'Ooit naar het Mekka van de drijvende bokken' Column: Arm jochie! Ouders, hou je kinderen binnen! 'Sint is net weg. Ik ben nog helemaal niet toe aan kerstboom en kerstkaarten' Zwarte Piet is geslaagd! maasstad Waterweg weekbladen Mijn verzameling Prikbord Mijn mening Opeens zag ik je staan. Je had pijn, greep naar je schouder en je fiets lag naast je. Ik had je de laatste da- gen vaker gezien. Een mager 'straatschoffie', dat schijn- baar overal op de camping aanwezig was. Alsof je in je eentje een drieling was. „Wat is er gebeurd", vroeg ik. „Het is die kutvader van „Het is die kutvader van me", zei je toonloos me", zei je toonloos. Het antwoord van een achtja- rig jochie. Daarin lag alle berusting en wanhoop die een kind kan voelen. „Z'n vader stompte hem keihard tegen z'n schouder, want hij wil niet luisteren", zei een vriendje. En ik begreep het. Ik kende je ouders van ge- zicht. Grote, stevig gebouw- de mensen die ik doodkalm, samen met twee broertjes verderop zag lopen; een ge- zinnetje dat geniet van de vakantie. Dagen later zag ik dat je nog steeds pijn had. „Ga even met me mee, dan leg ik ijs op je schouder en krijg je limonade", probeer- de ik nog. Maar nee hoor. „Ik ga fietsen." En weg was je. Je mocht niet met andere kin- deren spelen. Om je taalge- bruik, omdat je niet 'beleefd' was. Nogal logisch als je dat niet leert! Maar wat kon ik doen? Als ouders een kind in het openbaar zo aanpakken; hoe zal het dan thuis zijn? Ik heb erg met je te doen, jo chie. En met alle kinderen die aan hun lot worden over- gelaten door volwassenen die voor ze horen te zorgen. Kinderen verdienen gebor- genheid en plezier zodat ze hun toekomst met vertrou- wen tegemoet kunnen zien. CORRIE VAN DER SANDE Van de gemeente kregen we een goed bedoelde brief over de jaarwisseling. Maar ik mis iets: waarom worden de ouders niet opgeroepen hun 'kindertjes' binnen te houden? Hoe onvoorstelbaar voor de meeste ouders ook, al die vandaal- tjes hebben gewoon ouders en zeggen de volgende ochtend aan het Nieuwjaarsontbijt dat het allemaal heel gezellig was de afgelopen nacht, terwijl buurten geterroriseerd worden, mensen ge'intimideerd, huizen en winkelcentra belaagd en in brand gestoken. Ouders let toch eens op uw kinderen! Al twee jaar ben ik slachtoffer van dit soort geweld en intimida- tie (opgeblazen voordeur, stenen, blikjes en bonken tegen de ruiten, 'kankerflikker we maken je af en meer van dat soort fraais, afgelopen zondag - die met die sneeuw - nog door 15 lieverdjes, gevolgd door een soort bestorming van mijn huis en een barrage aan sneeuwballen op de ruiten) en de politie staat machteloos, net als ik. Wei is er's avonds zeer regelma- tig alcoholcontrole op de Spijkenisserbrug, met vele agenten! Ik zou zeggen, ga in het weekend's avonds eens patrouilleren in de wijken, want ik zie hier overdag noch's avonds ooit een patrouillerende agent! Fijne gemeente om in te wonen.... Fij- ne dagen nog gewenst: ik houd alweer mijn hart vast, barri- cadeer de brievenbus, leg de tuinslang binnen klaar en hoop dat de ruiten het weer houden Column van de week In 'De column van de week' kan iedereen zijn talent als columnist beproeven. Stuur een tekst van maximaal driehonderd woorden naar waterweg@maasstad.nl Mijn mening Wilt u uw hart even luchten? Stuur dan uw brief onder vermelding van 'Mijn me ning' naar waterweg@maas- stad.nl Mijn feestje Wie wat gevierd heeft, kan een foto en tekstje sturen voor de rubriek: 'Mijn feest je'. Mijn verzameling Kent u een unieke verzame- laar of heeft u zelf een col- lectie, dan zien wij uw mail graag tegemoet op water- weg@maasstad.nl REGIO - Jan de Vries (58) ver- zamelt foto's en technische gegevens van drijvende bokken. Een unieke verza meling, beseft hij. „Ik ben nog nooit iemand tegenge- komen met eenzelfde fasci- natie." Wat een drijvende bok nu eigenlijk is? „Een vierkant schip met daarop een hijs- installatie die gebruikt wordt voor het tillen en lichten van voorwerpen op het water", vertelt De Vries. Een machine, veel gebruikt bij het laden en lossen in havens, maar ook bij de bouw van bruggen, sluizen of waterwerken. Daarnaast worden de ze ook ingezet bij scheepsberging, „het lichten van gezonken ge- schepen." Omdat zijn vader daarin werkte, begon De Vries al jong te verzamelen. „Toen ik zo'n zestien jaar oud was", vertelt hij. „Verzamelen is nu een stuk makkelijker. Door inter net kan ik in heel de we- reld naar drijvende bokken zoeken." Zo weet hij dat in Japan en China de meest spectaculaire exemplaren staan. „Dat is het Mekka van de drijvende bokken. Ik hoop dat ik er nog eens een kijkje kan nemen." De Vries, die werktuigbouw- kunde studeerde en tech- niek doceerde, wil de door hem verzamelde gegevens nog eens op een website pu- bliceren. In totaal heeft hij 8000 foto's en technische gegevens van 450 verschil- lende bokken. „Het hijs- spektakel is altijd weer fas- cinerend", verklaart hij. Een fascinatie die hij graag eens met iemand zou de- len, want ondanks allerlei bezoeken aan fora heeft hij nog nooit een mede-verza- melaar ontmoet. „Dus als iemand eenzelfde interesse heeft, kan hij of zij me mai- len via diepvries@planet. nl maasstad lezersforum hoor! In november heb ik meestal de kaarten al ge- schreven en de kerstboom staat al. Het is best veel werk en zo kun je er lekker lang van genieten. Maar buiten doe ik niet veel. Laten we ook aan de een- zamen denken. Een alleen- staande vriend of familielid kan toch wel mee dineren? LAURENS DE GROOT - Ik vind het een ergernis zo vroeg al. Na Sinterklaas pas met Kerst beginnen is vroeg genoeg. Ik zie sinds een paar weken die lichtslangen alweer in de buurt. Als het dan kerst is, zijn de mensen het zat en lig- gen de 27e de bomen al weer buiten. Dus zo vroeg ben ik er inder- daad nog niet aan tbe! LOUKY SCHELTEMA - Kruid- nootjes met Halloween en Paaseitjes met Valentijn, voor winkels is de scheiding van kerk en staat uitgemond in een continu aanbod. Mis- schien begon het al met de extra aandacht voor Sinter klaas boven de oorspronke- lijke feestdagen in december. Vier met Pasen in ieder geval de komst van de lente. PETER HOEVENAARS - Die poes- pas (lichtjes, kerstbomen, veel eten, kadootjes, kerst kaarten enz.) rond Kerstmis kunnen allemaal achterwe- ge blijven. Ik heb er vrijwel niets mee. Liever hou ik mij bij het eigenlijke christelijke feest, dat op 25 december gevierd wordt. En dat laatste wat mij betreft met gepaste ingetogenheid. woensdag 10 december 2008 - WX92 in beeld R.J.H. MALTHA In deze rubriek besteedt Maasstad Weekbladen aandacht aan bijzondere verzamelinqen. Deze week: een fotoverzamelinq van drijvende bokken. Deze foto van de Oude Haven in Vlaardingen is zondag vlak na zonsondergang gemaakt. Margreet Sleeuwenhoek legde de weerspiegeling vast van de kerstverlichting van de bo- ten. Ook een leuke, mooie foto in decembersfeer? Mail hem naar waterweg@maasstad. nl „Het hijsspektakel is altijd weer fascinerend", verklaart Jan de Vries hier op de foto met een drijvende bok. foto Rob Kamminga ANNETTE VAN GRONDELLE - Ja Nadat alle kinderen van basisschool Het Anker in Spijke- nisse gezongen hadden voor de Sint, moest deze Zwarte Piet snel naar het CBR om rijexamen te doen. Mensen die deze Piet in de lesauto zagen, keken toch wei gek op!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 27