Sportgala verhuist naar theater 'Zware parkoers nog selectiever' 3 Zwemmers ZVVIaardingen gaan voor de hoofdklasse Waterpoloers huldigen 'gouden' Danielle de Bruijn Sparta-NAC HWC verslaat hekkensluiter Blessures HWC Open Helderse Winst uit handen Deltasport even zonder Verbeek Kampioen ttv Holy promoveert 2e winst kvv Ridderhof 2e winst voor ssc Harga Punt tegen titelkandidaat maasstad Waterweg/Sportjournaal weekbladen Genomineerde sporters, teams en vrijwilligers bekend VLAARDINGEN - VFC beloont haar pupillen en junioren die zaterdags ook in actie komen als clubscheidsrechter. Naast een scheidsrechtersoutfit en de begeleiding door ervaren fluitisten, wordt deze club- vrijwilligers wat extra's aan- gebonden. VFC gaat zondag met hen naar de eredivisie- wedstrijd Sparta-NAC. 2e plaats staat trof zondag hekkensluiter Westlandia 3 maar had meer moeite dan verwacht met deze tegen- stander. Na een rommelig begin met veel balverlies aan beide zijden, domineerde HWC het spel, 2-6. Daarna lieten de Vlaardingsen te- genstander Westlandia toch weer in de wedstrijd komen, 9-10. De wedstrijd werd ver- volgens ontsierd door vele gele kaarten en tijdstraf- fen aan beide kanten. HWC stond op een gegeven mo ment maar met 3 vrouwen in het veld. Dit tastte de con- centratie van de ploeg danig aan maar niet zo erg dat niet naar - een overwinning ge- bald kon worden, 17-21. VLAARDINGEN - De mannen- ploeg van HWC wordt door blessures geteisterd. De handballers missen 3 basis- spelers en in de wedstrijd tegen Hercules 3 kwam daar ook midopbouwer Jack Odijk nog bij. Na 4 over- winningen op rij kregen de Vlaardingers hierdoor een zware dobber aan Hercules. Vooral in de 2e helft moest het de Hagenezen voorrang verlenen. Bij 22-17 was het nog wel 2x HWC dat scoorde maar hierna zat alles tegen voor de Vlaardingse ploeg: een gemiste 7 meter worp en kans op kans die niet meer benut werden. Hercules bleef wel scoren en nam zo definitief afstand, 27-19. SCHIEDAM - 5 judoka's van SI Schiedam hebben een me- daille behaald bij de 3ie in ternational Open Helderse kampioenschappen. Bij de jeugd was er een 2e plaats voor Fabienne Schalker en waren er derde plaatsen voor Givan Schalker en Ruby Ba- nen. Bij de meiden tot 15 jaar werden 2 prijzen gewonnen. Natasja Bastein (tot 48 kg) werd 2e en Nicole Garcia- Rios (tot 52 kg) 3e. VLAARDINGEN - Spelen met een voorsprong is Spirit niet ge geven. Aan het begin van de 2e helft stond er zaterdag in het duel tegen Thor nog een 5-10 voorsprong op het sco- rebord. Ogenschijnlijk was dat een comfortabele marge maar toen Thor de juiste aanvalsstrategie had gevon- den moest Spirit zowel aan- vallend als verdedigend het antwoord schuldig blijven. Er slopen steeds meer fouten in het spel. Thor veerde juist helemaal op, scoorde aan de lopende band en gaf Spirit alsnog klop, 14-11. SCHIEDAM - De Gemeente Schiedam huldigt jaarlijks haar sportkampioenen. De laatste jaren gebeurde dat steevast in sporthal Groenoord maar door te- ruglopende belangstelling is de kampioenenhuldiging dit jaar verhuisd naar de foyer van Theater aan de Schie. Los van de knussere omgeving is het hier ook mogelijk met een beperkter budget een showprogram- ma te presenteren. Vrijdag 28 September wordt het ga la vanaf 20.15 uur geopend met woordjes van presenta- tor Jan Pieterse, wethouder Daskalakis en de nieuwe DSR-directeur Zelika Udo- vicic. Na het huldigen van de verschillende kampioe- nen worden om 22.00 uur de gemeentelijke sport- prijzen uitgereikt. Vorige week werden de verschil lende genomineerden voor deze titels bekendgemaakt door een jury die bestaat uit mensen van Radio Schiedam, de sportraad en Schiedamse ambtenaren. Kanshebbers bij de teams zijn de G-voetballers van HBSS, de basketbalvrou- wen van Juventus en de voetballers van WK. Bij de individuele sporters werden dammer Ron Heusdens, ju- doka Dogan Tekin en bow ler Roel Mol genomineerd. Voor de titel 'Talent van het jaar' staan judoka Amber van der Hoff, multi-spor- ter Luke Verburg en bow ler Bianca Wiekeraad op de shortlist. Ook de 'Sportvrij- williger van het jaar' wordt vrijdag bekend gemaakt. Voor die titel strijden Pe ter Broekhof van de Schie damse scheidsrechtersver- eniging, Henk Kuiper van Ped's Sports Centre en de vrijwilligers van handbal- vereniging DWS nog. Het galaprogramma wordt on- der meer opgeluisterd met een optreden van absurdis- tische cabaretier Eric Rol ler en na afloop is er disco met dj Kevin Brouwer. Toe- gangskaarten zijn te ver- krijgen via sport@schie- dam.nl of 010-2082323. Veldrijden bij metrostation Vijfsluizen SCHIEDAM - De veldrit die wie- lervereniging De Coureur jaarlijks organiseert, wordt zaterdag 29 november voor de 2e maal gehouden in de groenstrook tussen bedrij- venpark Vijfsluizen en het gelijknamige metrostation. Vorig jaar trok de wedstrijd die deel uitmaakt van de Zuid-Hollandse veldritcom- petitie, meteen veel deel- nemers en de verwachting is dat ook dit jaar weer veel wielrenners de wedstrijd weten te vinden. Om het parkoers dat door de hui- dige weersomstandigheden al loodzwaar zal zijn, nog selectiever te maken is de te fietsen ronde iets aangepast. De organisatoren hebben meer hoogteverschil in het traject opgenomen. De jeugd bijt zaterdag om 11.00 uur het spits af. Om 12.00 uur start de B-klasse veldrit en 1 minuut later gaan de vrou wen op pad door het terrein nabij de start/finishlokatie voor BMW-dealer Kalfsbeek. Om 13.00 uur is het tijd voor de A-klasse en een uur later gaan de ATB-rijders het veld in. In de wedstrijden die ook meteen de clubkampioen- schappen voor De Coureur vormen, starten onder meer de Schiedammers Kevin de Vette, Martin Nieuwstraten, Henk Vos en Tom, Suzanne en Lisette Steens. Sportflitsen VOETBAL - Deltasport moet het korte tijd doen zonder trainer Robert Verbeek die zijn nekhernia laat opereren. Assistent- trainer Ben Riiter en keepertrainer Rene van Antwerpen ne- men de honneurs waar. Verbeek nam zaterdag tijdelijk af- scheid met bekerwinst op Kamerik. In een slechte wedstrijd had Deltasport onnodig veel moeite met deze 3e klasser die men in de slotfase toch nog over de knie kreeg, 3-1. Del tasport staat hiermee de 4e ronde van de KNVB-beker. TAFELTENNIS - De tafeltennissers van ttv Holy speelden vrijdag tegen nummer 2 TOGB. Deze tegenstander kwam er niet aan te pas. Holy boekte de grootst mogelijke winst, 10-0 waar- door de Vlaardingers niet meer in te halen zijn door de con- currentie en met nog 1 wedstrijd te gaan het kampioenschap en de promotie naar de 4e klasse vierden. KORFBAL - Na de winst van een week eerder op PSV reisden de korfballers van kvv Ridderhof zondag met zelfvertrouwen naar OZC. Hoewel scherp aanvallend en geconcentreerd verdedigend kwamen de Vlaardingers nauwelijks tot scoren. Toch nam KW een comfortabele voorsprong (louter scores van de gebroeders Van der Graaf) en verdedigde deze na rust door doelpunten precies op de juiste momenten, 11-14. KORFBAL - De korfballers van ssc Harga boekten zaterdag een solide winst op de jonge ploeg van't Capproen, 11-19. Pas in de 2e helft nam Harga afstand. De kansen werden beter be nut en't Capproen kon het hoge tempo niet meer volhouden. De Schiedammers bleven daarentegen tot het laatst scherp en liepen verder uit door een goed verzorgd afstandschot in beide vakken. Harga speelt zondag tegen Dubbel Zes'66. KORFBAL - De korfballers van ODI speelden zaterdag tegen ti telkandidaat Atlas. De Schiedammers gaven een snelle voor sprong uit handen maar wisten met veel inzet, de tegenstan der weinig ruimte gevend en in hoog tempo aansluiting te houden bij Atlas en een punt uit het vuur te slepen, 11-11. VLAARDINGEN - De zwemmers van ZVVIaardingen hebben in de 2e ronde van de lande- lijke KNZB-Acompetitie een 4e plaats in het tussenklas- sement gepakt. Deze plek geeft aan het einde van het seizoen recht op promotie- wedstrijden voor de hoofd klasse. Hoofdtrainer Mar cel Hartman was tevreden over de inzet van zijn ploeg die het opnam tegen DES en Van Vliet Barracuda. Met de estafettes werden in Den Haag 4 overwinningen ge- boekt en individueeel waren er 42 Vlaardingse medailles. Goud was er voor: Marije Dinkelberg (100 meter rug- slag en 50 meter schoolslag), Tamara van der Steen (100 meter vrije slag), Asmara Ritmeijer 200 meter wissel- slag, Timo Dinkelberg (200 meter rugslag), Bart Dun- weg (100 meter vlinderslag), Kiki Klerks (100 meter rug- slag en vlinderslag), Marco van der Stel (400 meter vrije slag), Kimberley Albers (200 meter vrije slag), Paul Brink- man (100 meter vlinderslag en 200 meter vrijeslag), Na dya Putter (100 meter vlin derslag) en Nathalie van der Hoeve (400 meter wisselslag en 50 meter schoolslag). VLAARDINGEN - De waterpolo ers vam Oxfruit/ZWlaar- dingen ontsnapten zaterdag tegen De Zijl/LGB 2 dat net als Vlaardingen hoog in de eerste klasse speelt. De Zijl had tot kort voor het einde van de laatste periode een 8- 5 voorsprong. Daarmee leek de wedstrijd gespeeld maar de alles of niets spelende Vlaardingers probeerden het toch nog. Met nog 1,59 minu- ten op de klok werd gescoord middels met een uitgespeel- de 'manmeer' en kort daarna werd het ook 8-7. Met nog 36 seconden werd het zelf gelijk en leek een puntje in de tas. Maar ZVVIaardingen kreeg meer. De Zijl verspeelde de bal en gaf daarmee nog een kans op de winst die met een wanhoopsschot werd gevon- den, 8-9. Donderdag speelt ZWlaau*. dingen een oefenwedstrijd tegen Jong Oranje en zater dag luistert Olympisch wa- terpolokampioen Danielle de Bruijn wedstrijd op te gen BZ&PC Bodegraven. De Bruijn wiens wortels in het Vlaardingse zwemmen gen, wordt 20.30 uur gehul- digd in De Kulk. Vanaf 21.00 uur spelen de waterpolo- mannen die deze avond hun topsportplan ontrollen, hu©* wedstrijd. COGX - 800S iscimsvon 8S psbznsow H3CAJ3H33W QAT22AAM woensdag 26 november 2008 - WX9: VLAARDINGEN - HWC dat op de VVK is samen met de G-voetballers van HBSS en de vrouwenbasketballers van Juve- ntus qenomineerd voor de titel 'Sportploeg van het jaar'. Archieffoto: Roger van der Kraan De nieuwe korfbalaccommodatie van kvv Ridderhof aan de Korhoenlaan in Vlaardingen- Hoiy (wat verscholen achter de nieuw gebouwde school) is zo goed als klaar. Het kunst- gras ligt er mooi bij en in de bijbehorende sporthal wordt door de korfballers al driftig getraind. Momenteel wordt gewerkt aan het inrichten van de kantine zodat 4 januari de eerste wedstrijd: kvv Ridderhof-WION gespeeld kan worden. Foto: Roger van der Kraan

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 53