Mooi sprookje in De Teerstoof THE DUTCH EAGLES Vx Stadsgehoorzaal T Vlaardingen m Nominatie Gorzenkerk voor Rationale erfgoedprijs Muzikale herinneringen in Top of the World Open Huis Stedelijk HOTEL CALIFOR Mariska van Kolck brengt ode aan Karen Carpenter V/ maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen 'Siaak en de bonenstaak' Hoofdprijs: 100.000 euro Kort SCHIEDAM - Het Stedelijk Gymnasium is ingrijpend verbouwd en geheel gereno- veerd. Reden voor een fan- tastisch feest dat van 24 tot 28 november duurt. Een 1001 nacht benefiet voor Senegal, raketten maken, debatteren, ouderwets foto's maken, gamen, toneel, DNA- profielen maken en pokeren, het gebeurt allemaal in de openingsweek van het Ste delijk Gymnasium. De week wordt afgesloten met een feestelijke opening op vrijdag 28 november. Op die dag lopen alle leerlin- gen langs de oude gebouwen van de school in Schiedam. Beginnend bij het oude ar- chief naast de Sint-Janskerk, waar de school al sinds 1346 stond. Daarna langs de muziek- school op de Lange Nieuw- straat, het gebouw van Schravenlant en dan naar de Valeriusstraat. 's Middags wordt een dis- cussie gevoerd tussen bij de bouw betrokkenen. Leerlingen, docenten, de ar chitect en inrichters zullen hun eigen visie geven op het nieuwe gebouw. Ook zal het kunstwerk van Fre Ilgen nog eens in het zonnetje gezet worden. Op zaterdag is er open huis van 11.00 - 13.00 uur. SCHIEDAM - Theater De Win ter speelt zondag 30 novem ber 'Sjaak en de bonenstaak' voor iedereen van 4 jaar en ouder. John de Winter is vaste gast in Jeugdtheater De Teerstoof met zijn fan- tasievolle en mooie voor- stellingen. In het dorp waar Sjaak en zijn vader wonen, valt al jaren geen druppel regen meer. Er staat geen zuchtje wind en de aarde is kurkdroog. Als zelfs de koe geen melk meer geeft, stuurt Sjaak's vader hem naar de markt om de koe te verko- pen. Sjaak ruilt de koe voor een zak toverbonen... Als hij thuiskomt is vader boos: to verbonen bestaan helemaal niet! 's Nachts besluit Sjaak de bonen toch te planten, en... er groeit een bonen staak tot ver in de wolken! Sjaak begint te klimmen... 'Sjaak en de bonenstaak' speelt zich letterlijk af tus sen heme] en aarde. De vier elementen wind, water, aar de en vuur worden verras- send in beeld gebracht. Met een prachtige vormgeving en de sfeervolle muziek van Rene Aubrey. Voorafgaand aan de voorstelling wordt er voor kinderen een workshop toneel georganiseerd. Een leuke kennismaking met de lessen op de Jeugdthea- terschool. In januari starten er twee korte cursussen voor kinderen uit groep 3-4 en voor volwassenen. Opgeven voor de workshop kan bij het reserveren voor de voorstelling. Sjaak en de bonenstaak is te zien op zondag 30 november vanaf 14.30 uur (workshop 13.30 uur) in De Teerstoof, Nieuwstraat 12. Toegang: kinderen 4,50 volwassenen 5,50 Reserveren via de VW Schiedam (010) 473 30 00 vw.schiedam@kabelfoon.nl SCHIEDAM - De Heilig Hart- kerk in de Gorzen behoort tot de zes genomineerden voor de landelijke VSB- prijsvraag 'Erfgoed op eigen benen'. Deze prijs- vraag, met als hoofdprijs 100.000, is bestemd voor religieuze gebouwen die door een extra of een nieuwe bestemming een duurzame publieke functie kunnen krijgen. Zo kunnen ook in deze tijd de meest bijzondere kerkgebouwen behouden blijven. De prijsvraag is uitgeschre- ven in het kader van 2008: Het Jaar van het Religieus Erfgoed. De prijsvraag komt voor de Gorzenkerk precies op tijd want in december wordt een maandenlange restau- ratie van het kerkgebouw, de toren en de pastorie af gesloten. Het oersterke, monumentale gebouw kan er weer een aantal decen- nia tegenaan en de kerk wil aansluitend door met een volgende grote klus: het maatschappelijk benutten van de grote ruimte onder het kerkgebouw. De Stichting Vrienden van de Heilig Hartkerk heeft daarom een plan in- gediend voor de ontwik- keling van het souterrain onder de kerk, ook wel 'de grootste kelderruimte van Schiedam' genoemd. Vroeger werd het souter rain gebruikt als onderdak voor een dansschool, een creche, technische school en poppodium. BACK TO DONDERDAG 4 DECEMBER 2008 20.15 UUR WWW.STADSGEHOORZAAL.nl I TELEFOON 010 43 40 500 Mariska van Kolck, bekend van musicals en als televisiepresentatrice, gaat voor het eerst solo het toneel op met de muzikale ode aan Karen Carpenter, de vrouwelijke helft van The Carpenters. In een theaterconcert ko- men alle grote hits uit The Carpenters Song- book voorbij. Top of the World is te zien op 12 december in de Stadsgehoorzaal Vlaardingen en op 19 december in Theater aan de Schie. Top of the World is een bijzonder theater- concert, waarin Mariska van Kolck muzikale herinneringen ophaalt aan haar idool Karen Carpenter (1950-1983), de vrouwelijke helft van het illustere duo The Carpenters. Karen en haar broer Richard waren goed voor zes- tien top-20 hits in Amerika, drie Grammy's en meer dan 100 miljoen verkochte albums. Vanaf het eerste succes, het door Burt Ba- charach geschreven 'Close To You', was Ka ren Carpenter de sweetheart van Amerika en een groot gedeelte van de rest van de wereld. Maar het succes eiste zijn tol: ze viel ten prooi aan anorexia nervosa. Therapie leek uitkomst te brengen, maar door de plotselinge gewichtstoename begaf haar hart het. Ze was pas 32 jaar. Na vele rollen in musicals en een succesvolle carriere als televisiepre sentatrice in Nederland en Duits- land, gaat eindelijk Mariska's grote wens in vervulling: een solotournee en een persoonlijke ode aan Karen Carpenter. Mariska zegt hierover: "Ik wilde zangeres worden, zoals Karen Carpenter. Bovendien ver- toont mijn leven opmerkelijk veel overeenkomsten met dat van Karen. Net als zij leed ik aan een eetpro- bleem. Haar stem is niet te evena- ren, maar onze levens lopen parallel aan elkaar." Mariska van Kolck vertelt het ver- haal van Karen Carpenter en zingt, begeleid door een topband onder lei- ding van haar broer Gerbrand, een keuze uit het fantastische Carpen ters Songbook met bekende grote hits, prachtige evergreens en on- vergetelijke popsongs van de Beatles, Beach Boys, de Mama's and Papa's en Burt Bacha- rach. Liedjes waarmee Karen Carpenter zich in miljoenen harten nestelde en waarvan de teksten vaak op haar echte leven geschreven lijken te zijn. Reserveren WORLD iet de hits van The Carl woensdaq 26 november 2008 - XQ85 Sjaak moet een koe naar de markt brengen. Hij ruilt hem voor toverbonen! Begin december komt een jury, geleid door mr. Frank Visser, de plannen voor het souterrain zelf bekijken. DE EG ELS PRESENTEREN: Kaarten voor de voorstelling op vrijdag 12 december 2008 in de stadsgehoorzaal Vlaardingen zijn verkrijgbaar aan de kassa, geopend van dinsdag tot en met zaterdag tussen 12.00 uur en 15.00 uur, telefonisch via (010) 434 05 00 of via www.stadsgehoorzaal.nl. Reserveren voor de voorstelling op vrijdag 19 december 2008 in Theater aan de Schie kan via de kassa, geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 - 16.00 uur. Telefonisch reserveren is op deze tijden mogelijk via (010) 2 467 467. Of via www.theateraandeschie.nl. Kijk voor meer informatie op www. theateraandeschie.nl of www.stadsgehoorzaal.nl. TOP Of THE

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 12