Van Jeugdtheater Hofplein naar 'Oorlogswinter' lui-tflW 6 in Mw 11 Elf UMm luitr 'Dolende Zielen' in Rotterdams Centrum voor Theater Wetenschapscafe de ruimte in ROTTERDAM - 'Anne de wereld is niet mooi, maar jij kunt haar een beetje mooier kleu- ren' zong Herman van Veen jaren terug. Die Anne, doch- ter Anne van Veen, is nu 25 jaar. Afgelopen weekend ging haar eerste eigen thea- terprogramma 'Anne' in pre miere. Op vrijdag 28 novem ber is zij te zien in het Isala Theater in Capelle aan den IJssel. Vorig seizoen stond Anne van Veen al in een aantal Nederlandse theaters met een reeks inspeelvoorstel- lingen van haar eerste solo- programma 'Anne'. In 2005 was ze eerder op het toneel te zien als Karlijn in de the- aterversie van 'Jan, Jans en de Kinderen'. En in 2006 regisseerde Ruut Weissman ter gelegenheid van haar afstuderen haar eerste lied- jesprogramma, waarmee ze vier avonden in De Kleine Komedie stond. Dit theaterseizoen is haar eerste soloprogramma 'An ne' dan echt in de theaters te zien. Volgens haar im presario een 'sprankelend debuut van pure theater- persoonlijkheid'. Niet alleen haar impresario is positief, want het Deventer Dagblad schreef over haar: „Een oor- spronkelijk theatertalent in de knop die zuivere, pare- lende stem neemt niemand haar af." Ze zingt eigen en bestaand repertoire en wordt begeleid door pianist Jasper Slijder- ink. Anne van Veen is vrij dag 28 november te zien in het Isala Theater in Capelle aan den IJssel. Reserveren: 010-4586400 of www.isala- theater.nl. 1 wwv www.uitburo.nl/rotterdam buro 484 33 33 maasstad weekbladen Toneelstuk gaat over vrijplaats van verborgen verlangens ROTTERDAM - Ter gelegenheid van het twintigjarige be- staan van het Rotterdams Centrum voor Theater vroeg regisseur Paul Rot- tger Erik-Ward Geerlings om een nieuw toneelstuk te schrijven over een vrij plaats voor verborgen ver langens. Het resultaat is 'Dolende Zielen', op 6 en 7 december nog te zien in het eigen theater aan de Mathe- nesserdijk in Rotterdam. Paul Rottger studeerde in 1976 af aan de toneelschool. Een van de bekendste rollen uit zijn beginperiode was die van Michiel uit de televisie- serie 'Oorlogswinter'. Ter- wijl een nieuwe bioscoop- versie van 'Oorlogswinter' deze week verschijnt, is van Rottger op 6 en 7 decem ber 'Dolende Zielen' te zien. Rottger richtte het RCTH in 1988 op en geeft er sinds de oprichting les, regisseert en is er directeur. Onder zijn leiding heeft het RCTH zich ontwikkeld tot een bloeiend intercultureel theatercen- trum waarbinnen opleidin- gen worden verzorgd, maar 00k uiteenlopende theater- projecten, met bijbehoren- de educatieve activiteiten, worden gerealiseerd voor verschillende doelgroepen. De voorstelling 'Dolende Zielen' werd geschreven door Erik-Ward Geerlings. „De eerste keer dat ik Paul Rottger zag spelen was in de memorabele opvoering van 'Koning Lear' bij het RO Theater", vertelt hij. „Tegenover Johnny Kraaij- kamp in de titelrol speel- de Paul de rol van Edgar, de goede zoon van Graaf Gloucester." Edgar wordt verbannen en hult zich in lompen om te overleven. Ergens in een van zijn ra- zende monologen zegt Ed gar: 'Het ergste is niet het ergste zolang men nog kan zeggen dit is het ergste'." Die zin vormt volgens de schrijver een goed motto bij 'Dolende Zielen': „Die zin is me altijd bijgebleven. Het is ■een scherpe uitspraak over het lijden van de mens, het eigenlijke onderwerp van 'Dolende Zielen'." 'Dolende Zielen' is op 6 en 7 december te zien in het Rotterdams Centrum voor Theater. Prijs 25 euro (in- clusief een souper). Re serveren: 010-4775765 of www.rcth.nl. Win kaarten! Kaartje winnen? Maasstad verloot 5 keer 2 tickets. Stuur voor zaterdag een mailtje naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onder werp 'Dolende Zielen'. Ver- meld in de mail uw naam, adres en telefoonnummer. ROTTERDAM - Het Weten schapscafe gaat de ruimte in! Op maandag 1 decem ber spreekt Dr. Marc Hep- pener over 'Biologisch en fysiologisch onderzoek in de ruimte'. Heppener is Hoofd Weten- schap en Toepassingen Be- mande Ruimtevaart bij de Europese Ruimtevaartorga- nisatie ESA. Mede dankzij experimenten op het ruimte- station ISS komt men steeds meer te weten over de in- vloed van de zwaartekracht op biologische processen. Het voortschrijdend weten- schappelijk inzicht op dit terrein maakt toepassing van de resultaten mogelijk in de medische praktijk, in de biotechnologie, bij het zoeken naar leven op Mars en bij het voorbereiden van langere ruimtereizen door mensen. De bijeenkomst begint maandag om 19.30 in Cafe- restaurant DikT, Hoogstraat 110. De toegang is gratis. De Bibliotheek Rotterdam laat van 1 december tot en met 4 januari de reizende tentoon- stelling Ruimtevaart in Ne- derland zien. De feestelijke opening van deze tentoon- stelling vindt plaats vooraf- gaand aan het Wetenschaps cafe. door Vincent Wernke ROTTERDAM - Het leven van de vijftienjarige Martijn Lake- meier staat even op z'n kop. Hij speelt de hoofdrol in de verfilming van 'Oorlogs winter'. Regisseur Martin Koolhoven noemde hem al 'abnormaal getalenteerd' en 00k de eerste recensies zijn lovend over de jonge acteur. Vanaf donderdag kan heel Nederland hem in de bios- coop gaan bewonderen. Overdag op school zitten en's avonds aanschuiven bij Mat- thijs van Nieuwkerk in 'De Wereld Draait Door'. Voor Martijn Lakemeier werd dat vorige week werkelijkheid. Hij speelt de hoofdrol in de nieuwe Nederlandse speel- film 'Oorlogswinter' en heeft het daarom druk met inter views. Toch blijft de inwo- ner van Zwijndrecht nuch- ter onder alle aandacht: „Ik voel me geen filmster hoor. Ik zit de hele week gewoon op school en heb nog steeds dezelfde vrienden. Het is al- lemaal leuk, maar het heeft me niet veranderd." „Op de basisschool speelde ik de hoofdrol in de school- musical. Daarna volgde ik wat dramalessen en schreef me in bij Jeugdtheater Hof plein", vertelt hij. Nauwelijks was hij daar begonnen toen hij gevraagd werd auditie te doen voor 'Oorlogswinter'. „De eerste keer was ik al leen met nog een jongen. De tweede auditie was voor re gisseur Martin Koolhoven. Daarna bleef ik als enige over, maar ik moest nog wel audities doen met een aantal tegenspelers. Eind decem ber kreeg ik te horen dat ik het was geworden." „Natuurlijk was ik heel blij, al wist ik niet precies waar ik aan was begonnen. Iedereen wil toch een keer in een film spelen?" In 'Oorlogswinter', gebaseerd op het beroemde boek van Jan Terlouw, speelt hij de veertienjarige Michiel. Hij raakt in de laatste winter van de Tweede Wereldoor- log betrokken bij het verzet. „Een jongen in de puber- teit, tijdens de oorlog en dan maakt hij 00k nog iets bizars mee", vindt Martijn. Een groot deel van de film werd opgenomen in Litou- wen. Martijn vond het erg leukopdefilmset: „Iedereen is aan het werk, maar het is natuurlijk anders dan op een kantoor. Erg gezellig 00k. Ik had, buiten de audities, nog nooit voor de camera ge- speeld. Dat was even wen- nen, maar uiteindelijk heel gaat om te doen. Er zit 00k flink wat actie in deze film en de samenwerking met re gisseur Martin Koolhoven was heel goed. Hij heeft veel humor en duidelijk een pas- sie voor zijn werk." Martijn Lakemeier vond het vreemd om zichzelf terug te zien op het witte doek: „Vooral als je bedenkt dat mensen mij vanaf donder dag in heel Nederland in de bioscopen kunnen gaan bekijken. Ik ben benieuwd hoe mensen het vinden die mij kennen en nu ineens een andere Martijn op dat enor- me bioscoopscherm zien. Ik weet wel dat ik graag door- ga met acteren. Er zijn nog geen plannen, maar ik zou best weer een film willen maken. Afwachten dus maar tot ze me weer voor een rol vragen." podium journaal Anne van Veen is vrijdag 28 november te zien in het Isafa Theater in Capelle aan den I Jssel. 010 413 14 94 Laurenskerk Rotterdam www.laurenskerkrofterdam.nl Grotekerkplein 15, 301 1 GC Rotterdam. Kaarlverkoop via het Rotterdams Uitburo za 6/12 14.30/20.30u Carols aan de Maas Swingend muziektheater met Gospel Christmas Carols. 010 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.ni Posthumalaan 1, 3072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur wo-zo 14/19/20u Les Miserables wereldberoemde musical nog maar te zien t/m 4 januari 2009! ma 1/12 20.00u Within Temptation de eerste theatertour van deze Gothic Rock band. 010 484 33 33 oude Luxor Theater www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di 2/12 20.00u Arie Koomen Ilit! Blaast solo het jaar uit wo-zo 3-7/12 16/20u Hera met o.a. Arjan Ederveen, Vera Mann en Waldemar Torenstra 010 215 213 4 Sumatraweg 9, Katendrechf-Rotterdam. Theater Walhalla www.theaterwalhalla.nl do 27/11 21.00u Ans heb jij nog wot? - talkshow met artiest van de maand: Sophia Loren 5,00 za 29/11 21.00u Zus van Roos Secretaresse, spannende relatie tussen secretaresse Kees en haar baas 12,50 10,00 zo 30/11 15.00u Joris Lutz en Peter de Koning- Sinterklaas bestaat (2+) Enerverende Meet&Greet met de liefste man ter wereld 5,00 2,50 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15*17 uur. Telefonisch tot 18.00 i do 27/11 20.15u Johan Goossens A-Boom! (try-out) Cabaret zo 30/11 l4.15u Theater Sering Vreemde grootmoeders (8+) jeugd verteltheater di 2/11 19.00u PJ Partners Factor G Stampot Ramadan 2 cabaret flitsend en humoristisch wo 3/11 20.15u Het Rotterdams Open Podium I maandfinale november voor iedereen met talent do4/Jl 20.15u Jochen Often I Underdog Cabaret intrigerend en grensverleggend Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). woensdag 26 november 2008 - TX97 f yK1\ f 'Dolende Zielen' Theater. is op 6 en 7 december te zien in het Rotterdams Centrum voor De vijftienjarige Martijn Lakemeier speelt de hoofdrol in de verfilming van 'Oorlogswin ter'. foto MVSP

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 57