Korte lijnen bij overlast in Passage Nieuwe Harg wint woonkwaliteitprijs Elk twee jaar de Rabo Woonkwaliteitprijs Schiedam; wit Nazareth ...t- De bende van de Korenwolf in Theater aan de Schie Hoefnagel maasstad Schiedam/wijk&streek weekbladen Krantnetel Doodmoe en geradbraakt zijn we. Ineens hebben we een verongelijkte puber en huilbaby tegelijk in huis. Na terugkeer van onze vakantie kenden we onze kat niet meer terug. Normaal gesproken is hij niet naar buiten te slaan. Zelfs bij een tropische hittegolfligt hij nog binnen op de bank. Buiten zat hij het liefst onder een afdakje, uit de wind. Voor eten had hij nooit zoveel belangstelling, afgezien van een bakje Whiskas op gezette tijden. Nu wil hij ineens niet meer bij ons in de kamer zitten. Bij nacht en ontij zwerft hij buiten als een hangjongere, weer of geen weer. Rond midder- nacht komt hij even checken of er iets te eten valt. „Wat is er toch metje?", vragen we bezorgd, terwijl Kat met schichtige ogen de andere kant op kijkt. Alles halen we uit de kast. Voor deze keer mag hij extra brokjes. En languit op de bank. Als hij maar weer gewoon doet. Zo tobben we voort tot een uur of half twee's nachts. Rond vijf uur schrikken we wakker van aanhou- dend gebler. „Gajij kijken wat er is, ofik?",fluister ik. „We moeten 't negeren. Een lijn trekken. Dan is het't snelste over", bromt E. streng, met dikke ogen van de slaap. Maar onze Poes houdt het lang vol. Zo'n beetje tot een half uur voor de wekker gaat. Die slaan we nij- dig uit, in de hoop nog wat verloren slaap in te ha len. Tevergeefs, want Poes begint opnieuw. „Wat is er dan?", fleemt E. uiteindelijk, terwijl ik me nog een keer omdraai. Na het ontbijt is er nog steeds geen land met haar te bezeilen. „Ze wil speciaal jouw aandacht", concludeert E. „Het is een moe- derskindje!" En dus zit ik even later met Poes op schoot, die zeer tevreden spint. Terwijl ik eigenlijk achter de computer moet om te werken. Terwijl ik dit zit te typen heeft Kat (boven komt hij wel) achtereenvolgens mijn digipass uit het raam gevoetbald, een belangrijke mail gewist, mijn aan- tekeningen tot een onooglijke prop verfrommeld en een artikel volgetypt door op alle toetsen tegelijk te staan. Toen ik wilde ingrijpen, dreigde hij uit het open raam te springen. Drammen, zeuren, chan tage en manipulatie: katten zijn net kinderen. Anouk Breeman SCHIEDAM - De bende van de Korenwolf is een spannende familiemusical met video- beelden en live muziek. Een voorstelling gebaseerd op het boek 'De redding van de zwevende oma' van Jacques Vriens die zondag 7 decem- ber te zien is in het Theater aan de Schie. In het kleine familiehotel De Korenwolf woont Nina samen met haar grote zus Eefie en haar broers Joost en Pepijn. Hun ouders moe ten altijd keihard werken en de kinderen moeten zich- zelf maar zien te vermaken. Daar zijn ze, samen met hun oma, als erelid van de bende, erg goed in. Joost speelt in de voorstelling een verslag- gevertje en met zijn camera neemt hij het publiek mee op avontuur in en om De Ko renwolf. In de voorstelling draait het om popster Iza- bel, die volgens een roddel- blad zou zijn ondergedoken in De Korenwolf en om oma die aankondigt dat ze uit het hotel weg wil omdat ze het traplopen te lastig vindt worden. Reserveer kan via de Thea- terkassa, 2467 467. Wie nu een kaartje voor de voorstel ling De bende van de Koren wolf of voor Het Schateiland bestelt en het gelijknamige boek koopt krijgt een jeugd- theater-cd gratis. Kijk voor de voorwaarden op www. theateraandeschie.nl. Nieuwe Passage krijgt Keurmerk Veilig Ondernemen SCHIEDAM - Winkelcentrum De Nieuwe Passage is sinds donderdag 20 november in het bezit van het Keurmerk Veilig Ondernemen. Dat houdt in dat zowel gemeen te als ondernemers en poli tic afspreken optimaal met elkaar samen te werken op het gebied van veiligheid. Op het gebied van veilig heid en overlast scoort het winkelcentrum momen- teel zeker niet slecht. Toch hebben de ondernemers 00k hier van tijd tot tijd te Uitgelicht maken met incidenten. Nu het keurmerk is ingevoerd is afgesproken dat de lijnen bij incidenten zo kort moge- lijk zullen zijn. Meldingen komen sneller bij de politie terecht, ondernemers doen sneller en vaker aangifte en de politie zal op haar beurt weer vaker survilleren mid- dels de Lichtblauwe Bri gade. Er is inmiddels een schouw gehouden, waarbij de in- richting van zowel het win kelcentrum als de afzon- derlijke winkels in kaart is gebracht. Ondernemers krijgen aan de hand daar- van adviezen waarmee ze hun winkels beter en veili- ger kunnen inrichten. Met ondernemers is de af- spraak gemaakt, dat bij eenvoudige diefstal altijd aangifte wordt gedaan. De politie heeft beloofd de pro cedure hiervoor te vereen- voudigen. Ondernemers waren hier vroeger te veel tijd mee kwijt. Filmhuis SCHIEDAM - In het Filmhuis draait donderdag 27 novem ber Cordero de Dios. Het is 2002 en Argentinie verkeert in een diepe eco- nomische crisis. Als de be- jaarde Arturo in Buenos Aires wordt ontvoerd, eisen de kidnappers een grote som losgeld. Zijn kleindochter Guillermina zet alles op al les om het geld bij elkaar te krijgen, maar zijn dochter Teresa, die in Parijs woont, reageert onverschillig. Met tegenzin vliegt zij naar Ar gentinie. Flashbacks van het familieleven tijdens de mili- taire dictatuur in 1978 ont- hullen waarom er een muur van stilzwijgen staat tussen vader en dochter. Vrijdag 28 en zaterdag 29 november draait Mongol. Deze film vertelt het verhaal van de jonge Temudzhin Khan. Na een moeilijke jeugd te hebben gehad, waarin zijn vader werd vermoord en de gehele veestapel van zijn fa- milie was ontnomen, groeide Temudzhin uit tot leider van alle Mongoolse stammen: Genghis Khan. Onder zijn leiding beleefde het Mon goolse imperium zijn hoog- tepunt, een periode waarin hij rond het jaar 1200 maar liefst de helft van de bekende wereld wist te veroveren. Aanvang is 21.00 uur, toe- gang: zeven euro. Reserveren via VVV Schie dam, tel. 473 30 00. door Frank Willemse SCHIEDAM - Nieuwbouw als Land van Belofte of Sveaparken wa ren de grote kanshebbers voor de Rabo Woonkwaliteitprijs. Toch liep een derde bouwpro- ject, De Nieuwe Harg, weg met deze prijs. De jury en bewoners waren unaniem onder de indruk van de kwaliteit van dit woon- complex. Dat gelegen is pal naast de Churchillweg in Kethel-Tuin- dorp. Het blijft een beetje appels met peren vergelijken, meent de jury in haar rapport. Hoe ver- gelijk je een twee-onder-een- kap villa in Sveaparken met een huurflat op het Stationsplein? Twee Schiedamse projecten die de laatste twee jaar zijn opgele- verd en die meedingen naar de Woonkwaliteitprijs. Gelukkig dat er een uitgebreide enquete is gehouden onder bewoners. En dat de jury bestaat uit men- sen met verschillende beroepen zoals huisarts, journalist en ar chitect. De Nieuwe Harg werd winnaar omdat dit project er uitsprong qua afwerking en bewoners- vriendelijkheid. De gebruikte bouwmaterialen zijn onder- houdsarm en duurzaam ge- bouwd. De jury is gecharmeerd van de combinatie van huur- en koopwoningen die dus geschikt zijn voor verschillende inko- mensgroepen. De flatwoningen zijn ruim en licht en over de in- deling is, volgens de jury, goed gedacht. Naast deze hoofdprijs kreeg project Abbenbroeksestraat een bijzonder vermelding. Daar zijn een 20-tal woningen gereno- veerd in oude stijl. Door renova- tie is hier nu eens niet gekozen voor de makkelijke oplossing van sloop. Autobelettering Reclameborden Promotietextiel SR«RTRR»ZEN Bekers Vanen Medailles Spandoeken a Elke twee jaar wordt de woonkwaliteitprijs uit- gereikt aan een nieuw- bouwproject in Schiedam. In 2006 won Schiehart (Nieuwland) deze prijs die wordt georganiseerd door de Stichting Woon Promo- tie Schiedam of WIC. Naast een bewonersenquete kijkt de jury vooral naar de prijs/ kwaliteitverhouding. Maar 00k de architectonische waarde en de inpassing van het project in de wijk is van belang. Uit de twaalf inzendingen koos de jury een achttal projecten uit om zelf te be- zoeken. Zo kreeg de jury een goede indruk. Deze acht nominaties zijn: Sveaborg, De Nieuwe Ha ven, Land van Belofte, De Contrabas, De Nieuwe l\ii- nen/ Prieel, De Stationslo- catie, Abbenbroeksestraat en De Nieuwe Harg. Projecten als Nieuwerdam, Klavier, Bols Lanvas en Se renade en Concertmeester vielen al eerder af. woensdag 26 november 2008 - XQ83 Nederland werd afgelopen zondag verrast met een lekker pak sneeuw. Gelukkig bleef het even liggen, zodat er zeker tot de avond van kon worden genoten. Foto: r. v/d Kraan Burgemeester Verver ondertekende namens de gemeente het convenant voor een vei- figer winkelcentrum Nieuwe Passage. Foto: Roger van der Kraan Karin van Dreven (Woonplus) ontvangt de prijs uit handen van Rabo-directeur Gerrit Schipper. Daarbij aanwezig de architect Eric Mathot en bewoners van De Nieuwe Harg. C CD C <13 -C o 0 CD O) CD iS CD DC c 2 2 CD George Stephensonweg 21 a Tel: 010 - 234 44 36 Fax:010-435 70 23 www.hoefnagelsportprijzen.nl info@hoefnagelsportprijzen.nl Q. CD 53 CD cn ~o o a. CD u' CO CO o" 7T CD 53

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 9