Meer geld voor Bonheur en Hal4 'Het podium is echt mijn ding!' Hans Teeuwen zingt in het oude Luxor Theater 'Engeltjes' gezocht voor Sprookjes Parade The Dutch Eagles spelen in Stadsgehoorzaal Vlaardingen Battle of the schoolbands maasstad weekbladen Laatste finalisten VSBfonds Music Matters Award 2008 bekend ROTTERDAM - De High School Music Compe tition is weer van start. Tot 31 december kunnen jonge bands en acts in de leeftijd van 12 t/m 18 jaar zich inschrijven voor deze landelijke competitie in de categorieen pop/rock, hiphop en loud music. Demo's kun je dit jaar ge- woon via de website op- sturen. Achttien bands gaan in drie voorrondes met elkaar de strijd aan- gaan om een finaleplek in het Paard van Troje. De winnaar maakt kans op een prijzenpakket ter waarde van 5000, waaronder studiotijd, cd- producties, optredens, promotie en een work shop van je favoriete ar tiest. Om dit te bemach- tigen zullen de finalisten de jury en het publiek moeten overtuigen. Hier- naast zetten de finalisten 00k een Nederlandstalig gedicht om in een eigen song. Daarbij worden ze geholpen door ervaren muzikanten. Of je nu wint of niet, alle nummers ko- men op de promotie cd School's Out!. ROTTERDAM - Met uitzonde- ring van Leefbaar Rotter dam heeft de gemeenteraad zonder veel wijzingen inge- stemd met het Cultuurplan van wethouder Grashoff. In dit plan is vastgelegd welk bedrag de culturele organi- saties de komende vier jaar mogen verwachten. Voor sommige organisaties, zoals Bonheur en Hal4, was een hoger bedrag dan toegezegd. Een kwestie van er op of er onder. Bonheur kreeg een financi- ele klap te verwerken van- wege het wegvallen van sub- sidie van het Rijk. Eigenlijk was er voor de gemeenteraad weinig speelruimte, maar het tij keerde, omdat John 106 afzag van het toegeken- de bedrag. Daardoor kregen de PvdA, WD en het CDA het voor elkaar dat Hal4 en Theater Bonheur respec- tievelijk 80.000 en 50.000 euro meer ontvangen. Hal4 is hiermee nog niet helemaal uit de brand. Andere win- naars zijn Het Lezersfeest 34.000 extra), Kunst in de Klas 25.000 erbij), Villa Zebra (plus 44.500). Voor Villa Zebra en Hal4 zijn dit geen extraatjes, maar een compensatie voor de hogere huurlasten. De coalitiepartijen hebben het 00k voor elkaar gekregen dat er een pilot komt voor een Jeugdcultuurfonds, omdat 'ieder kind het recht heeft om met cultuur in aanraking te komen'. Dit jeugdcultuur fonds moet educatie moge- lijk maken op het gebied van muziek, theater, schilderen, dansen of schrijven voor kinderen waarvan de ouders dit niet kunnen betalen. Am sterdam en Venlo hebben al een dergelijk fonds. De pi lot wordt betaald door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Het wordt een culturele va riant op het al bestaande Jeugdsportfonds. Leefbaar Rotterdam stemde hoofdza- kelijk tegen het Cultuurplan, omdat geen van hun acht moties werd aangenomen, zoals 179.000 minder voor het Wereldmuseum ten gun- ste van de Kunsthal. ROTTERDAM - Ja, hoor. Het gaat weer binnenkort weer los in Theater Zuidplein. Op vrijdag 12 december strijden Rotterdamse toptalenten opnieuw voor de titel Music Matters Ambassadeur. Sa- brina Starke, de vorige win- nares, heeft inmiddels een platencontract op zak, een debuutalbum op haar naam en is regelmatig op radio en televisie te horen. Grote vraag is wie er dit jaar met deze prestigieuze prijs van- door gaat. DJ-duo Atiq Enk om- schrijft de eigen stijl als 'Beukbeat'; een mix van breakbeat, jungle en drum 'n' bass. Klassiek pianist Ke vin Ferreira da Silva is 18 jaar oud. Met zijn Kaapver- diaanse achtergrond is hij niet het stereotype klassieke pianist. Percussionist Ulas Aksunger, 28 jaar, beweegt zich van jazz tot pop, en van Arabisch tot Spaans. Ook Tibisai springt er met haar geweldige stem uit. Net als rapper G-No met zijn ver- haal -hij identificeerde zich met Tupac, die net als hem opgroeide met een moeder verslaafd aan de drugs. Fullanny House of Lali- bela is een vijfkoppige reg- gaeband met Fullanny als leadzanger. Ze traden in mei op tijdens Dunya on Tour, waar ze uitgeroepen werden tot beste act. Miguel O'Red is 23 jaar. Zijn repertoire be- staat uit een cross over van soul, R&B en pop. „Het ge- voel dat muziek mij geeft wil ik overbrengen aan het pu bliek." De 16-jarige popzan- geres Lana de Kievit vindt haar inspiratie onder an dere bij Anouk en Amanda Marshall. Optreden vindt ze nog wel spannend, maar ook geweldig: „Het podium is echt mijn ding en als de ergste zenuwen weg zijn, ga ik helemaal los." Gobz, 26 jaar, maakte tien jaar gele- den zijn entree in de muziek, als producer en later ook als rapper. De 18-jarige Joany Hazebroek is ontdekt tijdens de R'Voices jamsessies. Ze droomt van een professione- le carriere als zangeres. ROTTERDAM - Hans Teeuwen zingend op de planken? De carriereswitch van cabare- tier naar subtiele jazzzan- ger is even verrassend als succesvol gebleken. Dins- dag 9 december, 20.00 uur, staat hij op het toneel van het oude Luxor Theater en zingt hij de mooiste num mers uit het zogenoemde Great American Songbook. Hans Teeuwen vertolkt liedjes van artiesten als Frank Sinatra, Billie Holi day en Sarah Vaughan. Hij wordt bijgestaan door klas- se muzikanten onder de be- zielende leiding van saxo- fonist Benjamin Herman: winnaar van de VPRO/Boy Edgarprijs en eigenaar van een complete prijzenkast met zijn New Cool Collec tive. Eric van 't Groenewoud van The Hague Jazz over de show: „De scherpte van Sinatra wordt gecombi- neerd met het explosieve van Nick Cave. In een klap heeft Teeuwen zich neer- gezet als een van de beste hedendaagse jazzvocalis- ten, die het in zich heeft om down town Manhattan en Las Vegas te doen schudden op hun grondvesten." Het NRC roemde de band die Teeuwen om zich heen heeft verzameld 'waar een debu- terende jazzzanger alleen van kan dromen'. Kaarten a 22,50,19,50 of 15,50 euro zijn te reserveren via www. luxortheater.nl. ROTTERDAM - Het is inmiddels bijna traditie geworden. Op vrijdag 19 december, om ze- ven uur's avonds, is het weer zo ver. Dan wordt de binnen- stad opnieuw betoverd door sprookjeshelden die Rotter dam aan doen. De Sprookjes Parade is een fantasierijke stoet met wel 400 sprook- jesfiguren. De organisatie is nog op zoek naar "engelen" die willen deelnemen aan de Sprookjes Parade. Pacific Enterprises Unlimited zorgt voor de kos- tuums. Moeders en dochters kunnen ook samen deelne men. Voor de kleine engel tjes is er een bakfiets waar ze in kunnen zitten om uit te rusten. Als een bewegend sprook- jesboek trekt een mix van muziek, theater, zang, dans en vuur door de binnen- stad van Rotterdam. Het startpunt is Arminius, te- genover Museum Boymans van Beuningen. Vanaf hier vertrekken alle sprookjes figuren al dansend door de binnenstad van Rotterdam. In de Sprookjes Parade ko men niet alleen de bekende sprookjes voor zoals Alad din, Assepoester, Raponsje en de Chinese nachtegaal maar ook sprookjesfiguren gei'nspireerd op mythes en legendes uit de hele wereld. Het gebied rondom de Wes- tersingel is voor het verkeer afgesloten en speciaal voor de Sprookjes Parade omge- toverd tot het 'Cour des Mi racles'. De kroning van de sprookjeskoning vormt de apotheose van de Sprook jes Parade en vindt plaats op het voorplein van Armi nius. Alle sprookjeshelden komen samen op het 'Cour des Miracles' waar Doorn- roosje al honderd jaar ligt te slapen. De prins die haar wakker kust wordt de nieu- we sprookjeskoning. Aanmelden via www.peu. nuof 010-476.10.95. VLAARDINGEN - The Dutch Ea gles is een Eagles tribute- band bestaande uit zes Ne- derlandse top-muzikanten (Arto Boyadjian, Ivo Dinke- laar, Ruben van Mastrigt, Jaco van der Steen, Bart Wa- gemakers en Dennis Wind), die hun sporen in de muziek ruimschoots verdiend heb ben. De gezamenlijke liefde voor de nu nog steeds onge- kend populaire Amerikaanse countryrock formatie bracht hen samen. Waar ze komen, ontlokken ze steevast en- thousiaste reacties van pers en publiek. Op donderdag 4 december komen The Dutch Eagles naar de Stadsgehoor zaal. Hun nieuwe voorstel- ling 'Welcome Back to Hotel California' is een weergaloze show met een fantastische sound, sfeervol licht, video- - beelden en veel, heel veel muziek van The Eagles! De hits Take It Easy, New Kid In Town en Hotel California ko men zeker voorbij. The Dut ch Eagles zijn door Radio 2 uitgeroepen tot 'de beste tri bute band van Nederland'. Ook internationaal gooien ze hoge ogen. Augustus van 2007 hebben zij op het grootste theaterfestival van de wereld, het Edinburgh Fringe Festival, gespeeld. Naar aanleiding hiervan schreef The Edinburgh Gui de: 'A young band trying to sound like a band many of us hold dear- and carrying it off tremendously well. They have indeed earned the right to call themselves The Dutch Eagles!' woensdag 26 november 2008 - TX98 journaal Een van de kanshebbers op de Music Matters Award: DJ-duo Atiq Enk die hun stijl omschrijven als 'Beukbeat'; een mix van breakbeat, junqle en drum 'n' bass. Bohemiens, sprookjeshelden fantasiefiquren, ze betove- ren aflemaal het toeschouwend publiek. The Dutch Eagles bestaat uit zes top-muzikanten die hun sporen in de muziek ruimschoots verdiend hebben.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 59