stad 'Drank kopen als puber is niet echt lastig' Verkoop Parkwijk daverend succes 1200m2 0PRUIMING STIGTEft 4000 m2 Win een Amrath arrangement voor twee! I i Edit op piano en org liibhH Speciaal voor onze lezers Unieke lezersaanbieding KORTINGSBON van 5,00 TUIN- SERREMEUBELEN stad puzzel I I L m 0909 - 50 50 344 weekbladen maasstad weekbladen Sesimi id Dit aantal ligt ver onder het landelijk gemiddelde, maar is zeker aanleiding tot zorg. Dat concluderen de Stichting Alcoholpreventie (STAP) en Universiteit Twente in een recent gehouden onderzoek. Beide instellingen wilden op uitnodiging van de ge- meenten Zwolle en Kampen te weten komen in hoeverre jongeren onder de wette- lijk toegestane grens van 16 jaar alcohol konden kopen in supermarkten, slijterijen, horecagelegenheden, cafe- taria's en jongerencentra in de gemeenten Kampen en Zwolle. Vier 15-jarigen werden in het onderzoek als 'mystery shoppers' ingezet. Zonder dat vooraf kenbaar te ma- ken deden ze in Kampen zeven supermarkten, vier slijterijen, tien horecagele genheden, zeven cafetaria's, drie sportkantines en een jongerencentrum aan. De jongeren deden met name in supermarkteh en cafeta- ria succesvolle aankopen. Ook de poging in het jonge rencentrum slaagde, blijkt uit het rapport 'Alcoholver- strekking aan jongeren on der de 16 jaar in Zwolle en Kampen'. De jongeren die het onderzoek deden, wa- ren zorgvuldig geselecteerd en gingen volgens een vast protocol te werk. Zo zouden ze bij een vraag naar hun leeftijd liegen (16 in plaats van 15 jaar), precies zoals jongeren zouden doen die daadwerkelijk alcohol pro- beren te bemachtigen. Als dan gevraagd werd naar een identificatiebewijs, toonden ze die en mislukte de aan- koop. Bij een geslaagde po ging verlieten ze vervolgens met een smoes de zaak. Bij hun bezoek aan horecaza- ken en kantines kochten ze wel daadwerkelijk een bier tje, echter zonder deze op te drinken. Opvallend in het onderzoek is dat de jonge ren in Zwolle bij acht van de elf bezochte slijterijen licht alcoholische drank kon den kopen, terwijl ze dat in Kampen slechts bij een van de vier bezochte zaken lukte. De onderzoekers raden bei de gemeenten aan plekken waar jongeren vaak samen- komen minimaal vier keer per jaar te controleren op de verstrekking van alcohol. In Parkwijk, de woonenclave in de nieuwe woonwijk Meer- polder in Berkel en Rodenrijs realiseert Comowonen 54 ap- partementen die speciaal zijn bedoeld voor starters. De bouw en de verkoop van de woningen zijn in handen van Blauwhoed Eurowoningen, die al meerdere projecten in Meerpolder realiseerde. Me- de door de verwachte grote belangstelling werden de ap- partementen aangeboden via een inschrijvingsprocedure. Maar liefst 145 inschrijffor- mulieren werden ingeleverd. De belangstellenden werden uitgenodigd voor een infor- matie- en reserveringsavond. Tijdens deze avond werden alle 54 appartementen gere- serveerd! De appartementen zijn ver- deeld over drie appartemen- tengebouwen en zijn er in 4 verschillende typen. De wo ningen zijn ruim en hebben een doordachte indeling. Af- hankelijk van het type en de ligging in de gebouwen hebben de bewoners de beschikking over een priveterras of een of twee balkons. En de prijs? Die is ook zeer verrassend. Een appartement in Parkwijk is er namelijk al vanaf 160.200,- vrij op naam. Voor die prijs heeft u behalve een apparte ment ook nog een aparte ber- ging en kunt u parkeren op het terrein bij het gebouw. Een reservering op een nieu we woning is in principe vrij- blijvend. Pas na de reserve- ring worden de gesprekken gevoerd over de af te sluiten hypotheek en de haalbaarheid voor de aspirant-koper. Er be- staat dus een kleine kans dat er nog enkele appartementen in verkoop komen. Wie inte- resse heeft, kan zich opgeven voor de reservelijst. Hiervoor kunt u terecht op de website: www.parkwijkmeerpolder.nl. s4Cte& uit WHwuieid Ceovi&zan! tuitp- e*t ^eme*Keu»eCe*t Slaapsystemen en slaapadviezen Slaapboulevard GO E D DO E L T Zo doet u mee! ftp r.; service journaal De bekende organist Sander van Marion geeft op vrijdag 26 december a.s. (2e kerst- dag) een Kerstconcert op het grootste orgel van Nederland, het orgel in de Grote of Sint- Laurenskerk te Rotterdam. Deze bekende orgelspeler brengt de mooiste populaire kerstsongs ten gehore zo- als o.a. "White Christmas" of "Jingle Bells" en laat het orgel - zoals altijd - klinken als een groot orkest. Ook zal Van Marion op de vleugel bekende kerstmelodieen improviseren. Lezers van Maasstad weekbladen krijgen maar liefst 5,00 korting op de normale toegangsprijs van €15,-- per persoon. Kinderen tot 12 jaar hebben zelfs gratis toegang! Daarnaast is er voor iedereen een gratis programmaboekje. Voor het concert kunt u genieten van warme gluhwein, koffie, thee of een frisdrank. U bent van harte uitgenodigd Er staat een stoel voor u klaar in een goed verwarmde kerk. Locatie Grote of Sint-Laurenskerk, Grotekerkplein 15 te Rotterdam Datum 2e kerstdag: vrijdag 26 december Aanvang 20.00 uur Kaarten zijn op de avond van het concert aan de kerk verkrijgbaar. Deze Maasstadbon graag inleveren op de avond van het concert bij de kassa van de kerk. Naam: Adres: Postcode plaats: Telefoonnummer: m/v woensdaq 10 december 2008 - TX96 Alcohol aanschaffen blijkt voor jongeren onder de 16 niet echt een probleem. Een onderzoek in Kampen wees uit dat bijna de helft van de pogingen om aan al cohol te komen slaagt. Het blijkt voor jongeren onder de zestien jaar een koud kunstje om een biertje te bemachtigen. Tijdens een informatie- en reserveringsavond werden alle 54 appartementen in Parkwijk gereserveerd. H00FDWEG 9 - CAPELLE A/D IJSSEL TEL. 010-4185079 www.stigter-tuinmeubelen.nl Blaaksedijk (Ind.terrein Heinenoord) Boonsweg 7 tel. 0186 -601355 www.slaapboulevard-kwakernaat.nl Verstand van slapen weekbladen onbesuisd met uitzon- derirtg van .vulkaan reisgoed van lijntjes voorzien stompzinnig zorgwekkend schrijflijn maand toespraak landtong 6 bibberen inqedikt vruchtensap straat plaats in Drenthe Amsterdamse poptempel T 8 zoogdier herkauwer eruitzien inbooriing weten- scbapper gordijnstang in werking tredende 2 voorbij vlekkenwater loopvogel 5 uitroep van scbrik 3 bij in plaats van lk (Latijn) dronken T haast i {jermaanse godin muziek- zender opname- apparaat 4 Vul hier de gevonden letters in en bel het gevonden woord door via 0909-50 50 344. Helemaal tot rust komen en volledige overgave aan ontspanning in het schitterende Limburg. Uniek gelegen ligt, midden in het groen, het Amrath Hotel Born-Sittard Thermen op een steenworp afstand van Maastricht, Maaseik en Aken. Twee winnaars gaan genieten van een heerlijk verwenarrangement bestaande uit een overnachting in een luxe viersterren hotelkamer met een uitgebreid ontbijtbuffet, een Bourgondisch diner en een bezoek aan het Thermencomplex. Kijk voor meer informatie op www.amrathhotels.com ImrJilt hotel Born-Sittard Over de uitslag kan niet gecorrespondeerd worden. Prijswinnaars ontvangen automatisch schriftelijk bericht. Pallieterburght is een nieuw te bouwen tehuis met dag- en nachtopvang voor ongeneeslijk zieke kinderen die in ziekenhuizen uitbehandeld zijn. 0m de buders te ontlasten kunnen de kinderen hier tijdelijk logeren. Stichting Pallieter doet dit samen met het Sophia Kinderziekenhuis, IJsselland Ziekenhuis, Thuiszorg Rotterdam, De Zellingen en Stek Jeugdzorg. Dit unieke project wordt geheel gerealiseerd door vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op: www.pallieterhelpt.nl U kunt zo vaak bellen als u wilt. En wie vaker belt, heeft meer kans... De meeropbrengst van deze actie gaat naar Pallieterburght! De oplossing uit nummer 43: tennisbal. Een Doornroosje pakket is gewonnen door' A. Rosenbrand, Barendrecht; A. Ramlochan, Capelle aan den IJssel; F. van der Drift, Rotterdam: C. Numan, Spijkenisse; P. Mooij, Vlaardingen. Los het Zweedse raadsel op. In de genummerde vakjes leest u de oplossing. Die oplossing kunt u van woensdag 10 t/m dinsdag 16 december 2008 doorgeven via (70 ct. p.m.).

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 31