Gemeentebericht De gemeenteraad verwelkomt u op Het Stadserf www.kidstegengeweld.nl KIDS ~L JL Advertentie gemeente Schiedam PROGRAMMA maandag 1 december 2008 van 20.00 uur tot 23.00 uur Voorzitter is de heer R.A. Oosthof. ONDERWERPEN: - Midden-Delfland de stad in! - Jong Geluid: Pimp your City two. - Jongerenkrant GoOut. - Check-TV, een jongerenrubriek op LOOK TV. VOOR WIE: Vrije toegang voor iedereen, burgers en politici. WAAR: Aleidazaal, Stadskantoor, Stadserf 1 AANVANG: vanaf 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. 20.00 uur: Midden-Delfland de stad in! Schiedam grenst aan het Midden- Delflandgebied. Temidden van de hectiek van alle dag is hier stilte en rust te vinden te midden van water en veel groen. Maar ook ruimte om te recreeren. Het authentieke Oudhollandse veenlandschap van Midden-Delfland met zijn polders vraagt om behoud, bescherming en ontwikkeling. Zodat wij ervan kun- nen blijven genieten. Met vijf andere gemeenten en het hoogheemraadschap Delfland maakt de gemeente Schiedam momenteel een Landschapontwikkelingsplan voor het Midden-Delflandgebied. Het plan borduurt voort op de gebieds- visie Midden-Delfland: een sterk landschap. Deze visie is met bewo- ners, lokale groepen en organisa- ties, verschillende gemeenten, rijk en provincie gemaakt. Het plan richt zich met name op het open gebied, maar wil ook het verband met de stad zichtbaar maken. Voor Schiedam hebben we het dan over de "groene long", waar- van onder meer ook de Poldervaart deel uitmaakt. Wij vinden het belangrijk om ook bij het Landschapsontwikkelingsplan zoveel mogelijk gei'nteresseerden te betrekken. Voor Schiedammers is het gebied interessant omdat de Holierhoekse en Zouteveensepolder en Noord Kethelpolder grenzen aan het stedelijk gebied. Ook bezoeken veel Schiedammers al fietsend en wandelend andere delen van het gebied. Wij laten ons graag door uw ideeen en behoeften over het Midden-Delflandgebied inspireren in Het Stadserf. U krijgt eerst informatie over de laat- ste plannen van de rijksoverheid met het Midden-Delflandgebied. Daarna volgt een korte schets van de ideeen in de regio. Vervolgens zal aan u de vraag worden voorgelegd hoe u denkt over het recreeren in de stad versus in het MiddenDelfland 21.30 uur: PAUZE 21.45 uur: Jong Geluid: Pimp your City two De voorzitter van de Schiedamse jongerenambassadeurs, die onder de naam Jong Geluid actief zijn, ont- vouwt de plannen voor een op 16 december a.s. te organiseren jonge- rendebat. Dit debat is een vervolg op het in 2007 gehouden debat en heet om die reden dan ook "Pimp your City two". Ter informatie het volgende. Jong Ge luid brengt gevraagd en ongevraagd advies uit aan de gemeenteraad en het college op het gebied van jonger- enitems. Daarnaast stimuleert Jong Geluid andere jongeren om eigen projecten op te zetten en geeft daarbij ook advies. 21.50 uur: Jongerenkrant GoOut Twee meisjes hebben het plan opge- vat een krant speciaal voor jongeren, van 14-24 jaar, te maken. Het is de bedoeling om elke 14 dagen het blad, dat de titel "GoOut" krijgt, in een oplage van 5.000 exemplaren te maken. Feiten, nieuwtjes en "waar is wat te doen" vormen de ingredienten van het blad. De initiatiefneemsters willen een ieder graag informeren over de plannen en de link met de ka- dernota integraal jeugdbeleid "Jong zijn in Schiedam: ieders zorg!" wordt daarbij niet vergeten. 22.00 uur: Check-TV, een jongerenrubriek op LOOK TV Check-TV is het nieuwe jonge- ren-programma op LOOK TV. Van 1 december gaan de eerste uitzen- dingen van start, waar de opnames al volop voor worden gemaakt. Het programma is een idee van Jimmy Stremme en Raymond Landegent en heeft als doel het bereiken, infor meren, betrekken van en "checken" bij de Schiedamse jeugd. Een van de zaken die "gecheckt" zal worden is de politiek in Schiedam en dan met name de besluiten van raad en college die betrekking hebben op de jongeren. Het is overigens niet de bedoeling om alleen maar leuke onderwerpen aan de orde te stellen. Ook problemen waar jongeren mee geconfronteerd worden, willen ze brengen met zo mogelijk ook een oplossing voor die problemen. De beide initiatiefnemers geven u graag een voorproefje van het programma en lichten de plannen verder toe. LOOK TV komt opnamen maken van de onderwerpen na de pauze. Zelf iets aan de orde stellen in Het Stadserf? Als u in een Stadserf zelf iets onder de aandacht van raadsleden en bewoners wilt brengen, dan kunt u contact opnemen met de grif- fier van de gemeenteraad, de heer J. Gordijn, te bereiken via telefoon- nummer 010-2191041 of via email: griffie@schiedam.nl. Vervolgens wordt met u overlegd, welke aanpak de beste is voor uw onderwerp. De data waarop Het Stadserf plaatsvindt vindt u op www.schiedam.nl. Wilt u de documenten behorende bij de onderwerpen inzien? Op de website van de gemeente, www. schiedam.nl, vindt u onder de button Gemeenteraad, het kopje Het Stadserf. Onderaan de pagina die dan verschijnt wordt Het Stadserf van 1 december 2008 genoemd. Als u daarop klikt krijgt u de mogelijkheid het bestand van uw keuze te openen. Een meer gedetailleerd programma van Het Stadserf kunt u ook via de site bemachtigen. Kapvergunningen Op grond van artikel 4.4.2. van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: - 2 Peren, in verband met overlast, staande ter hoogte van Nieuwe Maasstraat 10, 3114 Schiedam* - 2 Berken, in verband met schade aan andere beplanting, staande op het per- ceel S.V. Vijfsluizen lokaal bekend als volkstuin nummer 236 Schiedam - 1 Plantaan, in verband met overlast, staande Over de Vesten ter hoogte van Warande 144, 3117 Schiedam - 1 Es, in verband met overlast en dunning van het bomenbestand, staande ter hoogte van de zijgevel van het pand Kaag 23, 3121 Schiedam - 1 Populier, 1 Abeel en 1 Iep, in verband met overlast en een zeer slechte conditie staande ter hoogte van Schiekade 94, 3125 Schiedam - 3 Populieren, in verband met gevaar op vallende takken, staande in de speeltuin bij Bijdorp ter hoogte van Schietbaanstraat, 3119Schiedam** hiervoor geldt een herplantplicht van 2 bomen op de kaplocatie hiervoor geldt een herplantplicht 3 op de kaplocatie Een vergunning wordt verleend onder de standaardvoorwaarde van feitelijk niet-gebruik tot het moment van definitief worden van de vergunning. Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag van verzending van de vergunning. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Post- bus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw W. Dharmlal, tel. (010)2191790. MAASSTAD WEEKBLADEN woensdaq 26 november 2008 - XQ08 Mijn enige wens Lieve Sint. Ik hoef geen pepernoten, geen choco- ladeletter, geen skateboard, geen fiets, geen games, geen DVD's. Ik wil geen cadeaus. Weet u Sint, ik heb eigenlijk maar een grote wens. Ik wil niet meer uitgelachen worden, niet meer geduwd worden, me niet meer verstoppen, niet meer alleen zijn, niet meer bang zijn, niet meer huilen. Ik wil niet meer gepest worden. Tegen Geweld

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 8