Betere begeleiding bij werk, inkomen en zorg Disco classicsfeest en afterparty Kunstenaars gaan de tweestrijd aan Auto tegen paal door plotseling gladde weg Hulp bij het maken van Sint- of Kerstcadeaus Beestenboel maasstad Regio weekbladen ammmm Ketenwerkmap instrument van een-loket-gedachte waterweg - De wethoud- ers Sociale Zaken van de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis presenteren op donderdag 27 november samen met de vestigingsmanager van het CWI/UWV op ludieke wijze de eerste Ketenwerkmap. De feestelijke bijeenkomst vindt plaats van 11.00- 12.30 uur op het Werkplein in Schiedam, Stationsplein 79- De Ketenwerkmap is tot stand gekomen na een in- tensieve samenwerking tussen het CWI/UWV en de gemeenten Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. De map is een van de prak- tische instrumenten van de 'een-loket-gedachte' van de keten, en bedoeld om mensen te begeleiden ti- jdens hun traject. De werkmap helpt clienten van het CWI/UWV en van de gemeenten gestructu- reerd te zoeken naar werk, en biedt daarnaast informa- tie over inkomen en zorg. De Ketenwerkmap is een uitgebreidere variant van de werkmap die clienten van het CWI/UWV tot nu toe kregen. In de map is nu 00k al- gemene gemeentelijke informatie te vinden en specifieke informatie over de gemeenten Maassluis, Schiedam en Vlaardingen, over werk maar 00k over nieuwe onderwerpen zoals inkomen en zorg. De drie gemeenten hebben alle drie hun 'eigen' map. Zo heeft de client de informatie op maat. Het is de bedoeling dat meerdere gemeenten dit initiatief volgen. CWI/UWV en de gemeen ten hebben deze eerste Ke tenwerkmap ontwikkeld voor laagopgeleide en laag- geletterde clienten. De teksten in de werkmap voldoen aan het keurmerk 'Gewone Taal'. Over de vorm van een Ketenwerk map voor middelbaar- en hogeropgeleiden wordt nog nagedacht. WATERWEG - Nino is een gecas- treerde kater van ongeveer 4 jaar oud. Hij is als zwerver- tje bij ons gekomen en was in het begin redelijk pittig. Eenmaal gewend houdt Ni no erg van kroelen en komt zelfs gezellig op schoot zit- ten. Wei heeft hij nog steeds een eigen willetje en laat hij het duidelijk merken als iets niet naar zijn zin gaat. Nino kan beter zonder andere huisdieren of kleine kinde- ren geplaatst worden. Komt u eens kennismaken? Meer informatie over Nino en andere dieren uithetasiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater- dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-4345335. VLAARDINGEN - De popu- laire disco classics versie van 'Back In Time' vindt aanstaande zaterdag weer plaats in de Lijnbaanhal in Vlaardingen. Met onder andere Kev in Brouwer achter de draaitafels en Marscha met de microfoon wordt het weer een leuke avond. De afterparty vindt plaats in discotheek Kathedraal. Net als de laatste edities was 00k dit feest snel uit verkocht. Om toch aan de vraag te kunnen voldoen heeft WN Events een extra feest inge- pland op dezelfde avond in de Kathedraal. Dit begint om 21.00 uur en dient tevens als afterparty van de Lijnbaanhal. De art- iesten uit de Lijnbaanhal komen na afloop 00k op- treden in de Kathedraal. De kaarten hiervoor zijn 5 euro en verkrijgbaar bij Cafe Li- jndraaier, Club Fit en Cafe Het Dorstige Hert. Op de vrijdag voor het feest, 28 november, is een kids disco georganiseerd. Het belooft een groots kinder- feest met onder andere een groot luchtkussen te wor den en is gehost door Kevin Brouwer. Kinderen tot en met 12 jaar zijn vanaf 18.00 uur wel- kom in de Lijnbaanhal. De avond duurt tot 21.30 uur. De entree is 3 euro in de voorverkoop bij onder andere Cafe Lijndraaier en Club Fit. Aan de deur kosten de kaarten 4 euro. Ouders, begeleiders of ver- zorgers zijn heel de avond gratis. door Frank Willemse SCHIEDAM - Het is een uitdag- ing; breng twee kunstenaars samen met de opdracht een gezamenlijk kunstwerk te maken. 'Twee(2)strijd voor 12' heet de tentoonstelling in Pand Paulus waar de 'gesa- mpt kunstwerke' van 24 meest regionale kunstenaars tot half december te zien zi jn. Erna gaat de expositie door naar Den Haag (studio Pulchri) en naar China. Het idee van de duo's is afkomstig van Ron Weijers, bestuurslid van Stichting Kunst Werkt. De Schiedam- mer is zelf beeldend kun- stenaar en bedacht hoe het werkt om twee solisten sa men te brengen. Twaalf duo's waarvan de ene helft lid is van Kunst Werkt en de ander Zet twee kunstenaars bij elkaar en kijk wat er gebeurt: ontstaat er een match of wordt het ruzie? een erkend landelijk kunste- naar is. Of buitenlanders uit New York -Joe Davis en Easton Davy-. Hoe werkt dat? Wordt dat strijd of juist een liefdevolle samenwerk ing. Het resultaat zijn twaalf grote schilderijen, allemaal anders. Soms collages en veel gemendetechnjeken. De kijker probeert uit te vogelen wat van wie is? Is die penseelstreek niet typisch voor die kunstenaar en helpt de techniek van pa pier mache het werk van de fijnschilder? Is er chemie of liep het uit op ruzie? Een Schiedamse kunstenaar (Gootjes) wilde niet gekop- peld worden, de anderen accepteerden de gedwon- gen opdracht. Meestal ging dat goed. Zoals Schiedam- mer Peter Zandvliet met de stoere viking uit IJsland Didrik Jon Kristofersson; een illustratief lijnspel met occulte ondertoon. Of de sa menwerking tussen Karin de Visser met kleuren en Menno Smits die met draad- staal diepte in haar schil- derij maakte. Waren er geen moeizame relaties? Ja, een gewaagde match was die tussen de twee Schiedamse schilders Jacques Tange en Adrianus van Otterloo. Met overeen- komsten, beide een galer- ie aan de Lange Haven en beide met hetzelfde heldere, primaire kleurenpalet. Maar toch zo anders. Tange figuratief en Van Ot terloo abstract. De een in olieverf, de ander met acryl. Op de opening doen beide kunstenaars luchtig over de samenwerking, maar hun werk vloeit niet in elkaar over. Ondanks dat Van Ot terloo de lijst in Tange's stijl heeft beschilderd. Dit werk toont twee schilderijen. Los van elkaar. Tijdens de druk bezochte opening schilderden alle deelnemers 00k nog samen een complete wand in Pand Paulus, als aandenken. Vlaardings Boekbeeld 2' 'Vlaardingen in kleur' is alweer de achtste publicatie in boekvorm van Frans Assenberg. Uit de collectie briefkaarten van het stadsarchief maakte Assenberg een selectie van 125 gekleurde opnames. De meeste hiervan zijn in de loop der vele jaren al eerder gepubliceerd in overzichtsboeken, echter ging het hier- bij altijd om zwart- wit publicaties. Het idee van Frans voor een overzicht in kleur is dan 00k even simpel als uniek. 'Waarom eigenlijk geen kleurenpublicatie', vroeg hij zich af. Uiteraard maakt hij van de gelegenheid gebruik om 00k minder bekende briefkaarten in het boek op te nemen, waar- door het boek behalve tot herkenning 00k aanleiding tot ont- dekking biedt. 'Vlaardingen in kleur' geeft een beeld van de stad en zijn bedrijvigheid in de eerste jaren van de vorige eeuw met de oude stad, de bedrijvigheid in de straten en op het water, waar de visserij het beeld nog bepaald. Een zoet geromanti- seerd beeld wellicht in een Jugendstil vormgeving die naad- loos aansluit bij de tijd van toen, maar toch heel modern en hedendaags is. Met vriendelijke korte beschrijfvinkjes geeft Frans Assenberg net die informatie die vroeger op de briefkaarten ontbrak. Bovendien weet Frans met zijn teksten verschillende bruggetjes naar de dag van vandaag te leggen. Dat wat er nog staat zou vooral behouden moeten blijven na de ongebreidelde stedelijke sloopdrift van de afgelopen 50 jaar. Vlaardingen in kleur beperkt zich strikt tot het echte Vlaard- ingse van toen. Ambacht komt slechts met een enkele pan- oramafoto vanaf de molen in beeld en het boek sluit dan 00k met de tol aan de Emaus. "Vlaardingen in kleur' is een uitgave van de Historische Vereniging Vlaardingen, werd prachtig afgeleverd door drukkerij Stout grafische vormgeving en is in de boekhandel te koop voor 19,95. Maasstad Weekbladen verloot onder lezers enkele exemplar- en van het boek 'Vlaardingen in kleur'. Om in aanmerking te komen stuur een e-mail naar s.schaper@maasstad.nl of een briefkaart naar Maasstad Weekbladen, t.a.v. Stella Schaper, Postbus 1162, 3000 BD Rotterdam. Vergeet niet naam en adres te vermelden en de titel van het boek. SCHIEDAM - In de werkplaats van Stichting Eigen Werk kunnen belangstellenden zelf aan de slag om een kado te maken voor Sinterklaas of Kerst. Onder professionele begelei ding kan er iets geboetseerd worden van klei en in de ov en gebakken worden. Ook andere ideetjes kunnen met hulp en begeleiding van Eigen Werk uitgewerkt wor den. En zelfs over surprises en gedichten wordt meege- dacht. Meer informatie is te verkrijgen via nummer 426 35 69. woensdag 26 november 2008 - WX91 'Back in Time' discofeest van zaterdag is uitverkocht, maar er zijn wel kaarten voor het extra feest (de afterparty) op zaterdag en de kinderdisco op vrijdag. DOOR PIETER KORNELIS VAN EBSCHEUTEN LEZERSACTIE Op de 's-Gravelandseweg is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur een auto in een slip geraakt en uiteindelijk tot stilstand gekomen tegen een lantaarnpaal. Foto: Sven van Beek

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 49