Gunstig geprijsde kunst voor onder de boom Kerstconcert met Capella Minsk Voel je goed dit weekend in Hillegersberg! Sint en Piet aan het bed in Vlietland Ziekenhuis h'Eerlijke producten uit de regio Midden Delfland b Beestenboel Jongerenwerk gaat samen maasstad Regio weekbladen mmmma Tiende Kunstkerst SCHIEDAM - Dit jaar organi- seert Stichting Kunstwerkt voor de tiende keer de in- middels fameuze 'Kunstk erst'. In die tien jaar tijd heeft 'Kunstkerst' tot ver buiten Schiedam een goede repu- tatie opgebouwd. Dat blijkt alleen al uit de stroom bezoekers die elk jaar weer terugkomt. Bezoekers komen voor de typische kunstkerst-sfeer, die het best aangeduid kan worden als een interessante samenkomst van kunste- naars en publiek. Tijdens de 'Kunstkerst' is er veel werk te zien van kunste- naars die zijn aangesloten bij Stichting Kunstwerkt, maar ook zijn vele kunste- naars aanwezig om publiek te ontvangen en over hun werk te vertellen. En dat allemaal in een ongedwongen, ouderwets gezellige kerstsfeer. Maar waar het publiek ook voor naar Schiedam komt, zijn de zeer aantrekkeli- jke prijskaartjes die aan de kunstwerken hangen. Voor een aardig bedrag kunnen ware juweeltjes worden aangeschaft zodat het voor bijna iedereen mogelijk is kunst cadeau te doen met Kerst. Kunstkerst wordt gehouden in Pand Paulus, de thuis- haven van Kunstwerkt. Hi- er zijn alle werken onderge- bracht in een uitnodigende tentoonstelling. Pand Pau lus is te vinden aan de Korte Haven 125. Zaterdag 20 en zondag 21 december is Pand Paulus open van 12.00 tot 17.00 uur. Kunstkerst wordt offi- cieel geopend op vrijdag 19 december om 19.30 uur De opening van de tiende Kunstkerst, een bijzonder jubileum, zal muzikaal wor den ondersteund door de experimentele jazzformatie Tonotopics uit Rotterdam. Er wordt dus een feestje gebouwd volgend weekend aan de Korte Haven. WATERWEG - Teun is een ge- castreerde kater van 1 jaar oud. Hij is afgestaan wegens sociale omstandigheden van de eigenaar. Teun kan niet zo goed met andere katten overweg, wel zou hij goed met kinderen en honden overweg kunnen. Teun is op zoek naar een geweldig te- huis me teen kattenluikje in de deur zodat hij naar buiten kan wanneer hij dat wil. Be- langstelling voor Teun? Ga dan eens kennismaken met deze kater. Meer informatie over Teun en andere dieren uit het asiel is verkrijgbaar bij Dierente- huis Nieuwe Waterweg, Van Linden van den Heuvelweg 2c in Vlaardingen. Het die- rentehuis is geopend van maandag tot en met zater dag van 12.30 tot 16.00 uur, tel. 010-434 53 35. VLAARDINGEN - Het beroemde koor Capella Minsk brengt woensdag 17 September een bezoek aan de Stads- gehoorzaal in Vlaardin gen. Zij brengen er een bij zonder 'Ave Maria-concert' onder leiding van dirigente Ludmilla Efimova en ver- warmen daarmee het hart van de luisteraars. Capel la Minsk, is afkomstig uit Minsk. Het koor staat ga- rant voor prachtige ver- tolkingen van het 'Ave Ma ria' Een belangrijke rol is daarbij weggelegd voor de solisten uit het ensemble. Een aantal werken wordt alleen door de mannen uit- gevoerd, zodat de bijzon- dere warme diepte van de bassen en baritons vol tot zijn recht komt. Dirigente Ludmilla Efimova dirig- eert het koor sinds 1987 en weet als geen ander haar gevoel voor vorm en stijl en haar toewijding aan de muziek over te brengen op de zangers. Tijdens de vele eerdere tournees van Ca pella Minsk door Neder- land is de hoge kwaliteit van dit koor telkens weer bevestigd. Mede dankzij de herkenning die 'Ave Ma ria' oproept bij een groot publiek. 'Ave Maria' is een van de bekendste en meest geliefde klassieke werken voor een koor. De bek endste Ave Maria' is van Schubert, maar de lofzang op Maria is inspiratie ge- weest voor veel meer com- ponisten waaronder Bach, Mozart, Rachmaninov en Tsjaikovski.. Het concert begint om 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal aan de Schiedamseweg. Ook namens Ziiveren Kruis Achmea. dr SCHIEDAM - De jongerenwerkers van ROC Mondriaan onder- tekenen morgen hun nieuwe contract. Ze zullen deel gaan uitmaken van de nieuwe unit die het jongerenwerk gaat verzorgen in Westland, Maas- sluis, Midden-Delfland en Hoek van Holland. Deze unit wordt onderdeel van de stich ting SWS Welzijn maar krijgt een eigen identiteit en naam: Welzijn E25. Op de werkvloer vond al enige tijd intensieve samenwerking plaats en nu wordt het officieel. Vanaf 1 januari wordt het jongeren werk vanuit een organisatie aangeboden. In onderling overleg is er voor gekozen om het jongerenwerk formeel onder de vlag van SWS Wel zijn te brengen. Stuk van de maand De uitdruk- king 'met een zakkie lege lucht langs de deur loopen' was in de fam- ilie van Eb- scheuten een gevleugeld ge- geven. Het gaf niet veel goeds aan over de diepere feiteli- jkheid van een onder werp, wellicht reden dat het spree- kwoord helaas nog steeds op- geld doet. Jan Anderson toont in het Streekmuse- um twee vari- anten van het gegeven 'langs de deur lopen'. Voor de oorlog liep er in het Vlaardingse een Rotterdam- mer met een zware gietijzeren personenweegschaal langs de deuren, waarop men zich voor een cent of wat kon wegen. Heel gewoon in een tijd dat een dergelijk apparaat zeker nog niet tot de standaard huisuitrusting behoorde. Badkamers moesten in de meeste huishoudens immers nog uitgevonden worden. Bijzonder aan het verschijnsel van de man met de weegschaal was zijn door Lupus ernstig verminkte gezicht. Bijzonderheden aan de weegschaal waren het klapspiegeltje en de wijzerplaat waarop de gewichtsverdeling in spiegel- beeld stond. Zo kon men over de buik heen met eigen ogen het gewicht vaststellen. Zover kwam het overigens vaak niet, want de aanblik van het ernstig verminkte gezicht was voor velen meer dan zij konden aanzien en de man werd vaak de deur gewezen, al dan niet met een 'fooi' voor de moeite. Het tweede voorwerp van deze maand stamt zelfs nog van voor de Eerste Wereldoorlog. Het is een 'kerkje' met gekleurde raampjes die vrolijk verlicht werden door een kaarsje. Rond de donkere kerstdagen liep een meisje er mee langs de deur en om met de blijde boodschap wat centjes op te halen. Ze slaagde daar echter zo goed in dat de dochtertjes van han- delsman In't Veld waar zij aanklopte, er bij hun vader op aandrongen om het vrolijke 'kerkje' in bezit te nemen. De man in bonus, die in later dagen groot fortuin maakte met een lucratieve boterhandel, kon de bede van zijn kroost niet weerstaan en kocht 'de handel' van het meisje, dat daarna nooit meer gezien werd. De latere dames hebben daar altijd spijt van gehad. Te zien in het streekmuseum Anderson, Kethelweg 50, zater- dag's van 14.00 tot 16.00 uur. WATERWEG - De h'Eerlijk Delfland Landwinkels en verkoopadressen zijn de adressen voor kwaliteits- bewuste liefhebbers van lokale streekproducten en seizoensproducten uit de re gio. Vrijdag 19 en zaterdag 20 december zijn de land- producten te koop bij veel winkels en hoeves in de re gio. In Schiedam bijvoor- beeld bij 't Kethelhuys aan de Schiedamseweg 2 en in Vlaardingen bij Hoeve Avon- drust aan de Zuidbuurt 46. 't Kethelhuys is op vrijdag alleen's middags geopend. woensdag 10 december 2008 - WX91 Het koor Capella Minsk ooqst overai veel bewonderinq met haar 'Ave Maria' concert. Ziiveren Kruis I achmea Sinterklaas kwam vrijdaq 5 december lanqs in het Vliet land Ziekenhuis. Het was de laatste keer op de oude loca- ties, want 30 december verhuist iedereen naar het nieuwe qebouw aan het Vlietlandpiein. Foto: s. van Beek

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 17