Mix van dans, poppentheater en schimmenspei Wachten op Rotterdams nieuwste talent Cabaretpoel; lekker lachen Fotograaf tussen muzikanten 'Vrijmibo' inspiratiebron voor stuk over angst van twintiger Wegdromen aan de vuurkorf A MOlfcAT TWM FLJlTjt ROTTERDAM - In Theater Zuidplein vindt zondag 14 december, om 14.00 uur, de premiere plaats van de nieuwe kindervoorstelling van Cordua Magnus, Mo zart's Toverfluitje. Na het grote succes van de voor- stelling 'Klein Zwanenmeer' komen Cordua Magnus terug met Mozart's Tover fluitje. Wederom een com- binatie van dans, poppen theater en schimmenspei. In Mozart's Toverfluitje, die ge'inspireerd is op de opera 'Die Zauberflote' van Wolf gang Amadeus Mozart, is de unieke danstaal die dans en poppenspel met elkaar verbindt verder uitgewerkt. Papageno, half beest en half mens, is een vriendelijke rare vogel. Hij ziet een por- tret van een drakenmeisje. Zij heet Papagena. Hij raakt verliefd op haar en gaat naar haar op zoek. Tijdens zijn zoektocht ontmoet Pa pageno de bijzondere figu- ren uit 'Die Zauberflote': de koningin van de nacht, haar drie hofdames en een van de dieren uit het bos. En niet te vergeten, mijnheer Mozart met het toverfluitje, die nogal 'veel noten op zijn zang' heeft. Cordua en Magnus laten kinderen op een speelse manier kennis maken met een klassieker. Ze dansen met poppen en betoveren de kinderen met magisch schimmenspei. ROTTERDAM - Ja, hoor. Het gaat binnenkort weer los in Theater Zuidplein. Op vrij- dag 12 december strijden Rotterdamse toptalenten opnieuw voor de titel Music Matters Ambassadeur. Sa- brina Starke, de vorige win- nares, heeft inmiddels een platencontract op zak, een debuutalbum op haar naam en is regelmatig op radio en televisie te horen. Grote ag is wie er dit jaar met eze prestigieuze prijs van- 3or gaat. DJ-duo Atiq Enk om- schrijft de eigen stijl als 'Beukbeat'; een mix van breakbeat, jungle en drum 'n' bass. Klassiek pianist Ke vin Ferreira da Silva is 18 jaar oud. Met zijn Kaapver- diaanse achtergrond is hij p 'km niet het stereotype klassieke pianist. Percussionist Ulas Aksunger, 28 jaar, beweegt zich van jazz tot pop, en van Arabisch tot Spaans. Ook Ti- bisai springt er met haar ge- weldige stem uit. Net als rap per G-No. Fullanny House of Lalibela is een vijfkoppige reggaeband met Fullanny als leadzanger. Ze traden in mei op tijdens Dunya on Tour, waar ze uitgeroepen werden tot beste act. Miguel O'Red is 23 jaar en brengt een mix van soul, R&B en pop. „Het gevoel dat muziek mij geeft wil ik overbrengen aan het publiek." De 16-jarige pop- zangeres Lana de Kievit vindt haar inspiratie onder andere bij Anouk en Aman da Marshall. Optreden vindt ze nog wel spannend, maar ook geweldig: „Het podium is echt mijn ding en als de ergste zenuwen weg zijn, ga ik helemaal los." Gobz, 26 jaar, maakte tien jaar gele- den zijn entree in de muziek, als producer en later ook als rapper. De 18-jarige Joany Hazebroek is ontdekt tijdens de R'Voices jamsessies. Ze droomt van een professione- le carriere als zangeres. ROTTERDAM - Sarah Moere- mans schrijft en regisseert de theatervoorstelling 'Al leen in je wereld met Pro- ductiehuis Rotterdam. Een melodrama vol angst voor het zachte. In Alleen in je Wereld komt de berekenende kilte in ge- vaar door de weekmakende emotie. Winnen verstand en schaamte het van de pa- thetiek? Hoofdpersonen zijn drie mannen en een vrouw van midden twintig, die een avond lang samen de tijd verdrijven. De drie mannen hebben een gedeeld profes- sioneel verleden; Judith is de zus van Isaak en kent de twee andere mannen slechts van een vluchtige kennisma- king tijdens een "vrijmibo". Hoewel de routines van het bedrijfsleven en de een- zaamheid van het vrijgezel- lenbestaan aan hun knagen, pogen Joachim en Louis als tyree vlotte babbelaars de schijn van de flamboyante vrijgezel op te houden als Judith en haar broer on- aangekondigd op hun man- nenfeestje verschijnen. Tus- sen de voortkabbelende ge- sprekken luistert het publiek ook de diepste geheimen van deze vier twintigers af. Afge luisterde vrijmibodialogen, talkshows en reality soaps dienen als inspiratiebron. Alleen in je wereld is van woensdag 10 tot en met za- terdag 20 december te zien. Voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Entree: tot 12,50. Reserveren via 010- 411.81.10. Door de lens van Daniel Baggerman Vuurverhalen ROTTERDAM - Cabaretliefheb- bers opgelet! De Cabaret poel speelt op zaterdag 13 december in LCC Laren- kamp in Rotterdam. Tijdens deze avond spelen vier aan- stormende cabarettalenten elk een voorstelling van on- geveer 25 minuten. Op het podium staan finalisten en prijswinnaars van diverse cabaretfestivals. Een avond- je Cabaretpoel is een echte belevenis. Wie weet ziet u de toekomstige Theo Maas- sen of de nieuwe Youp van't Hek. In ieder geval is er vier keer iets nieuws te zien Op deze cabaretavond treedt onder meer Jasper van Kuijk op. Jasper schopte het met een van zijn eerste optredens tot de finale van het Griffi- oen Kleinkunstfestival. Ook oogstte hij veel waardering op de inmiddels legendari- sche Zwarte Kat Dag. Jas per heeft een nuchter gevoel voor humor dat aanstekelijk werkt. Hij voert toeschou- wers mee in de meest bizarre redenaties of irritaties, die uiteindelijk weer eindigen in een bevrijdende lach. Met fileermes, vergrootglas en lachgas gaat hij het dagelijks leven te lijf. Daarnaast zingt hij aan de piano prachtige beeldende liedjes, gebracht met een heerlijk stemgeluid. Ook is er een spetterend op treden van Erris van Ginkel, finalist van het Festival Ca- baretesk 2008. Erris is een energieke theaterpersoon- lijkheid en een getalenteerde liedjesschrijver. Gewapend met gitaar en piano gaan vriend en vijand door de ge- haktmolen. In zijn teksten weet Erris op uitermate ko- mische wijze diverse onder- werpen tot op het hot te ont- leden. Brabanders, straat- feesten, bodyguards, sms-en en Winston Gerschtanowitz moeten er aan geloven. Het derde en vierde optre den blijven nog even een verrassing. Zaterdag 13 december, LCC Larenkamp, Slinge 303. En tree 3,50. Aanvang 20.00 uur. Reserveren via 010- 480.40.44. maasstad weekbladen ROTTERDAM - Ondanks de po- pularitieit van de dj-cultuur bloeit de muzikantenscene in Rotterdam als nooit tevoren. Voor honderen muzikanten in en rond de stad is het sa men spelen in een band nog steeds de ultieme kick. Sa men de wereld veroveren, te beginnen in Rotterdam. Fo tograaf Daniel Baggerman volgt met zijn camera al ja- ren de muzikale avonturen van vrienden en bekenden. In Galerie Dubbele Palm- boom is van 13 december tot en et 15 maart een over- zicht van hoogtepunten uit Baggermans omvangrijke archief te zien, getiteld Rot terdam Underground. Baggerman is zijn leven lang al in de ban van popmuziek. Op de lagere school hield hij daar als 11-jarig jongetje zijn eerste spreekbeurt over. Niet over bedregde dieren of het zonnestelsel, maar over de Golden Earring. De Ne- derlandse Pop Encyclopedic van muziekblad OOR werd zijn bijbel. Als middelbare scholier maakte hij de eer ste uitzending mee van MTV Nederland, de muziekzen- der die hem jarenlang aan de buis gekluisterd zou hou den. De omkomst van een nieuw fenomeen - de video- clip - beinvloedde zijn visu- ele ontwikkeling. Inmiddels speelde hij gitaar in ver- schillende bandjes. Toen hij met een geleende spiegelre- flex het optreden van vrien den vastlegde, ging er een wereld voor hem open. Hij realiseerde zich dat zijn toe- komst niet lag in het maken van muziek maar in fotogra- fie. Binnen de lokale muzi- kantengemeenschap groeide zijn faam als fotograaf en vormgever snel. Vor bands als Ele Bandita, Wiseguy, Fe- verdream, Stoma en El Pino The Volunteers verzorgde hij concertregistraties, cd- hoesjes en affiches. Voor de Popunie fotografeerde hij alle winnaars van de Grote Prijs van Nederland. Sinds een aantal jaren ontwerpt hij ook websites en waagt hij zich af en toe aan het maken van een videoclip. ROTTERDAM - Oost-West- Burlesk 7 gaat zaterdag 13 december, vanaf 19.00 uur van start met Vuur verhalen. Bij het Rot terdams Centrum voor Theater aan de Mathe- nesserdijk 293, staat een winterse soep voor bezoe- kers klaar. Rond vuurkorven kan worden geluisterd naar verhalen uit Oost-Europa en van immigrantener- varingen in West-Eu- ropa, vooral Nederland. Hoe is het om cultuur en vrienden achter te laten v. en het "te gaan maken" in een land met eigen, soms vreemde gewoonten. On der de schrijvers die mee- werken, zitten onder an- deren: Mariet Meester, Jan Willem Bos, Angela Jovanovic en Manuel Kneepkens. De presenta- tie is in handen van Mina Domic. Moniek de Leeuw, Johan de Pue en Thomas Pol, samen de Balcony Players, zorgen voor mu ziek. Vuurverhalen heeft al een korte en mooie tra- ditie. Mis het niet! Warme kleding aanbevolen. journaal WWW.PEU.NU Vrijdagavond wordt duidelijk wie in de voetsporen treedt van Sabrina Starke, foto: archief Rob Kamminga Onder andere dienen afgeluisterde vrijmibo-dialogen als inspiratiebron voor 'Alleen in je wereld'. foto: sofie Knijff woensdag 10 december 2008 - TX98 Soloartieste Elle Bandita wordt door haar fans op handen gedragen. foto: Daniel Baggerman

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2008 | | pagina 35