Het kan vriezen, het kan dooien... Politie start proef met speciale camera's tegen overvallen Sylvester singles filmfeest in Filmhuis RDGAM Wethouder opent nieuwe Aldi Kerst in Kethel Vrijwilligers gezocht Weer nieuw middel tegen overvallen maasstad Schiedam/wijk&streek woensdag 10 december 2008 - xq84 weekbladen REGIO - In verschillende win- kels in de regio komen mo derne camera's tegen over vallen. De camera's schake- len direct in bij een overval zodat overvallers van het be gin tot het einde haarscherp worden gefilmd. Ook komt er meteen een melding bin- nen bij de Politie Meldka- mer. De politie, gemeente en win- keliers zetten een nieuw middel in tegen overvallers. De camera's volgen in de reeks van maatregelen tegen overvallen. De pas geintro- duceerde DNA-spray maakt daar ook deel van uit. „Met deze aanpak geeft de po litie een duidelijk signaal af", zegt een woordvoerder. „Pleeg geen overval. We houden je aan. Nu niet, dan morgen wel." De camera's staan in direc- te verbinding met de meld- kamer. Zodra de winkelier wordt overvallen (of een po- ging daartoe wordt onder- nomen) drukt hij een knop in, waarna de meldkamer gelijk overschakelt op de ca mera zodat er direct mee- gekeken wordt. Daarnaast worden er direct agenten naar de winkel gestuurd. Voordeel is dat de pakkans hiermee vergroot wordt, omdat de tijd tussen overval en melding verkleind wordt. Mochten de overvallers toch nog ontkomen, dan worden de beelden gebruikt om de overvallers later alsnog op te sporen. De camera's leveren hoge resolutiebeelden wat de opsporing van overval lers makkelijker maakt. Po- tentiele overvallers worden met waarschuwingsborden gewezen op de aanwezigheid van camera's. Tabakswinkel Vivan op de Mathenesserweg is de eerste winkel die met het camera- systeem is uitgerust. Eind 2008 krijgen nog eens 17 winkels het slimme camera- systeem. De proef met de ca mera's duurt een jaar. Tege- lijk wordt onderzoek gedaan naar het veiligheidgevoel bij de winkeliers. SCHIEDAM - Het Filmhuis organiseert op Ou- dejaarsavond haar eerste'Sylvester singles filmfeest; de gelegenheid om het jaar 2008 op een gezellige manier uit te luiden. Naast dat de leuke romantische film Amelie wordt vertoond en lekkere hapjes geserveerd worden, kun je ook swingen, gezellig zitten kletsen en natuurlijk oer-Hollands spelle- tjes spelen. En dat allemaal in de knusse, laagdrempelige setting van het Filmhuis Schiedam aan de Nieuwstraat 12. Het Filmhuis Schiedam staat bekend om zijn knusse zaal en zijn laagdrempeligheid. Ook al ga je in je eentje naar de film, bin- nen de kortste keren zit je gezellig te klet sen met andere bezoekers en de vrijwilli- gers van het Filmhuis. Een prima plek om een singlesfeest te organiseren met oud op nieuw. De toegangskaarten zijn alleen in de voor- verkoop te krijgen tijdens de openingsuren van het Filmhuis aan de kassa a 15,-. Bij de prijs zijn de hapjes en de film inbegre- pen, drank is voor eigen rekening. SCHIEDAM - Wethouder Groe- ne heeft vandaag, 10 decem ber, de tweede vestiging van supermarktketen Aldi in Schiedam geopend. Vanmorgen om 08.30 uur was hij aanwezig bij de af- trap van het nieuwe filiaal aan de Borodinlaan in win- kelcentrum De Ketel. Hier was voorheen de 'klei- ne' Bas gevestigd. SCHIEDAM - Rond de Dorps- kerk wordt vrijdag 19 de cember weer Kerst in Kethel georganiseerd. Een verras- send kerstconcert door het Promskoor Schiedam en het orkest van muziekvereniging St. Radboud met na afloop chocolademelk en gliihwein; om 19.00 en 21.00 uur; gra tis toegangskaarten zijn ver- krijgbaar via 47136 39. SCHIEDAM - Francois Haver- Schmidt is op zoek naar vrijwilligers die willen on- dersteunen bij de zangoch- tend. Deze vindt plaats op woensdagochtend. Ze halen en brengen de bewoners, schenken koffie/thee. Voor meer info: 409 13 33. De winter komt er weer aan. Maar wanneer? De ene dag lijkt het lente, de andere dag is het ijskoud. Maar als ondernemer wilt u deze winter in ieder geval op uw Mercedes-Benz bedrijfswagen kunnen rekenen. Daarom nodigen wij u graag uit voor de Mercedes-Benz Wintercheck. Voor slechts 19,95 {incl. btw) zorgen onze vakmensen dat uw bedrijfswagen op 19 punten wordt gecontroleerd en optimaal in orde is. Bovendien krijgt na de Wintercheck van ons een winterpakket gratis. Zo wete wij zeker dat u werkelijk overal op voorbereid bent! Wij staai immers altijd voor u klaar. Weer of geen weer. De politie maakt werk van de explosie aan overvallen die sinds dit jaar in deze regio te bespeuren is. Onlangs werd de DNA-spray geintroduceerd, die overvallers een week lang met een blauwe gloed bedekken, nu komt de poli tie weer met betere en moderne camera's die de pakkans vergroten. Amelie is de gezellige film die tijdens de Sylvester Party te zien is. Vestiging Bergschenhoek Bergweg-Zuid 102, 2661 CV Bergschenhoek, tel. 010 - 418 04 00. Vestiging Rotterdam Schuttevaerweg 18, 3044 BB Rotterdam, tel. 010-298 39 33. Vestiging Hellevoetsluis Amnesty Internationaliaan 4, 3223 KH Hellevoetsluis, tel. 0181 - 33 00 70. Vestiging Gouda Grote Esch 50, 2841 MJ Moordrecht, tel. 0182 - 69 60 60. Vestiging Woerden Rietdekkersweg 2, 3449 JC Woerden, tel. 0348 - 41 42 16. ww'w.j^arp.nlj info@rogam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 11