel bezor gers die juist dan vrij hebben om te bezorgen. Nu het einde van het jaar nadert, is er weinig verloop. Ieder- een wil de nieuwjaarskaartjes wel bezorgen." Ship Repair Project Manager m/v 26-sojr. (Diesel) monteur m/v CNC conventioneel draaier m/v Kwaiiteits controleur Assistent werkplaatschef m/v QU(Hitei|eftarKi offiziet burr** Voor meer informatie: www.bezorqingmaasstad.nl of telefoon (0180) 64 19 19. Polmar Engineering BV, gevestigd te Rotterdam-Europoort is actief in scheepsreparaties, reconditionering, onderdelen, leveranties en onderhoud van scheepsmotoren en rotatie equipement. In verband met uitbreiding van onze maritieme activiteiten zijn wij op zoek naar: U bent de spil tussen de opdrachtgevers, de classificatiebureaus en de uitvoerende partijen en bent verantwoordelijk voor een correcte afhandeling van aanvragen en de begeleiding van orders. Functieomschrijving: Opleidingsniveau: Ervaring: Behandeling van aanvragen, inspectie, calculable, begeleiding van reparaties en facturering, met nadruk op staalwerk. Scheepswerktuigkundige MTS HTS - werktuigbouw Goede kennis van de Engelse taal Meerdere jaren in leidinggevende positie in werktuigbouw/ reparatie Scheepsreparatie - ervaring is een pre. Commerciele vaardigheden dienen aanwezig te zijn. Organisatietalent en enige kennis van administratie. Enige computerervaring. Een attractief salaris met daarbij passende secundaire arbeidsvoorwaarden. Een flexibele instelling t.a.v. werktijden. Woonachtig in regio Groot Rotterdam. Een hands-on, no-nonsense aanpak en doorzettingsvermogen Functieomschrijving: Reviseren van grote scheepsdieselmotoren, pompen, winches, zowel aan boord van schepen als in fabriek. Opleidingsomschrijving: MTS of goede praktijkervaring. Ervaring: Wij bieden: Wij verwachten: Functieomschrijving: Het draaien van grote scheepsmotoronderdelen. Opleidingsomschrijving: Minimaal 4 jaar ervaring als draaier voor het draaien van grote scheepsmotoronderdelen. Ervaring: Liefst ook ervaring op CNC draaibank (+/- 3 meter tussen de centers) en indien mogelijk ervaring op carrous'elbank, frees- bank en kotterbank. Bekendheid met Fagor besturing is een pre. Bijzonderheden: Harde werker, nauwkeurig, collegiaal en bereid tot enig overwerk. Functieomschrijving: Voor- en na-inspectie van binnenkomende scheepsmotor onderdelen en maken van inspectie, en reparatie rapporten. Opleidingsomschrijving: Bij voorkeur MTS werktuigbouw. Sollicitanten met LTS opleiding (verspaning) en goede, meerjarige ervaring komen ook in aanmerking! Ook een goede lasser met algemene vakkennis van machine- fabriek gebeuren kan op de'ze functie solliciteren. Goede kennis van de Engelse taal Ervaring: Meerjarige ervaring in machine fabriek als verspaner en/of als kwaliteitscontroleur. Bekendheid met grote scheepsmotoren reparatie van motor- onderdelen heeft voorkeur. Minimaal 4 jaar ervaring als monteur of bankwerker. Liefst scheepsmachinist. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer Albert van der Mannen, tel. 0181-251030. Uw schriftelijke sollicitatie voorzien van volledig cv zien wij graag tegemoet op het volgende adres: Polmar Engineering B.V., T.a.v. de heer Albert van der Mannen Luxemburgweg 21-23, 3198 LG Europoort E-mail: post@polmareng.nl Website: www.polmareng.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 28