[uh?IN Musicalversie van Suske en Wiske in het theater Drie diva's treden op met het Metropole Orkest 'Gelukkig met Hadewych en Mike' in Walhalla Kort Filmfestival op zoek naar vrijwifligers 4 - Drie zange- ressen van formaat, die uitblinken in melancho- lisch reper toire, geven op 23 decem- ber met het Metropole Orkest een concert in De Doelen. De natuurlij- ke, zwoele fa- do komt van Ana Moura, die begin 2008 een uitver- kocht concert gaf in de Doe len. Nynke Laverman brengt haar rauwere, Friese versies van beroemde fado's uit Lis- sabon en Dina Medina, een van de sleutelfiguren uit de Kaapverdische muziek in Rotterdam, vertolkt de mu ziek uit haar jeugd: de wee- moedige morna. Ana Mourna, geboren in Santarem (Portugal), groeit op in een muzikale familie. Met haar donkergetinte, wat hese stem staat ze erom be- kend de pure fado te kunnen brengen, zonder overdre- ven versieringen of theater. De Friese Nynke Laverman waagde zich in 2003 voor het eerst aan de Portugese fado. In datzelfde jaar ontstond het plan voor een theater- concert met Friese fado's. Zij gebruikte daarvoor onder andere met teksten van de IN ftVMCKUHM imtr www.uitburo.nl/rotterdam buro Theater Maatwerk oude Luxor Theater Theater Walhalla maasstad weekbladen dichter J. Slauerhoff. Dina Medina, geboren in Schiedam met roots in Kaapverdie, komt al snel in aanraking met morna. Dit is een lyrisch lied met een diep melancholisch karakter en uitgevoerd in een langzaam tempo. Het Metropole Or kest begeleidt de drie jonge zangeressen onder leiding van Vince Mendoza. Het concert wordt gehouden op dinsdag 23 december en begint om 20.15 uur. Kijk voor meer info op www.de- doelen.nl. Win kaarten! Kaartje winnen? Maasstad verloot 10 keer 2 tickets. Stuur voor zaterdag een mailtje naar prijsvraag@ maasstad.nl met als onder- werp 'Fado'. Vermeld in de mail uw naam, adres en te- lefoonnummer. 'We merkten meteen dat we een muzikale klik hadden' ROTTERDAM - Hadewych Mi nis en Mike Bodde zijn al- lebei gek op muziek. Ze kwamen elkaar tegen bij de Mike en Thomas Show. Die ontmoeting resulteerde in hun gezamenlijke muzikale voorstelling 'Gelukkig met Hadewych en Mike'. Op 19 en 20 december spelen ze in het Theater Walhalla. „Hadewych was te gast in de Mike en Thomas Show en we merkten meteen dat we een muzikale klik had den", vertelt Mike Bodde. „We hielden via e-mail con tact. Zij mailde mij dingen die ze had gezongen. Daar- na zijn we een keer muziek gaan maken en dat was hartstikke leuk. Zij houdt van acterend zingen en dat spreekt mij aan. Dat je echt de essentie van een lied overbrengt." Als actrice heeft Hadewych Minis de nodige ervaring. Zowel op het toneel (on der meer Toneelgroep Am sterdam) als op televisie en het witte doek (onder meer 'Moordwijven'). Mike Bodde werkt als muzikant en liedjesschrijver, maar is vooral bekend als helft van het cabaretduo Ajuinen en Look. Samen met Thomas van Luyn maakte hij 00k het televisieprogramma de Mike en Thomas Show. „Toen Hadewych en ik mu- ziek gingen maken, ont stond snel het idee voor een leuk programma, los van onze dagelijkse bezig- heden", vertelt Bodde over het ontstaan van 'Gelukkig met Hadewych en Mike'. „De voorstelling bevat voornamelijk muziek, met hier en daar een uitstapje. Hadewych heeft namelijk 00k ontzettend gevoel voor humor. Ze houdt van maffe grappen en dus zitten 00k die erin." Muzikaal vliegen Hade wych en Mike met hun band alle kanten op. „We zijn bij elkaar gaan zitten om lied- jes uit te zoeken. Liedjes die wij mooi vinden, maar die ons 00k goed liggen om samen te spelen. Hadewych heeft een brede smaak, van rock tot popmuziek en van soul tot jazz." Het publiek krijgt daarom niet alleen liedjes van The Beatles en Marvin Gaye, maar 00k het oude jazzlied- jes, Prince en een nummer van Bertolt Brecht. Ook doen zij iets bijzonders met een liedje van Wim Sonne- veld. „Ik ga niet verklappen wat, maar het wordt erg leuk", belooft Bodde. 'Gelukkig met Hadewych en Mike' is op 19 en 20 de cember te zien in Theater Walhalla in Rotterdam. Re- serveren: 010-2152134 of www.theaterwalhalla.nl. ROTTERDAM - Het 38e Inter national Film Festival Rot terdam dat van 21 januari tot en met 1 februari wordt gehouden, is op zoek naar vrijwilligers. De vrijwilligers gaan in vele functies aan de slag, van kas- samedewerker tot redacteur van de medewerkerskrant, van publieksbegeleider tot bouwploegmedewerker en van zaalwacht tot chauffeur. De vrijwilligers kunnen gra tis naar de film tijdens het festival en daarnaast wor- den er speciale feesten en film screenings voor hen ge- organiseerd. De vele bezoekers van het festival komen niet alleen om te genieten van de vele nieuwe speelfilms, docu- mentaires, korte films en tentoonstellingen, maar ook om samen met de 3.000 In ternationale festivalgasten de unieke sfeer en de bijzon- dere evenementen te bele- ven. Om dit allemaal moge- lijk te maken helpen elk jaar vele honderden vrijwilligers mee om alles in goede banen te leiden. oor meer informatie over vrijwilligerswerk voor het IFFR, aanmelding en de verschillende functies kan je terecht op: www.filmfesti- valrotterdam.com. Musical en ROTTERDAM - Van de vele avon- turen die striphelden Suske en Wiske hebben beleefd, is 'De Circusbaron' een van de meeste geliefde. Voor Music Hall en Standaard Uitgeve- rij reden om dit verhaal te kiezen voor de tweede Suske en Wiske Musical. 'Suske en Wiske de Musical - De Cir cusbaron' is van 18 tot en met 21 december te zien in het oude Luxor Theater Rotterdam. Toen Willy Vandersteen 1945 zijn eerste Suske Wiske avontuur publiceerde, kon hij niet vermoeden dat zijn 'kinderen' anno 2008 nog steeds zo populair zou- den zijn. De serie is inmid- dels toe aan deel 301, maar naast de geliefde stripal- bums doen Suske en Wiske ook op andere manieren van zich spreken. De populaire Vlaamse striphelden zijn te zien op televisie, het witte doek en in het theater. Omdat Suske en Wiske niet alleen in Vlaanderen popu lair zijn, maar ook in Neder- land een grote schare fans hebben, is de theatervoor- stelling 'Suske en Wiske de Musical - De Circusbaron' ook in een aantal Neder- landse theaters te zien. Het Rotterdamse Oude Luxor Theater heeft op vrijdag 19 december zelfs de eer van de officiele Nederlandse pre miere van deze voorstelling. 'De Circusbaron' is na 'De Spokenjagers' (2002) het tweede Suske en Wiske stripverhaal dat wordt om- getoverd tot musical. Ook dit keer beleeft het Vlaamse duo samen met Lambik, Jerom en tante Sidonia een razend spannend avontuur, dat het hele gezin op het puntje van hun stoel laat zitten. In deze familievoorstelling wordt krachtpatser Jerom ont- voerd door een rondreizend circus. Suske en Wiske infil- treren met hulp van Lambik en tante Sidonia in dit we- reldje vol circusacts, wilde beesten en levensgevaarlijke toestanden. 'De Circusbaron' is en ver haal vol spanning, spekta kel en 'plezante' circusacts. „Professionele trapeze- acrobaten zorgen voor le vensgevaarlijke stunts en de arme Tante Sidonia wordt letterlijk als een raket de zaal ingeschoten", zo be looft producent Music Hall. De liedjes voor deze musical zijn geschreven door Miguel Wiels en Alain Vande Putte. Deze succesvolle songwri ters zijn onder meer verant- woordelijk voor vrijwel alle liedjes van K3. Niels Destadsbader en Lies- beth De Wolf zijn in de fa milievoorstelling te zien als Suske en Wiske, Ben Van Hoof is Jerom, Ronald Van Rillaer Lambik en Wanda Joosten tante Sidonia. Voor deze productie is tevens een cast samengesteld van ac- teurs met circuservaring. Op Musicalsite.be beveelt Van Rillaer 'De Circusba ron' aan: „De mensen moe- ten komen omwille van het spektakel. Het gaat snel, er zit hele mooie muziek in, er valt veel te lachen, en het is een spannend avontuur." Een typisch Suske en Wiske avontuur dus. 'De Circusbaron' is van 18- 21 december te zien in het Oude Luxor Theater. Kaar ten reserveren: www.luxor- theater.nl of 010-4843333. podium journaal ROTTERDAM IwmmmmmJ WW\ 010 276 30 39 www.thealermaatwerk.nl Willem Buytewechstraat 42, 3024 BN te Rotterdam wo 17/12-11/1 20.30u Bloedbruiloft (F G.Lorcd] reprise 12,50 inclusief diner bij restaurant zo 15.00u Camaron 27,50 010 484 33 33 nieuwe Luxor Theater www.luxortheater.nl Posthumalaan 13072 AG Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. di-zot/m4/l 14/19/20u Les Miserables wereldberoemde musical nog drie weken te zien in het nieuwe Luxor! ma 15/12 20.00u Ruff) Jacott straalt met kerst: intiem concert met bekende en nieuwe nummers. 010 484 33 33 www.luxortheater.nl Kruiskade 10, 3012 EH Rotterdam. Kassa is elke dag geopend van 12-18 uur. do-zo 11-14/12 20u/16u Boeing Boeing Komedie met o.a. Jon van Eerd. Extra voorstellingen 2e kerstdag! 010 215 213 4 Sumatraweg 9, Katendrechf-Rotterdam. www.theaterwalhalla.nl do 11/12 21,00u Voila walhalla presenteerh Humorobics! €7,50 €5,00 vr 12/12 21.00u Izaira Kersten - Suilcer Theatersolo geregiseerd door Barry Atsma. €12,50 10,00 za 13/12 21.00u Renee van Bavel - Hart Kippenvel ballads en stevrge poprock-songs. €12,50 10,00 zo 14/12 15.00u Luie Zondag met De Tunes Alie generaties kunnen genieten van een onvervalst Tunes optreden 7,50 5,00 wo 17/12 14.00u Teatro Munganga - Bichos do Brasil (2+) Go mee met 50 ontembare Brazilioanse dieren en torenhoge poppen naar een zomers carnavalsfeest! 7,50 5,00 010 20 30 203 Theater Zuidplein www.theaterzuidplein.nl Zuidplein 60, 3083 CW Rotterdam. Kassa: ma-vr 12-17 uur, za 15-17 uur. Telefonisch tot 18.00 uur. doll/12 20.00u Sjaak Bral I Voarwel 2008 I Cabaret Oudeiaarsconference doll/12 20.15u Andre Manuel I Voor God noch vaderland Cabaret Maatsdiappijkiitisdl en confronlerend vr 12/12 Z014/12 2Q.I5u De Theaterstraat I In het vreemde Icoren staan Toneel za 13/12 20.00u Jorgen Raymann Fomilyman Cabaret zo 14/12 14.00u Mozart's toverfluitje (2+) Cordua en Magnus premiere j Poppentheater do 18/12 20.15u Ahmed van Oranje Hakim Traida Omar Ahaddaf Cabaret do 18/12 20.00u Richard Groenendijk Na de wedslriid Cabaret Ga voor meer informatie en kaartverkoop naar het Rotterdams Uitburo in de Centrale Bibliotheek (Hoogstraat 110). woensdag 10 december 2008 - TX97 De Portugese Ana Mourna (foto) treedt 23 december samen op met Nynke Laverman en Dina Medina. Hadewych Minis en Mike Bodde spelen hun voorstelling 'Gelukkig met Hadewych en Mike' in Theater Walhalla. foto Martijn Booij in in 'Suske en Wiske de Musical - De Circusbaron' zit vol spanning, spektakel en plezante circusacts. Foto: Music Hall

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 33