Burgemeester geeft gastles op CBS Kethel op 'de dag van Respect' Wegafsluitingen in Schiedam Wijkoverleg Schiedam Centrum www.schiedam.nl Gemeenteberichten Aanwiizinq qehandicapteriparkeerplaatsen Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij, op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de onderstaande plaats aan te wijzen als een gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig, aan te geven door plaatsing van het bord model E6 bijlage 1 RVV met onderbord: Besloten op 29 oktober 2008: Boerhaaveplein, voor pand nr. 105, 3112 LN Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen dit besluit binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemoti- veerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestre- den besluit. Als U dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, postbus 3981,3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr. P. Pollen, tel.nr. 2191850. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk InfOrmatiepunt in de Stads- winkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Schiedam, 13 november 2008 namens burgemeester en wethouders van Schiedam, Afdelingsmanager Beheer Openbare Ruimte, Mr. J,W. Spruijt Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 1 Den, in verband met overlast, staande in de voortuin van het pand aan de Schiedamseweg 40, 3121 Schiedam - 1 Berk, in verband met overlast, staande in de voortuin van het pand Harg- plein 11, 3121 Schiedam - 1 Italiaanse Populier, in verband met overlast, staande in de voortuin van het pand N.A. van der Burgsingel 32, 3123 Schiedam - 1 Veldesdoorn, in verband met schade aan gebouwen en overlast, staande in de zijtuin van het pand Iepenlaan 30, 3100 Schiedam - 1 Krulwilg, in verband met schade aan gebouwen en verhardingen en over- last, staande in de achtertuin van het pand Aleidastraat 32 tot en met 34, 3117 Schiedam - 1 Amberboom, in verband met overlast, staande in de achtertuin van het pand Van Ostadelaan 40b, 3117 Schiedam - 1 Leylandcypres, in verband met overlast, staande in de achtertuin van het pand Lekstraat 116, 3119 Schiedam hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 1 boom op of in de nabij- heid van de kaplocatie hiervoor geldt een herplantplicht van tenminste 4 bomen op of in de nabij heid van de kaplocatie Een vergunning wordt verleend onder de standaardvoorwaarde van feitelijk niet-gebruik tot het moment van defmitief worden van de vergunning. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W. Dharmlal, tel: (010)2191790. Verleende evenementenvergunning De burgemeester van Schiedam heeft de onderstaande vergunning verleend voor het organiseren van een evenement. Het betreft: Veldrit op zaterdag 29 november 2008 van 11.00 uur tot 16.00 uur op het bedrijventerrein Vijfsluizen. Het bedrijventerrein blijkt bereikbaar. Vanaf 19 november 2008 ligt een afschrift van de verleende vergunning gedurende zes weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1 Gedurende de bovengenoemde periode kunt u tegen het verlenen van de ver gunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het (gedateerde en ondertekende) bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent en waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw be lang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u echter vindt dat deze meteen moet worden geschorst dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzienin- genrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u tevens een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Donderdag 13 november was de Dag van Respect'. Respect voor mensen, dieren, de samenleving, kunst, geloofsovertuiging, levens- wijze; aan al deze onderwerpen werd door middel van een lespakket uitvoerig aandacht besteed op basis- scholen in Schiedam. Burgemeester Verver - Aartsen verzorgde een gast les aan groep 7 van de Christelijke Basisschool Kethel waarbij aan de kinderen werd gevraagd voor wie zij respect hebben. De kinderen moch- ten op hun beurt vragen stellen aan de burgemeester. Foto: Jan van der Ploeg Hier vindt u een overzicht van tijdelij- ke wegafsluitingen in Schiedam en di- recte omgeving. In de meeste gevallen worden wegen afgesloten in verband met werkzaamheden of evenementen. Ook als gevolg van calamiteiten en andere incidenten kan het nodig zijn wegen af te sluiten. Deze afsluitin- gen worden onder meer via Radio Rijnmond bekend gemaakt. Wanneer dergelijke afsluitingen van langere duur zijn, worden ze zo snel mogelijk op deze website vermeld. De bij de af sluitingen vermelde perioden kunnen wijzigen afhankelijk van weersom- standigheden en omstandigheden op het werk. De werkzaamheden kunnen langer duren of eerder afgerond wor den. Wijzigingen in de duur van de afsluitingen worden zo snel mogelijk op deze website vermeld. Tenzij anders vermeld, is nadere in formatie over de werkzaamheden te verkrijgen bij de Irado, via telefoon- nummer 010 - 262 1000. Regionale verkeersinformatie is te verkrijgen via www.bereikbareregiorotterdam.nl. De actuele tijdelijke wegafsluitingen zijn de volgende: Burgemeester van Haarenlaan/ P.J.Troelstralaan In oktober 2008 is de aannemer ge- start met de reconstructie van de I Burgemeester van Haarenlaan vanaf de oostzijde van de P.J. Troelstralaan tot de Vlaardingerdijk, ter hoogte van het metrotrace. De huidige vier rijstroken worden teruggebracht naar twee keer een rijstrook. Derhalve is dit weggedeelte afgesloten voor het doorgaande verkeer. Het verkeer wordt omgeleid vanaf het Nieuw- landplein via de Nieuwe Damlaan, Nieuwe Haven, de Burgemeester Knappertlaan naar de Vlaardinger dijk. v.v. Dit wordt aangegeven door middel van omleidingsborden met de letters C en W. Voor bezoekers van de Beukenhof begraafplaats en crematorium) is een aparte routing aangegeven met de letter B. De route tussen de P.J. Troelstralaan en de Van der Bruggenlaan blijft beschikbaar voor het verkeer. Echter enige ver- keershinder tijdens de reconstructie is mogelijk. Tevens is een extra inrit gemaakt vanaf het Nieuwlandplein naar de Van Limburg Stirumstraat. Strickledeweg De Strickledeweg is tussen de Vlaar- dingerweg De Brauwweg tot iets ten zuiden van de Philippusweg en een deel van de Philippusweg en de Swaneblakestraat afgesloten. Hierbij wordt een eenrichtingsregime inge- steld op de Strickledeweg van noord naar zuid om de bedrijven voor be- stemmingsverkeer alsmede de hulp- diensten bereikbaar te houden. Fietspad Hargalaan afgesloten In verband met werkzaamheden ten behoeve van de bouw van het nieuwe Vlietland Ziekenhuis zal het fietspad op de Hargalaan vanaf donderdag 28 augustus worden afgesloten tussen de Olympiaweg en de Nieuwe Dam laan. Ter plaatse is met borden een omleidingsroute aangegeven. Deze route loopt via de Nieuwe Damlaan, Sportlaan en Olympiaweg v.v. Tram plus Overschiesestraat In week 46 is een start gemaakt met het bestraten van de promenade langs het Proveniershuis. Voetgan- gers wordt aangeraden om via het Stadserf te lopen. De trambaan die tevens toegang geeft tot de parkeergarage van het Stads kantoor is afgesloten voor alle ver keer met uitzondering van trams. De parkeergarage is te bereiken via de Emmastraat. Korte Singelstraat Vanaf 17 november 2008 is de Korte Singelstraat bij de Broersvest voor twee werkdagen afgesloten. Het wegdek zal ter plaatse worden verwijderd en de ondergrond geega- liseerd. Hierna wordt het wegdek opnieuw aangebracht en gevoegd. Er is een omleiding ingesteld via de Singel. Hargalaan In week 44 zal worden begonnen met het omleggen van de rijstroken van de Hargalaan. De twee bestaan- de stroken vanuit Vlaardingen zullen worden afgesloten. Het verkeer zal worden geleid over de rijstroken die momenteel geleden voor het verkeer in de richting van Vlaardingen. De rijstrook vanaf de Nieuwe Damlaan in de richting van het Novotel, zal worden teruggebracht naar 1 rij strook. Het verkeer zal worden geleid via een tijdelijk aangelegde rijstrook. Tengevolge van het wijzigen van het profiel van de rijbaan kan ernstige verkeershinder ontstaan. Automobi- listen die als bestemming Schiedam Centrum hebben wordt aangeraden de afslag Schiedam Centrum te ne- men of gebruik te maken van de oos- telijk toegangsweg naar Schiedam, namelijk de afrit op de A 4. Boterstraat Op zondag 23 november wordt de aansluiting van de Boterstraat op de Broersvest gemaakt. In verband hiermee is er geen ver keer mogelijk tussen de Broersvest en de Boterstraat.v.v. Het verkeer wordt omgeleid via o.a. de Nieuwe Haven en de Burgemees ter Honnerlage Gretelaan. Emmastraat Op maandag 17 november is in ver band met takelwerkzaamheden de Emmastraat ter hoogte van de Singel afgesloten. De parkeergarage is tot 09.00 uur bereikbaar. Nadien is alien het uitrijden mogelijk. Het wijkoverleg van de wijk Centrum zal plaatsvinden op: Datum: Dinsdag 25 november 2008 Locatie: Grote Kerk, Lange Kerkstraat, ingang tuinzijde Aanvang: 20.00 uur Besproken wordt o.a.: - toelichting stand van zaken beheer openbare ruimte (BOR) door clustermanager mw. Lydia Buist - investering sociale infrastructuur (onder voorbehoud) - het verslag van de vorige vergadering, kredietover- zicht, nieuwe aanvragen. Voor informatie kunt u terecht bij de wijkprocesmana- ger, dhr. Hiiseyin Kalyoncu, tel. 010-2191031 of e-mail: h.kalyoncu@schiedam.nl Voor het bijwonen van de vergadering kunt u zich aan- melden bij het secretariaat van de afdeling Wijkontwik- keling: telefoon 010-2191023. 19 november 2008 nummer 46 Paginn 2 Colofon Stadskantoor Tel.: (010) 246 55 55 Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatiehummer stadswinkel: (010) 246 54 57 Gemeentelijk Informatiepunt Stadswinkel, Stadserf 1 Tel.: (010) 246 53 04 Postadres Postbus 1501 j 3100 EA Schiedam Eindredactie Gemeente Schiedam

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 5