Jongeren niet bewust van ongezonde levensstijl I r maas Appartementen met eigen park in Berkel en Rodenrijs Win een arrangement in Hotel Zuiderduin! Unieke lezersaanbieding jfi. maas I goed doel lom^rruk stad CARAVANS 0909 - 50 50 344 p maasstad weekbladen Gezond en wel weekbladen Met aantrekkelijke korting naar Rotterdam Port Experience en maak op een spectaculaire manier kennis met deze gloednieuwe attractie. Ook benieuwd naar deze nieuwste Rotterdamse havenattractie? Laat deze kans dan niet voorbijgaan! Openingstijden Rotterdam Port Experience: Dat constateert de Nationa- le DenkTank na onderzoek. De denktank schat de maat- schappelijke kosten als ge- volg van roken, drinken en ernstig overgewicht dit jaar op 7,8 miljard euro. De Nationale DenkTank pre- senteert vrijdag de uitkom- sten van het onderzoek dat is gebaseerd op tweehonderd gesprekken met jongeren en een online-enquete waaraan vijfduizend jongeren deelna- men. Van de ondervraagden vindt 83 procent dat hij of zij ge zond leeft, maar in werke lijkheid houdt 47 procent er een ongezonde levensstijl op na. Volgens de denktank is het onder de ongezondsten nog erger gesteld: 62 pro- cent van hen heeft het idee toch gezond te leven. Gevaren De jongeren vinden drugs- gebruik en roken de grootste gevaren voor de gezondheid. Ze zien alcohol als een min der grote bedreiging. Het DenkTank-onderzoek toont echter aan 33,1 procent van de jongeren boven de 16 jaar doet aan het zogenoemde binge-drinken; in korte tijd veel alcohol (meer dan vijf glazen) achter elkaar nutti- gen. De jongeren zitten er niet echt mee. Een op de vijf (22,8 procent) vindt dat je bij zes glazen nog niet te veel hebt gedronken. Van de jon geren boven de 16 is dat zelfs 44,7 procent. Een op de zes jongeren vindt twaalf glazen alcohol niet te veel. Ouders Van de ondervraagden vindt 44 procent dat ouders kun- nen helpen bij de verbete- ring van hun leefgedrag. Aan de andere kant hanteert een derde van de ouders geen re- gels wat betreft de alcohol- consumptie. Overgewicht Overgewicht komt bij een op de tien jongeren voor. Van hen vindt 62,2 procent dat hij of zij toch gezond leeft. "Als de huidige trends door- zetten, zal vooral obesitas de komende jaren sterk toe- nemen waardoor de totale maatschappelijke kosten met 23 procent zullen stij- gen", aldus de denktank. Ten noordwesten van Berkel en Rodenrijs (Lansinger- land) ligt de nieuwe, groene wijk Meerpolder. In Meer- polder ligt Parkwijk waar Com-wonen 54 ruime ap partementen realiseert, be- stemd voor starters op de woningmarkt. Het unieke aan Parkwijk is dat de ap partementen gelegen zijn in een park waarover de be- woners voor een belangrijk deel mogen meebeslissen. De verkoop is zaterdag 15 november van start gegaan. De 54 appartementen zijn er in drie typen, verdeeld over drie fraaie gebouwen met vier verdiepingen. De ap partementen op de begane grond hebben -een priveter- ras, de op de verdiepingen gelegen woningen beschik- ken over een of twee bal- kons. Afhankelijk van het appartementtype is er een woningoppervlakte van 74 tot 91 m2. Geheel in de stijl van het fraaie Parkwijk worden de appartementen op luxe wijze afgewerkt en compleet opgeleverd. De be- woners parkeren hun auto op het parkeerterrein bij het gebouw. Hier bevinden zich ook de bergingen. Prij- zen vanaf 160.200 vrij op naam. De verkoop van de appar tementen is zaterdag 15 no vember van start gegaan in het Eurowoning-verkoop- centrum aan de Klapwijk- sezoom 101 in Meerpolder, Berkel en Rodenrijs. Het is iedere zaterdag van 12.00 tot 16.00 uur geopend. Be- langstellenden kunnen ook bellen (0900 - 3876966) of kijken op www.parkwijk- meerpolder.nl. Het inschrijf- formulier is verkrijgbaar in het Eurowoning-verkoop- centrum of het kan wor den gedownload via www. parkwijkmeerpolder.nl. De inschrijving sluit op zater dag 22 november a.s. om 16.00 uur. puzzel www.corolie.nl cor olie Zo doet u mee! service journaal woensdaq 19 november 2008 - TX96 De Rotterdamse haven is terug in het hart van de stad! Voor jong en oud is Rotterdam Port Experience een interactieve, unieke kennismaking met de grootste haven van Europa. Wil je helemaal in de wereld van schepen en havens duiken? Combineer je bezoek aan de Rotterdam Port Experience dan met een havenrondvaart van Spido! Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u 20% KORTING op de entree van Rotterdam Port Experience. En in combinatie met een rondvaart krijgt u zelfs nog een keer 20% EXTRA KORTING. Geldt voor maximaal 4 personen per advertentie en uitsluitend voor de maand november. Di. t/m zo. 10.00 -17.00 uur; maandag 12.00 - 17.00 uur. Entreeprijzen: 13,50 p.p. voor volwassenen 5,80 p.p. voor kinderen tondvaarttijden: Dagelijks 11.00 12.30 14.00 en 15.30 uur Entreeprijzen: 9,25 p.p. voor volwassenen 8,50 p.p. voor kinderen Adres: Rotterdam Port Experience Willemsplein 73-75 (aan de voet van de Erasmusbrua) 3016 DR ROTTERDAM Tel. 010-275 99 91 www.rotterdamportexperience.nl Veel jongeren vinden dat ze gezond leven, maar in werkelijkheid doen ze juist niet. Ze gaan zich te buiten aan alcohol- en drugsge- bruik, roken en lijden aan overgewicht. Veel jongeren drinken in korte tijd een flinke hoeveelheid alcohol. Zelf zitten ze daar niet zo mee. De appartementen van Parkwijk liggen aan een park waar over de bewoners mogen meebeslissen. weekbladen bethelr i StrMtwe*# W+AB Rotterdam T OIO 422 OOII lommerrijLnl weerkaatsing bioscoop- voorstelling vinnig geschenk vereniginqs- periodiek Voor nieuwe of gebruikte caravans V NIEUWE M0DELLEN 2009 ZIJN REEDS BINNEN! XECREATIE Weg en Land 23 Bergschenhoek Tel. 010-5217118 deel van do riia zangvogel bevrachten T beroep groente militair verdrag pijnlijk nvier in Tsjechie knaagdier T strafwerktuig onsamen- hangend praten hengel- vergunning deel van Oostenrijk vertraqings- midder inbreng T spits uitlopende strook plaats in Drenthe paard en wagen 0p 100 meter van het strand en aan de voet van de duinen kunt u genieten van een grote diversiteit aan faciliteiten bij Hotel Zuiderduin. Heerlijk ontspannen in het wellness center, een frisse duik in het zwembad of een totale workout in de fitnessruimte. Maak een heerlijke strandwandeling en geniet 's avonds van een drankje in de pub of op een van de vele terrasjes in Egmond aan Zee. Twee winnaars gaan genieten van een wandelarrangement bestaande uit twee overnachtingen met o.a. ontbijtbuffet, vrij gebruik van zwembad en sauna. Kiik voor meer informatie op www.zuiderduin.nl QJ Kn/ 070 7m Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. f bet 072-750 2000 Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die opiossing kunt u van woensdag 19 t/m dinsdag 25 november 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.). J-lotal 2jAfer«luBi Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de ouders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, DeZellingen en stek ieugdzory. Pit U.licks project VUOfdt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 40: stroopkoek. Een verwenarrangement voor 2 personen bii Amrath Hotel Born-Sittard Thermen is gewonnen door: H. Elsinga, Hellevoetsluis F Rip Rockanje. l§)2008-puzzel en win services

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 35