0 0 0 Tijdige signalering Alzheimer van belang ww\ 17 IS3WI1 WBf Kerst 2008: alles kan en alles mag U if 5 minuten boom GEZOND BEKEKEN BENT U AL VOORBEREID OP DE FEESTDAGEN? Op het qebied van de Kersttrends voor dit jaar is duidelijk te merken dat, eigenlijk heel cliche, 'alles kan en alles mag'. Maar dat is ook niet verwonderlijk in een land met 'zoveel mensen, zoveel wensen'. Ge- lukkig worden we niet helemaal aan ons lot overgelaten. Er zijn wel verschillende stijlen waaruit we kunnen kiezen. I'm dreaming of a White Christmas. Met dit lied is de Kerst pas echt begonnen. En dat kunnen we dan letterlijk nemen, want wit is een van de kleuren die dit jaar de Kerst domineert. Wit heeft van nature een rustige uitstraling en dat is het sleutelwoord van de- ze trend. Wit glanzende kerstballen gecom- bineerd met zilver of een andere kalme kleur geven de boom een mooie uitstraling. Kitsch Daar lijnrecht tegenover staat de Extrava- gante Kerst, die na twee kerstjaren ook dit jaar nog steeds mag. Knalroze veren, paar- se pauwen, mint groene vogeltjes, glitters, glimmende stoffen, rock-'n-roll engeltjes, noem maar het maar op, niet is te gek voor deze stijl! Als het maar kitsch is. Hoewel het vaak voor sommigen toch lastig componeren is. Boerenbont Vind je wit iets te rustig en het extravagan- te 'too much', dan is er ook een hele trendy middenweg, namelijk de boerenbontballen, het super hippe Delfts Blauw, gecombineerd met versieringen met Scandinavische mo- tiefjes. In het kader van 'de nieuwe truttig- En in het kader van de financieel mindere tijden mogen ook dit jaar de kersttrends van de afgelopen twee jaar nog een rondje mee. Thema's als 'klassiek', 'natuurlijk' en 'bling bling' blijven terugkomen. Voor de bling bling-stijl geldt: Zilver, goud, koper en na tuurlijk glimmertjes. De natuurlijke stijl: gebruik van natuurlijke materialen, zoals hout, mos en berk. Bladeren en takken kun nen versierd worden met subtiele lampjes en uiteraard passen hier de natuurlijke kleuren het beste bij, zoals terra, zand en mosgroene kleuren. Dus haal die spullen maar gewoon weer uit het schuurtje. Het wordt lastig kiezen met al deze leuke stijlen, die ook nog eens met elkaar gecom bineerd kunnen worden. Maar zeker is dat veel mensen dit jaar met zoveel keuze een persoonlijke boom zullen hebben in de stijl die het beste bij hen past. heid' zijn deze items helemaal in. Ook zelf geborduurde kerstboomdecoraties of gevilte engeltjes kunnen hierin niet achterblijven. Hergebruik Een grappig nieuwtje dit jaar is de 5 minuten boom, die zeker de gemaksmens zal bevallen. Het is een kunstboom die in 5 minuten staat. Deze boom hoeft namelijk niet meer te worden uitgevouwen. Dat scheelt aardig wat tijd, aangezien het modefleren van de kunstboom meestal een hele klus is. Meer informatie over de 5 minuten boom is te vinden op: www.kerstwinkel.nl. Op dit moment is de ziekte van Alzheimer (een vorm van demen- tie) nog niet te gene- zen. Maar met de juiste begeleiding en behan- deling zijn de gevolgen van de ziekte wel een tijdje te vertragen. Veel mensen denken dat Alzheimer een ouder- domsziekte is waar niets aan te doen valt. Terwijl er wel degelijk mogelijk- heden zijn die de symp- tomen van de ziekte bij een deel van de patien- ten enigszins kunnen af- remmen. Het symptoom waaraan je Alzheimer kunt herken- nen, is een grote mate van vergeetachtigheid. lemand vergeet bijvoor- beeld iets wat net ge- zegd, gebeurd of gedaan is. Vergeten waar men geweest is, moeite heb ben met afspraken maken, problemen met handelingen en verande- ringen in het karakter zijn andere symptomen. Be- staat het vermoeden dat er sprake is van Alzhei mer, dan is het raadzaam een huisarts of geheu- genpoli te raadplegen. De ziekte van Alzheimer begint veelal vanaf het 65e jaar, maar ook een vroeger begin is geen uit- zondering. Aanvankelijk wordt de ziekte meestal niet opgemerkt, omdat de ontwikkeling ervan doorgaans heel geleide- lijk gaat. Door een vroege diag nose van Alzheimer kun nen de symptomen die de ziekte met zich mee- brengt soms wel ver- traagd worden. Hoe eer- der een patient er bij is, hoe beter. Een vroege diagnose kan de patient en de naaste omgeving helpen om zich beter op de toekomstige gevolgen voor te bereiden. Daar- naast kan met de juiste begeleiding en behande- ling worden begonnen. Zo'n behandeling be- staat uit verschillende maatregelen, bijvoor- beeld dagbehandeling, ergotherapie en gedrags- therapie. Afhankelijk van de patient wordt een be- handelplan opgesteld. Dit kan ertoe leiden dat de patient langer zelf- standig kan blijven wo- nen op zo'n manier dat de mantelzorger de zorg- last kan dragen. Een be- langrijk onderdeel van de behandeling is eventueel het innemen van medicij- nen. Wat doen medicijnen? Onze hersenen hebben een sturende taak, die ze alleen kunnen uitvoeren als hersendelen met el kaar in contact staan. Voor dit contact zijn be- paalde 'boodschapper- stoffen' nodig (de zoge- naamde neurotransmit ters). Bij een tekort aan deze boodschapperstof- fen ontstaan er proble men met functies zoals denken, begrijpen en herinneren. Medicijnen kunnen de hoeveelheid boodschapperstoffen in de hersenen verhogen en daardoor het contact tussen de hersencellen verbeteren. Deze medi cijnen slaan niet bij ieder- een aan. Wilt u meer informatie over begeleidings- en be- handelingsmogelijkhe- den zoals medicijnge- bruik? Bespreek dit dan met de huisarts of speci alist of kijk op www.rem-alzheimer.nl. Haal dan uw speciale outfit uit de kast en kom een avond beleven vol maf plezier en dolle Kerstelfjes. Tevens wordt u vermaakt door "Sandy Claw: Wat dit ons allemaal brengt kunnen wij u zelfs niet vertellen, maar laat u verrassen door het pakhuis van "Sandy Claus" en de Kerstelfjes. Onze Kerstarrangementen Het Vroege Maffe Kerstarrangement Een 4-gangen diner h la carte (excl. drank) Tijd: 14:30 - 18:30 uur Prijs €49,50p.p. (Kinderen t/m 11 jaar 50% korting) Het Late Maffe Kerstarrangement Een 5-gangen diner a la carte (excl. drank) Tijd: 19:30 - 24:00 uur Prijs 59,50 p.p. Onze Kerstarrangementen zijn exdusief drank en hebben een vaste begin- en eindtijd. HEX IflFSff irS TAKROT OESlftHI KIJK VOOR MEEF e

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27