'Ik leer het op de Ericaschool' Winterhart Schiedam beregezelliq rond de Kerst Winnaar biebquiz viert met bubbels Harpoeniers Sint Radboud geeft Concert aan de Schie Nieuwe Passage krijgt keurmerk voor veiligheid Beestenboel 3 robbenjagers Boekbeeld -B' maasstad Regio weekbladen Presentatie van deel 2 uit de Ericareeks WATERWEG - De presentatie van 'Ik leer het op de Eri caschool', het nieuwste deel uit de Ericareeks vond af- gelopen woensdag plaats op de Ericaschool in Vlaardin- gen. Een boekje waarin alles te lezen is over de dageli- jkse gang van zaken op de Ericaschool, een regionale school voor speciaal onder- wijs (SO) en voortgezet spe ciaal onderwijs (VSO). An nie Attema, de Vlaardingse wethouder van Onderwijs, nam deze avond het eerste exemplaar in ontvangst. Om alle vooroordelen over speciaal onderwijs weg te nemen, is de Ericaschool in 2007 begonnen met de Eri careeks. Luchtige en makkelijk lees- bare boekjes met als doel de lezer een helder beeld te geven van het dagelijkse leven op de Ericaschool. Na de vele reacties op het eerste deel, is deel twee, 'Ik leer het op de Ericaschool', een feit. In dit deel wordt aan de hand van een dagin- deling een beeld geschetst van een schooldag op de Er icaschool en kunnen lezers het ervaringsverhaal van de familie Sloof, wiens dochter Kiki op de Ericaschool zit lezen. Hugo Borst heeft spe ciaal voor dit deel het voor- woord geschreven. In het kader van de Zorgwet zijn schoolbesturen druk bezig met de realisering van het Passend Onderwijs. Het ministerie van OC&W geeft aan dat in het jaar 2011 de Zorgwet een feit zal zijn. De Ericaschool verzorgt sinds lange tijd voor de zeer moeilijk lerende kinderen (cluster-3) het Passend Onderwijs in de regio Wa- terweg. De ambulante begeleiding van deze kinderen is een specialiteit van de school. Uitgangspunt van het beleid is al jaren: 'gewoon waar mogelijk, speciaal wanneer noodzakelijk'. De leerling staat voorop. WATERWEG - Marlon is een hele mooie en hele lieve Husky reu van 3 jaar oud. Hij zoekt een geweldig nieuw tehuis bij echte liefhebbers van het ras. Marlon heeft behoefte aan ontzettend veel bewe- ging en geestelijke stimu- lans. Het liefst is Marlon de hele dag in gezelschap van mensen, alleen' zijn vindt hij maar niets. Marlon kan goed met teefjes overweg, met reuen wisselend. Denkt u dat u Marlon een geweldig tehuis kunt bieden? Laat het ons dan weten! Meer informatie over Mar lon en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierentehuis Nieuwe Wa- terweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardin- gen. Het dierentehuis is ge- opend van maandag tot en met zaterdag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35- VLAARDINGEN - De winnaar van de Schoolbiebquiz, de achtjarige Bachar al Tha bet, kreeg vorige week de hoofdprijs overhandigd. Groep 5/6 van de Vlaard ingse Dagschool Erasmus (locatie Stationsstraat) gaat dankzij Bachar binnenkort naar De Efteling. Bachar kreeg cheque daarvoor overhandigd door weth ouder van Cultuur, Jan Robberegt. Maar dat was niet het enige. Bachar kreeg van Hans Mathijssen, di- recteur van de bibliotheek, een prachtig boek. Voor al- lemaal een glaasje Jip en Janneke bubbels, wat te snoepen en het feest was compleet. Meer dan 7.600 kinderen uit groepen 5, 6, 7 en 8 deden eind okto- ber mee aan de quiz en de website kreeg gemiddeld 9.000 bezoekers per dag. Kinderen konden vijf da- gen lang meerkeuzevragen beantwoorden die niet een- voudig waren. Er werden vragen gesteld zoals: 'Waa- ruit bestaat de maan?' en 'Door wie is vaderdag be- dacht?'. De antwoorden waren met wat speurwerk te vinden op Schoolbieb. nl. Schoolbieb.nl is een plek waar kinderen veel cor- recte en veilige informatie kunnen vinden over allerlei onderwerpen. De deelne- mers aan de quiz kwamen bijvoorbeeld te weten dat Astrid Lindgren is geboren in het Zweedse Nas en niet, zoals de eerste tien Google- hits melden, in Vimmerby. Dit komt doordat de infor matie wordt samengesteld en gecontroleerd door SCHIEDAM - Ben je dol op den- nenbomen, kerstballen en schaatsen, dan kun je deze winter weer je hart ophalen in de jeneverstad. Van 11 december tot en met 4 januari is Winterhart ter- ug in Schiedam. Deze weken is het hart van f diiedam omgetoverd tot een winters wonderland met e 1 kerst- markt en een ove- dekte ijs- baan. Op donderdag 11 december gaat Winterhart van start met om 12.00 uur de open ing van de Kerstmarkt in de Grote Kerk. Drie dagen lang kunnen hier de mooiste en leukste kerstcadeaus wor- den gekocht. Later die dag, om 17.30 uur, opent burge- meester Verver de ijsbaan op het Stadserf en demon- Stadserf Schiedam wordt vier weken lang een groot Winter Wonderland, zo luidt de voorspelling streert Schaatsvereniging Rijnland haar kunsten op het ijs. Vanaf 19.00 uur worden op de Grote Markt door medewerkers van Gemeente Schiedam warme chocolade- melk en kaarsjes uitgedeeld, waarna vanaf 19.30 uur ie- dereen is uitgenodigd om samen kerstliedjes te zingen terwijl de burgemeester de lichtjes in de kerstboom ont- steekt. Met de Mooie Dingen Show die om 20.45 van start gaat in de Grote Kerk is het kerstplaatje helemaal af. Traditiegetrouw vormt de Grote of St. Janskerk de sfeervolle locatie voor de kerstmarkt. Meer dan twintig Schiedamse ondernemers bieden hier in een prachtig en winters decor hun kwalit- eitsproducten aan. De moo iste kerstartikelen, de lek- kerste hapjes en de leukste ideeen voor kerstpresentjes zijn hier te vinden. Ook kan worden genoten van een keur aan entertainment en muz- iek. Zo treden onder andere de Rijnmondband 3, Alberto da Moreno en diverse koren op. De kerstmarkt is open op donderdag 11 december van 12.00 tot 22.00 uur en op vrijdag 12 en zaterdag 13 december van 11.00 tot 17.30 uur. De entree is gratis. IJsbaan De overdekte ijsbaan op het Stadserf is open van don derdag 11 december tot en met zondag 4 januari. Hier kun je bijna vier weken lang genieten van ijspret, win- terse gezelligheid op het ho- recaterras, leuke kinderac- tiviteiten, schoolschaatsen en ijsdans demonstrates. Zing mee tijdens de Hol- landse Hits Avond en geniet van The Crazy Piano's On Ice. Entree voor de ijsbaan is drie euro. Schaatsen zijn te huur, maar je kunt ook je eigen schaatsen meenemen, zolang het maar geen noren zijn. Niemand zal bet- reuren dat de van- gst van walvissen, robben en zee- honden tot een definitief afgeslo- ten hoofdstuk van onze geschiedenis behoort. Beroepen als harpoenier en robbenjager zijn gelukkig niet meer van deze tijd. Toch is deze verdwijning in vergetelheid nog vrij recent, want in 1948 was nog een bepaling van de 'visscherijwet' van 1923 van kracht, waarin hare majes- teit bepaalde dat voor het doden van zeehonden in het wa- tergebied van het rijk een premie van 2 gulden werd toegek- end. Het boek 'Harpoeniers en Robbenjagers' slaat dit detail over. Schrijver Joost Schokkenbroek behandeld de 'grote' geschie denis van de laatste pogingen van Nederland om op wereld- niveau weer mee te doen aan de jacht op levertraan en ba- leinen. Hij behandelt uitgebreid de ondernemingen die in de i9e eeuw probeerden de oude draad weer op te pakken om de grote rijkdom uit de zee te vissen. Ook de allerlaatste poging in onze moderne tijd met de Willem Barentz van na de oor- log komt hierbij aan bod. De goed bewaarde en uitgebreide archieven van de verschillende compagnieen en societeiten leveren een rijk inzicht in welvaart van de reders contra het wedervaren van bemanningen. Een harpoenier die 'raak schoot' kreeg een premie van 3 gulden, terwijl de drie kinderen van reder/ koopman Vastert Claaszoon in 1808 het enorme bedrag 1,8 miljoen te verdel- en hadden. De Vlaardingse matroos Andries Masson verdi- ende in 1821 een gage van 20 gulden per maand op de Pink 'Greenland'. Wanneer geen walvissen gevonden werden, richtte men zich op de 'robbenslag'. In de IJszee bij Jan May- en en Spitsbergen werden duizenden robben gevangen. In 1847 zelfs 14.400. Een jaar later kwamen de Nederlanders echter met slechts 109 dode robben thuis. Harpoeniers en Robbenjagers is een uitgave van Walburg pers en kost 24,50. Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exemplar- en van het boek 'Harpoeniers en Robbenjagers'. Om in aan- merking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maas- stad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek. SCHIEDAM - Winkelcentrum De Nieuwe Passage krijgt donderdag 20 november het Keurmerk Veilig Onderne- men. Op het gebied van veiligheid en overlast scoort De Nieuwe Passage op dit moment niet slecht, maar ook hier krijgen ondernemers van tijd tot tijd te maken met incidenten. Er is een schouw gehouden, waarbij de inrichting van het winkelcentrum en de af- zonderlijke winkels in kaart is gebracht. Ondernemers krijgen aan de hand hiervan adviezen van de politie. woensdag 19 november 2008 - WX91 Bachar al Thabet van de Vlaardingse Dagschool Erasmus wint Schoolbiebguiz en toost met Jip en Janneke bubbels. Dankzij hem gaat de hele klas binnenkort naar de Efteling. iWedwiantftse wafvisvaart un «wtw>dctijtK.+rt: uvdc TS"' eeuw DOOR PETER DE JONG LEZERSACTIE Muziekvereniging Sint Radboud geeft zaterdag 22 de cember voor de tiende keer het Concert aan de Schie in het gelijknamige theater. Kaarten kosten 8,50 en zijn verkrijgbaar bij het theater. Aanvang: 20.15 uur.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 29